Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα στο poco την Pixel experience android 10 και ολα καλα

το θεμα ειναι οτι δε βρισκω το guest που με τα τρια δακτυλα βγαζεις screenshot

ενω με android 9 ειχε επιλογη να το ενεργοποιησεις στο 10 δεν υπαρχει επιλογη η δε τη βρισκω

ξερει κανεις να μου πει ?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα στο poco την Pixel experience android 10 και ολα καλα

το θεμα ειναι οτι δε βρισκω το guest που με τα τρια δακτυλα βγαζεις screenshot

ενω με android 9 ειχε επιλογη να το ενεργοποιησεις στο 10 δεν υπαρχει επιλογη η δε τη βρισκω

ξερει κανεις να μου πει ?

 

Αυτο θα προστεθεί στην plus version του pixel experience που είχαν βγάλει για android 9 αλλά όχι ακόμα για android 10.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα προστεθεί στην plus version του pixel experience που είχαν βγάλει για android 9 αλλά όχι ακόμα για android 10.
και οταν βγει η plus για να τη βαλω πρεπει να κανω παλι wipe data κτλ ?
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο Αμερική, με πια αλλα region αλλαζει αυτόματα η τοποθεσια στο app του καιρού αναλογα με το που βρισκόμαστε?
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο Αμερική, με πια αλλα region αλλαζει αυτόματα η τοποθεσια στο app του καιρού αναλογα με το που βρισκόμαστε?
Ινδία, Ελβετία.

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Ινδία, Ελβετία.

 

POCO F1

 

Μάλιστα. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε δουλεύει με τις χώρες μας. Το βρίσκω χαζό! Ινδία δε μου αρέσει να το βαζω γιατι μου έρχονται συνέχεια ινδικες ειδοποιήσεις απο το mi video

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε δουλεύει με τις χώρες μας. Το βρίσκω χαζό! Ινδία δε μου αρέσει να το βαζω γιατι μου έρχονται συνέχεια ινδικες ειδοποιήσεις απο το mi video
Εδώ μέχρι πρόσφατα δεν είχαμε θέματα καθόλου.. Τώρα τα έδωσαν για Ελλάδα.

Ο λόγος είναι η ευρωπαϊκή νομοθεσία περί προσωπικού απορρήτου.

Το οποίο μεταφράζεται πως ενδεχομένως χρειάζεται να πληρώσουν για κάποια άδεια.

Όντως ανόητο.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Gcam καλή έχει βγει εδώ παιδιά; να παίζει σωστά και με καλό αποτέλεσμα

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gcam καλή έχει βγει εδώ παιδιά; να παίζει σωστά και με καλό αποτέλεσμα

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1008/

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρησει τον τελευταίο καιρό και όχι ακριβώς μετά την τελευταία αναβάθμιση ότι τρώει κολλήματα το gmail.οταν πατήσω τις 3 παύλες πάνω αριστερά που έχει τις επιλογές κύρια,κοινωνικά και προωθήσεις με το που πατήσω προωθήσεις κάνει force close η εφαρμογη..το παθαίνει κανένας άλλος?
Link to comment
Share on other sites

σε pixel experience γιατι δε μπορω να περασω gcam ?

 

Πρεπει λογικα πρωτα να διαγραψεις την ηδη υπαρχουσα εγκατεστημενη version της που θα εχει περασμενη και να εγκαταστησεις μετα οποια θες εσυ. Λογικα αυτο θα ειναι δεν παιρνω και ορκο γιατι δεν εχω χρησιμοποιησει pixel experience με android 10 καθολου.

Link to comment
Share on other sites

σε pixel experience γιατι δε μπορω να περασω gcam ?

 

Πρεπει λογικα πρωτα να διαγραψεις την ηδη υπαρχουσα εγκατεστημενη version της που θα εχει περασμενη και να εγκαταστησεις μετα οποια θες εσυ. Λογικα αυτο θα ειναι δεν παιρνω και ορκο γιατι δεν εχω χρησιμοποιησει pixel experience με android 10 καθολου.

 

Συμφωνω, ωστοσο η ηδη υπαρχουσα καμερα ειναι η αυθεντικη gcam, για το πιξελ κινητο, για το οποιο προοριζοταν η αναβαθμιση. οποτε δεν χρειαζεται να περνας gcam, γιατι ουσιαστικα την εχεις ηδη. ;ρ ^_^

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, ωστοσο η ηδη υπαρχουσα καμερα ειναι η αυθεντικη gcam, για το πιξελ κινητο, για το οποιο προοριζοταν η αναβαθμιση. οποτε δεν χρειαζεται να περνας gcam, γιατι ουσιαστικα την εχεις ηδη. ;ρ ^_^
απλα βλεπω οτι εχει βγει η 7 ενω στην τελευταια pixel εχει την 6 ακομα

πως διαγραφετε η εγκατεστημενη cam ?δε μου βγαζει καν απεγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

απλα βλεπω οτι εχει βγει η 7 ενω στην τελευταια pixel εχει την 6 ακομα

πως διαγραφετε η εγκατεστημενη cam ?δε μου βγαζει καν απεγκατασταση

 

Στο pixel experience η gcam είναι εφαρμογή συστήματος, δεν υπάρχει δυνατότητα απεγκατάστασης

Link to comment
Share on other sites

Έγινε factory reset και στήσιμο της συσκευής από την αρχή, γιατί η μπαταρία δεν παλευόταν.

 

Για την μπαταρία δε μπορεί να βγει συμπέρασμα ακόμα, αφού είναι η 1η φόρτιση μετά το reset.

 

Όμως, σε αλλαγή του θέματος της εφαρμογής snapseed από light σε dark, η συσκευή έκανε reboot. Το μοναδικό που έχει παρουσιάσει εδώ και 1 χρόνο περίπου. Ας ελπίσουμε ότι "έφταιγε" το reset.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έγινε factory reset και στήσιμο της συσκευής από την αρχή, γιατί η μπαταρία δεν παλευόταν.

 

 

 

Για την μπαταρία δε μπορεί να βγει συμπέρασμα ακόμα, αφού είναι η 1η φόρτιση μετά το reset.

 

 

 

Όμως, σε αλλαγή του θέματος της εφαρμογής snapseed από light σε dark, η συσκευή έκανε reboot. Το μοναδικό που έχει παρουσιάσει εδώ και 1 χρόνο περίπου. Ας ελπίσουμε ότι "έφταιγε" το reset.

Και μένα η μπαταρία έχει πέσει παρά πολύ. Μάλλον μετά από 10 μήνες θα οαω και εγώ για ένα καλό ρόστερ

 

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, άλλο ένα bug, φαντάζομαι αυτό από πλευράς microsoft.

 

Όταν κάποιος έχει στο outlook πάνω από 2 accounts, και επιλέξει να μετονομάσει κάποιο, δεν προχωράει ποτέ στο επόμενο βήμα και γυρνάει στην προηγούμενο βήμα, με ένα μικρό πάγωμα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.

Έχω στην κατοχή μου εδώ και 6 μήνες το ποκο. Ευχαριστημένος όπως οι περισσότεροι με την συσκευή και οσα προσφέρει μέχρι που συνέβη η αναβάθμιση σε android 10.

Τρομερό πρόβλημα με την μπαταρία. Απ τις 5+ ώρες πέσαμε στις 3.5 με 4 ώρες με ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας και με κλειστά όλα όσα τραβάνε μπαταρία. Όχι δεν παίζω παιχνίδια.

Έκανα δύο φορές επαναφορά μήπως και κάτι αλλάξει...

Και φτάνουμε τώρα στην ανάλυση χρήσης μπαταρίας.

Φυσικά η ενεργή οθόνη έχει την μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας (στην προηγούμενη έκδοση υπήρχε μικρότερη κατανάλωση) αλλά στο τέλος της λίστας των εφαρμογών βρίσκω και κάτι που το ονομάζει "άλλα" και δείχνει να καταναλώνουν αν όχι ίδια μπαταρία με την οθόνη ίσως και περισσότερη. Τι μπορεί να είναι όλα αυτά που δυστυχώς όταν πατάς επάνω δεν σου δίνει καμία δυνατότητα για περισσότερες πληροφορίες;

Σχεδόν όλες τις εφαρμογές τις έχω να παραμένουν κλειστές στο παρασκήνιο.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

:baby:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.

 

Έχω στην κατοχή μου εδώ και 6 μήνες το ποκο. Ευχαριστημένος όπως οι περισσότεροι με την συσκευή και οσα προσφέρει μέχρι που συνέβη η αναβάθμιση σε android 10.

 

 

 

 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Καλημέρα. Εγώ μετά την αναβάθμιση δεν είδα κάποια διαφορά στην μπαταρία μου.

Διάβασε τον οδηγό στο λινκ και σίγουρα θα δεις βελτίωση. #249

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7820529

 

 

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...