Jump to content

Συγκριτικό καμερών κινητών τηλεφώνων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έχω σύνολο 10 φωτογραφίες σε άμεσο συγκριτικό...

Ανεβάζω τώρα κάποιες και αύριο τις υπόλοιπες...

Huawei p30 pro Auto AI ON VS S10 Auto AI ON

 

 

σε ευχαριστουμε για το συγκριτικο, νομιζω ειναι διαφωτιστικο σε ορισμενα πραγματα αν και αυτο που βλεπω ειναι οτι υπαρχει πολυ ψωμι ακομα σε αμεση συγκριση και θα εξηγησω τι εννοω πιο κατω.

Οσο αφορα τις φωτογραφιες, βλεπω ξεκαθαρα καλυτερη λεπτομερεια στο Ρ30 το οποιο δεν προσπαθει να φωτισει παραπανω τη φωτογραφια με αποτελεσμα, προφανως, να γινεται μικροτερη προσπαθεια για αποθορυβοποιηση και να διατηρει περισσοτερες λεπτομερειες. Αυτο φαινεται πολυ εντονα στην τελευταια οπου το πεζουλι αριστερα το εχει ροκανισει το σ10 ενω το Ρ30 το δειχνει πιο καλα, αλλα ειναι πιο σκοτεινη η φωτογραφια. Βεβαια ο τοιχος απεναντι ο πορτοκαλι μου αρεσει πιο πολυ στο σ10.

 

Κατι αλλο που προσεξα στο 1ο σετ ειναι οτι ενω το ταβανι το δειχνει πιο καλα το Ρ30, με περισσοτερη λεπτομερεια, στα μπισκοτα, πχ στα μιραντα, ειναι λιγο καλυτερο το Σ10 σε λεπτομερεια, αλλα μιλαμε για απειροελαχιστη διαφορα. Βεβαια και αριστερα το ψυγειο φαινονται καλυτερα του σ10 πιστευω.

απο την αλλη το σ10 εχει φωτισει πιο πολυ αλλα γιαυτο εχει εξαφανισει το μισο ταβανι.

 

 

Τωρα οσο αφορα τις συγκρισεις, εχοντας κανει και εγω πολλα αμεσα συγκριτικα, εχω διαπιστωσει οτι καθε κινητο δουλευει με ενα συγκεκριμενο τροπο. ΘΕωρω λοιπον οτι αν ξερεις οτι το σ10 πχ προσπαθει να φωτισει πολυ το χωρο και κανεις ενα ταπ σε ενα πιο φωτεινο σημειο να σκοτεινιασει λιγο ή αν βγαλεις το ΑΙ που ισως αυτο προσπαθει να κανει τη δουλεια ή αν βαλεις hdr ON αντι για αυτοματο, πολλες φορες εχω δει διαφορετικα αποτελεσματα.

Εδω λοιπον εχουμε μια εντελως αυτοματη και δικαιη συγκριση, αλλα μελλοντικα θα ηθελα να δω και συγκρισεις με χρηση του καθε κινητου λιγο προσαρμοσμενη, να δουμε δηλαδη εαν εχει τη δυνατοτητα να βγαλει στο ιδιο καδρο καλυτερο αποτελεσμα, σχετικα ευκολα, πχ με ταπ ή με λιγο ριξιμο της εκθεσης, τι θα εκαναν και τα 2, δεν εννοω να φτιαξουμε καλυτερο αποτελεσμα στο ενα και οχι στο αλλο.

Πχ παιζει σημαντικο ρολο η φωτεινοτητα της οθονης, αν την εχεις χαμηλα, νομιζεις οτι εχεις βγαλει σκοτεινη φωτογραφια και θεωρεις οτι ειναι οκ.. εγω πχ ανεβαζω συχνα τη φωτεινοτητα να βλεπω ξεκαθαρα τι θα παρω).

 

Οπως και να εχει ευχαριστουμε τον φιλο και περιμενουμε κι αλλα συγκριτικα, τοσο μερα οσο και νυχτα.

Απο αυριο θα εχετε και απο εμενα σ10+ vs note 9 vs V30 (συγκριση των wide κυριως εδω)

 

 

Υ.Γ: βλεπω οτι ενω σβηνω γραμματα απο το λινκ των φωτο αυτες εμφανιζονται ολοκληρες στην παραθεση μου, ισως γιατι εχουν ανεβει απο κινητο και δεν λειτουργει το τρικ που καναμε, οποτε οποιοι κανετε παραθεση μη μου βαλετε ολο το σεντονι του φιλου μαζι γιατι με σβησιμο γραμματων δε βλεπω να φευγει η προεπισκοπηση φωτογραφιων.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δεν τα πήγε άσχημα το s10,επιθετικό noise reduction για αυτό χάνει σε λεπτομέρειες.

Γενικά θα συμφωνήσω με τον Νίκο

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνο απολυτα με τον Νικο...Αυριο τα δειγματα που θα ανεβασω είναι ακομα πιο διαφωτιστικα με low light, εξωτερικο χωρο κτλ
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι δεν ειμαι σιγουρος οτι εχει παραπανω λεπτομερια το p30. Ισα ισα που έχω την αισθηση οτι το s10 έχει περισσότερη λεπτομέρια (σε κάποιες περιπτώσεις αρκετά περισσότερη μάλιστα).

 

Δειτε λιγο την πρωτη και κοιταξτε στο δευτερο ραφι (απο πάνω) με τα γεμιστα μπισκότα. Στα μικρά πακετάκια "γεμιστα", το s10 έχει καλύτερη λεπτομέρια. Το ίδιο και στα πακέτα φρυγανιών Elite. Ή στο αμέσως από κάτω ράφι στα Πτι Μπερ. Βασικά παντου έχει περισσότερη λεπτομέρια το s10 σε αυτή τη φωτογραφία.

 

Το ίδιο νομίζω βλέπω και στο τριτό σετ. Δείτε λιγο στον ημιοροφο τερμα δεξια που έχει κάτι σαν σχέδιο με ποδήλατο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι δεν ειμαι σιγουρος οτι εχει παραπανω λεπτομερια το p30. Ισα ισα που έχω την αισθηση οτι το s10 έχει περισσότερη λεπτομέρια (σε κάποιες περιπτώσεις αρκετά περισσότερη μάλιστα).

 

Δειτε λιγο την πρωτη και κοιταξτε στο δευτερο ραφι (απο πάνω) με τα γεμιστα μπισκότα. Στα μικρά πακετάκια "γεμιστα", το s10 έχει καλύτερη λεπτομέρια. Το ίδιο και στα πακέτα φρυγανιών Elite. Ή στο αμέσως από κάτω ράφι στα Πτι Μπερ. Βασικά παντου έχει περισσότερη λεπτομέρια το s10 σε αυτή τη φωτογραφία.

 

Το ίδιο νομίζω βλέπω και στο τριτό σετ. Δείτε λιγο στον ημιοροφο τερμα δεξια που έχει κάτι σαν σχέδιο με ποδήλατο.

 

Αντρεα νομιζω συμφωνουμε. Δες στην πρωτη το ταβανι, ειναι πολυ καλυτερο στο Ρ30, αλλα τα μπισκοτα ειναι καλυτερα στο σ10. ομοιως στις τελευταιες το κτιρακι αριστερα ειναι πιο καλο πιστευω στο Ρ30 ενω απεναντι πιο καλα φαινεται απο σ10..

Ομως το σ10 στα σημεια που ειναι χειροτερο ειναι αρκετα χειροτερο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τις ειδα και απο το κινητο και απο το λαπτοπ. Χονδρικα τα 2 συμπερασματα μου ειναι οτι το P30 pro τα παει σαφως καλυτερα στα φωτεινα σημεια (οροφες 2 πρωτων ζευγαριων φωτο) ενω το S10 τα παει καλυτερα στον φωτισμο σκιερων σημειων (βαθος ραφιων 1ης φωτο-μαυρο μερος κολωνας 2ης φωτο).Καπου η μεση αυτων των δυο θα εδινε το πιο ισοροπημενο αποτελεσμα.

Η τριτη φωτο επειδη δεν εχει δυνατη και μεγαλη πηγη φωτος,το S10 μου δινει περισσοτερη ζωντανια στην φωτογραφια.

Παιζει ρολο ομως και οτι γενικα το Ρ30 pro εχει πιο ψυχρη αποχρωση.

 

Βεβαια ο φωτογραφος θα μας πει με το γυμνο ματι τι του ρχεται πιο κοντα αποκαθε φωτογραφια.

Ωραιο συγκριτικο

Link to comment
Share on other sites

Αντρεα νομιζω συμφωνουμε. Δες στην πρωτη το ταβανι, ειναι πολυ καλυτερο στο Ρ30, αλλα τα μπισκοτα ειναι καλυτερα στο σ10. ομοιως στις τελευταιες το κτιρακι αριστερα ειναι πιο καλο πιστευω στο Ρ30 ενω απεναντι πιο καλα φαινεται απο σ10..

Ομως το σ10 στα σημεια που ειναι χειροτερο ειναι αρκετα χειροτερο..

 

Νικο στην ψευδοροφή λες; Οντως έχει διαφορά αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν οφείλετε ολο σε διαφορα λεπτομέριας ή αν επαιξε ρολο και η εκθεση/contrast και clarity. Κατα τα αλλα η διαφορα σε λεπτομερια στα προϊόντα στα ραφια ειναι μεγαλη. Καποια πακετακα ουτε καν που διαβαζονται στο p30 ενω στο s10 ειναι ευαναγνωστα. Γενικα, όπως λέει και ο r31134, νομιζω οτι οπου εχει σκια το p30 χανει σε λεπτομερια

 

Στην αλλη που λες; Μιλας για το τριτο σετ; Προς τα που να κοιταξω;

 

Παντως ξαναλεω οτι επιτελους δειχνουν πιο φυσικες οι φωτογραφιες της huawei (τουλαχιστον οι ημερησιες) :)

Link to comment
Share on other sites

[ig]https://live.staticflickr.com/65535/46914593224_7dcc2efeff_c.jpg[/img]

IMG_20190418_223134 by Thodoris Rmnt - Flickr2BBcode LITE

Χ50 zoom

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εντυπωσιακή φωτογραφία..

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

πόσο σκοτεινό είναι το αποθηκάκι?

το s10 ανεβάζει πολύ noise αλλά δεν ξέρουμε και ποσο μεγάλη είναι η πηγή φωτός.

Σε σύγκριση με ΝΟΤΕ πως το βλέπεις το s10 στην φωτογραφία?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ψηφιζω p30 pro ,μπραβο σου για το συγκριτικο,,βοηθαει πολυ φιλε μου για μελλοντικες αγορες και διλληματα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

46914593224_7dcc2efeff_c.jpg

IMG_20190418_223134 by Thodoris Rmnt - Flickr2BBcode LITE

Χ50 zoom

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τρομερη,αυτο που υποσχεθηκαν αυτο κανει βλεπω η συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

ψηφιζω p30 pro ,μπραβο σου για το συγκριτικο,,βοηθαει πολυ φιλε μου για μελλοντικες αγορες και διλληματα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τρομερη,αυτο που υποσχεθηκαν αυτο κανει βλεπω η συσκευη!

 

Σε ζουμ και σε βραδινές νομίζω ότι δεν έχουν αντίπαλο. Παρόλα αυτά τη μέρα ή σε ενδιάμεσες συνθήκες έχουν αρκετό ανταγωνισμό νομίζω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε ζουμ και σε βραδινές νομίζω ότι δεν έχουν αντίπαλο. Παρόλα αυτά τη μέρα ή σε ενδιάμεσες συνθήκες έχουν αρκετό ανταγωνισμό νομίζω

 

συμφωνω νικο,,την ημερα κοντραρονται αρκετες μεταξυ τους και παιζεται στην λεπτομερεια !

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως μετά τις λήψεις μου έριξα αρκετή μελέτη στο Pc μου και θα συμφωνήσω με τους παραπάνω...

Ναι οταν πέφτει το σκοτάδι, όπως και στο ζουμ αλλα και στο macro (στο οποίο έβγαλα δείγμα αλλα από λάθος δεν το έστειλα στην συσκευή μου) το P30 pro είναι καλύτερο (επειδή ρώτησε κάποιος φίλος στην φώτο με την αποθήκη ο φωτισμός είναι τόσος ώστε με λίγο δυσκολία τα μάτια σου να μπορείς να διακρίνεις τα αντικείμενα που έχει μεσα)

Οτι αφορά τις υπόλοιπες λήψεις μου κάνει τρομερή εντύπωση που στην φωτογραφία με το γρασίδι ειναι η πρώτη φορά που βλέπω ναυαρχίδα της Huawei να αποτυπώνει πιο σωστά το χρώμα απο ναυαρχίδα της Samsung... Και γενικά και οι 2 φωτογραφίες στον εξωτερικό χώρο το P30 pro έχει αποτυπώσει πολύ πιο σωστά την πραγματικότητα, τα χρώματα ακομα και στις γυαλάδες απο την βροχή στις πλάκες πεζοδρομίου. Ότι αφορά τα σύννεφα καμία απο τις 2 συσκευές δεν τα έχει αποδώσει ακριβως αλλα πιο κοντά είναι και πάλι το P30 pro...

Στην φωτογραφία με τον πίνακα και εκεί το P30 pro είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα...

Παρόλα αυτά υπάρχουν σημεία που το s10 έχει μεγαλύτερη λεπτομέρεια και αλλα (ισως λιγότερα) που έχει το P30 pro...

Οι διαφορές βέβαια ειναι ελάχιστες και θα πρέπει να πω ότι στην πρώτη μου επαφή με και s10 (+) βιαστικά να το κρίνω γιατί τελικά είναι εξίσου δυνατό στην κάμερα...

Τώρα με έχει πιάσει μια περιέργεια πως θα ηταν τα δείγματα με κλειστό το ΑΙ

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να δω και εγώ με κλειστό ΑΙ γιατί κάτι δε μου αρέσει σε αυτή την τεχνολογία

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να δω και εγώ με κλειστό ΑΙ γιατί κάτι δε μου αρέσει σε αυτή την τεχνολογία

 

Και εγώ από όσα έχω δει, όταν είναι ανοιχτό το AI, χρώματα έχουν την τάση προς την υπερβολή, και γενικά χάνει, σε ένα κινητό (HUAWEI γενικά) που έχει κάνει το sharpening δεδομένο...

Πάντως επειδή σε άμεση σύγκριση δεν κερδίζει κάπου (ιδιαίτερα) το S10 και από τη στιγμή που απαιτούν το ίδιο βαλάντιο, λόγω ζουμ (και μόνο) η επιλογή είναι P30.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από όσα έχω δει, όταν είναι ανοιχτό το AI, χρώματα έχουν την τάση προς την υπερβολή, και γενικά χάνει, σε ένα κινητό (HUAWEI γενικά) που έχει κάνει το sharpening δεδομένο...

Πάντως επειδή σε άμεση σύγκριση δεν κερδίζει κάπου (ιδιαίτερα) το S10 και από τη στιγμή που απαιτούν το ίδιο βαλάντιο, λόγω ζουμ (και μόνο) η επιλογή είναι P30.

 

Φωτογραφικά ίσως. Εγώ επειδή κοιτάζω συνολικά τη συσκευή και επειδή η διαφορά τους είναι στις λεπτομέρειες, καθόμαστε και ψάχνουμε να δούμε με μεγέθυνση διαφορές, πέρα από ζουμ που οκ εκεί σκίζει το Ρ30, εγώ προτιμώ s10 λόγω SD, θύρας, μενού, Βίντεο που είναι καλύτερο κλπ. Είναι θέμα επιλογών καθαρά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...