Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ti εννοεις με το "τελευταία" αναβάθμιση? Ποια έκδοση έχεις?

 

Λογικά αυτή που έχετε όλοι Miui 12.0.2. Δεν την πήρα τώρα την αναβάθμιση έχει καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω για 4G+ πλέον (με Cosmote). Πριν λίγες μέρες είχα απλά 4G.

Αυτό που δεν έχω δει ακόμα είναι το WiFi Calling. Στη Vodafone νομίζω όμως ότι είναι διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους. Φτάσαμε μέσα Δεκεμβρίου και το security patch μας είναι του Σεπτεμβρίου. Γιατί έχει παρατηθεί έτσι η συσκευή; Ναι οκ το ξέρουμε ότι είναι 2+ ετών αλλά οι ενημερώσεις ασφαλείας θα πρέπει να έρχονται έγκαιρα για καιρό ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλους. Φτάσαμε μέσα Δεκεμβρίου και το security patch μας είναι του Σεπτεμβρίου. Γιατί έχει παρατηθεί έτσι η συσκευή; Ναι οκ το ξέρουμε ότι είναι 2+ ετών αλλά οι ενημερώσεις ασφαλείας θα πρέπει να έρχονται έγκαιρα για καιρό ακόμα.

 

Γιατι θα "πρεπει"; Ποιος τους υποχρεωνει; Δεν αγορασαμε πιξελ.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Πέραν του ότι έχουν "υποσχεθεί" αναβάθμιση σε 2 εκδόσεις Android (αυτό παει, έγινε) νομίζω έχουν πει ότι θα δέχεται security patches για 3 χρόνια από τη μέρα που κυκλοφόρησε. Κάτι που είναι λογικό και απαραίτητο, τόσα προσωπικά και τραπεζικά δεδομένα έχουν οι συσκευές. Νομίζω ότι είναι κάτι πολύ στοιχειώδες αυτό, δεν είναι κάτι τρελό. Αλλά απ'ό,τι φαίνεται την έχουν παρατήσει τη συσκευή. Σημαντικό αυτό για μελλοντικές αγορές, ακόμη κ αν αυτό σημαίνει να ξοδευτεί κάτι παραπάνω με αντάλλαγμα μακροχρόνια υποστήριξη (OnePlus λόγου χάρη).

Κατά τα άλλα η συσκευή με υπερκαλύπτει σε όλα, 2+ χρόνια μετά. Ταχύτητα, αυτονομία, όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση ασφαλείας θα έρθει κάποια στιγμή δεν υπάρχει περίπτωση να μας αφήσουν έτσι ..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λόγος να παραμένετε σε MiUI σε EOL συσκευή;

Υπάρχουν αρκετές 10άρες ROM stable πλέον με security patch Νοεμβρίου, και ήδη οι πρώτες 11άρες.

 

Η Havoc τερματίζει με την έκδοση 3.12 σαν τελευταία έκδοση σε android 10, και από Γενάρη θα έχουμε την 4.1 σε android 11.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου προτείνετε τις καλύτερες και ασφαλέστερες καστομ ρομς για να κουμπώσω κάποια στιγμή και σε αυτό το κινητό.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου προτείνετε τις καλύτερες και ασφαλέστερες καστομ ρομς για να κουμπώσω κάποια στιγμή και σε αυτό το κινητό.
εχω δοκιμασει παρα πολλες αλλα για μενα η ποιο γρηγορη ειναι η bliss rom
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει παρα πολλες αλλα για μενα η ποιο γρηγορη ειναι η bliss rom

 

Οκ ευχαριστώ

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου προτείνετε τις καλύτερες και ασφαλέστερες καστομ ρομς για να κουμπώσω κάποια στιγμή και σε αυτό το κινητό.

Εχψ περασει και απο Pixel Xperience. Δεν ηταν κακη.

 

Τωρα εχω Oxygen OS, αλλά για να κανεις αναβαθμιση, κατεβαζεις καθε φορα 1,5 γιγα. Για να ενημερωθεις ποτε υπαρχει αναμαθμιση πρεπει να σαι σε γκρουπ στο τελεγκραμ. Κατα τα άλλα, καλη ειναι.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Εχψ περασει και απο Pixel Xperience. Δεν ηταν κακη.

 

Τωρα εχω Oxygen OS, αλλά για να κανεις αναβαθμιση, κατεβαζεις καθε φορα 1,5 γιγα. Για να ενημερωθεις ποτε υπαρχει αναμαθμιση πρεπει να σαι σε γκρουπ στο τελεγκραμ. Κατα τα άλλα, καλη ειναι.

ειχα βαλει και γω oxygen αλλα θυμαμαι οτι δεν ειχε button για να βαλεις το κιν πχ σε αθορυβο,ισχυει ακομα ?
Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει και γω oxygen αλλα θυμαμαι οτι δεν ειχε button για να βαλεις το κιν πχ σε αθορυβο,ισχυει ακομα ?

 

Το κινητο δεν εχει ετσι κ αλλιως τετοιο κουμπι, οπως εχουν τα oneplus... Εγω κατεβαζω την κουρτινα του κινητου και το βαζω αθορυβο ετσι.

 

Με ειχε βολεψει ο τροπος που το βαζεις αθορυβο στο μιυι, αλλά τι να κανουμε...

Edited by gregpap2016
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν εχει ετσι κ αλλιως τετοιο κουμπι, οπως εχουν τα oneplus... Εγω κατεβαζω την κουρτινα του κινητου και το βαζω αθορυβο ετσι.

 

Με ειχε βολεψει ο τροπος που το βαζεις αθορυβο στο μιυι, αλλά τι να κανουμε...

Τι εννοείς? Πως μπαίνει αθόρυβο σε miui?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εικονίδιο συγχρονισμου. c56ccb3c6e7aa48e78ace611c7d7ee13.jpg

 

POCO F1

τα νεγακα tabs πως τα εχεις αλλαξει ?εμενα ηταν πανω δεδομενα και bluetooth και κατω data και wifi

εσενα ειναι διαφορετικα

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Πως μπαίνει αθόρυβο σε miui?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει δυνατοτητα να μπει αθορυβο απευθειας, μολις πατησεις αυξηση ή μειωση του ηχου. Κατω απο την κλιμακα του ηχου εχει ενα εικονιδιο που γυριζει σε αθορυβο, do not disturb και κανονικο. Η Oxygen OS rom δεν το χει αυτο.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Εχει δυνατοτητα να μπει αθορυβο απευθειας, μολις πατησεις αυξηση ή μειωση του ηχου. Κατω απο την κλιμακα του ηχου εχει ενα εικονιδιο που γυριζει σε αθορυβο, do not disturb και κανονικο. Η Oxygen OS rom δεν το χει αυτο.
Αααα. Οκ. Ναι αυτό το ξέρω. Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αααα. Οκ. Ναι αυτό το ξέρω. Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην το συζητας καλέ. ;)

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με custom roms (και όχι μόνο), ρίξτε μια ματιά στο παρακάτω νήμα που τα έχει συγκεντρωμένα όλα.

 

POCO F1 Ultimate Collection & Guides

 

Προσωπικά είμαι στην HavocOS εδώ και περισσότερο από ένα χρόνο συνεχόμενα, με MiPA kernel.

 

Η ROM είναι ταχύτατη, υπερπλήρης και ασφαλής, με τελευταίο security update προχθές, το οποίο είναι του Δεκεμβρίου 2020.

Ξεκινάνε και τα πρώτα builds της σε android 11 από τον επόμενο μήνα.

Ο kernel είναι και αυτός πολύ μελετημένος, με ταχύτατη απόκριση και εξαιρετική αυτονομία μπαταρίας - έχω περίπου 70% χρόνου deep sleep στο κινητό, με ~6 ώρες χρήσης ημερησίως.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με custom roms (και όχι μόνο), ρίξτε μια ματιά στο παρακάτω νήμα που τα έχει συγκεντρωμένα όλα.

 

POCO F1 Ultimate Collection & Guides

 

Προσωπικά είμαι στην HavocOS εδώ και περισσότερο από ένα χρόνο συνεχόμενα, με MiPA kernel.

 

Η ROM είναι ταχύτατη, υπερπλήρης και ασφαλής, με τελευταίο security update προχθές, το οποίο είναι του Δεκεμβρίου 2020.

Ξεκινάνε και τα πρώτα builds της σε android 11 από τον επόμενο μήνα.

Ο kernel είναι και αυτός πολύ μελετημένος, με ταχύτατη απόκριση και εξαιρετική αυτονομία μπαταρίας - έχω περίπου 70% χρόνου deep sleep στο κινητό, με ~6 ώρες χρήσης ημερησίως.

 

6 ώρες χρήσης , με πόσο παλιά μπαταρία;

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες χρήσης , με πόσο παλιά μπαταρία;

 

Κάτι λιγότερο από 2 χρόνια και 2 μήνες.

Φυσικά αφορά χρήση σε wifi, με mobile data είναι αρκετά χαμηλότερη η αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!!

Έχει δει κάποιος με Vodafone 4G+?

Εαν ναι, πια ταχύτητα έπιασε?

Εγω με σκέτο 4G το πιο πολύ που είδα είναι της φωτογραφίας.

Καλές γιορτές σε όλους. ac9ea04fe2884f5632350d66303741d8.jpg

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...