Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χέλλοοο.

Ειπα να δοκιμασω την λειτουργια εκτακτης αναγκης. Πατησα 5 φορες το κουμπι, ενεργοποιηθηκε τo GPS και τα data. Πριν το κανω αυτο, ειχα επιλεξει 3 επαφες για να σταλθει μηνυμα.

Εχω δυο προβληματα τωρα.

Πρωτο: Δεν σταλθηκε μηνυμα για να δειξει την θεση μου.

Δευτερο: Δεν απενεργοποιητε η συγκεκριμενη λειτουργια με αποτελεσμα να μην μπορω να κλεισω το GPS.

Βλεπω και το SOS πανω αριστερα στο νοτς!!!!

 

Edit: Το απενεργοποιησα μονος!!!

Edited by BurningBeard

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε για 10 ώρες μπαταρία στο POCO? 10 ώρες έβγαζα με το max 2. Με το POCO μέχρι 8 το πάρα πολύ έχω δει στης κοπέλας μου.

 

Πήγαινε πιο πίσω στα posts μου. Αλλά όχι με την 10.3.5.0.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με τον 845 και 10ωρο δεν νομιζω να παιζει στο poco.Tην καλυτερη rom να φορατε. :rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε πιο πίσω στα posts μου. Αλλά όχι με την 10.3.5.0.

 

Έχεις βαλθεί να θάψεις την 10.3.5 που δεν σου έκατσε καλά, σωστά; Δηλαδή σου λένε 10 άνθρωποι ότι είναι μια χαρά και εσύ εκεί, τη σπόνδα για την 10.3.5, λες και έχεις προηγούμενα μαζί της :lol:

Στης κοπέλας μου βελτίωσε την μπαταρία αλλά ΠΟΤΕ και με ΚΑΜΙΑ άλλη έκδοση, σε κανονική χρήση, δεν είχε 10 ώρες SOT. Και στο 10 ώρες SOT δεν λέμε να παίζεις 10 ώρες σερί κάποια εφαρμογή που δεν τρώει μπαταρία ή να σκρολλάρεις δεξιά και αριστερά. Μιλάμε για κανονική, νορμάλ χρήση, internet, κάνα game στη χάση και στη φέξη και λίγο social media. Κάνα YouTube επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βαλθεί να θάψεις την 10.3.5 που δεν σου έκατσε καλά, σωστά; Δηλαδή σου λένε 10 άνθρωποι ότι είναι μια χαρά και εσύ εκεί, τη σπόνδα για την 10.3.5, λες και έχεις προηγούμενα μαζί της :lol:

Στης κοπέλας μου βελτίωσε την μπαταρία αλλά ΠΟΤΕ και με ΚΑΜΙΑ άλλη έκδοση, σε κανονική χρήση, δεν είχε 10 ώρες SOT. Και στο 10 ώρες SOT δεν λέμε να παίζεις 10 ώρες σερί κάποια εφαρμογή που δεν τρώει μπαταρία ή να σκρολλάρεις δεξιά και αριστερά. Μιλάμε για κανονική, νορμάλ χρήση, internet, κάνα game στη χάση και στη φέξη και λίγο social media. Κάνα YouTube επίσης.

10 ωρες δεν ειχα με το εξαιρετικο σε αυτον τον τομεα μι μαχ2,σιγα μην βγαλει το poco.:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με τον 845 και 10ωρο δεν νομιζω να παιζει στο poco.Tην καλυτερη rom να φορατε. :rolleyes:

 

https://1drv.ms/u/s!AkS_zbNLe6ROhaYPgNn3g_wZgCGprw

 

 

Έχεις βαλθεί να θάψεις την 10.3.5 που δεν σου έκατσε καλά, σωστά; Δηλαδή σου λένε 10 άνθρωποι ότι είναι μια χαρά και εσύ εκεί, τη σπόνδα για την 10.3.5, λες και έχεις προηγούμενα μαζί της :lol:

Στης κοπέλας μου βελτίωσε την μπαταρία αλλά ΠΟΤΕ και με ΚΑΜΙΑ άλλη έκδοση, σε κανονική χρήση, δεν είχε 10 ώρες SOT. Και στο 10 ώρες SOT δεν λέμε να παίζεις 10 ώρες σερί κάποια εφαρμογή που δεν τρώει μπαταρία ή να σκρολλάρεις δεξιά και αριστερά. Μιλάμε για κανονική, νορμάλ χρήση, internet, κάνα game στη χάση και στη φέξη και λίγο social media. Κάνα YouTube επίσης.

 

Ναι, σωστά... Μόνο σε 'μένα δεν έκατσε σωστά... :rolleyes: Κάποιος διαβάζει μόνο myphone.

 

Κοίταξε το screenshot... Με "κάψιμο" χρήση. Όχι ανοίγω να δω το pop-up στον messenger και μετά από καμιά ώρα ξαναπιάνω το κινητό.

 

https://1drv.ms/u/s!AkS_zbNLe6ROhaYPgNn3g_wZgCGprw

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

10 ωρες δεν ειχα με το εξαιρετικο σε αυτον τον τομεα μι μαχ2,σιγα μην βγαλει το poco.:p

 

Διαφωνούμε εδώ. Έχω δει και 11 ώρες, αλλά δεν ξέρω τι το είχε πιάσει :lol:

Με το Poco 8ω και κάτι, τις έχω δει πάντως, και εξεπλάγην, 10 ποτέ, εκτός και αν η 4Κ Mah του φίλου είναι...5Κ και δεν μας το λέει :P

 

https://1drv.ms/u/s!AkS_zbNLe6ROhaYPgNn3g_wZgCGprw

 

 

 

 

 

Κοίταξε το screenshot... Με "κάψιμο" χρήση. Όχι ανοίγω να δω το pop-up στον messenger και μετά από καμιά ώρα ξαναπιάνω το κινητό.

 

https://1drv.ms/u/s!AkS_zbNLe6ROhaYPgNn3g_wZgCGprw

 

Αυτό θα έριχνε το συνολικό SOT γιατί μεσολαβεί και το idling του κινητού και όλα όσα τρέχουν από πίσω ;)

Επίσης, κάποιος νομίζει πως μπορεί να την λέει σε όλο τον κόσμο του myphone και επειδή του απαντούν διαφορετικά, διαβάζουν "μόνο myphone". Φιλαράκι, συγκρατήσου λίγο...

Μπορώ να σου δείξω, αν θέλεις, 13 ώρες με το mi9. Ξέρεις πολύ καλά πως γίνεται.... πάρα πολύ καλά

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

https://1drv.ms/u/s!AkS_zbNLe6ROhaYPgNn3g_wZgCGprw

 

 

 

 

Ναι, σωστά... Μόνο σε 'μένα δεν έκατσε σωστά... :rolleyes: Κάποιος διαβάζει μόνο myphone.

 

Κοίταξε το screenshot... Με "κάψιμο" χρήση. Όχι ανοίγω να δω το pop-up στον messenger και μετά από καμιά ώρα ξαναπιάνω το κινητό.

 

https://1drv.ms/u/s!AkS_zbNLe6ROhaYPgNn3g_wZgCGprw

Δεν καταλαβαινω τιποτα απο αυτο το ss δυστηχως.

Εχουν περασει απο τα χερια ου αρκετα poco,κανενα μα κανενα με τον 845 και κανονικη χρηση δεν εκανε ποτε τετοια νουμερα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνει αν μπερδευτείς λίγο. Σε ότι αφορά το αν έκατσε καλά ή όχι η 10.3.5, μπορεί να συμβεί, απλό είναι. Άλλο να μην σου κάτσει καλά σε σένα και σε μια μερίδα κόσμου, και άλλο να την θάβεις με ΚΑΘΕ ευκαιρία. Και σε εμένα είχε κάτσει χάλια η 10.2.27 του mi9 ενώ άλλος δεν είχε τα ίδια θέματα. Υπομονή μέχρι MIUI 11 να δούμε αν θα έχουμε κάποιες βελτιώσεις και φυσικά ειδοποιήσεις σωστές.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έριχνε το συνολικό SOT γιατί μεσολαβεί και το idling του κινητού και όλα όσα τρέχουν από πίσω ;)

Επίσης, κάποιος νομίζει πως μπορεί να την λέει σε όλο τον κόσμο του myphone και επειδή του απαντούν διαφορετικά, διαβάζουν "μόνο myphone". Φιλαράκι, συγκρατήσου λίγο...

Μπορώ να σου δείξω, αν θέλεις, 13 ώρες με το mi9. Ξέρεις πολύ καλά πως γίνεται.... πάρα πολύ καλά

 

Αφού λες ότι "ξέρεις πολύ καλά πώς (θέλει και οξεία...) πάρα πολύ καλά" (για να φοβηθώ.. lol), γιατί απορείς ακόμα;

 

Δεν καταλαβαινω τιποτα απο αυτο το ss δυστηχως.

Εχουν περασει απο τα χερια ου αρκετα poco,κανενα μα κανενα με τον 845 και κανονικη χρηση δεν εκανε ποτε τετοια νουμερα.

 

Τώρα ούτε το screenshot είναι αρκετό.... ok...

 

Μπορεί να κάνει αν μπερδευτείς λίγο. Σε ότι αφορά το αν έκατσε καλά ή όχι η 10.3.5, μπορεί να συμβεί, απλό είναι. Άλλο να μην σου κάτσει καλά σε σένα και σε μια μερίδα κόσμου, και άλλο να την θάβεις με ΚΑΘΕ ευκαιρία. Και σε εμένα είχε κάτσει χάλια η 10.2.27 του mi9 ενώ άλλος δεν είχε τα ίδια θέματα. Υπομονή μέχρι MIUI 11 να δούμε αν θα έχουμε κάποιες βελτιώσεις και φυσικά ειδοποιήσεις σωστές.

 

Για να καταλάβω.

 

Μόνο καλά λόγια πρέπει να γράφω; Όχι μόνο για το poco, γενικά. Δηλαδή, όσο αγοράζω συσκευές από μία εταιρεία (Xiaomi), δεν πρέπει να γράψω ούτε ένα κακό;

 

Δεν πάει έτσι. Όσο κι αν μ' αρέσουν οι συσκευές της, τα λάθη που κάνει θα τα γράψω κι αυτά. Ειδικά αν τα βλεπω και στις συσκευές μου.

 

Το net δεν είναι παραμύθι για να πηγαίνουν "όλα καλά".

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αφού λες ότι "ξέρεις πολύ καλά πώς (θέλει και οξεία...) πάρα πολύ καλά" (για να φοβηθώ.. lol), γιατί απορείς ακόμα;

 

 

 

Τώρα ούτε το screenshot είναι αρκετό.... ok...

 

 

 

Για να καταλάβω.

 

Μόνο καλά λόγια πρέπει να γράφω; Όχι μόνο για το poco, γενικά. Δηλαδή, όσο αγοράζω συσκευές από μία εταιρεία (Xiaomi), δεν πρέπει να γράψω ούτε ένα κακό;

 

Δεν πάει έτσι. Όσο κι αν μ' αρέσουν οι συσκευές της, τα λάθη που κάνει θα τα γράψω κι αυτά. Ειδικά αν τα βλεπω και στις συσκευές μου.

 

Το net δεν είναι παραμύθι για να πηγαίνουν "όλα καλά".

 

Εγω γραφω για το poco και οχι για ολες της συσκευες.

To παρακατω ειναι ενα λογικο νουμερο σε καθημερινη χρηση θεωρώ για το poco

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στο ίντερνετ καμιά 100ρια άνθρωποι που με όλα κλειστά βγάλανε και 9-9.5h sot. Μπράβο στα παιδιά, αλλά άλλο η χρήση του smartphone ως... "dumb" και άλλο ως...smart... Αν κλείσω τα πάντα βγάζω και στο mi9 καλύτερο χρόνο. Επίσης ένα ξερό SS από ένα SOT δεν λέει πολλά για την χρήση του κινητού. Τίποτα δεν λέει. Δεν λέει επίσης αν το έβγαλες από την πρίζα στο 100% ;)

 

Στα forums, κατά τεκμήριο, θα δεις περισσότερο παράπονα, ειδικά σε ότι αφορά εκδόσεις λογισμικού μετά από συνεχή update κλπ. Αν ψάχνεις τέτοια, τέτοια θα βρεις.

 

Τώρα για το αν θέλει οξεία το "πως", εξαρτάται από τον τρόπο που το διαβάζεις και το νόημα που θέλει να δώσει ο συνομιλητής. Think a little bit, πριν το παίξεις "grammar nazi".

Καλή συνέχεια και...peace :p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν στο ίντερνετ καμιά 100ρια άνθρωποι που με όλα κλειστά βγάλανε και 9-9.5h sot. Μπράβο στα παιδιά, αλλά άλλο η χρήση του smartphone ως... "dumb" και άλλο ως...smart... Αν κλείσω τα πάντα βγάζω και στο mi9 καλύτερο χρόνο. Επίσης ένα ξερό SS από ένα SOT δεν λέει πολλά για την χρήση του κινητού. Τίποτα δεν λέει. Δεν λέει επίσης αν το έβγαλες από την πρίζα στο 100% ;)

 

Στα forums, κατά τεκμήριο, θα δεις περισσότερο παράπονα, ειδικά σε ότι αφορά εκδόσεις λογισμικού μετά από συνεχή update κλπ. Αν ψάχνεις τέτοια, τέτοια θα βρεις.

 

Τώρα για το αν θέλει οξεία το "πως", εξαρτάται από τον τρόπο που το διαβάζεις και το νόημα που θέλει να δώσει ο συνομιλητής. Think a little bit, πριν το παίξεις "grammar nazi".

Καλή συνέχεια και...peace :p

 

Το παραπανω σεναριο που εβαλα ειναι πληρως ρεαλιστικο νομιζω.

Και αυτα τα νουμερα καθε αλλο παρα ασχημα ειναι θεωρώ για συσκευη με το 845.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το παραπανω σεναριο που εβαλα ειναι πληρως ρεαλιστικο νομιζω.

Και αυτα τα νουμερα καθε αλλο παρα ασχημα ειναι θεωρώ για συσκευη με το 845.

 

Το λες συνέχεια αυτό το "με 845", λες και ο 845 δεν είναι energy efficient επεξεργαστής. Οι εποχές που οι high-end επεξεργαστές ήταν ρουφήχτρες, πέρασαν. Από τον 845 και πάνω είναι τρομερά energy efficient, και σε συνδυασμό με το optimization στο λογισμικό μπορεί να είναι πολύ καλά τα νούμερα που θα δεις. Ρεαλιστικά σενάρια με PUBG, δεν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Το λες συνέχεια αυτό το "με 845", λες και ο 845 δεν είναι energy efficient επεξεργαστής. Οι εποχές που οι high-end επεξεργαστές ήταν ρουφήχτρες, πέρασαν. Από τον 845 και πάνω είναι τρομερά energy efficient, και σε συνδυασμό με το optimization στο λογισμικό μπορεί να είναι πολύ καλά τα νούμερα που θα δεις. Ρεαλιστικά σενάρια με PUBG, δεν υπάρχουν.

Ειναι τοπ επεξεργαστης,ακομα και σημερα,για αυτο και αναφέρεται συνεχεια.Και φυσικα ειναι πιο ενεργοβόρος απο αλους πιο low επεξεργαστες.

Γεγονος αυτο.

Προφανως θα προσεξες στο παραπανω video οτι ειναι μικτη η χρηση με διαφορες εφαρμογες,και οχι μονο παιχνιδακια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγω γραφω για το poco και οχι για ολες της συσκευες.

To παρακατω ειναι ενα λογικο νουμερο σε καθημερινη χρηση θεωρώ για το poco

 

3-4 ώρες pubg δεν είναι φυσιολογική καθημερινή χρήση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοπ επεξεργαστης,ακομα και σημερα,για αυτο και αναφέρεται συνεχεια.Και φυσικα ειναι πιο ενεργοβόρος απο αλους πιο low επεξεργαστες.

Γεγονος αυτο.

Προφανως θα προσεξες στο παραπανω video οτι ειναι μικτη η χρηση με διαφορες εφαρμογες,και οχι μονο παιχνιδακια.

 

Φυσικά "καίει" παραπάνω, αλλά το POCO είναι ένα καλό παράδειγμα του τι μπορεί να κάνει μια μπαταρία 4Κ Mah με αυτόν τον επεξεργαστή ;)

 

Το πρόσεξα, απλά έχει πολύ PUBG το οποίο τρώει πολλή μπαταρία :) Μια καθημερινή χρήση θα ήταν 15-30 λπτ games, ίντερνετ, social media και λίγο youtube. Η χρήση με τόσο PUBG είναι χρήση Σαββατοκύριακου :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

3-4 ώρες pubg δεν είναι φυσιολογική καθημερινή χρήση.

 

Για εσενα.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φυσικά "καίει" παραπάνω, αλλά το POCO είναι ένα καλό παράδειγμα του τι μπορεί να κάνει μια μπαταρία 4Κ Mah με αυτόν τον επεξεργαστή ;)

 

Το πρόσεξα, απλά έχει πολύ PUBG το οποίο τρώει πολλή μπαταρία :) Μια καθημερινή χρήση θα ήταν 15-30 λπτ games, ίντερνετ, social media και λίγο youtube. Η χρήση με τόσο PUBG είναι χρήση Σαββατοκύριακου :lol::lol:

 

Δεκαδες ακομα video με πιο lite χρηση,7-8 ωρες ειναιi μια χαρα για το poco.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πανευτυχής κάτοχος του κινητού εδώ και κάποιες εβδομάδες! Ταχύτατο παντού με μπαταρία εφάμιλλη του redmi note 5 που είχα και κάμερα με gcam να φυσάει κυριολεκτικά!
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Θα ήθελα τα φώτα σας. Μετά από 6 μήνες συνύπαρξης με το poco, αποφάσισα να το κάνω δώρο και στη σύζυγο. Μετά το στήσιμο του κινητού και μετά από 10 μέρες, ξεκίνησε να πετάει στο άσχετο διαφημίσεις, όχι μέσα σε εφαρμογές, αλλά στο άλμπουμ και στην αρχική οθόνη, οι περισσότερες του wish , που δεν το έχει κατεβάσει ποτέ εντωμεταξυ. Μου είπε ότι της το έκανε και στο προηγούμενο κινητό redmi note 3 pro ελληνικής αντιπροσωπείας. Έσβησα 2-3 ύποπτες εφαρμογές, έκανα ανάκληση στην άδεια msa , κατέβασα ένα adblock, παρόλα αυτά επιμένει με τις διαφημίσεις. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη για το μεγάλο post!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.κατοχος εδώ και μια βδομάδα ενός poco. Γενικά φοβερό το κινητο, τρομερή αυτονομία και ταχύτατο. Με απογοήτευσε το γεγονός ότι δεν μπορώ να συνδέσω με bluetooth ένα Samsung gear S3 frontier και ταυτόχρονα το Bluetooth του αυτοκινήτου χωρίς προβλημα. Όταν συνδέεται το ένα αποσυνδέεται το αλλο.Ξενερα το Α3 2016 που είχα δεν είχε κανένα πρόβλημα. Το έχει δοκιμάσει κανείς? Υπάρχει λύση?
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα συνδεσιμότητα με το poco σε οτιδήποτε το έχω συνδέσει
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα το poco στις 12/10 απο σκρουτζομαγαζο που εδινε 1 χρονο εγγυηση στις 12/4 εμφανιζει πανω δεξια στην οθονη κιτρινη κοιλιδα το στελνω στο μαγαζι και αυτοι στο τεχνικο τμημα του προμηθευτη τους που ειναι Ουγγαρια μου αλλαζουν οθονη το παραλαμβανω 9/5 στις 5/7 παρουσια ξανα το ιδιο προβλημα το ξαναστελνω ουγγαρια και τωρα το παραλαμβανω αυριο με αλλαγη οθονης παλι μου λενε οτι δεν προβλεπεται εγγυηση για το ανταλλακτικο της οθονης και η εγγυηση μου λυγει οκτωμβριο ποια τα δικαιωματα μου?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...