Jump to content

Poll: Θα αγοράζατε κάποιο από τα νέα iPhones και αν ναι, ποιό;


ZZW30
 Κοινοποίηση

Θα αγοράζατε ένα από τα νέα iPhones και αν ναι, ποιό;  

506 members have voted

  1. 1. Θα αγοράζατε ένα από τα νέα iPhones και αν ναι, ποιό;

    • Θα αγόραζα κάποιο αλλά δεν έχω αποφασίσει ποιό από τα τρία
      5
    • Το iPhone XS
      31
    • Το iPhone XS Max
      56
    • Το iPhone XR
      18
    • Όχι, δε θεωρώ ότι αξίζει η αναβάθμιση σε σχέση με την προηγούμενη γενιά/Είναι πολύ ακριβά
      117
    • Όχι, είμαι χρήστης Android και δε σκοπεύω να αλλάξω τώρα
      279


Recommended Posts

  • Administrators

http://content.myphone.gr/photo/full/71778/diavaste-ta-panta-ta-nea-iphone-xs-xs-max-xr-molis-paroysiastikan.jpg

 

Όπως θα έχετε διαβάσει ήδη, η Apple παρουσίασε εχθές τα νέα της μοντέλα iPhone για το 2018, τα οποία σύντομα θα είναι διαθέσιμα και στην Ελλάδα, με το "οικονομικό" iPhone XR να έρχεται ένα μήνα αργότερα περίπου. Εδώ θα δείτε και τις τιμές τους στην Ελλάδα, με το iPhone XS ουσιαστικά να διαδέχεται το iPhone X και το XS Max να είναι μια μεγαλύτερη εκδοχή του για όσους προτιμούν μεγάλες οθόνες.

 

Γνωρίζοντας αρκετά, πλέον, για τα νέα iPhones, θα αγοράζατε κάποιο από αυτά και αν ναι, ποιό; Στα σχόλια μπορείτε να αιτιολογήσετε την άποψή σας, φυσικά, με κόσμιο τρόπο.

Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει κάπου η Επιλογή : Μη δυνατή απόκτηση λόγο τιμής.
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος του iPhone 8 Plus απάντησα το 4 (Όχι, δε θεωρώ ότι αξίζει η αναβάθμιση σε σχέση με την προηγούμενη γενιά). Ερχόμενος από το Android σίγουρα δεν θα επέστρεφα σ’αυτό (με τίποτα όμως), παρόλα αυτά υπάρχουν 3 πράγματα που “στα” iPhone X δεν μου αρέσουν:

1. Ότι έχουν μόνο Face ID

2. Ο τρόπος που κλείνουν οι εφαρμογές

3. Το notch

Σε άλλους βέβαια μπορεί να αρέσουν όλα τα παραπάνω, για μένα όμως αποτέλεσαν αιτία πέρυσι να αγοράσω το 8 Plus (και δεν το μετάνιωσα).

Μελλοντικά αν πρέπει να αγοράσω καινούριο και δεν έχει αλλάξει κάτι από όλα αυτά, θα πρέπει να συμβιβαστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα αγοραστεί κάποιο εφόσον παίξει σε κάποιο μαγαζί προγραμμα ανταλλαγής (που έχει γίνει της μόδας τελευταία) ειδαλως θα παραμείνω με το 7+ και το x που χρησιμοποιώ για τις 2 γραμμές μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τροποποιηθηκε ελαφρώς η 4η επιλογή ώστε να περιλαμβάνει και τον παράγοντα τιμή, αν και θεώρησα ότι ήταν ευνόητο.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται το Max , αν είναι να δώσεις τόσα λεφτά κάντο σωστά.

Σίγουρα αξίζει να το κρατήσεις 2 χρόνια στα οποία θα ανταποκρίνεται στα πάντα και με κάμερα που θα είναι στην πρώτη πεντάδα, ενώ λογικά και από πλευράς design η Apple δεν θα έχει ακόμη αλλάξει τάση στην διετία αυτή.

Μοναδικό αρνητικό η έλλειψη αισθητήρα αποτυπωμάτων εντός της οθόνης που σε 1 χρόνο θα έχουν και τα mid-range.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Έπαψα να ασχολούμαι με την apple. Είτε έχει να κάνει με υπολογιστές, είτε με κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος 8plus δεν νομίζω ότι αξίζει η αναβάθμιση φέτος. Αν είχα ένα 6αρι οκ να πω ναι μεγάλη διαφορά όποτε βλέπουμε του χρόνου τι θα παίξει
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο ότι στο τέλος αναφέρεται η φράση "με κόσμιο τρόπο" τα λέει νομίζω όλα για το πώς αισθάνεται η πλειοψηφία του κόσμου για τα συγκεκριμένα τηλέφωνα...

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο ότι στο τέλος αναφέρεται η φράση "με κόσμιο τρόπο" τα λέει νομίζω όλα για το πώς αισθάνεται η πλειοψηφία του κόσμου για τα συγκεκριμένα τηλέφωνα...

:lol::lol::lol:

 

Όχι τα λέει όλα για το ξεκατίνιασμα που συνηθίζεται να πέφτει σε παρόμοια θέματα στο φόρουμ..

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Το θέμα μου με την Apple είναι το λογισμικό της. Οι συκευές και ποιοτικές είναι και φοβερό hardware έχουν και όμορφες ειναι. Αυτό που απεχθάνομαι ειναι το iOS
Link to comment
Share on other sites

Κανένα.

Δεν γίνεται να κάνω την δουλειά μου με iPhone.

Ακόμα και για δεύτερη κουτσουρεμένη (για την χρήση μου) συσκευή, η τιμή είναι αστεία.

Γενικότερα η εταιρεία θα με απασχολήσει ξανά μόνο όταν και αν γίνουν πολλές αλλαγές/προσθήκες στο ios.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...υπαρχουν ατομα που συμμετεχουν ενεργα σε τεχνολογικο φορουμ και θα αγοραζαν, εν ετη 2018, κινητο με αναλυση οθονης κατωτερη της HD.

 

Με 929 ευρω. ΧΩΡΙΣ HD!

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...υπαρχουν ατομα που συμμετεχουν ενεργα σε τεχνολογικο φορουμ και θα αγοραζαν, εν ετη 2018, κινητο με αναλυση οθονης κατωτερη της HD.

 

Με 929 ευρω. ΧΩΡΙΣ HD!

 

Χωρις να θελω να σε αγχωσω ποτε κανενα iPhone "απλο" δεν ειχε FHD (δεν μιλαω για Plus ή X).

Get your head out of your ash!

Confirmation Bias is our era's intellectual cancer

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...υπαρχουν ατομα που συμμετεχουν ενεργα σε τεχνολογικο φορουμ και θα αγοραζαν, εν ετη 2018, κινητο με αναλυση οθονης κατωτερη της HD.

 

Με 929 ευρω. ΧΩΡΙΣ HD!

330 ppi θες να πεις συγκεκριμένα, τα οποία δεν τα λες λίγα.

Να ξέρεις ότι η πλειοψηφία δουλεύει αρκετές μεγάλες Samsung συσκευές σε αναλύσεις fhd+ (380-400ppi) γιατί δεν βλέπει διαφορά και έτσι είναι από default.

 

Προσωπικά θεωρώ τα 450-500 ιδανικά, αλλά δεν αντιπροσωπεύω την πλειοψηφία..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να σε αγχωσω ποτε κανενα iPhone "απλο" δεν ειχε FHD (δεν μιλαω για Plus ή X).

 

Οπως δεν ειχε και 6+ ιντσες...Και ειπα εν ετη 2018.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει που δεν βαλανε επιλογη οχι ειναι πολυ ακριβα απο μονη της, αλλα μονο για τους προκατοχους αλλων iPhone. Και μετα σου λεει δεν καλυπτουν τα μιλοφωνα εδω μεσα :P Δηλαδη ο χρηστης Android δεν εχει το δικαιωμα να πει οτι ειναι πολυ ακριβα; Πρεπει να επιλεξει μονο οχι δεν θα αλλαξω γιατι ειμαι χρηστης Android; Αστειο προς εριστικο θα ελεγα.

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...