Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχουμε βάλει άλλη χώρα εκτός ΕΕ(Ρωσία, Ινδία, Ελβετία), γνωρίζουμε αν πάλι θα καταργηθεί η δυνατότητα καταγραφής κλήσεων;

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με τι χώρα είσαι;

Με Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα και η εφαρμογή του τηλεφώνου και των μηνυμάτων είναι όπως ήταν. Και ηχογράφηση κλήσεων έχω κανονικά. (Με χώρα Ινδία εγώ)
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χειροκίνητο έλεγχο ενημερώσεων και ακόμα δεν μου έχει έρθει, οπότε αναμένουμε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ι χιαομι ειπε οτι θα την επαναφερει με ενημερωση αργοτερα. Ισως βρηκε τροπο και δεν χανεται καθολου τελικα...
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ίσως ερώτηση. Πρώτα αναβάθμιση και μετά επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων; η το ανάποδο;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ίσως ερώτηση. Πρώτα αναβάθμιση και μετά επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων; η το ανάποδο;

 

Εγώ Πάντος ΠΟΤΕ δεν κάνω επαναφορά και δεν είχα ποτέ προβλήματα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει ποτέ καμιά εταιρία να βγάζει ένα update μαζικά και για όλους ταυτόχρονα? Έλεος πια, κάθε φορά... Όπως και τα προηγούμενα update, έτσι κι αυτό, βγαίνει σταδιακά. Το ότι κάποιοι το πήραν με region Ελλάδα, δεν σημαίνει ότι βγήκε για όλους με το ίδιο region... Υπομονή, λοιπόν... όλοι θα το λάβουμε... Να επιβεβαιώσω και εγώ ότι δεν υπάρχει καμία αντικατάσταση με τις εφαρμογές για κλήσεις και μηνύματα της Google. Έχω την αίσθηση, πως μετά την αναβάθμιση, το κινητό έχει μια πιο fluent ανταπόκριση και μια σπιρτάδα...
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ίσως ερώτηση. Πρώτα αναβάθμιση και μετά επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων; η το ανάποδο;

 

Πρώτα αναβάθμιση και μετά επαναφορά!

Link to comment
Share on other sites

Δέν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να γίνεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να μπαίνεις σε διαδικασία να ξαναφτιάξεις την συσκευή στα μέτρα σου! υποτίθεται στην αναβάθμιση γίνονται αυτόματα τα πράγματα και είναι κάτι που δέν το επιλέγεις εσύ σαν πρόβλημα που δημιουργήθηκε..στο κάτω κάτω δεν τους ζητήσαμε εμείς το update..αυτοί το δίνουν.. και η επαναφορά είναι κάτι σαν format στα windows οπότε τί νόημα έχει άν κάνουμε την αναβάθμιση πρώτα και μετά το update;
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Δέν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να γίνεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να μπαίνεις σε διαδικασία να ξαναφτιάξεις την συσκευή στα μέτρα σου! υποτίθεται στην αναβάθμιση γίνονται αυτόματα τα πράγματα και είναι κάτι που δέν το επιλέγεις εσύ σαν πρόβλημα που δημιουργήθηκε..στο κάτω κάτω δεν τους ζητήσαμε εμείς το update..αυτοί το δίνουν.. και η επαναφορά είναι κάτι σαν format στα windows οπότε τί νόημα έχει άν κάνουμε την αναβάθμιση πρώτα και μετά το update;

 

Επαναφορά δεν κάνεις κάθε φορά και σε κάθε update. Λένε ότι είναι καλό να γίνεται σε μεγάλα update, όπως για παράδειγμα τώρα, που από android 9 πας σε 10. Καθαρίζεις τη συσκευή, ουσιαστικά, από παλιότερα kernels και δεν συμμαζεύεται...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος "περίεργες" φορτίσεις;

 

Συνηθίζω να φορτίζω σβησμένες τις συσκευές μου.

 

Στην 1η, ενώ η ένδειξη με σβησμένη τη συσκευή είχε φτάσει στο 96%, με το που άναψε, η ένδειξη ήταν στο 77%.

 

Στη 2η, ενώ είχε φτάσει στο 94%, αυτή τη φορά, με αναμμένη τη συσκευή η ένδειξη ήταν στο 84%.

 

Χωρίς το update σε 10, που δεν έχει έρθει ακόμα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει έρθει η 10αρα στο f1?

 

Όχι ακόμα , αναμένουμε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει εδώ και 3 με 4 μέρες

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα το 10. Δεν είμαι ούτε σε pilot, ούτε σε beta πρόγραμμα. Αργεί αλλά καλά κάνουν, όσο σταθερότερη η τελική οριστική έκδοση, τόσο το καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πέρασα απο την 10αρα απο το xiaomi eu εδω και 4 μερες. Σταθερη με λιγο καλύτερη αυτονομία μπαταριας συμφωνα με τα δικα μου δεδομενα. Οι αλλαγες υπαρχουν αλλα ειναι λιγες. Πχ κατα την εγκατάσταση apk ειναι διαφορετικό το γραφικο περιβάλλον .
Link to comment
Share on other sites

Έχω κόψει το σπορ της επαναφοράς εργοστασιακων μετά από αναβάθμιση και όλα πάνε μια χαρά. Βέβαια υπάρχει και η αντίθετη άποψη, σεβαστή κι αυτή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω κόψει το σπορ της επαναφοράς εργοστασιακων μετά από αναβάθμιση και όλα πάνε μια χαρά. Βέβαια υπάρχει και η αντίθετη άποψη, σεβαστή κι αυτή.

 

Oύτε εγω κάνω πλεον τα τελευταία χρόνια και ποτε δεν ειχα κάποιο προβλημα. Είναι πακετο να κάθεσαι να ξαναστήνεις το κινητο απο την αρχή. Εαν τώρα δεις λαγκ κολλήματα και περίεργα ε εκει κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το μόνο πρόβλημα που βρήκα μέχρι τώρα μετά από αναβάθμιση σε Android 10 είναι με το MiFit και τη σύνδεση με το Mi Band 4 που έχω δεν μου δείχνει τα notifications από τις εφαρμογές viber, whatsapp, messenger κλπ. Μόνο από τις κλήσεις και sms έχω notifications.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πέρασα απο την 10αρα απο το xiaomi eu εδω και 4 μερες. Σταθερη με λιγο καλύτερη αυτονομία μπαταριας συμφωνα με τα δικα μου δεδομενα. Οι αλλαγες υπαρχουν αλλα ειναι λιγες. Πχ κατα την εγκατάσταση apk ειναι διαφορετικό το γραφικο περιβάλλον .
σκεφτομαι να ξεκλειδωσω παλι και γω και να περαω ευρωπαικη αλλα τι διαφορα θα εχει απο τη global ?

αν ξεκλειδωσω και περασω eu χανω την εγγυηση της ihfoquest ?

Link to comment
Share on other sites

Ποκοφοναρα λέμε και άσε τους άλλους να κλαίνε!!!

Screenshot-2020-01-26-19-19-27-094-com-miui-securitycenter.jpg

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να ξεκλειδωσω παλι και γω και να περαω ευρωπαικη αλλα τι διαφορα θα εχει απο τη global ?

αν ξεκλειδωσω και περασω eu χανω την εγγυηση της ihfoquest ?

 

Δεν εχει άχρηστα πραγματα που εχει η γκλομπαλ, ειναι παραμετροποιημενη λιγο για να ειναι πιο σβελτη και εχει λιγο καλυτερη διαχείριση μπαταρίας. Ολα αυτα φυσικα ειναι σχετικα γιατι κ η γκλομπαλ μια χαρα ρομ ειναι. Εγω απο το mi6 κ μετα που είχα εμπιστεύομαι την Ευρωπαϊκή ρομ.

Για την εγγύηση εχωτην εντύπωση οτι εαν δε κανεις ρουτ δε την χανεις αλλα δεν είμαι κ σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει άχρηστα πραγματα που εχει η γκλομπαλ, ειναι παραμετροποιημενη λιγο για να ειναι πιο σβελτη και εχει λιγο καλυτερη διαχείριση μπαταρίας. Ολα αυτα φυσικα ειναι σχετικα γιατι κ η γκλομπαλ μια χαρα ρομ ειναι. Εγω απο το mi6 κ μετα που είχα εμπιστεύομαι την Ευρωπαϊκή ρομ.

Για την εγγύηση εχωτην εντύπωση οτι εαν δε κανεις ρουτ δε την χανεις αλλα δεν είμαι κ σιγουρος.

eu ειχα καιρο αλλα την dev αλλα σταματησε να περνει αναβαθμισης οποτε κλειδωσα παλι και εβαλα global γιατι δεν ηξερα τι παιζει με την εγγυηση επειδη εχω αλλο ενα χρονο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το μόνο πρόβλημα που βρήκα μέχρι τώρα μετά από αναβάθμιση σε Android 10 είναι με το MiFit και τη σύνδεση με το Mi Band 4 που έχω δεν μου δείχνει τα notifications από τις εφαρμογές viber, whatsapp, messenger κλπ. Μόνο από τις κλήσεις και sms έχω notifications.
Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στο mi fit και ξανά στήσιμο. Γνωστό θέμα και σε άλλες συσκευές μετά την αναβάθμιση σε 10

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποκοφοναρα λέμε και άσε τους άλλους να κλαίνε!!!

 

Screenshot-2020-01-26-19-19-27-094-com-miui-securitycenter.jpg

Ρε φίλε πως το κάνεις αυτό? Ειλικρινά

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...