Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, scorpio3 said:

Σε Πάτρα γνωρίζουμε αν έχει έρθει η SA

Σε όλη την Ελλάδα είναι σε δοκιμαστικό στάδιο, δεν είναι ακόμα διαθέσιμο για χρήση. 

Link to comment
Share on other sites

Escape center στο Ίλιον, φουλ στον κόσμο.

Screenshot_20240325_180511_Speedtest.jpg

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, scorpio3 said:

Σε Πάτρα γνωρίζουμε αν έχει έρθει η SA

https://www.ham.gr/gsm/COSMOTE-NR.html

Ολοι οι NR-SA σταθμοι που εχουν παρατηρηθει μεχρι τωρα (και σε satellite).  Και η Θεσσαλια αφιερωμενη στον csmt!

 

Edited by d_alex
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, πολύ καλή δουλειά.

Σημειωμένη με κίτρινο περίγραμμα η περιοχή γεμάτη χωριά και κωμοπόλεις...

Δεν χρειάζονται σχόλια.

Screenshot_2024-03-25-18-34-15-684_com.opera.browser-edit.jpg

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Κέντρο Θήβας με πάρα πολύ κόσμο λόγω κ. Κασσελάκη

20240325_133339.thumb.jpg.5d57dd5b689e8efd7db7abae127a4ab2.jpg

Like για την μέτρηση, αν μπορούσα να κάνω dislike ξεχωριστά όμως για τον κόσμο που μαζεύτηκε να δει έναν λελέ που έκανα 5 μέρες "στρατό" και τώρα τον χειροκροτάνε. Κρίμα για όλους εμάς που κάναμε 1 χρόνο και βάλε οι παλιότεροι και περιμέναμε πώς και πώς το εξοδοχαρτο... Κρίμα πραγματικά πώς καταντήσαμε έτσι 😢

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnny_htc said:

Like για την μέτρηση, αν μπορούσα να κάνω dislike ξεχωριστά όμως για τον κόσμο που μαζεύτηκε να δει έναν λελέ που έκανα 5 μέρες "στρατό" και τώρα τον χειροκροτάνε. Κρίμα για όλους εμάς που κάναμε 1 χρόνο και βάλε οι παλιότεροι και περιμέναμε πώς και πώς το εξοδοχαρτο... Κρίμα πραγματικά πώς καταντήσαμε έτσι 😢

Καλά όλοι οι πολιτικοί μας είναι....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnny_htc said:

Like για την μέτρηση, αν μπορούσα να κάνω dislike ξεχωριστά όμως για τον κόσμο που μαζεύτηκε να δει έναν λελέ που έκανα 5 μέρες "στρατό" και τώρα τον χειροκροτάνε. Κρίμα για όλους εμάς που κάναμε 1 χρόνο και βάλε οι παλιότεροι και περιμέναμε πώς και πώς το εξοδοχαρτο... Κρίμα πραγματικά πώς καταντήσαμε έτσι 😢

Εμένα δε μου άρεσε περισσότερο το σχόλιο "λόγω Κασσελάκη". Δηλαδή δε θα πήγαινε ο κόσμος χωρίς Κασσελάκη;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ο πρόεδρος της αξιωματικής αντιπολίτευσης υπηρέτησε τη θητεία του, σύμφωνα με τους ισχύοντες νόμους.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Serafeim1981 said:

Εμένα δε μου άρεσε περισσότερο το σχόλιο "λόγω Κασσελάκη". Δηλαδή δε θα πήγαινε ο κόσμος χωρίς Κασσελάκη;

Σήμερα φίλε μου είχε 30 τοις εκατό περισσότερο κόσμο από την φορά που είχε τον πιο πολύ 

Και μόλις πέρασε ο κ. Κασσελάκης έφυγαν όλοι και δεν κάθισαν μέχρι να ολοκληρωθεί η παρέλαση 

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό δυστυχώς είμαστε άξιοι της μοίρας μας...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Ο πρόεδρος της αξιωματικής αντιπολίτευσης υπηρέτησε τη θητεία του, σύμφωνα με τους ισχύοντες νόμους.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Εφόσον βρήκε τον νόμο ο οποίος του δίνει τη δυνατότητα να κάνει αυτή την αστεία ( κατ έμε ) σε χρόνο θητεία, καλώς και κάθεται τόσο 

Link to comment
Share on other sites

Ουζερί τσινάρι άνω πολη 

https://www.speedtest.net/result/i/6038681875

Ολυμπιαδος στο ύψος της Περσεους 

https://www.speedtest.net/result/i/6038678139

παλια έπαιζε με 20-30mbps πλέον κάνει attach n78 και φυσάει 

 

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, p_k said:

Ο πρόεδρος της αξιωματικής αντιπολίτευσης υπηρέτησε τη θητεία του, σύμφωνα με τους ισχύοντες νόμους.

 

Ως προς αυτό συμφωνώ και γω. 

Αυτό που νομίζω θέλει να πει ο @johnny_htc (και ειναι οντως πασιφανες) είναι ότι το όλο πράγμα έχει έναν στόχο επικοινωνιακό. Δηλαδή το χωροχρονικό πλασιο δεν ηταν σε καμία περίπτωση τυχαίο. Και μη ειρωνικά ήταν ευφυέστατη η κίνηση του. Πολυ καλή για την αύξηση της δημοτικότητας του. 

Το στόχο τον πέτυχε (ο Κασσελακης) και μπράβο του. Και σύμφωνα με τα λόγια του Αεκτζή, τον πέτυχε και με το παραπάνω. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, p_k said:

Ο πρόεδρος της αξιωματικής αντιπολίτευσης υπηρέτησε τη θητεία του, σύμφωνα με τους ισχύοντες νόμους.

 

 

13 minutes ago, Gv2008 said:

Συμφωνώ απόλυτα. Εφόσον βρήκε τον νόμο ο οποίος του δίνει τη δυνατότητα να κάνει αυτή την αστεία ( κατ έμε ) σε χρόνο θητεία, καλώς και κάθεται τόσο 

Συμφωνώ απόλυτα. Επίσης έχω πληροφορηθεί ότι είναι ήρεμος και λιτός άνθρωπος. Κλείνω το off topic

ΥΓ:Δεν το λέω πολιτικά

ΥΓ2: Μιας και τον Μελετάμε τον Κασσελάκη τι εταιρεία να έχει άραγε😅😅😅😅. Περιμένω είσοδο με 3D από γνωστό δημοσιογράφο στα αρχεία των εταιρειών

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, p_k said:

Ο πρόεδρος της αξιωματικής αντιπολίτευσης υπηρέτησε τη θητεία του, σύμφωνα με τους ισχύοντες νόμους.

 

Τραγικός νόμος... 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, aektzhs 1 said:

Σήμερα φίλε μου είχε 30 τοις εκατό περισσότερο κόσμο από την φορά που είχε τον πιο πολύ 

Και μόλις πέρασε ο κ. Κασσελάκης έφυγαν όλοι και δεν κάθισαν μέχρι να ολοκληρωθεί η παρέλαση 

Είναι αυτό που λένε "είμαστε για τα πανηγύρια".

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, motoboots said:

Είναι αυτό που λένε "είμαστε για τα πανηγύρια".

Ξέρεις τι με ανησυχεί σε αυτό που είπε ο Αεκτζης για να το πάω λίγο παρακάτω; Ότι το φαινόμενο αυτό παρατηρήθηκε σε πόλη της επαρχίας και όχι σε κάποια μεγαλούπολη πχ Αθήνα, Θεσσαλονίκη που θα ήταν πιο λογικό λόγω της "τρέλας" που επικρατεί (που δεν θα έπρεπε ούτε σε αυτές να συμβαίνει.) Τέλοσπάντων, για να μη το τραβήξουμε άλλο, το σταματώ εδώ εγώ 😏

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, p_k said:

Μπράβο, πολύ καλή δουλειά.

Σημειωμένη με κίτρινο περίγραμμα η περιοχή γεμάτη χωριά και κωμοπόλεις...

Δεν χρειάζονται σχόλια.

Screenshot_2024-03-25-18-34-15-684_com.opera.browser-edit.jpg

Δεν σημαινει οτι εκει δεν εχει.  Απλως δεν εχει καταγραφει απο κανεναν.  Εγω νομιζω οτι ολοι οι αναβαθμισμενοι σταθμοι που εχουν 2100 αυτη τη στιγμη, παιζουν (ή θα παιξουν στο αμεσο μελλον) σε SA.  Ηδη εχω αρχισει και περναω καταχωρησεις προληπτικα σε κεντρικους σταθμους πολεων (παντα στα 2100).  Οποτε η καλυψη αυτη ειναι πλασματικη.  Αμα γεμισει λιγο ο χαρτης και κοντευει να μοιασει στον

https://www.ham.gr/gsm/COSMOTE.html  (ολοι οι σταθμοι)

θα τον καταργησω.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, d_alex said:

Δεν σημαινει οτι εκει δεν εχει.  Απλως δεν εχει καταγραφει απο κανεναν.  Εγω νομιζω οτι ολοι οι αναβαθμισμενοι σταθμοι που εχουν 2100 αυτη τη στιγμη, παιζουν (ή θα παιξουν στο αμεσο μελλον) σε SA.  Ηδη εχω αρχισει και περναω καταχωρησεις προληπτικα σε κεντρικους σταθμους πολεων (παντα στα 2100).  Οποτε η καλυψη αυτη ειναι πλασματικη.  Αμα γεμισει λιγο ο χαρτης και κοντευει να μοιασει στον

https://www.ham.gr/gsm/COSMOTE.html  (ολοι οι σταθμοι)

θα τον καταργησω.

 

Κι όμως φίλε μου, στην περιοχή αυτή τα πράγματα δεν είναι καλά για τους συνδρομητές του συγκεκριμένου δικτύου.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, d_alex said:

Δεν σημαινει οτι εκει δεν εχει.  Απλως δεν εχει καταγραφει απο κανεναν.  Εγω νομιζω οτι ολοι οι αναβαθμισμενοι σταθμοι που εχουν 2100 αυτη τη στιγμη, παιζουν (ή θα παιξουν στο αμεσο μελλον) σε SA.  Ηδη εχω αρχισει και περναω καταχωρησεις προληπτικα σε κεντρικους σταθμους πολεων (παντα στα 2100).  Οποτε η καλυψη αυτη ειναι πλασματικη.  Αμα γεμισει λιγο ο χαρτης και κοντευει να μοιασει στον

https://www.ham.gr/gsm/COSMOTE.html  (ολοι οι σταθμοι)

θα τον καταργησω.

 

Στις καταγραφές πολλές φορές δεν πιάνει τα micro έχω παρατηρήσει. Η περιοχή που μιλάμε στο μεταξύ, έχει σταθμούς. Με ένα ψάξιμο στο cellmapper τους βρίσκει κανείς εύκολα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, georgebad said:

παλια έπαιζε με 20-30mbps πλέον κάνει attach n78 και φυσάει 

Είναι λόγω καλύτερου modem που φοράει το κινητό ή έγινε κάποια βελτίωση από την Cosmote?

Το λέω μόνο και μόνο γιατί φαίνεται μακρινή η n78

Link to comment
Share on other sites

Στην επιστροφή μου από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη βρήκα αρκετά νέα gnb, έκανα και μία στάση στη Χαλκίδα. N78 πάνω από τη Λεπτοκαρυά καταγράφηκε αλλά στη Πλάκα ίσως δεν είναι ενεργά ακόμα γιατί δεν τα έπιασα παρά μόνο Ν1. Έχω θέμα με το cellmapper τους έστειλα και mail δεν μπορώ να δω τις κεραίες στον χάρτη. Όταν τον ανοίγω φαίνονται μόλις πάω να κάνω ζουμ ή το οτιδήποτε εξαφανίζονται, κάποιες φορές ζητάει rechapta και είναι πάντα fail. Οι καταγραφές πάντως έγιναν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, VasilisSam said:

Στην επιστροφή μου από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη βρήκα αρκετά νέα gnb, έκανα και μία στάση στη Χαλκίδα. N78 πάνω από τη Λεπτοκαρυά καταγράφηκε αλλά στη Πλάκα ίσως δεν είναι ενεργά ακόμα γιατί δεν τα έπιασα παρά μόνο Ν1. Έχω θέμα με το cellmapper τους έστειλα και mail δεν μπορώ να δω τις κεραίες στον χάρτη. Όταν τον ανοίγω φαίνονται μόλις πάω να κάνω ζουμ ή το οτιδήποτε εξαφανίζονται, κάποιες φορές ζητάει rechapta και είναι πάντα fail. Οι καταγραφές πάντως έγιναν κανονικά.

Ωραίος, Καταγραφές έχει κανονικά, ναι. Έστειλες και συ ticket, μια χαρά. Θα το κοιτάξουν. Σήμερα το πρωί μου ζήτησαν screenshots με τα προβλήματα και αν μου κάνει το ίδιο θέμα με σένα στον παλιό ή στο νέο χάρτη. Το κάνει και στα δύο. Κάποια βλακεια στον σερβερ τους παίζει και μόλις δει να το τραβάς από τα αυτιά, αυτό σου κόβει τη σύνδεση. Γράφει too many requests, try later. Κάποια πατατουλα έχουν κάνει ή κάτι δοκίμαζαν 😏

Link to comment
Share on other sites

Μου ζήτησαν και εμένα τα ίδια και μου μπήκαν υποψίες, έκανα update την εφαρμογή με τον καινούργιο χάρτη που είναι και δύσχρηστος και ενοχλητικός στην απεικόνιση των κεραιών και φαίνεται να δουλεύει κανονικά. Με τον παλιό χάρτη αν το επιλέξω από τις ρυθμίσεις πάλι έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...