Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα βγάζει αυτό το μήνυμα

 

Μήπως θέλει twrp?

 

Για δοκίμασε να αλλάξεις περιοχή και να βάλεις Ινδία.

Και μετά κάντο εγκατάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο που ενεργοποιουμε dark theme?

 

Ρυθμίσεις - οθόνη - σκοτεινή λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να αλλάξεις περιοχή και να βάλεις Ινδία.

Και μετά κάντο εγκατάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ρυθμίσεις - οθόνη - σκοτεινή λειτουργία.

Ινδία το έχω πάντα. Εσύ κατέβασες από το λινκ του xda

και έβαλες εδώ το ζιπ

a7a8696b20e3d4ac0d39b411f545ba2e.jpg

Και το έτρεξες από το στοκ recovery

43006e589b2306cfe892bbe677ab9114.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το always on display που είναι τελικά;

Στης μητέρας μου σε ένα mi 9 lite έχει φοβερά εφέ πλέον με το 11.εχει βρει κάποιος κάτι;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ινδία το έχω πάντα. Εσύ κατέβασες από το λινκ του xda

και έβαλες εδώ το ζιπ

 

Κατέβασα το zip, το έκανα μεταφορά στην εξωτερική κάρτα.

Πήγα στις ενημερώσεις, επιλέγεις τις τρεις τελίτσες, επιλογή πακέτου,

βρίσκεις το zip και με ανοιχτό το ίντερνετ κάνει το check και μετά ξεκινάει την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Το always on display που είναι τελικά;

 

Στης μητέρας μου σε ένα mi 9 lite έχει φοβερά εφέ πλέον με το 11.εχει βρει κάποιος κάτι;

Το δικό μας φίλε έχει ips, always μόνο σε amoled.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το zip, το έκανα μεταφορά στην εξωτερική κάρτα.

Πήγα στις ενημερώσεις, επιλέγεις τις τρεις τελίτσες, επιλογή πακέτου,

βρίσκεις το zip και με ανοιχτό το ίντερνετ κάνει το check και μετά ξεκινάει την εγκατάσταση.

Εγω το τρέχω στην εσωτερική μνήμη αλλά λέει ότι είναι unofficial.

Δεν ξέρω πρώτη φορά μου το κάνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μας φίλε έχει ips, always μόνο σε amoled.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΩΧ ναι τι λεω... Ωραία πατάτα πέταξα..

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εγω το τρέχω στην εσωτερική μνήμη αλλά λέει ότι είναι unofficial.

Δεν ξέρω πρώτη φορά μου το κάνει αυτό.

 

Εμένα μία φορά μου το κανε, δεν μπορούσε να κάνει τιν επαλήθευση με το internet αλλά τελικά με μια-δυο φορές το πέρασε.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση σε όσους πέρασαν την 11άρα.

Υπάρχει κάπου η επιλογή να απενεργοποιείς τελείως την ρύθμιση να ανάβει η οθόνη όταν αγγίζεις τυχαία το δακτυλικό;

Είναι πολύ εκνευριστικο χαρακτηριστικό του poco.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Ο happybuddhist στο mi community λέει ότι ακόμα δεν είναι συμβατό το poco theme με το miui 11. Θα βγει update (λογικά μέσω του system apps updater) το οποίο θα το υποστηρίζει.

 

επειδή έχω ξενερώσει με το θέμα το Miui και μου λείπει πολύ το poco, αν έχεις την καλοσύνη και αν το παρακολουθείς πράγματι, στείλε ένα σινιάλο όταν γίνει update το θέμα για το miui 11..

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως στην 11ρα έχει θέμα και σε εσάς το face unlock. Ενώ κάνει αναγνώριση δεν ξεκλειδώνει (βγάζει το ν κανονικά στη μέση ότι σε είδε)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως στην 11ρα έχει θέμα και σε εσάς το face unlock. Ενώ κάνει αναγνώριση δεν ξεκλειδώνει (βγάζει το ν κανονικά στη μέση ότι σε είδε)

Ρυθμίσεις> κωδικοί και ασφαλεια> ξεκλείδωμα με αναγνώριση προσώπου> παραμείνετε στην οθόνη κλειδώματος μετά το ξεκλείδωμα και απενεργοποιησε το. Το εiχε και στην miui 10

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο/Σχετικό : 4ο σε απαντήσεις το θέμα του Poco στο sub-forum της Xiaomi μεσα σε περίπου 1 χρόνο και κάτι. http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=105&daysprune=-1&order=desc&sort=replycount
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με miui 11 που βλέπουμε το Storage της συσκευής και κάρτας μνήμης; Δεν το βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα βγάζει αυτό το μήνυμα

...

Μήπως θέλει twrp?

 

Όχι δε χρειάζεται TWRP. Ξανακατέβασε το αρχείο. Ίσως δεν κατέβηκε σωστά και έχει θέμα στο checksum.

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με miui 11 που βλέπουμε το Storage της συσκευής και κάρτας μνήμης; Δεν το βρίσκω.

 

Ρυθμίσεις>Σχετικά με το τηλέφωνο>Αποθηκευτικός χώρος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Έχω θέμα με τη μπαταρία εδώ και κάνα μηνα. Βγάζω γύρω στις 5 ώρες οθόνη σε λιγότερο από μια μέρα λειτουργίας. Και με miui 10 και με miui 11. Είδα τώρα ότι το cell stand by ήταν στο 23%. Επίσης είδα ότι είχα ενεργοποίηση την επιλογή "allow 4g connectivity for both sim slots". Τώρα το απενεργοοοιησα και περιμένω. Ξέρει κανείς αν επηρεάζει αυτό την αυτονομία? Δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ. Έχω τη συσκευή 6 μήνες κι ήμουν πολύ ευχαριστημένος από την αυτονομία, έβγαζα 8-9 ωρες sot

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τη από το λινκ. Αν δεν σου έχει έρθει με Ινδία ΟΤΑ μην περιμένεις πιο γρήγορα από άλλη χώρα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ξερει κανεις πως να σταματησω την οθονη του κινητου απο το να ενεργοποιειται καθε φορα που παιζει καινουριο τραγουδι σε ytb, spotify κλπ;

 

Κανεις καμια ιδεα;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση σε όσους πέρασαν την 11άρα.

Υπάρχει κάπου η επιλογή να απενεργοποιείς τελείως την ρύθμιση να ανάβει η οθόνη όταν αγγίζεις τυχαία το δακτυλικό;

Είναι πολύ εκνευριστικο χαρακτηριστικό του poco.

Κανείς ωρέ λεβέντες;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...