Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν να χάνει τελείως την μέτρηση παλμού με ιδρωμένο χέρι μετα την αναβάθμισή ενώ όταν κόβεις ρυθμό στο γρήγορο περπάτημα επανέρχεται για μαγείας..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς, έκανα αναβάθμιση προχθές, φόρτισα εχθές το βράδυ όπου και το φόρεσα στο ύπνο.

Μέχρι τώρα έχει χάσει 4% η μπαταρία, προφανώς έγινε δουλίτσα με τη αναβάθμιση.

Όταν το καλό γίνεται καλύτερο απλά είμαστε όλοι χαρούμενοι, δεν έχω προσέξει κάτι αρνητικό μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση φαίνεται πως ανεβαίνω ορόφους στον ύπνο μου γιατί το πρωί που ξύπνησα έλαβα τα συγχαρήκια από το ρολόι για το ρεκόρ των 20 ορόφων.

Μάλλον κοιμάμαι πολύ ελαφριά, τόσο ώστε να ανεβαίνω στα σύννεφα :lol::lol:

 

Τώρα που γράφω είμαι στους 32 ορόφους και η μέρα έχει πολύ ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν έχει τέτοιο θέμα με τους ορόφους, ξύπνησα με μηδέν ορόφους, δεν ανέβηκα κανένα όροφο και δείχνει μηδέν.

Προφανώς δεν φταίει η αναβάθμιση η μπορεί και να φταίει σε κάποιους.....samsung είναι αυτή...

 

Edit.

Πρέπει να βελτιώθηκε η απόκριση στη χειρονομία ή είναι η ιδέα μου..

Για πείτε και εσείς βλέπεται διαφορά?

Είναι το μόνο αρνητικό που είχα βρει από την αρχή και με ενοχλούσε αρκετά.

Edited by bretsos
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν έχει τέτοιο θέμα με τους ορόφους, ξύπνησα με μηδέν ορόφους, δεν ανέβηκα κανένα όροφο και δείχνει μηδέν.

Προφανώς δεν φταίει η αναβάθμιση η μπορεί και να φταίει σε κάποιους.....samsung είναι αυτή...

δεν ξέρω αν φταίει το software αν και δε νομίζω, πρέπει να έχει θέμα ο αισθητήρας οπότε και να το πάω για σέρβις

Link to comment
Share on other sites

Να έχετε ενεργό το automatic calibration ανά 6ωρο του βαρομετρου. Βοηθάει πολύ στην αναγνώριση υψομετρου

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά περιμένω να τελειώσει η μπαταρία που είναι στο 23% μετά το update για να κάνω μια πλήρη φόρτιση και να βγάλω συμπεράσματα. Προς το παρόν έχω battery drain . Από 15% την μέρα πήγα στο 25% τη μέρα κατανάλωση.

Ένα θέμα είναι πλέον το εκνευριστικό που όταν έχει αποσυνδεθεί από το κινητό ανά 10 λεπτά με ειδοποιεί με δόνηση και ήχο για την αποσύνδεση. Πιστεύω και αυτό συμβάλει στην κατανάλωση.

 

EDIT Μπηκε για φορτιση. Εχασε 6% σε δυο ωρες και πηγε στο 17% Δεν θα την βγαλει την μερα....

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Είδα λίγο τα logs των καρδιακων παλμών στο Samsung health. Υπάρχουν κάτι κενά 4-6 ωρών, μετά κανονική ανά δεκαλεπτο μέτρηση, μετά χάνει πάλι 2-3 την ώρα....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα λίγο τα logs των καρδιακων παλμών στο Samsung health. Υπάρχουν κάτι κενά 4-6 ωρών, μετά κανονική ανά δεκαλεπτο μέτρηση, μετά χάνει πάλι 2-3 την ώρα....
Ναι γιατί εξαρτάται πόσο σφιχτό είναι το ρολόι στον καρπό για να μπορέσει να κάνει τη μέτρηση.

Συνήθως, όταν κάνουμε χειρωνακτική εργασία είναι πολύ δύσκολο να μετρήσει τους παλμούς.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση φαίνεται πως ανεβαίνω ορόφους στον ύπνο μου γιατί το πρωί που ξύπνησα έλαβα τα συγχαρήκια από το ρολόι για το ρεκόρ των 20 ορόφων.

.

 

Μπα σε καλό σου. Δάκρυσα :-)

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση φαίνεται πως ανεβαίνω ορόφους στον ύπνο μου γιατί το πρωί που ξύπνησα έλαβα τα συγχαρήκια από το ρολόι για το ρεκόρ των 20 ορόφων.

Μάλλον κοιμάμαι πολύ ελαφριά, τόσο ώστε να ανεβαίνω στα σύννεφα :lol::lol:

 

Τώρα που γράφω είμαι στους 32 ορόφους και η μέρα έχει πολύ ακόμα.

Μόλις μου το έκανε και εμένα στους ορόφους . Έβγαλα βόλτα το σκύλο και μου μετρούσε ορόφους....

 

Το χειρότερο update . Κακως το αναβαθμισα. Συνεχίζω να έχω battery drain .

Επίσης δεν ξέρω τι έχουν κάνει για εξοικονόμηση μπαταρίας και καλά , αλλά βλέπω ότι τα watchfaces πλέον παγώνουν και όταν σηκώσω το χέρι να δω την ώρα πχ μετά από 10 λεπτά δείχνουν τα γραφικά να "τρέχουν " να ενημερωθουν μετά το πάγωμα .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου το έκανε και εμένα στους ορόφους . Έβγαλα βόλτα το σκύλο και μου μετρούσε ορόφους....

 

Το χειρότερο update . Κακως το αναβαθμισα. Συνεχίζω να έχω battery drain .

Επίσης δεν ξέρω τι έχουν κάνει για εξοικονόμηση μπαταρίας και καλά , αλλά βλέπω ότι τα watchfaces πλέον παγώνουν και όταν σηκώσω το χέρι να δω την ώρα πχ μετά από 10 λεπτά δείχνουν τα γραφικά να "τρέχουν " να ενημερωθουν μετά το πάγωμα .

Και σε εμένα λάθος τους ορόφους
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί εξαρτάται πόσο σφιχτό είναι το ρολόι στον καρπό για να μπορέσει να κάνει τη μέτρηση.

Συνήθως, όταν κάνουμε χειρωνακτική εργασία είναι πολύ δύσκολο να μετρήσει τους παλμούς.

 

Ναι, το εβαλα μια τρυπα πιο σφιχτο απο το κανονικο, σε σημειο να με ενοχλει, και ολη μερα ειμαι σπιτι και διαβαζω για την εξεταστικη. Ουτε ιδρωμενο χερι, ουτε χερι που κουνιεται μονιμα ουτε τιποτα

 

Αν δε με μετραει ετσι, ποτε θα με μετρησει; Ουτε στον υπνο απο οτι ειδα δε με μετραει συνεχεια!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε άλλους κάθετε καλά η αναβάθμιση σε άλλους πάλι όχι

Το ρυθμίζεις παλμούς συνέχεια σε έντονη άσκηση παλμοί καθόλου κόβεις ρυθμό μετράει, μετά σταματάει, το βάζεις να μετράει στο 10λεπτό οπότε γούσταρει, σφίγγεις μια τρύπα τίποτα. Ενα κινεζικό που βαζω στο αλλο χερι (lD115plus) για δοκιμή και στοιχίσει 6€ (παιδικό) δεν χανει παλμο. Η πιο αποτυχημένη αγορά του αιώνα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω μια ιδέα... Hard reset μετά την αναβάθμιση σε όσους έχουν προβλήματα. ¨Έτσι κι αλλιώς δεν είναι το κινητό που θέλει πολλά στησίματα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει, χωρίς αλλαγή στους παλμούς. Κυριολεκτικά μόνο θέμα που εχω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

οταν το εχουμε ανα δεκαλεπτο να μετραει τους παλμους ,μετραει ανα δεκα λεπτα ΜΟΝΟ οταν ειμαστε ακινητοι.το λεει και ολας στις ρυθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

Να πω μια ιδέα... Hard reset μετά την αναβάθμιση σε όσους έχουν προβλήματα. ¨Έτσι κι αλλιώς δεν είναι το κινητό που θέλει πολλά στησίματα
Δεν παίζει ρόλο. Αν κάποιος έχει πρόβλημα με αισθητήρες και μπαταρία είναι hardware πρόβλημα . Θέλει αλλαγή πλακέτας . Το θέμα είναι ότι το πρόβλημα μπορεί να στο προκαλέσει το update ... Το προηγούμενο update εμένα μου χάλασε μπαταρία και πλακέτα και πήγε service. Πραγματικά δεν ξέρω τι κάνουν εκεί στην Samsung. Ήδη το νέο update μου δημιούργησε προβλήματα και ελπίζω να είναι προσωρινό και να μη το στέλνω πάλι στο service...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα αναβάθμιση αλλά δεν τη βάζω μ αυτά που λέτε..

 

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παιδιά δεν έχω απόλυτος κανένα πρόβλημα, η μπαταρία ήδη παίζει καλύτερα, αισθητήρες μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο. Αν κάποιος έχει πρόβλημα με αισθητήρες και μπαταρία είναι hardware πρόβλημα . Θέλει αλλαγή πλακέτας . Το θέμα είναι ότι το πρόβλημα μπορεί να στο προκαλέσει το update ... Το προηγούμενο update εμένα μου χάλασε μπαταρία και πλακέτα και πήγε service. Πραγματικά δεν ξέρω τι κάνουν εκεί στην Samsung. Ήδη το νέο update μου δημιούργησε προβλήματα και ελπίζω να είναι προσωρινό και να μη το στέλνω πάλι στο service...

 

Το είχα ζήσει με το s3. όταν έβγαλαν update έκανε τρελό drain η μπαταρία μετά το 30% σε μισή ώρα είχε κλείσει.

Το είχα πάει στο service και του άλλαξαν μπαταρία και πλακέτα. Όμως κατά την διάρκεια που το είχα στο service έβγαλε η Samsung update που διόρθωνε το drain από το τελευταίο update όπως έγραφε.

 

Τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα κομπλε όλα μετα το update. Απο Δευτέρα που έγινε το update και το φόρτισα πλήρως είναι στο 67% με 2d 5h χρήση. Απλα για συμπεράσματα αν βελτιώθηκε ή οχι η μπαταρία είναι νωρίς. Δεν είχα και ποτέ πρόβλημα να πώ την αλήθεια. Οι όροφοι και οι λοιποι αισθητήρες δειχνουν μια χαρα. Πριν το παει κανεις για service ενα factory reset καλο θα έιναι να δοκιμάσει. Για τον φίλο απο τα μέθανα αν το θεωρεί την αποτυχημένη αγορά του αίωνα να μας το χαρίσει να τον βγάλουμε απο το άγχος...Φυσικά αστειεύομαι αλλα πριν το σπασει απο τα νεύρα του καλο ειναι να δοκιμάσει ένα reset, και μετα μας δίνει τιμή για αγορά!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και εγώ μετά το update είχα θεματάκια και λύθηκαν όλα με επαναφορά. Όπως αναφέρει Κάποιος πιο πριν το ρολόι στήνεται σχετικά εύκολα, δεν είναι κινητό. Γνώμη μου είναι να το κάνετε όσοι έχετε προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα κομπλε όλα μετα το update. Απο Δευτέρα που έγινε το update και το φόρτισα πλήρως είναι στο 67% με 2d 5h χρήση. Απλα για συμπεράσματα αν βελτιώθηκε ή οχι η μπαταρία είναι νωρίς. Δεν είχα και ποτέ πρόβλημα να πώ την αλήθεια. Οι όροφοι και οι λοιποι αισθητήρες δειχνουν μια χαρα. Πριν το παει κανεις για service ενα factory reset καλο θα έιναι να δοκιμάσει.

 

 

:up: :respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...