Jump to content

φωτογραφικό κινητό μεχρι 400 ευρω


kpv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά απο 3 χρόνια με το g4 εφτασε η ώρα για νέο κινητό. Με ενδιαφέρει πρωτίστως η κάμερα και η μπαταρία(με το g4 εχω βαρεθεί να ψαχνω μπριζα). Ειδα τα σπεκς του p20pro και έπαθα πλάκα αλλά 650 ευρώ είναι πολλά ρε ****το... Καμια αλλη ιδέα παιδιά? Σας ευχαριστώ..
:X
Link to comment
Share on other sites

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/HUAWEI-P10-Plus-Asimi-51091DFN.htm οι ποιο ειδικοί θα σου πουν αν αυτό έχει καλη κάμερα.το έχω ξανά προτείνει εδώ μέσα λόγω της μεγαλης έκπτωσης.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά νομίζω πως το htc u11 έχει την καλύτερη κάμερα. Από μπαταρία δεν είναι και ότι καλύτερο αλλά σίγουρα δεν θα είναι σαν το g4.
Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να παω σε Huawei η xiaomi που εχω ακούσει καλά λόγια. Σε αυτες κατι ? Ενας φίλος εχει το xiaomi note 5 στα 200 ευρώ Και ειναι πολυ ευχαριστημενος αλλα εψαχνα κατι καλύτερο σε καμερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το HUAWEI P10 Plus που πρότεινε ο φίλος spy 14 πιο πανω φαίνεται καλη περίπτωση (μονο το ασημι χρωμα με χαλαει λιγο ) στα 400. ??

:X
Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να παω σε Huawei η xiaomi που εχω ακούσει καλά λόγια. Σε αυτες κατι ? Ενας φίλος εχει το xiaomi note 5 στα 200 ευρώ Και ειναι πολυ ευχαριστημενος αλλα εψαχνα κατι καλύτερο σε καμερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το HUAWEI P10 Plus που πρότεινε ο φίλος spy 14 πιο πανω φαίνεται καλη περίπτωση (μονο το ασημι χρωμα με χαλαει λιγο ) στα 400. ??

Αν θες camera άστα xiaomi, από huawei και πάλι p20 και πάνω, γενικός κινιτα με πραγματικά καλή camera τσουζουν την τσέπη

Γενικός καλή Camera έχουν

S8 plus/s9 plus/ note 9

P20/p20 pro (το δεύτερο αρκετά σκαλιά καλύτερο

Htc u12 plus

Lg v30s

 

Από εκεί και πέρα θα κάνεις συμβιβασμούς δεν θα έχεις την ίδια καλή εμπορεία με το g4

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά νομίζω πως το htc u11 έχει την καλύτερη κάμερα. Από μπαταρία δεν είναι και ότι καλύτερο αλλά σίγουρα δεν θα είναι σαν το g4.

 

Έχει πολύ καλή αυτονομία το u11 . Έχουν κάνει πολύ καλό optimization στο λογισμικό με το boost+. Μου βγάζει όσο έβγαζε το op5t.

 

Σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει καλύτερη κάμερα για μένα. Ανταγωνιζεται πολύ ακριβότερες συσκευές. Εδώ έχω ένα συγκριτικό με το s9+. https://flic.kr/s/aHsmnj9mSe

 

Όπου γράφει gcam είναι με τη google camera. Οι υπόλοιπες στοκ

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το s9 plus ειναι καλύτερο απο το p20 pro ? Αλλα 140 ευρώ παραπάνω από το honnor 10 τα αξιζουν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το p10 plus που ειναι 240 ευρω πιο κατω εχει τοσο πολύ μεγάλη διαφορά?

:X
Link to comment
Share on other sites

Το s9 plus ειναι καλύτερο απο το p20 pro ? Αλλα 140 ευρώ παραπάνω από το honnor 10 τα αξιζουν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το p10 plus που ειναι 240 ευρω πιο κατω εχει τοσο πολύ μεγάλη διαφορά?

 

Εγώ θα σου πρότεινα να ρίξεις πρώτα μια ματιά στο συγκριτικό που έβαλα παραπάνω. ;)

 

Όσον αφορά αυτό που ρώτησες, εξαρτάται. Το p20 pro έχει πολύ ενδιαφέρον τηλεφακό και night mode αλλά το s9+ έχει πιο φυσικό αποτέλεσμα και καλύτερο βίντεο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα το συγκριτικό και οι διαφορές είναι μικρές αλλά δεν μπορούμε να ξέρουμε με τι ρυθμίσεις τις εχουμ τραβήξει.. Εχω μπει στην παγίδα ενα κινητο με 400 ευρω η αξιζει να δωσεις 200 παραπάνω καινα πάς σε ενα απο τα κορυφαία? Επίσης μόλις ανακάλυψα οτι υο p20 pro δεν έχει jack, και πως θα συνδέσεις ακουστικά για να ακούσεις μουσικη?
:X
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα το συγκριτικό και οι διαφορές είναι μικρές αλλά δεν μπορούμε να ξέρουμε με τι ρυθμίσεις τις εχουμ τραβήξει.. Εχω μπει στην παγίδα ενα κινητο με 400 ευρω η αξιζει να δωσεις 200 παραπάνω καινα πάς σε ενα απο τα κορυφαία? Επίσης μόλις ανακάλυψα οτι υο p20 pro δεν έχει jack, και πως θα συνδέσεις ακουστικά για να ακούσεις μουσικη?

 

Πολλα κινητά έχουν μέσα στην συσκευή ανταπτορακι για τα ακουστικά.η παίρνεις ενα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ανταπτορας η ακουστικά bluetooth. Κ γω το mi 6 θ σ πρότεινα αλλά με μόλις 40ευρω πιο πάνω παίρνεις το s8ππυ είναι κορυφή σε θέμα φωτογραφίας απλά έχει 4gb ram αντί για 6 που έχουν οι πιο πολλές ναυαρχiδες.
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα το συγκριτικό και οι διαφορές είναι μικρές αλλά δεν μπορούμε να ξέρουμε με τι ρυθμίσεις τις εχουμ τραβήξει.. Εχω μπει στην παγίδα ενα κινητο με 400 ευρω η αξιζει να δωσεις 200 παραπάνω καινα πάς σε ενα απο τα κορυφαία? Επίσης μόλις ανακάλυψα οτι υο p20 pro δεν έχει jack, και πως θα συνδέσεις ακουστικά για να ακούσεις μουσικη?

 

Ποιες ρυθμίσεις; Στο αυτόματο τις βγαλαμε όλες. Αυτό το καταλαβαίνεις και από το shutter speed.

 

Είχαμε μαζευτεί μια παρέα με διάφορες συσκευές και κάναμε συγκριτικά. ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 3 χρόνια με το g4 εφτασε η ώρα για νέο κινητό. Με ενδιαφέρει πρωτίστως η κάμερα και η μπαταρία(με το g4 εχω βαρεθεί να ψαχνω μπριζα). Ειδα τα σπεκς του p20pro και έπαθα πλάκα αλλά 650 ευρώ είναι πολλά ρε ****το... Καμια αλλη ιδέα παιδιά? Σας ευχαριστώ..

 

Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με σένα, έχω σχεδόν 3 χρόνια το g4 και ψάχνω να το αλλάξω αλλά δεν ξέρω που να πάω. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε αυτά τα χρήματά θα πήγαινα στο lg v30. Καλό το HTC u11, αλλά το "σασί" του το θεωρώ απαρχαιωμένο πλέον.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει τόσο πολύ η τιμή του v30? Ωραίο κινητό και με το μεγάλο του χαρτί το wide φακο που σίγουρα κάποια στιγμή θα το τιμήσω, αλλά τη τελευταία φορά που κοίταξα ήταν κοντά στα 500 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με σένα, έχω σχεδόν 3 χρόνια το g4 και ψάχνω να το αλλάξω αλλά δεν ξέρω που να πάω. :wacko:
Εγώ πήγα σε S9+ και βρήκα την υγειά μου :)

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει τόσο πολύ η τιμή του v30? Ωραίο κινητό και με το μεγάλο του χαρτί το wide φακο που σίγουρα κάποια στιγμή θα το τιμήσω, αλλά τη τελευταία φορά που κοίταξα ήταν κοντά στα 500 ευρώ.
Από 410-430 ξεκινάει στο best price το 64αρι, τώρα κατά πόσο είναι αξιόπιστα τα καταστήματα δεν το γνωρίζω. Κάπου τόσο έχει και από Κίνα το 128αρι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Από 410-430 ξεκινάει στο best price το 64αρι, τώρα κατά πόσο είναι αξιόπιστα τα καταστήματα δεν το γνωρίζω. Κάπου τόσο έχει και από Κίνα το 128αρι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Απο οτι βλεπω στα 415 δεν γραφει EU (μπορει βεβαια και να ειναι και απλα να μην το γραφει). EU βλέπω στα 430 ενω αμεσα διαθεσιμο εχει μονο στα 469. Στο bestprice συνηθως τα "κατοπιν παραγγελιας" δεν ερχονται ποτέ. https://www.bestprice.gr/item/2155138851/lg-v30-64gb.html?qid=3gpr78WhJFz_5f483&seq=1

 

Παρόλα αυτα δεν χανει τιποτα να στειλει ενα email να ρωτησει (ωστε να τα χει και γραμμενα) γιατι 415 ειναι εξαιρετικη τιμή για αυτο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ψηθηκα πολυγια το s9 plus ανκαι τα 620 ευρώ τσουζουν πολύ αλλά με τρομάζει λιγο η μπαταρία του.απο ότι λένε τα παιδιά που το χουν με το ζόρι βγάζει μερα.. Δεν θέλω πάλι τα ιδια με το g4... Μήπως ναπαμε σε κάνα honor view 10 που ειναι και στα μισά λεφτά?
:X
Link to comment
Share on other sites

Ψηθηκα πολυγια το s9 plus ανκαι τα 620 ευρώ τσουζουν πολύ αλλά με τρομάζει λιγο η μπαταρία του.απο ότι λένε τα παιδιά που το χουν με το ζόρι βγάζει μερα.. Δεν θέλω πάλι τα ιδια με το g4... Μήπως ναπαμε σε κάνα honor view 10 που ειναι και στα μισά λεφτά?

 

Θα χάσεις σε κάμερα αν πας στο honor (δεν έχουν ois). Όσον αφορά την αυτονομία, ότι και να πάρεις θα χει τουλάχιστον την διπλάσια αυτονομία από g4.

 

Αν θες μισά λεφτά καλή κάμερα σου έχω ήδη προτείνει κινητό ;). Επίσης εξαιρετικό κινητό είναι και το v30 που πρότεινε ο zananiro.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Nokia 8 στα 299€ σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες.

 

Ξεκίνησε με πολύ μέτρια camera μετά από έναν update την λέω τίμια.

Το μόνο που πάσχει για εμένα είναι οι συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Nokia 8 στα 299€ σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες.

 

Ξεκίνησε με πολύ μέτρια camera μετά από έναν update την λέω τίμια.

Το μόνο που πάσχει για εμένα είναι οι συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

 

Όταν κάποιος προέρχεται απο g4 και δίνει βάρος στην κάμερα, δεν ψάχνει για τίμια κάμερα.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...