Jump to content

Poll: Θα αγοράζατε κάποιο από τα νέα iPhones και αν ναι, ποιό;


ZZW30
 Κοινοποίηση

Θα αγοράζατε ένα από τα νέα iPhones και αν ναι, ποιό;  

506 members have voted

  1. 1. Θα αγοράζατε ένα από τα νέα iPhones και αν ναι, ποιό;

    • Θα αγόραζα κάποιο αλλά δεν έχω αποφασίσει ποιό από τα τρία
      5
    • Το iPhone XS
      31
    • Το iPhone XS Max
      56
    • Το iPhone XR
      18
    • Όχι, δε θεωρώ ότι αξίζει η αναβάθμιση σε σχέση με την προηγούμενη γενιά/Είναι πολύ ακριβά
      117
    • Όχι, είμαι χρήστης Android και δε σκοπεύω να αλλάξω τώρα
      279


Recommended Posts

Που είναι ο DINFUN...;

 

Πέντε από το καθένα θα έπαιρνε.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω σκοπό για προπαραγγελία του Xs max και να φύγω από το note 8.

Δυστυχώς με κέρδισε το iOS με χρήση iPad Pro και iPhone 6s Plus σαν δεύτερη συσκευή.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Με καλύπτει απόλυτα το android και δεν θα πήγαινα ποτέ σε apple. Ασε που δεν μου αρέσει η κοροϊδίστικη, ληστρική θα έλεγα, πολιτική της εταιρίας.
Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει που δεν βαλανε επιλογη οχι ειναι πολυ ακριβα απο μονη της, αλλα μονο για τους προκατοχους αλλων iPhone. Και μετα σου λεει δεν καλυπτουν τα μιλοφωνα εδω μεσα :P Δηλαδη ο χρηστης Android δεν εχει το δικαιωμα να πει οτι ειναι πολυ ακριβα; Πρεπει να επιλεξει μονο οχι δεν θα αλλαξω γιατι ειμαι χρηστης Android; Αστειο προς εριστικο θα ελεγα.

 

ΤΟ my phone είναι εδώ και χρόνια fansite της Apple με αναφορές σε άλλα προϊόντα απλά. Αν ξυπνήσω μια μέρα και το site λέγεται my iPhone δεν θα το πάρω καν πρέφα καθώς δεν θα αλλάξει κάτι έτσι κι αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ my phone είναι εδώ και χρόνια fansite της Apple με αναφορές σε άλλα προϊόντα απλά. Αν ξυπνήσω μια μέρα και το site λέγεται my iPhone δεν θα το πάρω καν πρέφα καθώς δεν θα αλλάξει κάτι έτσι κι αλλιώς

 

Είσαστε αστείοι μερικοί με τον τρόπο σκέψης που κάνετε. Βάλανε ένα δημοψήφισμα και γράψανε κάποια πράγματα τα οποία τα θεώρησαν σωστά. Μετά από εκεί και πέρα ξέχασαν να ρωτήσουν τον κάθε χρήστη πως θα ήθελαν να είναι τα ερωτήματα για να μην παρεξηγήθητε! Έπρεπε να κάνουν δημοψήφισμα με 1000 ερωτήσεις για να σας ικανοποιήσουν! Γιατί είναι ακριβό. Γιατί δεν στέλνει Bluetooth. Γιατί δεν έχει ράδιο. Γιατί το μήλο είναι δαγκωμένο από την δεξιά μεριά και όχι από την αριστερή. Και πάει λέγοντας!

Ρε τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ my phone είναι εδώ και χρόνια fansite της Apple με αναφορές σε άλλα προϊόντα απλά. Αν ξυπνήσω μια μέρα και το site λέγεται my iPhone δεν θα το πάρω καν πρέφα καθώς δεν θα αλλάξει κάτι έτσι κι αλλιώς

 

Μέχρι και το 2016 ναι, εχεις απόλυτο δίκιο. Μιλάμε για...mythικά σκηνικά.

 

Πλεον δεν ισχύει αυτό.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, νομίζω πως έχουμε ξεφύγει εντελώς! 1.000, 1.200 ...1.500 ευρώ για ένα κινητό, όσο δηλαδή μπορείς να πάρεις μια σούπερ τηλεόραση τελευταίας γενιάς ή έναν τούρμπο υπολογιστή, σταθερό ή φορητό...

Όχι δεν θα πάρω.

Υ.Γ. Πριν πολύ λίγα χρόνια, ένα πολύ καλό smartphone κόστιζε το πολύ 500-600 ευρώ.

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...υπαρχουν ατομα που συμμετεχουν ενεργα σε τεχνολογικο φορουμ και θα αγοραζαν, εν ετη 2018, κινητο με αναλυση οθονης κατωτερη της HD.

 

Με 929 ευρω. ΧΩΡΙΣ HD!

Και τη στιγμή που περνεις 1440p οθόνη με κάτω από 200 ευρω. Περί ορέξεως αν δεν έχει το σάπιο μήλο από πίσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέχρι και το 2016 ναι, εχεις απόλυτο δίκιο. Μιλάμε για...mythικά σκηνικά.

 

Πλεον δεν ισχύει αυτό.

Ο mythos δεν παλεύονταν με το κόλλημα με την Apple.

Link to comment
Share on other sites

Φέτος όχι. Δε βλέπω κάποια ουσιαστική αναβάθμιση σε σύγκριση με το περσινό Χ που έχω. Και επίσης αν συνεχίσουν οι τιμές την πορεία αυτή, με βλέπω να γυρνάω στο αντροιντ και μάλιστα προς Κίνα μεριά στο ποιοτικό της κομμάτι (oppo/1+/vivo) από του χρόνου
Link to comment
Share on other sites

Το poll είναι λάθος γιατί δεν θα έπρεπε να κατακερματίζονται αυτοί που θα τα αγοράσουν σε 4 επιλογές, δεν θα έπρεπε να είναι μαζί αυτοί που δεν αναβαθμίζουν από προηγούμενο iPhone με αυτούς που δεν το αγοράζουν λόγω τιμής, εντελώς άσχετες μεταξύ τους κατηγορίες και τέλος το "δεν θα αλλάξω τώρα" στην τελευταία επιλογή υπονοεί ότι αυτός που την επιλέγει μπορεί να πάρει κάποια στιγμή αυτό ή άλλο iPhone.

 

Δεν θα αγοράσω iPhone όπως δεν αγοράζω ποτέ τίποτα Apple από εποχές PowerPC. Είναι μια εταιρεία που λειτουργεί μόνιμα (και πριν ακόμα γίνει τεράστια στην mobile αγορά με το iPhone) με πρακτικές εναντίων του καταναλωτή, με απόλυτο walled garden το οποίο απεχθάνομαι, με πρακτικές τύπου you'll holding it wrong σε πολλές περιπτώσεις σε λάθη της, χρησιμοποιώντας και αυτή και οι οπαδοί της (ναι, οπαδοί) by the book απαντήσεις κάθε φορά, εκμεταλλευόμενη το cult like status της.

 

Εκτός αυτού, εδώ και μερικά χρόνια τα iPhones δεν έχουν να επιδείξουν σχεδόν καμία καινοτομία σε σχέση με τον ανταγωνισμό, είναι σχεδόν τα ίδια smartphones κάθε χρόνο με αστρονομικές τιμές, φυσικά εντελώς αδικαιολόγητες όταν κάποιος μπορεί να βρει στη μισή τιμή ή και στο 1/3 εκεί που έχουν πάει αξιοπρεπέστατες λύσεις χωρίς να ισχύουν τα γραφικά περί lag, καλύτερο iOS, κτλ

Nokia 3220 - SE W810 - SE W850 - SE W902 - SE W995 - LG G3 - Redmi Note 6 Pro - Redmi Note 8 --- POCO X3 Pro MIUI latest

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το μήλο είναι δαγκωμένο από την δεξιά μεριά και όχι από την αριστερή. Και πάει λέγοντας!

 

Κλαίω... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα σκεφτομουν την αγορα Apple αν ειχαν ανοικτό λειτουργικό, σοβαρό & ανοικτο οικοσύστημα και δεν ειχαν αθλια policies. Κοινως οταν πληρώνω κάτι απο την τσέπη μου θελω να ειμαι εγω ο ιδιοκτητης του και οχι η Apple. Ακομα ομως πλεον και να συνεβαιναν αυτά τα πράγματα, δεν υπάρχει κανενα κινητο εκει εξω που να αξίζει πάνω απο 5 κατοστάρικα και δεν ειναι καν ουσιωδως καλυτερα απο αυτά των 500. Στο κατω κατω... κινητο ειναι, ουτε αυτοκινητο ουτε ακινητο. Οσοι μπορουν και τα δικαιολογουν στο μυαλο τους και την τσέπη τους, καλά κάνουν.
Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: Χρήστης Android, μέχρι η Apple να βγάλει συσκευή που αξίζει τα λεφτά της... Μάλλον ποτέ! Άκου 1 και 2 χιλιάρικα για ένα κινητό... :wacko: Ακόμα και την περιουσία του Bill Gates να είχα, είναι κοροϊδία...
Link to comment
Share on other sites

Είχα και iPhone μέχρι το 5,απο εκεί και πέρα έμεινα μόνο με Android συσκευές, και όχι δεν σκέφτομαι να ξαναπάρω iPhone, γιατί δεν με καλύπτουν, και η αλήθεια είναι ότι το Note 8 που έχω, κανένα iPhone δεν θα μπορέσει να το αντικαταστήσει...

Και φυσικά είναι πολλά τα λεφτά... Ακόμα και την άνεση να είχα δεν θα έκανα την κίνηση να αγοράσω μια από αυτές τις συσκευές...

Ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του, σεβαστές, αλλά εγώ δεν θα έδινα τόσα πολλά χρήματα...

Link to comment
Share on other sites

1700 ευρω για το Xs MAX ειναι τιμη απο αλλο πλανήτη!!!! με αυτα τα λεφτά παιρνεις τρομερο υπολογιστη φορητο που κανει τα παντα! δεν τα αξιζει με τιποτα ουτε για την OLED ουτε για το ατσαλινο frame. Και δεν βάζουν ουτε φορτιστη γρήγορης φόρτησης οι γύφτοι. το Νοτε 9 ειναι πολυ καλυτερο και πιο τίμιο τηλέφωνο για αυτα που προσφέρει.
Link to comment
Share on other sites

iPhone ... Τίτλοι τέλους για εμένα.

Ήδη έδωσα iPhone 7 , Apple Watch και air pods και πέρασε σε android.

Από το πρώτο μου Apple (3GS) έως και σήμερα δεν μετάνιωσα ούτε μια στιγμή για την επιλογή μου.

Πιστεύω όμως ότι πλέον οι τιμές έχουν ξεφύγει πολύ. Με τα μισά λεφτά κανείς ακριβός τα ίδια χρήση με άλλες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

iPhone ... Τίτλοι τέλους για εμένα.

Ήδη έδωσα iPhone 7 , Apple Watch και air pods και πέρασε σε android.

Από το πρώτο μου Apple (3GS) έως και σήμερα δεν μετάνιωσα ούτε μια στιγμή για την επιλογή μου.

Πιστεύω όμως ότι πλέον οι τιμές έχουν ξεφύγει πολύ. Με τα μισά λεφτά κανείς ακριβός τα ίδια χρήση με άλλες συσκευές.

 

Η κοινη λογικη.Νομιζω οτι οι περισσοτεροι iphonakides αυτο καναμε.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Θα το σκεφτόμουν αν ήταν αρκετά φτηνότερο.

Είχα τα 4/4s/5 και ενώ ήταν κλειστό λειτουργικο, δεν μπορώ να πω πως δεν έμεινα ικανοποιημένος.

Στις τιμές αυτές όμως ούτε που μου περνάει από το μυαλό .

 

Sent from my ONEPLUS A6003 + xXx_NoLimits_2.9.2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τα ίδια λεφτά αγοράζω 2 ή και 3 σοβαρά κινητά με καλές επιδόσεις !
Link to comment
Share on other sites

Είσαστε αστείοι μερικοί με τον τρόπο σκέψης που κάνετε. Βάλανε ένα δημοψήφισμα και γράψανε κάποια πράγματα τα οποία τα θεώρησαν σωστά. Μετά από εκεί και πέρα ξέχασαν να ρωτήσουν τον κάθε χρήστη πως θα ήθελαν να είναι τα ερωτήματα για να μην παρεξηγήθητε! Έπρεπε να κάνουν δημοψήφισμα με 1000 ερωτήσεις για να σας ικανοποιήσουν! Γιατί είναι ακριβό. Γιατί δεν στέλνει Bluetooth. Γιατί δεν έχει ράδιο. Γιατί το μήλο είναι δαγκωμένο από την δεξιά μεριά και όχι από την αριστερή. Και πάει λέγοντας!

Ρε τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα δεν ξέρω.

 

Ναι φιλε. Κανανε ενα δημοψηφισμα αλλα Τσιπρας. Το οτι δεν ειχαν επιλογη οτι δεν το αγοραζω διοτι το θεωρω πολυ ακριβο χωρις να συμπεριλαμβανει την προηγουμενη γενια, ειναι καθαρα δημοψηφισμα αστοχο. Sad but true. Αν εσυ δεν το παραδεχεσαι μαλλον θα εχεις τους λογους σου :down:

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

ένα μεγάλο όχι, όχι επειδή είναι Apple αλλά είναι κινητά και είναι απαράδεκτο να κοστίζουν 900€ +.

η Apple με τη Samsung το έχω ξεφτιλίσει στη τιμολόγηση

Link to comment
Share on other sites

Το Xs διότι μου αρκεί το μέγεθος και είναι ίδιο με το XsMax

 

A να κάνω και μια διόρθωση θα το αγοράσω όταν περάσουν κανα 2 χρόνια που θα πέσει η τιμή του!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...