Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.themobileindian.com/news/xiaomi-poco-f1-has-a-long-term-use-issue-yellow-spots-on-screen-26193

 

The issue is present as a result of a poor manufacturing process as several parts of the front panel including the LCD matrix touch sensor, protective glass, display and the polarizer are glued together using an adhesive. When this special adhesive isn’t applied on the device properly, it heats and interacts with the display, causing the pixels to behave abnormally.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Google xiaomi yellow spot

 

Και θα δεις....

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το ίδιο αν ψάξεις "lenovo yellow spot" ή "huawei yellow spot" :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το Poco F1 συνδεδεμένο με το Watch GT εδώ και περίπου 3 μήνες. Με το τελευταίο update της Xiaomi (MIUI 11) δεν συνδέεται με τίποτα το ένα με το άλλο. Δοκίμασα reset και στο ρολόι αλλά ακόμα και στο κινητό, ενεργοποίηση - απενεργοποίηση bluetooth, όλες τις άλλες λύσεις που προτείνονται στο ίντερνετ, εδώ και 10 μέρες δοκιμάζω διάφορα... συνδέεται για 5 δευτερόλεπτα το πολύ, μετά αποσυνδέεται. Να σημειωθεί ότι το κινητό συνδέεται άψογα με bluetooth πχ στο αυτοκίνητο, και το ρολόι συνδέεται άψογα με διάφορα άλλα κινητά που δοκίμασα..

 

Κάποιος με Poco με MIUI 11 και Watch GT? Έχει κανείς το ίδιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Δε συνδέεται το Huawei watch gt με εφαρμογές Samsung...

 

Έχω το ρολόι και περασμένο Miui 11, κανένα πρόβλημα..

 

Εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα η λειτουργία Miracast.. Με απλά λόγια, ΔΕΝ συνδέεται το κινητό πλέον με miui 11 με LG smart TV και Xiaomi TV box. Πριν κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μάλλον δεν ήταν έτοιμο το update. Απλά τρεξαν να το δώσουν για να σώσουν τα περσινά θέματα....

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Με καρτοκινητο Q προσπαθώ να κάνω να δουλέψει το VoLTE άλλα δεν γίνεται.

Εκανα αυτή την διαδικασία *#*#869434#*#* ενεργοποιεί...vowifi

*#*#86583#*#* ενεργοποιεί...volte εβγακε το μήνυμα didsabled ενεργοποιηθηκαν οι επιλογές στο κινητό βάζω μόνο lte για δίκτυο και με ανοικτό ή κλειστό wifi όταν πάω να κάνω κλίση δεν γίνεται τίποτα. Πρέπει να πάρω τηλέφωνο στον παροχο για ενεργοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Πρέπει να το έχει ενεργοποιήσει ,η q πρώτα. Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με Poco με MIUI 11 και Watch GT? Έχει κανείς το ίδιο θέμα?

Όλα καλά. Φαίνεται δεν είχα κάνει ΚΑΘΑΡΟ install το MIUI 11, έτσι νόμιζα, και για κάποιο λόγο το χρειαζόταν. Καλά λένε οι παλιοί ΜΟΝΟ clean install λοιπόν..

 

Όλα δουλεύουν άψογα πλέον όσον αφορά το Watch GT και το Poco, όπως ήταν πριν.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον νομίζω πως η μπαταρία αρχίζει να στρώνει. Σε σας πώς πάει?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον νομίζω πως η μπαταρία αρχίζει να στρώνει. Σε σας πώς πάει?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

διαβάζω εδώ και μέρες για την μπαταρία...εγώ με την 11 θεωρώ ότι είναι καλύτερα από ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με την 11 μια από τα ίδια,με φουλ χρήση βγάζει άνετα την μέρα από το πρωί μέχρι το βράδυ που μπαίνει στην φόρτιση

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό, μετά και την τελευταία αναβάθμιση έχω παρατηρήσει κολλήματα στην εφαρμογή της gcam. Έχω την έκδοση MGC_6.2.024_RazerPhone2_V1c. Συγκεκριμένα κολλάει το βίντεο που έχω τραβήξει με αργή κίνηση και παίζει καρέ καρέ. Επίσης κάποιες φορές κλείνει το κινητό και κάνει 1 με 1.5 λεπτό να επανεκινησει μόνο του. Έχετε κάποια άλλη δοκιμασμένη έκδοση χωρίς θεματακια, να προτείνετε;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Για βιντεο αν θες καλα αποτελεσματα χρησιμοποιησε την stock camera που υποστηριζει και 60fps και αργη κίνηση σε διάφορα fps. Η gcam που ανέφερες είναι αυτή που χρησιμοποιώ και εγώ και για φωτογραφίες είναι απλά άψογη. Φίλοι με s9, s9+, mi 9t pro, iphone(πριν το 11 και το xr) κτλ βλέπουν τις φώτο που βγάζουμε ταυτόχρονα και πάντα απογοητεύονται και με ρωτάνε τι κινητό είναι αυτό που βγάζει τόσο καλά.
Link to comment
Share on other sites

Για βιντεο αν θες καλα αποτελεσματα χρησιμοποιησε την stock camera που υποστηριζει και 60fps και αργη κίνηση σε διάφορα fps. Η gcam που ανέφερες είναι αυτή που χρησιμοποιώ και εγώ και για φωτογραφίες είναι απλά άψογη. Φίλοι με s9, s9+, mi 9t pro, iphone(πριν το 11 και το xr) κτλ βλέπουν τις φώτο που βγάζουμε ταυτόχρονα και πάντα απογοητεύονται και με ρωτάνε τι κινητό είναι αυτό που βγάζει τόσο καλά.

Ρε παιδες δεν σας τη σπαει που πρεπει να εγκαθηστατε καθε λιγο νεα gcam και να βαζετε συγκεκριμενες ρυθμισεις κλπ; Εγω εχω πχ spotify premium και καθε 1-2 μηνες βαζω αλλο apk, αλλα τλχ δεν θελει να βαζω συγκεκριμενες ρυθμισεις και να προσεχω μην αλλαξει κατι και κολλησει η εφαρμογη κλπ.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες δεν σας τη σπαει που πρεπει να εγκαθηστατε καθε λιγο νεα gcam και να βαζετε συγκεκριμενες ρυθμισεις κλπ; Εγω εχω πχ spotify premium και καθε 1-2 μηνες βαζω αλλο apk, αλλα τλχ δεν θελει να βαζω συγκεκριμενες ρυθμισεις και να προσεχω μην αλλαξει κατι και κολλησει η εφαρμογη κλπ.

Τι εννοεις? Αυτη η gcam είναι από τον Απρίλη και δεν χρειάζεται ούτε θα βγει κάποια άλλη ενημέρωση. Όσο για τις ρυθμίσεις είναι ουσιαστικά 3-4 πεδία τα πατάς μια φορά και μετά ποτέ ξανα.

 

Επισης όταν δεις τα αποτελέσματα του σένσορά μας με την gcam δίπλα στην stock και σε άλλες συσκευές θα καταλάβεις γιατί.

Link για όποιον θέλει

https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397940183

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Αυτη η gcam είναι από τον Απρίλη και δεν χρειάζεται ούτε θα βγει κάποια άλλη ενημέρωση. Όσο για τις ρυθμίσεις είναι ουσιαστικά 3-4 πεδία τα πατάς μια φορά και μετά ποτέ ξανα.

 

Επισης όταν δεις τα αποτελέσματα του σένσορά μας με την gcam δίπλα στην stock και σε άλλες συσκευές θα καταλάβεις γιατί.

Link για όποιον θέλει

https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397940183

Παίζει και σε Miui 11 ;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Αυτη η gcam είναι από τον Απρίλη και δεν χρειάζεται ούτε θα βγει κάποια άλλη ενημέρωση. Όσο για τις ρυθμίσεις είναι ουσιαστικά 3-4 πεδία τα πατάς μια φορά και μετά ποτέ ξανα.

 

Επισης όταν δεις τα αποτελέσματα του σένσορά μας με την gcam δίπλα στην stock και σε άλλες συσκευές θα καταλάβεις γιατί.

Link για όποιον θέλει

https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397940183

 

εμ ετσι πες μου... ακουγα και γω για gcam με χ ρυθμισεις και για το ποια ειναι η ποιο νεα κλπ κλπ και ειχα θολωσει... εβαλα μια που δεν τραβαγε με hdr και λεω ασταδι@λ@... Δεν ξαναασχολουμαι... Θα το δοκιμασω. Σευχαριστω ρε Πετραν

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Και ποιες ρυθμίσεις αλλάζουμε;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και σε Miui 11 ;
Και ποιες ρυθμίσεις αλλάζουμε;

Εγω έβαλα την έκδοση με τις ρυθμίσεις που έχει το βίντεο.

Η έξτρα εφαρμογή παιδική χαρά για όσους έχουν παιδιά είναι όλα τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και αυτή San1ty's F1v9.5: F1v9.5_6.2.030

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-san1ty/

ο συγκεκριμένος developer ασχολείται με την gcam για xiaomi

Edited by kopap81
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...