Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

48 minutes ago, mixtri said:

Θα μείνουν στις υπογραφές. Η κεραία έχει άδεια και πληρεί προδιαγραφές. Ας κάνουν ένα κύκλο και να χορέψουν γύρω της.

Εμένα αλλο με άπασχολει , το ότι δεν βλέπω να έχουν αφησει χώρο για massive από πάνω 🥲 Άρα λογικά n28 από αυτήν και endc n78 από το βουνο που λένε και πο κάτοικοι  να φανταστώ . 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, MIKU said:

Εν τω μεταξύ:

"«Υπάρχουν ήδη τρεις κεραίες στο βουνό και κανείς δεν έχει μιλήσει. Θα μπορούσαν να την εγκαταστήσουν κι αυτή εκεί κι όχι μέσα σε κατοικημένη περιοχή, εντός του οικισμού. Δεν είμαστε κατά της τεχνολογίας αλλά κατά του σημείου που επιλέχτηκε να τοποθετηθεί η κεραία» σημειώνουν στο naxostimes.gr κάτοικοι."

ΤΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΙ

ΥΓ: Στις φωτό κρατάνε κινητά 🤣

Όντως, αλλη απόδοση θα έχει η κεραία στο βουνό και άλλο εκεί μια απλή.  Του βουνού θα φιλοξενεί σίγουρα παραπάνω κόσμο από παραπάνω περιοχές και εφόσον είναι 3 λογικά θα είναι Cosmote, nova,Vodafone [πιθανότατα] 

Αν πάμε με αυτή την λογική ας μην έχουν σπίτι WiFi 😁 

Από μπροστά πάνε πίσω... λένε πως δεν είναι και κατά της τεχνολογίας ε τότε τι είναι 💀

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, georgebad said:

Εμένα αλλο με άπασχολει , το ότι δεν βλέπω να έχουν αφησει χώρο για massive από πάνω 🥲 Άρα λογικά n28 από αυτήν και endc n78 από το βουνο που λένε και πο κάτοικοι  να φανταστώ . 

Ή παίζουν N78 από αυτά, αν και όποτε.. 

3 ώρες πριν, georgebad said:

Πολύ συμαντικη κεραία . Πρόπερσι που ήμουν στην περιοχή το καλοκαίρι υπήρχε θέμα . Για να δούμε φέτος τι ψάρια θα πιάνει που έχει βάλει 2-3 σταθμούς 

Που αλλού έβαλαν Νάξο; Πάντως στου ΟΤΕ είναι θεριοκομμενη, θα καλύπτει μεγάλο εύρος με τέτοιο ύψος και όποια στροφιλικια και κρυφά σημεία θα βοηθηθούν 😏

Έχουν φτιάξει πολλά σημεία είδα και στην Αργολίδα που κατέβηκα, συγκεκριμένα στο ανέβασμα για παλιά Ε. Ο Άργους Τριπόλεως σε διάφορα; γειά σημεία έχει πλέον καλή κάλυψη και ταχύτητες, μέχρι να πέσεις από τη πίσω μεριά του βουνού και πας προς Τρίπολη. Επίσης είδα έχουν βάλει Ν78 στα Γεράνεια στον ΟΤΕ πάνω και πλέον καλύπτει πολύ καλά με ταχύτητες στην περιοχή της Κινεττας, αλλά μέσα χρωστάνε σε δύο κεραίες Ν78. Εμένα με προβληματίζει το αίσχος ανάμεσα σε Άγιους Θεοδώρους και Κινέττα, που ναι μεν κάπως έφταιξε με την N78 σε Γεράνεια και Άγιους Θεοδώρους που έχουν βάλει καιρό, αλλά έχει έρθει η ώρα να ενεργοποιησουν έναν παρατημένο σταθμό που έχουν βγάλει άδεια εκεί κοντά. Δύσκολο σημείο, δε λέω , αλλά έχει σπίτια πολλά εκεί. Ίσως βέβαια στην μεριά της θάλασσας να πιάνουν από Σαλαμίνα, αυτό δεν το ξέρω. Λουτροπυργος Ν78 θερίζει, αλλά ένα ακόμα αγκάθι της Cosmote είναι η Νέα Πέραμος. Καλά και για τους άλλους είναι χάλια εκεί βασικά, τουλάχιστον στο δυτικό κομμάτι αναμεσα με Μέγαρα. Τέλος έχουν αλλάξει τον σωληνωτό ιστό (commscope νομίζω) στην 105809 στην Νέα Κίο παρατήρησα και @mixtri νομίζω είχες αναφερθεί σ αυτό, παρατήρησα ca με διπλανό cell στην B3 στα 10 MHz μου βγάζει το Netmonster και ανέβηκαν πολύ οι ταχύτητες 😏

Screenshot_20240616_093727_Speedtest.jpg

Screenshot_20240616_093718_NetMonster.jpg

21 ώρες πριν, Aggelos41 said:

Μετρηση απο Κονταριωτισσα.Αγιος Σπυριδων Πιεριας.Λογικα ειναι η κεραια στην Μονη Οσιου Εφραιμ Κονταριωτισσα η οποια και αυτην αναβαθμιστηκε 

Screenshot_20240616_113941_NetMonster.jpg

Screenshot_20240616_113932_Speedtest.jpg

Screenshot_20240616_113957_CellMapper.jpg

Κοντα στην Κονταριωτισσα, είναι και η Βροντου. Μήπως έβαλαν την κεραία εκεί στο ΤΚ και πιάνεις από εκεί; Αλλά θα στην είχε βγάλει και το cellmapper βέβαια άμα κατεγραφες θα μου πεις 😏. Γενικά στην περιοχή της Κατερίνης-Πειρίας έβγαλε μπόλικη άδεια η Cosmote και κάμποσες έχουν μπει 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VasilisSam said:

Στην ΕΟ Θεσσαλονίκης Πολυγύρου στη coca cola μπήκε κεραία που βλέπω στην ΕΕΤΤ ότι έχει άδεια 23/05. Εντυπωσιακό!

Τελικά άμα θέλουν, την φυτεύουν και γρήγορα. Καταπληκτικά γρήγορα βασικά. Άμα είναι τρύπα το σημείο, έχει προτεραιότητα. Enb, έχουμε; 😛

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VasilisSam said:

Τρύπα είναι όλη η Ραιδεστός αλλά δεν καλύπτει εντός του οικισμού είναι για τις εταιρείες εκεί τριγύρω. Enb 100388

Τι παίζει εκεί με τις κεραίες ακριβώς; Νέα Ραιδεστός και Θέρμη πολλοί αντιδραστικοι οι κάτοικοι απ ο, τι καταλαβαίνω... Τουλάχιστον να έβαζαν Ν78 στο βουνό για όποιον τυχερό περιμετρικά των περιοχών τουλάχιστον να έπιανε 😏

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα.. έχει τρελή ανοικοδόμηση η περιοχή και πρέπει να μπουν σταθμοί εντός! Το βουνό μόνο για κλήσεις δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VasilisSam said:

Δεν έχω ιδέα.. έχει τρελή ανοικοδόμηση η περιοχή και πρέπει να μπουν σταθμοί εντός! Το βουνό μόνο για κλήσεις δουλεύει.

Έδω στην περιοχή δεν έχουν άλλες υποδομές το 5G μας πείραξε .. μια ζωή το ίδιο θέμα σε αυτή την χώρα . ΧΤΥΖΟΥΜΕ ΟΠΟΥ ΝΑΝΕ. Και με το όπου νανε δεν ΕΝΝΠΩ αυθερετα (αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο ) , μιλάω για έλλειψη έργων υποδομής αντίλυμιρικα σωστα δομημένα πεζοδρομεια  με δρόμους ποδηλατόδρομους και αρκετό πράσινο , ακόμα και ΤΡΕΝΟ το οποίο θαρω πως είναι απαραίτητο για αυτή την περιοχή . 

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

COSMOTE Χαλκίδας eNb 102038

IMG_20240617_152639_238.thumb.jpg.ff33203b6ccca64c198f0012644a2fcd.jpg

Παρόλο που ο σταθμός είναι θηρίο δεν έβγαλε κάτι ουαου σε ταχύτητα πχ Βασιλικό έβγαλα σήμερα το πρωί 1Gbps.

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, georgebad said:

Έδω στην περιοχή δεν έχουν άλλες υποδομές το 5G μας πείραξε .. μια ζωή το ίδιο θέμα σε αυτή την χώρα . ΧΤΥΖΟΥΜΕ ΟΠΟΥ ΝΑΝΕ. Και με το όπου νανε δεν ΕΝΝΠΩ αυθερετα (αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο ) , μιλάω για έλλειψη έργων υποδομής αντίλυμιρικα σωστα δομημένα πεζοδρομεια  με δρόμους ποδηλατόδρομους και αρκετό πράσινο , ακόμα και ΤΡΕΝΟ το οποίο θαρω πως είναι απαραίτητο για αυτή την περιοχή . 

Καλά ναι, δεν έχουν οδούς, αέριο, αποχετεύσεις ούτε καν άσφαλτο ακόμα στα περισσότερα σημεία και η κάθε μεζονέτα πωλείται μισό εκατομμύριο περίπου. Βέβαια έχουν οπτική ίνα να ναι καλά η cosmote χαχα. Με συντεταγμένες πάμε για να βρούμε τον πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, VasilisSam said:

Καλά ναι, δεν έχουν οδούς, αέριο, αποχετεύσεις ούτε καν άσφαλτο ακόμα στα περισσότερα σημεία και η κάθε μεζονέτα πωλείται μισό εκατομμύριο περίπου. Βέβαια έχουν οπτική ίνα να ναι καλά η cosmote χαχα. Με συντεταγμένες πάμε για να βρούμε τον πελάτη.

Η Θεσσαλονίκη πρέπει να αποκεντρωθεί και να απλωθεί αλλά πρέπει να γίνει σωστα με μελέτες , με προσοχή και επιτεκοτς να μπει λίγο πράσινο στην ζωή μας . Μένω κέντρο δεν υποφέρεται η κατασταση

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, georgebad said:

Η Θεσσαλονίκη πρέπει να αποκεντρωθεί και να απλωθεί αλλά πρέπει να γίνει σωστα με μελέτες , με προσοχή και επιτεκοτς να μπει λίγο πράσινο στην ζωή μας . Μένω κέντρο δεν υποφέρεται η κατασταση

Τα ίδια σε κάθε Ελληνική πόλη. Μας κατέστρεψε η γενιά των μπούμερς...

43 minutes ago, elkons said:

COSMOTE Χαλκίδας eNb 102038

IMG_20240617_152639_238.thumb.jpg.ff33203b6ccca64c198f0012644a2fcd.jpg

Παρόλο που ο σταθμός είναι θηρίο δεν έβγαλε κάτι ουαου σε ταχύτητα πχ Βασιλικό έβγαλα σήμερα το πρωί 1Gbps.

Μήπως άνοιξαν SA στον ΟΤΕ Χαλκίδας; Νομίζω έχει όλες τις μπάντες που χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, georgemv said:

 

Μήπως άνοιξαν SA στον ΟΤΕ Χαλκίδας; Νομίζω έχει όλες τις μπάντες που χρειάζονται.

Να σ πω την αλήθεια δεν ξέρω.. με ένα A15 5G και ένα Α34 κάνω τα τεστ...

Δεν έχουν βγάλει δυστυχώς κάποιον χάρτη με περιοχές.. Αλλά 5G δεν το περίμενα τόσο αλλά παραπάνω εφόσον ήταν μπροστά μου το θηρίο [κεραία] N78 δεν ξέρω δεν μπήκα NetMonster επειδή οδηγούσα. Η κεραία στο Βασιλικό που έχω αναφέρει πολλές φορές υποστηρίζει όλες τις μπάντες εάν γνωρίζεις ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Αααααα μμμμωρη Κοσμοταραααα ! 😉

23 χιλιόμετρα απο την ακτή ...μεσα στο νερό.

Screenshot_2024-06-17-17-02-44-87_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.70a4d64b98056c0933a29e9bb3b602af.jpg

 

μεσα στην κυριολεξία 😉

 

IMG20240617171141.thumb.jpg.8ec834e6351dbbca26cd822b80bf6bb0.jpg

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, HORGRAP said:

Αααααα μμμμωρη Κοσμοταραααα ! 😉

23 χιλιόμετρα απο την ακτή ...μεσα στο νερό.

Screenshot_2024-06-17-17-02-44-87_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.70a4d64b98056c0933a29e9bb3b602af.jpg

 

μεσα στην κυριολεξία 😉

 

IMG20240617171141.thumb.jpg.8ec834e6351dbbca26cd822b80bf6bb0.jpg

Η vf;;;;

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, elkons said:

Να σ πω την αλήθεια δεν ξέρω.. με ένα A15 5G και ένα Α34 κάνω τα τεστ...

Δεν έχουν βγάλει δυστυχώς κάποιον χάρτη με περιοχές.. Αλλά 5G δεν το περίμενα τόσο αλλά παραπάνω εφόσον ήταν μπροστά μου το θηρίο [κεραία] N78 δεν ξέρω δεν μπήκα NetMonster επειδή οδηγούσα. Η κεραία στο Βασιλικό που έχω αναφέρει πολλές φορές υποστηρίζει όλες τις μπάντες εάν γνωρίζεις ή όχι?

Δώσε μου eNobeB ID να δούμε

2 minutes ago, georgemv said:

Δώσε μου eNobeB ID να δούμε

Το βρήκα, έχει όλες τις 5G μπάντες, οπότε θα έπρεπε να είναι SA

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone κολλημένη απο Νησί Αμοργός για πολυ μεγάλη διαδρομή σε Κυκλάδες τη στιγμή που η Cosmote για το ίδιο διάστημα άλλαζε Handovers με πολλά νησιά.  Ένιωθα πως έχει πιο σωστη κατανομή ισχύος στη θάλασσα η Cosmote.

Έχουν πυκνή κάλυψη προς τον ωκεανό με διαφορετική λογική εδω . ( Αποφασισαν ( για τον ωκεανό ) να ειναι ... overlapping και να έχουν " ασφαλη " κάλυψη για ολους διοτι εχουν άπειρες Bands για να διαχειριστούν σωστα και δυναμικά . Στον ενα σταθμο βασης B1 ισχυρότερη στον επόμενο Extremely Overlapping B3 ισχυρή. 

Έξυπνο , αν και με κάποια μειονεκτήματα  ( δύσκολο Band change απο την συσκευή εαν δεν αποφασίσει το δίκτυο να στείλει τη συσκευή άλλου και οχι ....η συσκευή απο μονη της σε RRC CONNECTED mode)

Δειτε Zapping Cosmote VS Vodafone  ταυτόχρονα.

Screenshot_2024-06-17-17-42-27-92_852d9ab5d1afb8981047556cdc8c5f40.thumb.jpg.e744b73fca09a6650af8144414983642.jpgScreenshot_2024-06-17-17-42-38-14_852d9ab5d1afb8981047556cdc8c5f40.thumb.jpg.b768495dc1ec8e92555585506e8e91ac.jpgScreenshot_2024-06-17-17-42-52-56_852d9ab5d1afb8981047556cdc8c5f40.thumb.jpg.513c4953b1271cab6d4bb82b770b6bc1.jpgScreenshot_2024-06-17-17-43-08-05_852d9ab5d1afb8981047556cdc8c5f40.thumb.jpg.57937616cb65d756fa29374974597887.jpgScreenshot_2024-06-17-17-43-14-55_852d9ab5d1afb8981047556cdc8c5f40.thumb.jpg.3f0405a6347e7c0ebc6e90f7a5a4ef54.jpgScreenshot_2024-06-17-17-43-28-54_852d9ab5d1afb8981047556cdc8c5f40.thumb.jpg.22b482562434a172362d57fc21c2a7ce.jpgScreenshot_2024-06-17-17-43-34-57_852d9ab5d1afb8981047556cdc8c5f40.thumb.jpg.f9a15707402cc5dc39c26a97f71ee19a.jpg

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, georgemv said:

Δώσε μου eNobeB ID να δούμε

Το βρήκα, έχει όλες τις 5G μπάντες, οπότε θα έπρεπε να είναι SA

Τέλεια,ευχαριστώ πολύ. Πως μπορώ να δω και περισσότερους σταθμούς εάν θα έχουν SA ή έχουν ήδη SA?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elkons said:

Τέλεια,ευχαριστώ πολύ. Πως μπορώ να δω και περισσότερους σταθμούς εάν θα έχουν SA ή έχουν ήδη SA?

Παίξε με το cellmapper.net

Μιας και έχω και εγώ καταγωγή από εκεί, σε ένα μήνα που θα κατέβω Χαλκίδα βλέπω και από κοντά τι άλλαξε μετά το SA rollout.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, georgemv said:

Παίξε με το cellmapper.net

Μιας και έχω και εγώ καταγωγή από εκεί, σε ένα μήνα που θα κατέβω Χαλκίδα βλέπω και από κοντά τι άλλαξε μετά το SA rollout.

Άσχετο αλλα με το Roaming σε δίκτυο 5G SA  τι συμβαίνει; Συμπεριλαμβάνεται στις συμφωνίες που έχουν μεταξύ τους οι πάροχοι για 5G; 

Θα πρέπει να δίνει δυνατότητα ο εδώ παροχος, το δίκτυο του εξωτερικού ή και οι δυο; 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, georgemv said:

Παίξε με το cellmapper.net

Μιας και έχω και εγώ καταγωγή από εκεί, σε ένα μήνα που θα κατέβω Χαλκίδα βλέπω και από κοντά τι άλλαξε μετά το SA rollout.

Μια χαρά ,ντόπιος😅,Και εγώ ανεβάζω συνέχεια καταγραφές στο CellMapper γύρω γύρω από Χαλκίδα, Αβάντων, Ν.Λάμψακο,Μύτικα,Άγιο Νικόλαο κλπ. Βέβαια δεν έχω και καμιά σούπερ συσκευή που θα έχει από την πρώτη στιγμή 5G SA εν λόγω αυτού δεν μπορώ να μάθω ακόμα εάν είναι ενεργοποιημένο έδω γύρω. Αντε με το καλό να έρθεις να μας πεις τελικά τι γίνεται με το sa!

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, panos.k2 said:

Άσχετο αλλα με το Roaming σε δίκτυο 5G SA  τι συμβαίνει; Συμπεριλαμβάνεται στις συμφωνίες που έχουν μεταξύ τους οι πάροχοι για 5G; 

Θα πρέπει να δίνει δυνατότητα ο εδώ παροχος, το δίκτυο του εξωτερικού ή και οι δυο; 

Δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα το SA roaming 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, georgebad said:

Η Θεσσαλονίκη πρέπει να αποκεντρωθεί και να απλωθεί αλλά πρέπει να γίνει σωστα με μελέτες , με προσοχή και επιτεκοτς να μπει λίγο πράσινο στην ζωή μας . Μένω κέντρο δεν υποφέρεται η κατασταση

Αθήνα left the chat 🥲. Θέλει αποκέντρωση χτες. Τα δύο μεγάλα αστικά κέντρα μαζί με τα γύρω προάστιά τους είναι χάλια πλέον. Ειδικά άμα πηγαίνεις καθημερινά κέντρο δουλειά, είναι το απόλυτο μαρτύριο. 

20 ώρες πριν, georgebad said:

Έδω στην περιοχή δεν έχουν άλλες υποδομές το 5G μας πείραξε .. μια ζωή το ίδιο θέμα σε αυτή την χώρα . ΧΤΥΖΟΥΜΕ ΟΠΟΥ ΝΑΝΕ. Και με το όπου νανε δεν ΕΝΝΠΩ αυθερετα (αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο ) , μιλάω για έλλειψη έργων υποδομής αντίλυμιρικα σωστα δομημένα πεζοδρομεια  με δρόμους ποδηλατόδρομους και αρκετό πράσινο , ακόμα και ΤΡΕΝΟ το οποίο θαρω πως είναι απαραίτητο για αυτή την περιοχή . 

Πήγαινε στην Πάτρα να δεις επειδή ανέφερες για πεζοδρόμια, η πρώτη πόλη που μιυ έρχεται στο μυαλό είναι περιοχές της Πάτρας που για να πας από ένα σημείο στο άλλο, προσέχεις δέοντος να μη στραμπουληξεις πόδι.. Καλά για τρένο δεν το συζητάμε για Πάτρα και Πελοπόννησο, άστο... Η δε σιδηροδρομικη Εγνατία θερινό όνειρο για πάντα.. Γενικά πάμε προς τα πίσω σε όλα... Εδώ στον Βόλο έθαβαν τις γραμμές του τρένου για Πήλιο σκέψου με την άδεια του ΟΣΕ... 

14 ώρες πριν, georgemv said:

Παίξε με το cellmapper.net

Μιας και έχω και εγώ καταγωγή από εκεί, σε ένα μήνα που θα κατέβω Χαλκίδα βλέπω και από κοντά τι άλλαξε μετά το SA rollout.

Πρέπει να έχει N78 και η 102240, ή τουλάχιστον προορίζεται να της βάλουν. Καλούτσικα φαίνεται να παίζει Χαλκίδα η Cosmote, αλλά ο @elkonsέχει δίκιο, εκεί προς τα χωριά είναι μάπα το καρπούζι.. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, johnny_htc said:

Πήγαινε στην Πάτρα να δεις επειδή ανέφερες για πεζοδρόμια, η πρώτη πόλη που μιυ έρχεται στο μυαλό είναι περιοχές της Πάτρας που για να πας από ένα σημείο στο άλλο, προσέχεις δέοντος να μη στραμπουληξεις πόδι..

Βγαίνω εντελώς off-topic, αλλά σκεφτείτε πως αν ένα πεζοδρόμιο είναι δύσβατο για ένα άτομο χωρίς κάποια αναπηρία, πως υποτίθεται ότι πρεπε να το διασχίσει κάποιος τυφλός με λευκό μπαστούνι ή άτομο σε αναπηρικό αμαξίδιο; Η προσβασιμότητα στο μεγαλείο της....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...