Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

47 minutes ago, p_k said:

Επικοινωνήστε με την εξυπηρέτηση πελατών, μιλάμε για μεγάλη περιοχή από ό,τι αντιλαμβάνομαι.

Δυο τετράγωνα μεγάλη περιοχή;

Έχει ξηλωθεί κεραία εκεί. Και έχει ήδη προγραμματιστεί άλλη.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μονο WiFi call μέσα κ αν βγεις έξω δεν μπορεις να μιλήσεις 

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, scorpio3 said:

Ετσι μονο WiFi call μέσα κ αν βγεις έξω δεν μπορεις να μιλήσεις 

Δεν φτάνει που πληρώνουμε κιόλας τις υπηρεσίες τους που δεν έχουμε όλοι τις ίδιες αλλά σε τιμές πληρώνουμε τα ίδια δηλαδή κάποιος αν δεν έχει WiFi τι θα κάνει 🤞🏻

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mixtri said:

Δυο τετράγωνα μεγάλη περιοχή;

Έχει ξηλωθεί κεραία εκεί. Και έχει ήδη προγραμματιστεί άλλη.

Μιχάλη η περιοχή που έχει θέμα στον Εύοσμο είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, elkons said:

Δεν φτάνει που πληρώνουμε κιόλας τις υπηρεσίες τους που δεν έχουμε όλοι τις ίδιες αλλά σε τιμές πληρώνουμε τα ίδια δηλαδή κάποιος αν δεν έχει WiFi τι θα κάνει 🤞🏻

Ας παραπονεθεί στους κατοίκους που την ξήλωσαν. Τι να πω; 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έχει προγραμματιστεί κεραία

Σε ποιο σημείο ; 

Βέβαια και οι άλλες δεν είναι ότι είναι άριστες. Έχουν και αυτές κροβληματακια

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mixtri said:

Ας παραπονεθεί στους κατοίκους που την ξήλωσαν. Τι να πω; 

Είναι από τους έξυπνους.. πόσο χαζοί παίζει να είναι και να πιστεύουν αυτές τις φήμες... Έλεος πια 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, scorpio3 said:

Εύοσμος-Θεσσαλονίκης 
Καλησπέρα ειναι κανείς γύρω απο αυτην την περιοχή;Συνέχεια E το σημα κ πολλές φορές να μην μπορείς να μιλήσεις 

IMG_3699.png

IMG_3700.jpeg

Έτσι ήταν ανέκαθεν εκεί. Στο cellmapper όποτε πέρασα με το αμάξι και έτυχε να καταγράφω αποδεικνύει ότι δεν έχεις σήμα για τίποτα. Screenshot_20240428_215713_CellMapper.thumb.jpg.99073c82e5125a616e9fc5db401ffb0f.jpg

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, VasilisSam said:

Έτσι ήταν ανέκαθεν εκεί. Στο cellmapper όποτε πέρασα με το αμάξι και έτυχε να καταγράφω αποδεικνύει ότι δεν έχεις σήμα για τίποτα. Screenshot_20240428_215713_CellMapper.thumb.jpg.99073c82e5125a616e9fc5db401ffb0f.jpg

Είχε μπει micro πριν 1.5 χρόνο. Και ξηλώθηκε. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το παμε σε αυτή τη χώρα θα αναγκαστούν οι παροχοι με αποφαση ΕΕΤΤ και Νομοθεσία να βαζουν Micro σε ....

ΚΑΦΑΟ

ΦΡΕΑΤΙΑ

ΚΟΛΌΝΕΣ ΔΕΗ....

έρχεται 😉

...ολα τα ενοίκια θα τα παίρνει ο ΔΕΔΔΗΕ 😉

 

23 ώρες πριν, HORGRAP said:

MCC MNC 999 29 ισως ειναι καμιά  Telenor ξεχασμένη σε κανενα πλοίο στον Πειραιά .

 

Σχετικά με τα πλοία ...γίνεται το απόλυτο χάος με τα ' παραβατικά ' Repeaters.

 

Το χειρότερο ειναι οτι καποια απο αυτα μπηκαν με τις ευλογίες της Cosmote εδω και πολλά χρόνια όμως ξεχασαν πως ειμαστε στο 2024 και οταν το πλοίο εχει κόσμο ....τα MHz κρασαρουν τα Repeaters.

 

Ενα καλο παράδειγμα ...τα πλοια της ANEK για Κρητη με τα παλια Repeaters τής Cosmote.

Παιζει η Vodafone μεσοπελαγα με λιγοτερο σημα ( χωρις Repeater ) ομως ΠΑΙΖΕΙ .

...και η Cosmote ειναι με -51 dbm απο Repeater στα πλοια χωρις να μπορεί να λειτουργήσει τίποτα !

Κάποια στιγμή έκλεισε το Repeater και ολα τα κινητά έπαιζαν σωστά!

 

 

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εχει προγραμματιστεί κεραία εγώ 7 χρόνια που έρχομαι  εδώ στην συγκεκριμένη περιοχή του Ευόσμου εχει ακριβώς αυτό το πρόβλημα…..δεν μπορεις να μιλήσεις……

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mixtri said:

Είχε μπει micro πριν 1.5 χρόνο. Και ξηλώθηκε. 

Ειλικρινά μου κάνει εντύπωση, εκτός αν άντεξε όντως τόσο λίγο σε στιγμή που να μην έτυχε να περάσει κανείς μας. Βέβαια από Μαιάνδρου μέχρι και την Ιθάκης θέλει 20 micro για να μπαλωσει. Ακόμα και σταθμός να μπει δεν νομίζω ότι αρκεί ένας.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VasilisSam said:

Ειλικρινά μου κάνει εντύπωση, εκτός αν άντεξε όντως τόσο λίγο σε στιγμή που να μην έτυχε να περάσει κανείς μας. Βέβαια από Μαιάνδρου μέχρι και την Ιθάκης θέλει 20 micro για να μπαλωσει. Ακόμα και σταθμός να μπει δεν νομίζω ότι αρκεί ένας.

Για την ακρίβεια δύο σταθμοί έχουν φύγει από Εύοσμο. Αυτή η περιοχή είναι τρύπα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, MIKU said:

Κυριακή των Βαΐων...

Ήρθα στο εξοχικό (γιατί δουλεύω Πάσχα).

Άρχισαν να ανοίγουν τα γύρω σπίτια και μαζί οι ταχύτητες πέφτουν...

Ήδη το streaming έχει μικρά κολλήματα...

Screenshot_20240428_165035_Speedtest.jpg

Τώρα που νύχτωσε χτυπάει 130+.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πλατεία ταχυδρομείου, Λάρισα 

Screenshot_2024-04-29-12-10-01-681_org.zwanoo.android.speedtest.jpg Screenshot_2024-04-29-12-09-12-078_cz.mroczis.netmonster.jpg

Edited by ap1986
Link to comment
Share on other sites

Φώτο από το θερίο στους Άγιους Θεοδώρους enb 105029 και κάποιες καταγραφές SA cellmapper από την χθεσινή εξόρμηση. Έχουμε δρόμο ακόμα να φισκαρουν τις N78 που έχουν υποσχεθεί στα σημεία. Αντε ρε Cosmote 😏

20240429_103619.jpg

15 ώρες πριν, mixtri said:

Για την ακρίβεια δύο σταθμοί έχουν φύγει από Εύοσμο. Αυτή η περιοχή είναι τρύπα.

Γενικά υπάρχουν περιοχές που πολύ παλιότερα προσπάθησαν να καλύψουν και είτε τους κατέβασαν τους σταθμούς είτε τους πρόλαβαν και δεν τοποθέτησαν ποτέ.. Και στην Αθήνα παίζει αυτό. Και στις δύο περιπτώσεις δεν προσπάθησαν πάλι να βάλουν σταθμό στις περιοχές προφανώς για να μην σηκώσουν πάλι "επανάσταση", να κατευνασουν τα πνεύματα και να έρθουν κάποια στιγμή στο μέλλον πιθανότατα για να βάλουν είτε απλά είπαν αυτοί δεν θέλουν σταθμό, ας μιλάνε με ταχυδρομικό περιστέρι. Χοντρό πρόβλημα κάτι τέτοια για τα σχεδιαστικά τμήματα 😏

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, johnny_htc said:

Φώτο από το θερίο στους Άγιους Θεοδώρους enb 105029 και κάποιες καταγραφές SA cellmapper από την χθεσινή εξόρμηση. Έχουμε δρόμο ακόμα να φισκαρουν τις N78 που έχουν υποσχεθεί στα σημεία. Αντε ρε Cosmote 😏

20240429_103619.jpg

Γενικά υπάρχουν περιοχές που πολύ παλιότερα προσπάθησαν να καλύψουν και είτε τους κατέβασαν τους σταθμούς είτε τους πρόλαβαν και δεν τοποθέτησαν ποτέ.. Και στην Αθήνα παίζει αυτό. Και στις δύο περιπτώσεις δεν προσπάθησαν πάλι να βάλουν σταθμό στις περιοχές προφανώς για να μην σηκώσουν πάλι "επανάσταση", να κατευνασουν τα πνεύματα και να έρθουν κάποια στιγμή στο μέλλον πιθανότατα για να βάλουν είτε απλά είπαν αυτοί δεν θέλουν σταθμό, ας μιλάνε με ταχυδρομικό περιστέρι. Χοντρό πρόβλημα κάτι τέτοια για τα σχεδιαστικά τμήματα 😏

Μόνο στην Βοιωτία είμαστε μπροστά και δεν έχω ακούσει για φασαρίες😅😅😅😅. Βέβαια εδώ έχουμε κάτι παιδιά που πάνε τα βράδια και τις αναβαθμίζουν 😅😅😅😅

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aektzhs 1 said:

😅😅😅😅. Βέβαια εδώ έχουμε κάτι παιδιά που πάνε τα βράδια και τις αναβαθμίζουν 😅😅😅😅

Σας φέρνουν πιο κοντά με το 5G 😂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Μόνο στην Βοιωτία είμαστε μπροστά και δεν έχω ακούσει για φασαρίες😅😅😅😅. Βέβαια εδώ έχουμε κάτι παιδιά που πάνε τα βράδια και τις αναβαθμίζουν 😅😅😅😅

Α ωχ. Το καλό το ριφιφι εκεί ε; 🥲😅

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, johnny_htc said:

Φώτο από το θερίο στους Άγιους Θεοδώρους enb 105029 και κάποιες καταγραφές SA cellmapper από την χθεσινή εξόρμηση. Έχουμε δρόμο ακόμα να φισκαρουν τις N78 που έχουν υποσχεθεί στα σημεία. Αντε ρε Cosmote 😏

20240429_103619.jpg

Γενικά υπάρχουν περιοχές που πολύ παλιότερα προσπάθησαν να καλύψουν και είτε τους κατέβασαν τους σταθμούς είτε τους πρόλαβαν και δεν τοποθέτησαν ποτέ.. Και στην Αθήνα παίζει αυτό. Και στις δύο περιπτώσεις δεν προσπάθησαν πάλι να βάλουν σταθμό στις περιοχές προφανώς για να μην σηκώσουν πάλι "επανάσταση", να κατευνασουν τα πνεύματα και να έρθουν κάποια στιγμή στο μέλλον πιθανότατα για να βάλουν είτε απλά είπαν αυτοί δεν θέλουν σταθμό, ας μιλάνε με ταχυδρομικό περιστέρι. Χοντρό πρόβλημα κάτι τέτοια για τα σχεδιαστικά τμήματα 😏

Αυτά τα κουτάκια στην κορυφή τί είναι;

Έχουν βάλει και στην κεραία που πιάνω εγώ στο σπίτι μου τώρα πρόσφατα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MIKU said:

Αυτά τα κουτάκια στην κορυφή τί είναι;

Έχουν βάλει και στην κεραία που πιάνω εγώ στο σπίτι μου τώρα πρόσφατα.

Νομίζω 5g ελπίζω μην σου είπα βλακεία 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...