Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε stable 10.2.2 είσαι? Γιατί βλέπω σε προηγούμενα μυνήματα σου ήσουν σε dev.

 

Και εγώ stable 10.2.2 δεν έχω θέμα. 3 δευτερόλεπτα το πολύ. Δοκίμασε με καμιά άλλη καρτούλα μήπως έχει κάποιο ελάττωμα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ stable 10.2.2 δεν έχω θέμα. 3 δευτερόλεπτα το πολύ. Δοκίμασε με καμιά άλλη καρτούλα μήπως έχει κάποιο ελάττωμα.

Έχεις βάλει να αποθηκεύει στην microsd τις φωτογραφίες-βιντεο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά φαίνεται να οφείλεται στην κάρτα . Δοκίμασα μια άλλη και η ταχύτητα είναι κοντά στην ταχύτητα της εσωτερικής μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί στην gcam η μέγιστη ανάλυση στις φωτογραφίες είναι 5 και 12 megapixels?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παίδες.Το slow motion τραβάει μέχρι 10 δευτερόλεπτα;

 

Το slowmotion στα 960fps τραβάει 3 δευτερόλεπτα συνολικά. Από αυτά στην αναπαραγωγή τα 2 πρώτα δευτερόλεπτα είναι σε κανονική ταχύτητα και το 1 δευτερόλεπτο στο τέλος είναι σε αργή κίνηση και "τραβάει" μέχρι να φτάσει σε συνολική διάρκεια τα 10 δευτερόλεπτα. Για να τραβήξεις δλδ κάτι που θέλεις σε 960 fps πρέπει να το πετύχεις σε αυτό το 1 δευτερόλεπτο. Σε 120 και 240 fps τραβάει και μεγαλύτερη διάρκεια και έχεις μετά την δυνατότητα να κάνεις edit το σημείο που θες να ξεκινήσει και να τελειώσει η αργή κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Πώς γίνεται να εμφανίζεται ο αριθμός των ειδοποιήσεων μέσα στο κυκλάκι της κάθε εφαρμογής. Παρέλαβα χθες την συσκευή ( πριν κάτοχος rn5 που δεν είχε τέτοιο θέμα) και εμφανίζει μόνο έναν μικρό κύκλο όταν κάποια εφαρμογή έχει ειδοποιήσεις στο εικονίδιο της. Έχω την global stable 10.2.2
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Πώς γίνεται να εμφανίζεται ο αριθμός των ειδοποιήσεων μέσα στο κυκλάκι της κάθε εφαρμογής. Παρέλαβα χθες την συσκευή ( πριν κάτοχος rn5 που δεν είχε τέτοιο θέμα) και εμφανίζει μόνο έναν μικρό κύκλο όταν κάποια εφαρμογή έχει ειδοποιήσεις στο εικονίδιο της. Έχω την global stable 10.2.2

 

Ρυθμίσεις>Αρχική οθόνη και πρόσφατα>Σημάνσεις ειδοποιήσεων>Αριθμός

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ότι ρυθμίσεις και να έκανα δεν σταματάει αυτό το τρεμοπαιξιμο στο εικονίδιο το οποίο έχω ανοίξει και μετά πάω να το κλείσω.(πχ fb, messenger)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί στην gcam η μέγιστη ανάλυση στις φωτογραφίες είναι 5 και 12 megapixels?

 

 

Γιατι το pixel τετοιες καμερες εχει. Στην πισω μεχρι 12 ειναι και η δικη μας καθως εχουμε τον ιδιο φακο. Μπροστα μην ψαρωνεις με το ψευτο20ρι της δικης μας. Ξεκαθαρα καλυτερη η gcam στις σελφι ας ειναι 5 megapixels.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και στην κανονική και στην gcam oταν τραβαω αργή κίνηση τρεμοπαιζει η οθόνη του βίντεο και βγαίνει ετσι. Μάλιστα όταν πηγαίνω από 120 σε 240 και μετά 960 τρεμοπαιζει όλο και περισσότερο. Συμβαινει σε ολους; Έχω κάνει καποια λάθος ρυθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και στην κανονική και στην gcam oταν τραβαω αργή κίνηση τρεμοπαιζει η οθόνη του βίντεο και βγαίνει ετσι. Μάλιστα όταν πηγαίνω από 120 σε 240 και μετά 960 τρεμοπαιζει όλο και περισσότερο. Συμβαινει σε ολους; Έχω κάνει καποια λάθος ρυθμιση;

 

Αν και έχει ξαναειπωθεί, μην ανησυχείς. Δεν είναι πρόβλημα. Αυτό το κάνει όταν τραβάς βίντεο σε χώρο που φωτίζεται με τεχνητό φως(λάμπα).

Σε φυσικό φως όλα είναι οκ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και στην κανονική και στην gcam oταν τραβαω αργή κίνηση τρεμοπαιζει η οθόνη του βίντεο και βγαίνει ετσι. Μάλιστα όταν πηγαίνω από 120 σε 240 και μετά 960 τρεμοπαιζει όλο και περισσότερο. Συμβαινει σε ολους; Έχω κάνει καποια λάθος ρυθμιση;

Στο νορμαλ βίντεο στο κάνει?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

μια σχετική ερώτηση! με ποια εφαρμογή είναι καλύτερη να τραβας βιντεο με την καλυτερη δυνατη αναλυση? με την gcam ή του κινητου? επισης έχουμε συγκεκριμενες ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και στην κανονική και στην gcam oταν τραβαω αργή κίνηση τρεμοπαιζει η οθόνη του βίντεο και βγαίνει ετσι. Μάλιστα όταν πηγαίνω από 120 σε 240 και μετά 960 τρεμοπαιζει όλο και περισσότερο. Συμβαινει σε ολους; Έχω κάνει καποια λάθος ρυθμιση;
Η gcam δεν υποστηρίζει το EIS στη λήψη βίντεο.

Είναι καλύτερα να επιλέγουμε τη native app του Poco.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Η gcam δεν υποστηρίζει το EIS στη λήψη βίντεο.

Είναι καλύτερα να επιλέγουμε τη native app του Poco.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οντως,στο βιντεο καλυτερο αποτελεσμα με την μαμα εφαρμογη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με τα τελευταία updates χάλασαν τον καιρό. Το στοκ app. Δεν δείχνει πρόγνωση ανά ώρα ενώ αν βάλεις Πεκίνο δείχνει και η γραμματοσειρά στην 5ημερη πρόγνωση είναι από τα lidl. Μου θύμισε ελληνική γραμματοσειρά από κινέζικα κινητά πριν 8 χρόνια.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω αυτο το glass https://www.skroutz.gr/s/16495606/3MK-Tempered-Glass-Pocophone-F1.html?keyphrase=3MK+Flexible+Xiaomi+Pocophone+F1 ,η απορια που εχω ειναι αν εχει κολλα σε ολη την επιφανεια ή μονο στις ακρες, το εχει κανεις ; αξιζει;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το 3ΜΚ.

Το είχα στο δικό μου.

Ακριβώς στην ίδια φιλοσοφία αλλά ελαφρώς καλύτερο είναι το x-one ultimate.

Δεν είμαι σίγουρος αν πρόκειται ακριβως για κόλλα αλλά ναι, κολλάει σε όλη την επιφάνεια.

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε.

Θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος.

Είναι πολύ εύκαμπτα αυτά τα tempered κι εφαρμόζουν άψογα.

 

Στάλθηκε από το Mi Mix 2s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια καλή θήκη; Σιλικόνης και μη; Είτε από Ελλάδα είτε από εξωτερικό δεν έχω θέμα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια καλή θήκη; Σιλικόνης και μη; Είτε από Ελλάδα είτε από εξωτερικό δεν έχω θέμα.

 

Η καλυτερη κατ εμε...https://www.skroutz.gr/s/16341018/Ringke-Fusion-X-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Pocophone-F1.html,με 2η επιλογη https://www.skroutz.gr/s/16190613/Spigen-Rugged-Armor-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Pocophone-F1.html...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα κ εγώ την gcam με τις ρυθμίσεις που προτείνατε.Παρολο που με την τελευταία global stable έχει καινούργια λειτουργία νυχτερινής λήψης μπορώ να πω ότι η gcam τραβάει κλάσης ανώτερα από την μαμά σε σκοτάδι. Αύριο θα γίνει κ δοκιμή σε καλό φωτισμό. Εξαιρετική δουλειά η gcam.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μία ερώτηση:Έχει πουθενά επιλογή να τραβάει hdr η hdr+ η από μόνη της το κάνει η gcam? Τώρα νύχτα που την δοκίμασα μόνο για νυχτερινή λήψη μου δίνει επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη κατ εμε...https://www.skroutz.gr/s/16341018/Ringke-Fusion-X-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Pocophone-F1.html,με 2η επιλογη https://www.skroutz.gr/s/16190613/Spigen-Rugged-Armor-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Pocophone-F1.html...

 

Ευχαριστώ αλλά είναι πολύ χοντρές και αλλοιώνουν την αισθητική του κινητού.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...