Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

57 minutes ago, panos.k2 said:

Μολις περασα στην Cosmote! 
Σχεδόν 4 εργάσιμες μέρες έκανε για να ολοκληρωθεί η φορητότητα. 22€ όλα απεριόριστα  

Να σημειώσω πως στην κάρτα μου δεν ήταν ενεργοποιημένα 5G και VoLTE/VoWiFi. Τα ενεργοποίησα με sms στο 1333. 

Τώρα τα του δικτύου τα εχω πει, στις περιοχές που κινουμαι στην Αθήνα είναι κορυφαία. 
Σημερα το βραδυ και για κάποιες μέρες θα είμαι Γιάννενα για κάποιες τελευταίες δουλειές. Θα πω εντυπώσεις και από κει. 

Ενεργοποιείται στο πρώτο 24ωρο αυτόματα αλλά για πιο γρήγορα μπορείς και μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9647689211

Ι εν μπι 102131

Ν1

Σε 1 2 σημεια.

Στα υπόλοιπα ασταθεια εδώ και χρόνια.

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Νόβα ονλιιιιι

Καλά αρχίσαμε τα χαζά ; Θα σου βάλω πιπέρι 😀 τι δουλειά έχει αυτό στο τοπικ της κόσμοτε;

38 minutes ago, Nickchris36 said:

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9647689211

Ι εν μπι 102131

Ν1

Σε 1 2 σημεια.

Στα υπόλοιπα ασταθεια εδώ και χρόνια.

Βάλε και στα υπόλοιπα όχι μόνο στα δύο καλά σημεία να δούμε 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, cmvr said:

Καλά αρχίσαμε τα χαζά ; Θα σου βάλω πιπέρι 😀 τι δουλειά έχει αυτό στο τοπικ της κόσμοτε;

Βάλε και στα υπόλοιπα όχι μόνο στα δύο καλά σημεία να δούμε 

Τα άλλα δεν ειναι για να τα δει κοσμος🤣🤣🤣🤣🤣🥳🥳

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Nickchris36 said:

Τα άλλα δεν ειναι για να τα δει κοσμος🤣🤣🤣🤣🤣🥳🥳

 

46 minutes ago, Nickchris36 said:

Τα άλλα δεν ειναι για να τα δει κοσμος🤣🤣🤣🤣🤣🥳🥳

Έπαθε nond η κόσμοτε  στα υπόλοιπα σημεία 😂😂😂😂

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα στην Cosmote! 
Σχεδόν 4 εργάσιμες μέρες έκανε για να ολοκληρωθεί η φορητότητα. 22€ όλα απεριόριστα  
Να σημειώσω πως στην κάρτα μου δεν ήταν ενεργοποιημένα 5G και VoLTE/VoWiFi. Τα ενεργοποίησα με sms στο 1333. 
Τώρα τα του δικτύου τα εχω πει, στις περιοχές που κινουμαι στην Αθήνα είναι κορυφαία. 
Σημερα το βραδυ και για κάποιες μέρες θα είμαι Γιάννενα για κάποιες τελευταίες δουλειές. Θα πω εντυπώσεις και από κει. 
Οι άλλες, μπορεί να καλύπτουν όλη την πόλη από μια κεραία στο βουνό και να το παίζουν πινγκ πονγκ χωρίς καμία λογική και παραμετροποίηση στην ισχύ. Απλά και μόνο για να έχουν παντού φουλ σήμα. Η Cosmote, ο, τι στήνει έχει μια λογική. Το πώς γίνεται το handover και πώς θα συνδεθείς από σταθμό σε σταθμό και πώς θα πάρεις τα μέγιστα από αυτόν, δεν το έχουν ούτε στο ελάχιστο οι άλλοι δύο. Επίσης όταν καλύπτει κατοικίες, προσπαθεί με τις μέσες κεραίες και όχι από βουνά και λαγκάδια όπως εδώ. Όσο τη παίρνει πάντα. Επίσης έκατσα λίγο και είδα εκεί στους Αμπελοπηκους που έχεις αναφέρει, αλλά και άλλες κεραίες (συγκεκριμένα η 4671 που πρέπει να έχει αναβαθμιστεί, η 204051,η 104917) έχουν N78 σύμφωνα με τις άδειες τους. Και επίσης βρήκα για την περιοχή εκεί που γίνεται συμβολή Σπύρου Λάμπρου και Σουλίου, θα γίνει εγκατάσταση σταθμού, που δεν ξέρω γιατί δεν τον έχουν βάλει ακόμα (δεν ξέρω αν γνωρίζεις, αν έχεις δει κάτι - ίσως θέλουν κάτι να πειράξουν στην άδεια, το έχουν κάνει και σε άλλες φώτο και γι αυτό το έχουν αργήσει)

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnny_htc said:

Οι άλλες, μπορεί να καλύπτουν όλη την πόλη από μια κεραία στο βουνό και να το παίζουν πινγκ πονγκ χωρίς καμία λογική και παραμετροποίηση στην ισχύ. Απλά και μόνο για να έχουν παντού φουλ σήμα. Η Cosmote, ο, τι στήνει έχει μια λογική. Το πώς γίνεται το handover και πώς θα συνδεθείς από σταθμό σε σταθμό και πώς θα πάρεις τα μέγιστα από αυτόν, δεν το έχουν ούτε στο ελάχιστο οι άλλοι δύο. Επίσης όταν καλύπτει κατοικίες, προσπαθεί με τις μέσες κεραίες και όχι από βουνά και λαγκάδια όπως εδώ. Όσο τη παίρνει πάντα. Επίσης έκατσα λίγο και είδα εκεί στους Αμπελοπηκους που έχεις αναφέρει, αλλά και άλλες κεραίες (συγκεκριμένα η 4671 που πρέπει να έχει αναβαθμιστεί, η 204051,η 104917) έχουν N78 σύμφωνα με τις άδειες τους. Και επίσης βρήκα για την περιοχή εκεί που γίνεται συμβολή Σπύρου Λάμπρου και Σουλίου, θα γίνει εγκατάσταση σταθμού, που δεν ξέρω γιατί δεν τον έχουν βάλει ακόμα (δεν ξέρω αν γνωρίζεις, αν έχεις δει κάτι - ίσως θέλουν κάτι να πειράξουν στην άδεια, το έχουν κάνει και σε άλλες φώτο και γι αυτό το έχουν αργήσει)

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχει εγκατασταθεί ο σταθμός αυτός πάνω από τη Σπύρου Λάμπρου. Δεν καλύπτει ο,τι πρέπει πάντως. Εμένα σήμερα μου έπεσε κληση στα εβραϊκά μνήματα (πριν μπω στην Σπύρου Λάμπρου)

Επισης στους Αμπελοκήπους καμία κεραια δεν έχει Ν78. To micro στη βορείου Ηπείρου δεν θεωρείται αμπελοκηποι Και δεν νομίζω να έχει Ν78. 

Η 104671 αναβαθμίστηκε πριν κάνα μήνα, λίγο πριν φυγω εγώ. Ν1+Β3+Β20+Ν28. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Απολαυση!!!🥳🤣

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9649604524

Screenshot_20231024_152704_NetMonster.jpg

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκατασταθεί ο σταθμός αυτός πάνω από τη Σπύρου Λάμπρου. Δεν καλύπτει ο,τι πρέπει πάντως. Εμένα σήμερα μου έπεσε κληση στα εβραϊκά μνήματα (πριν μπω στην Σπύρου Λάμπρου)

Επισης στους Αμπελοκήπους καμία κεραια δεν έχει Ν78. To micro στη βορείου Ηπείρου δεν θεωρείται αμπελοκηποι Και δεν νομίζω να έχει Ν78. 
Η 104671 αναβαθμίστηκε πριν κάνα μήνα, λίγο πριν φυγω εγώ. Ν1+Β3+Β20+Ν28. 
Όχι, τα micro δεν έχουν. Με συγχωρείς κιόλας, έκανα λάθος. Η 2465 λέει ότι έχει άδεια για N78. Και αυτή στη Σπύρου Λάμπρου που λες έχει. Η 4671 δεν έχει. Προς τα εκεί στην Εξοχή όπως βλέπω λέγεται η περιοχή, έχει η 1131. Γενικά έχουν μπόλικη κατά τόπους φαίνεται να βάζουν. Micros με N78, δε νομίζω να δούμε ποτέ, εκτός και αν κάποιος έχει εντοπίσει κάτι εδώ μέσα σε κάποιο καρα κέντρο Θεσσαλονίκη, Αθήνα ας πούμε

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απολαυση!!!
Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9649604524
Screenshot_20231024_152704_NetMonster.thumb.jpg.1a003ec8d23839244ca87774454be280.jpg
Χμμ. Μπορείς να το γυρίσεις σε 4G από περιέργεια τι θα σου δώσει; Εσωτερικός χώρος στο μεταξύ αυτό;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnny_htc said:

Όχι, τα micro δεν έχουν. Με συγχωρείς κιόλας, έκανα λάθος. Η 2465 λέει ότι έχει άδεια για N78. Και αυτή στη Σπύρου Λάμπρου που λες έχει. Η 4671 δεν έχει. Προς τα εκεί στην Εξοχή όπως βλέπω λέγεται η περιοχή, έχει η 1131. Γενικά έχουν μπόλικη κατά τόπους φαίνεται να βάζουν. Micros με N78, δε νομίζω να δούμε ποτέ, εκτός και αν κάποιος έχει εντοπίσει κάτι εδώ μέσα σε κάποιο καρα κέντρο Θεσσαλονίκη, Αθήνα ας πούμε

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χμμ. Μπορείς να το γυρίσεις σε 4G από περιέργεια τι θα σου δώσει; Εσωτερικός χώρος στο μεταξύ αυτό;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Oxi..εξωτερικός χωρος🤣🤣🤣🤣🤣

Τα έχω δοκιμάσει καινσε 4τζι έχει ασταθεια χρόνια τώρα η περιοχή, βλέπεις μια κεραία στα 6 χλμ τ να σ κάνει.. τα έχουν ρυθμίσει ταμάμ.. 5τζι από τα λιντλ🤣🥳

Και 10 μέτρα παραδιπλα μπορεί ν βρει 300 ξέρω γω..ότι να ναι..πραγματικα

Τ 4τζι έχει χαμηλότερο απ.

Αυτή είναι.η μόνη διαφορά.

Στην.ουσια 4τζι έχει η περιοχή και ας έχει 2100 5g..

Να γελάς η κατάσταση.. 

Καινφυσικα επειδή ειναι επαρχία σιγά μη δώθει έμφαση.. 

 

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Αφού η εταιρεία τα ρυθμίζει αριστοτεχνικά, τι συνέβη εδώ; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, p_k said:

Αφού η εταιρεία τα ρυθμίζει αριστοτεχνικά, τι συνέβη εδώ; 

Χρόνια τωρα είναι αυτά τα χαλια..έχει μια κεραία μονο στα 8χλμ κατά τα άλλα 5τζι και βαράει στο γάμο.τ καραγκιόζη,πότε έχει 400 ποτέ 3,πότε 100 ,αστάθεια μόνιμη, και δεν κάνουν τίποτα.Απλα βαλαν 2100 να λένε έχουν 5τζι,που στην ουσία είναι 4τζι με αστάθεια.

Ότι να ναι..

Και φυσικά σιγά μη βελτιωθεί.. εδώ μέσα στην Αθήνα τα είδαμε τα χάλια.. θα βελτιώσουν στα χωριά..?

Αλλά.ειναι.οκ σε αποκριση σφαίρα και σε κλήσεις μια χαρά.

Αλλά έπρεπε να είχαν μαζευτεί αυτά τα αισχη κάνω παραπονα τόσα χρόνια.. αλλά είναι για γέλια πραγματικά.. 🥳🤣

 

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnny_htc said:

Η 2465 λέει ότι έχει άδεια για N78. Και αυτή στη Σπύρου Λάμπρου που λες έχει. Η 4671 δεν έχει. Προς τα εκεί στην Εξοχή όπως βλέπω λέγεται η περιοχή, έχει η 1131. Γενικά έχουν μπόλικη κατά τόπους φαίνεται να βάζουν. Micros με N78, δε νομίζω να δούμε ποτέ, εκτός και αν κάποιος έχει εντοπίσει κάτι εδώ μέσα σε κάποιο καρα κέντρο Θεσσαλονίκη, Αθήνα ας πούμε

Η 101131 Έχει χώρο για massive. Είναι κεραια που φαινεται, δεν είναι καμουφλαρισμένη. Προς το παρόν 350/100 δίνει. Δεν καλύπτει Αμπελοκήπους καθόλου. Ούτε σε υψηλό όροφο που ήμουν εγώ. 

Η Σπύρου Λάμπρου δεν εκπέμπει Ν78. Μαξ 200mbps φτάνει η κεραια αυτή και επιλεγει κυρια μπάντα την Β20(!)

Καμία απ οσες ανέφερες δεν εκπέμπει Ν78 προς το παρόν, αυτό κρατάμε. Στο μέλλον λογικά θα εκπέμψουν. 

Εγώ γενικά απ το δίκτυο στην πόλη δεν είμαι ικανοποιημένος. Καθόλου. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Αφού η εταιρεία τα ρυθμίζει αριστοτεχνικά, τι συνέβη εδώ; 
Τα ρυθμίζει αριστοτεχνικά αλλά λείπει σταθμός, που η Victus τον έχει
Link to comment
Share on other sites

Να βάλουν λοιπόν. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το λες, λες και είναι κάτι απλό σαν να πατιεται ένα κουμπί

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι δεν είναι απλό, αλλά ο φίλος γράφει ότι η κατάσταση αυτή κρατάει χρόνια. 

Ας το προγραμματισουν εν πάση περιπτώσει. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Ξέρω ότι δεν είναι απλό, αλλά ο φίλος γράφει ότι η κατάσταση αυτή κρατάει χρόνια. 

Ας το προγραμματισουν εν πάση περιπτώσει. 

Δε πρόκειται.. έτσι θ μεινει

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Κάντε ενέργειες, τηλεφωνήματα, τεχνικό τμήμα και τέτοια. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, κανένα ευχέλαιο, λιβάνιασμα, ξεμάτιασμα, και αν δε πιάσουν τα προηγούμενα, ξόρκια κάτω από το panel.

16 minutes ago, georgeavl3 said:
34 minutes ago, p_k said:
Αφού η εταιρεία τα ρυθμίζει αριστοτεχνικά, τι συνέβη εδώ; 

Τα ρυθμίζει αριστοτεχνικά αλλά λείπει σταθμός, που η Victus τον έχει

Συνεγκατάσταση all together όπως συμβαίνει πλέον πολύ συχνά. Βούτυρο στο ψωμί ο έτοιμος σταθμός της Victus.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Με γνήσιο θυμίαμα όμως. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, p_k said:

Κάντε ενέργειες, τηλεφωνήματα, τεχνικό τμήμα και τέτοια. 

Τα έχω κάνει δεν έχει αλλάξει τίποτα 

12 minutes ago, memoriesradio said:

Επίσης, κανένα ευχέλαιο, λιβάνιασμα, ξεμάτιασμα, και αν δε πιάσουν τα προηγούμενα, ξόρκια κάτω από το panel.

Συνεγκατάσταση all together όπως συμβαίνει πλέον πολύ συχνά. Βούτυρο στο ψωμί ο έτοιμος σταθμός της Victus.

Ξόρκια κάτω από τ πάνελ δύσκολο είναι 8χλμ στα βουνα και στα λαγκάδια ποιος πάει εκεί πάνω??🤣🤣🤣🤣

Αν λες για το 2899 enb που είναι της βοντα νοβα στην περιοχή, μακάρι να έβαζε η κσομοτε είναι φάτσα φορά δίπλα μου.

Αλλά και αυτές μπαντ 20 ονλι είναι ακόμα.. 

Οπότε δεν ελπίζω απο καμμια άμεσα τουλάχιστον.. 

 

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Απολαυση!!!🥳🤣

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9649604524

Screenshot_20231024_152704_NetMonster.jpg

Τώρα η band 20 όνλυ μας αρέσει εεε;;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chrischal1908 said:

Τώρα η band 20 όνλυ μας αρέσει εεε;;

Πάντα μας άρεσε η αξιοπιστία της μπαντ 20 ονλιιι🤣🥳🤣🤣

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2023 at 4:22 ΜΜ, panos.k2 said:

Μολις περασα στην Cosmote! 
Σχεδόν 4 εργάσιμες μέρες έκανε για να ολοκληρωθεί η φορητότητα. 22€ όλα απεριόριστα 

Γεια σου φίλε μου.

Θέλω να σε ρωτήσω πως πήρες αυτή την προσφορά-τιμή, έκανες φορητότητα μόνο το κινητό, είχες σταθερό σε cosmote;

Θέλω να φύγω από vodafone, γιατί από τον Ιούνιο έχω θέμα με τον λογαριασμό του κινητού και όλο το διάστημα από τότε υποτίθεται ότι θα το διορθώσουν αλλά μέχρι και σήμερα που βγήκε ο νέος λογαριασμός πάλι τα ίδια.

Θέλω να κάνω μεταφορά σκούπα όλα τα τηλέφωνα μου που έχω στην vodafone 2 σταθερά, 1 κινητό σίγουρα και ίσως και ένα δεύτερο κινητό ως καρτοκινητό.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...