Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την εγκατάσταση του update (MIUI 12) έχω σοβαρό lag (περίπου 1 δευτερόλεπτο) κατά τη μετάβαση από την αρχική οθόνη στις επόμενες (είτε αριστερά είτε δεξιά), στο άνοιγμα και κλείσιμο των φακέλων και κατά την κύλιση (scrolling) των εικονιδίων στο συρτάρι εφαρμογών. Είναι πολύ έντονο το πρόβλημα και πολύ εκνευριστικό.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Αυτό με το σκρολάρισμα στον app drawer το έχω και εγώ, το ανέφερα δύο τρία πόστ πριν.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ξαφνικά η εφαρμογή του e-banking της τράπεζας alpha δεν ανοίγει με δαχτυλίδι αποτύπωμα. Λέει ότι η συσκευή μου δεν το υποστηρίζει. Και της τράπεζας Πειραιώς το ίδιο. Ξέρει κανείς τίποτα;

 

Στο MIUI 12 με της εθνικής το πρόγραμμα λειτουργεί μια χαρά το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Μετά την εγκατάσταση του miui12 ειχατε και εσεις θεμα με τις επαφές, να μην εμφανιζονται στην δεξια μπαρα τα ελληνικα γραμματα;

 

Ναι είναι πρόβλημα της MIUI 12, θα το διορθώσουν λογικά στην επόμενη ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του update (MIUI 12) έχω σοβαρό lag (περίπου 1 δευτερόλεπτο) κατά τη μετάβαση από την αρχική οθόνη στις επόμενες (είτε αριστερά είτε δεξιά), στο άνοιγμα και κλείσιμο των φακέλων και κατά την κύλιση (scrolling) των εικονιδίων στο συρτάρι εφαρμογών. Είναι πολύ έντονο το πρόβλημα και πολύ εκνευριστικό.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

Μετά την εγκατάσταση του miui12 ειχατε και εσεις θεμα με τις επαφές, να μην εμφανιζονται στην δεξια μπαρα τα ελληνικα γραμματα;

Δεν έχει τους ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Miui Global 12.0.2 Σταθερή

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του update (MIUI 12) έχω σοβαρό lag (περίπου 1 δευτερόλεπτο) κατά τη μετάβαση από την αρχική οθόνη στις επόμενες (είτε αριστερά είτε δεξιά), στο άνοιγμα και κλείσιμο των φακέλων και κατά την κύλιση (scrolling) των εικονιδίων στο συρτάρι εφαρμογών. Είναι πολύ έντονο το πρόβλημα και πολύ εκνευριστικό.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

λαγκαρει παντου εμενα μου το κανει στις ενναλαγες εφαρμογων και καθε μερα που περναει ειναι και ποιο εντονο

τελικα ξενερωσα και εβαλα την BlissRom που ειναι οτι ποιο smooth εχω δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

λαγκαρει παντου εμενα μου το κανει στις ενναλαγες εφαρμογων και καθε μερα που περναει ειναι και ποιο εντονο

τελικα ξενερωσα και εβαλα την BlissRom που ειναι οτι ποιο smooth εχω δοκιμασει

 

Εμενα μου κανε θεματα το power button και εβαλα oxygen os

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του update (MIUI 12) έχω σοβαρό lag (περίπου 1 δευτερόλεπτο) κατά τη μετάβαση από την αρχική οθόνη στις επόμενες (είτε αριστερά είτε δεξιά), στο άνοιγμα και κλείσιμο των φακέλων και κατά την κύλιση (scrolling) των εικονιδίων στο συρτάρι εφαρμογών. Είναι πολύ έντονο το πρόβλημα και πολύ εκνευριστικό.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Τελικά βρήκα τι έφταιγε: Το εικονίδιο από το παιχνίδι Candy Crush Saga!!!

Το είχα μέσα σε ένα φάκελο μαζί με άλλες εφαρμογές. Έσβησα τον φάκελο και όλα καλά!

Τώρα το κάνει μόνο στο συρτάρι εφαρμογών κατά την κύλιση (scrolling). Μόλις φτάνει στο συγκεκριμένο εικονίδιο καθυστερεί για 1 περίπου δευτερόλεπτο και μετά συνεχίζει την κύλιση.

 

Τρελό bug. Άντε να πάει το μυαλό σου!

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τι έφταιγε: Το εικονίδιο από το παιχνίδι Candy Crush Saga!!!

Το είχα μέσα σε ένα φάκελο μαζί με άλλες εφαρμογές. Έσβησα τον φάκελο και όλα καλά!

Τώρα το κάνει μόνο στο συρτάρι εφαρμογών κατά την κύλιση (scrolling). Μόλις φτάνει στο συγκεκριμένο εικονίδιο καθυστερεί για 1 περίπου δευτερόλεπτο και μετά συνεχίζει την κύλιση.

 

Τρελό bug. Άντε να πάει το μυαλό σου!

 

Αναφερε το και για το καλο σου διαγραψε το κ@λοπαιχνιδο... ;ρ

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Update χωρίς reset.

 

Μέχρι τώρα, κανένα θέμα, εκτός από το καινούριο control centre/notification centre.

 

Το swipe down αναγνωρίζεται σαν ενεργοποίηση του notification centre, ακόμα κι αν αυτό γίνει στο δεξί μέρος της οθόνης.

 

Για να ενεργοποιηθεί το control Centre, θέλει swipe από την κορυφή της οθόνης.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Update χωρίς reset.

 

 

 

Μέχρι τώρα, κανένα θέμα, εκτός από το καινούριο control centre/notification centre.

 

 

 

Το swipe down αναγνωρίζεται σαν ενεργοποίηση του notification centre, ακόμα κι αν αυτό γίνει στο δεξί μέρος της οθόνης.

 

 

 

Για να ενεργοποιηθεί το control Centre, θέλει swipe από την κορυφή της οθόνης.

Μπορείς να βάλεις το παλιό αν θες. Έχει επιλογή στις ρυθμίσεις

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις το παλιό αν θες. Έχει επιλογή στις ρυθμίσεις

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thanks, αυτό έχω κάνει.

 

Βλέπω το update που έδωσαν στο poco είναι χωρίς το fix, για το notification centre.

 

Όταν είναι σε landscape mode η συσκευή, το notification centre κατεβαίνει ακριβώς όπως και σε portrait mode.

 

Σε 8 pro έχει δωθεί fix, μετά το update σε 12.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω μια από AliExpress, η οποία είναι σε μια χάρτινη συσκευασία όπως όταν αγοράζεις sd κάρτα, μακάρι να είναι original και του 2020,όπως λέει ο πωλητής. Περίπου 14 ευρώ με τα μεταφορικά.

 

Η μπαταρία ήρθε σε χάρτινη σφραγισμένη συσκευασία,ευκολη η αλλαγή, υπάρχουν βίντεο στο YouTube. Ήταν 70% φορτισμενη και ήταν τυπομενη ημερομηνία 7/2020. Το accubattery όταν την φορτισα στο 100% την έβγαλε.. 4500 - 114%. Τώρα που το δουλεύω κρατάει μια χαρά. Μάλλον είμαι τυχερός και πέτυχα όντως φρέσκια μπαταρία.

Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

https://a.aliexpress.com/_mPVeHo9

Ήρθε με courier στο σπίτι, έκανε ένα μήνα από την παραγγελία. Κανένα από τα κατσαβίδια δεν κάνει για τις δύο βίδες της βάσης του τηλεφώνου, θέλει πολύ μικρό "γυαλιων" που είχα.

Edited by kyrliot
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Η γραμματοσειρά που έγινε bold μετά το miui12 (πχ στο μενού, στις κλήσεις, στα μηνύματα) αλλάζει κάπως; Οπτικά είναι χάλια για μένα.
Link to comment
Share on other sites

https://a.aliexpress.com/_mPVeHo9

Ήρθε με courier στο σπίτι, έκανε ένα μήνα από την παραγγελία. Κανένα από τα κατσαβίδια δεν κάνει για τις δύο βίδες της βάσης του τηλεφώνου, θέλει πολύ μικρό "γυαλιων" που είχα.

 

Καλησπέρα φίλε, με ενδιαφέρει να αγοράσω μπαταρία για mi 8 και του γαμπρού μου για Poco f1. Θεωρείς ότι έχει αυθεντικές μπαταρίας για xiaomi? Το ότι ήταν μεγαλύτερη η χωρητικότητα σημαίνει κάτι? Επίσης ποιά μέθοδο αποστολής διάλεξες? Αν κάποιος άλλος έχει να μας προτείνει που πωλούνται αυθεντικές μπαταρίες xiaomi, ας μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ξέρω αν είναι αυθεντική,απλά το ότι είναι σε σφραγισμένη συσκευασία με έκανε να την διαλέξω.Το ότι η εφαρμογή την έβγαλε μεγαλύτερη δεν λέει ακόμα κάτι, μεταα μερικές φορτίσεις θα είναι πιο ακριβή η ένδειξη.Παντως το accubattery ,φαντάζομαι υπάρχουν πολλά παρόμοια,,βοηθά να έχει κάποιος μια εικόνα για την μπαταρία.το mi max3 που ενώ είναι και αυτό 2 ετών όσο το poco έχει 90% υγεία μπαταρίας αλλά η χρήση είναι η μισή και λιγότερο από το poco .Στο poco η παλιά μπαταρία εβγαινε 78% και κρατούσε μέρα με το ζόρι.Γνωμη μου οι μπαταρίες μετά τα δύο χρόνια πέφτουν ανάλογα με την χρήση.Περιμενω,από άλλο πωλητη,μπαταρία για ένα mi pad 2 tablet τεσσάρων χρόνων που πλέον είναι στο 55% αλλά επειδή είναι παλιό μοντέλο θέλει πολύ τύχη να πετύχεις καλή μπαταρία γιατί φαντάζομαι όλες είναι τουλάχιστον 1-2 χρόνων.Οσο πιο δημοφιλείς και καινούργιο είναι το τηλέφωνο τόσο πιο εύκολα βρίσκεις φρέσκια .

Δεν διάλεξα κάποια ειδική αποστολή αυτή που έχει default ο πωλητής.Στελνουν με meest από Κίνα που ούτε την είχα ακούσει και η πλάκα είναι ότι και ο άλλος πωλητής την μπαταρία του tablet έτσι την στέλνει.

Edited by kyrliot
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ξέρω αν είναι αυθεντική,απλά το ότι είναι σε σφραγισμένη συσκευασία με έκανε να την διαλέξω.Το ότι η εφαρμογή την έβγαλε μεγαλύτερη δεν λέει ακόμα κάτι, μεταα μερικές φορτίσεις θα είναι πιο ακριβή η ένδειξη.Παντως το accubattery ,φαντάζομαι υπάρχουν πολλά παρόμοια,,βοηθά να έχει κάποιος μια εικόνα για την μπαταρία.το mi max3 που ενώ είναι και αυτό 2 ετών όσο το poco έχει 90% υγεία μπαταρίας αλλά η χρήση είναι η μισή και λιγότερο από το poco .Στο poco η παλιά μπαταρία εβγαινε 78% και κρατούσε μέρα με το ζόρι.Γνωμη μου οι μπαταρίες μετά τα δύο χρόνια πέφτουν ανάλογα με την χρήση.Περιμενω,από άλλο πωλητη,μπαταρία για ένα mi pad 2 tablet τεσσάρων χρόνων που πλέον είναι στο 55% αλλά επειδή είναι παλιό μοντέλο θέλει πολύ τύχη να πετύχεις καλή μπαταρία γιατί φαντάζομαι όλες είναι τουλάχιστον 1-2 χρόνων.Οσο πιο δημοφιλείς και καινούργιο είναι το τηλέφωνο τόσο πιο εύκολα βρίσκεις φρέσκια .

Δεν διάλεξα κάποια ειδική αποστολή αυτή που έχει default ο πωλητής.Στελνουν με meest από Κίνα που ούτε την είχα ακούσει και η πλάκα είναι ότι και ο άλλος πωλητής την μπαταρία του tablet έτσι την στέλνει.

 

Σευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Λέω να προχωρήσω με την αγορά, απλά με τα 14 ευρώ που ανέφερες σε προηγούμενη απάντηση, φαντάζομαι διάλεξες με tracking number. Το απλό το έχουν 1.85 με παράδοση 2/3 το αργότερο χωρίς track. Μετά έχει με 5.55 με παράδοση 20-40 μέρες μέσω ems. Σε ρωτάω γιατί φοβάμαι μην έρθει κανένα τελωνείο και ψάχνομαι.

Link to comment
Share on other sites

https://a.aliexpress.com/_mPVeHo9

Ήρθε με courier στο σπίτι, έκανε ένα μήνα από την παραγγελία. Κανένα από τα κατσαβίδια δεν κάνει για τις δύο βίδες της βάσης του τηλεφώνου, θέλει πολύ μικρό "γυαλιων" που είχα.

 

Οποιος την αγορασει, να βαλει αυτο το κουπονι για εκπτωση 3,5 ευρω: ACC56

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Διάλεξα το απλό των 2 και κάτι δολαρίων . Στο 17track με meest το βλέπεις. Μέχρι και το tracking που παίρνει στην Ελλάδα... μόνο που πριν ενημερωθεί το τελευταίο είχα παραλαβει
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Διάλεξα το απλό των 2 και κάτι δολαρίων . Στο 17track με meest το βλέπεις. Μέχρι και το tracking που παίρνει στην Ελλάδα... μόνο που πριν ενημερωθεί το τελευταίο είχα παραλαβει

 

Σας ευχαριστώ πολύ, παρήγγειλα με ένα κουπόνι γνωριμίας αφού είμαι νέος χρήστης...9.54 βγήκε με τα μεταφορικά. Ας ελπίσουμε να είναι καλή, εξάλλου από skroutz είναι πολύ αναξιόπιστα.

Link to comment
Share on other sites

https://a.aliexpress.com/_mPVeHo9

Ήρθε με courier στο σπίτι, έκανε ένα μήνα από την παραγγελία. Κανένα από τα κατσαβίδια δεν κάνει για τις δύο βίδες της βάσης του τηλεφώνου, θέλει πολύ μικρό "γυαλιων" που είχα.

 

Ευχαριστώ.

 

Το κινητό ανοίγει εύκολα σχετικά;

Θέλει πιστόλι θερμού αέρα και τα σχετικά;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Το κινητό ανοίγει εύκολα σχετικά;

Θέλει πιστόλι θερμού αέρα και τα σχετικά;

 

Είναι από τα πιο εύκολα πιστεύω.Εγω έβγαλα την μπαταρία χωρίς πιστόλι ζεστού αέρα,είναι καλά κολλημένη αλλά σιγά σιγά βγαίνει.Βασικα για να ξεκινήσεις θέλει ψιλό κατσαβίδι για τις 2 βίδες στο κάτω μέρος που δεν υπάρχει στο σετ,μετά αφού φυσικά έχεις αφαιρέσει το. Sim tray, με την "πένα κιθάρας" του σετ βγάζεις το πλαστικό και μετά έχει 10 μικρές βίδες που κρατούν ένα πλαστικό κάλυμμα για να ξεσυνδεσεις τρεις επαφές,μια από τις οποίες είναι της μπαταρίας.Εγω έκανα 10-15 λεπτά για την όλη διαδικασία.

Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Όσοι σε miui 12 έχετε battery drain

απενεργοποιήστε την σκοτεινή λειτουργία.

 

 

POCO F1

Πλάκα πλάκα τη πρώτη μέρα δεν είχα θέμα. Μετά έβαλα ένα θέμα που ήταν μαύρο κι είχα πρόβλημα με την αυτονομία. Θα τ αλλαξω να δω

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...