Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To κουπόνι GBMP1111F1 λειτουργεί ακόμη και μειώνει ακόμη λίγο την τιμή του 6/64γίγα στα 251 (κόμμα κα΄τι)

 

Οντως η τιμη είναιι πολυ καλη αλλα η παραδοση θα αργήσει παααρα πολύ. Απο την άλλη αν ηταν να περιμένουμε απο την Black Friday εδω στην Ελλάδα στις 23, το θεμα είναι πως οι αλυσίδες δεν έχουν το 64άρι και τα σκρουτζομάγαζα σαφως και δεν θα κόψουν τιποτα. Πάντως με την διαφορα να ειναι στα 40 ευρω απο το πιο φτηνο σκρουτζομάγαζο θα το έπερνα απο εδω χωρις να εχω το άγχος της παραλαβης απο Κινα

Link to comment
Share on other sites

Προχθες που παραγγειλα μου το στειλαν.Τοσες παραγγελιες τους σκασανε τωρα και το πηγαν 10 δεκεμβρη? Edited by _Dante_
Link to comment
Share on other sites

Οντως η τιμη είναιι πολυ καλη αλλα η παραδοση θα αργήσει παααρα πολύ. Απο την άλλη αν ηταν να περιμένουμε απο την Black Friday εδω στην Ελλάδα στις 23, το θεμα είναι πως οι αλυσίδες δεν έχουν το 64άρι και τα σκρουτζομάγαζα σαφως και δεν θα κόψουν τιποτα. Πάντως με την διαφορα να ειναι στα 40 ευρω απο το πιο φτηνο σκρουτζομάγαζο θα το έπερνα απο εδω χωρις να εχω το άγχος της παραλαβης απο Κινα

 

Εφοσον ειναι παραεισαγωγες δεν ξερω αν καλύπτονται απο τη 2ετη εγγυηση αντιπροσωπείας...

 

Σε αυτη τη περιπτωση βαλε την διαφορα στην αρχική τιμη, πρόσθεσε και τα χρηματα που μπορεις να παρεις απο cashback, διπλό μάλιστα αν κανεις referral στον εαυτο σου, και χοντροσυμφερει...

 

...εγω ετσι θα παρω 18 λίρες απο το λογαριασμο αγορας και 15 λιρες απο τον λογαριασμο referral του Topcashback, οποτε το τελικο κοστος ειναι 38€ μικρότερο απο την αρχικη τιμη.

 

Εφοσον δεν πρόκειται για καμια επενδυση 600+ ευρώ, να πεις πως θέλεις καθε διαθεσιμη προστασία/εγγύηση, αξιζει η αγορα από Κινα ΕΑΝ ο τρόπος μεταφορας ειναι δοκιμασμένος.

 

Κι η αναμονη απο Κινα συνηθεια ειναι...πλεον έχουν βελτιωθει και πολυ τα πραγματα επ αυτου σε σχεση με παλιοτερα ...

Link to comment
Share on other sites

Παρα την αρχική μου δυσπιστία, οφείλω να ομολογήσω ότι όσο περνάνε οι μέρες, τόσο περισσότερο το λατρεύω αυτό το κινητό.

Χαίρομαι μάλιστα που πήρα το 128άρι γιατί προβλέπω να το κρατάω αρκετό καιρό.

Στη χθεσινή μου βόλτα στο Κ.Π.Ι.Σ.Ν. μου δόθηκε η δυνατότητα να τεστάρω και την gcam και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Εντάξει, πρωινές φωτό θα μου πεις, αυτό έλειπε να είναι και χάλια. Σύμφωνοί, αλλά το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό.

Εδώ να πω ότι και η stock camera είναι πολύ καλή. Θα έλεγα μάλιστα ότι απεικονίζει πιο ρεαλιστικά αυτό που φωτογραφίζεις, σε αντίθεση με την gcam που βγάζει τη φωτογραφία όπως θα ήθελες να είναι, με πιο ζωηρά χρώματα κ.τ.λ.

 

Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι κάπου χαλάει το θέμα με την gcam και πρέπει κάθε τόσο να τη διαγράφω και να την επανεγκαθιστώ.

Ενώ εγκαθίσταται κανονικά και τραβάω ένα σωρό φωτογραφίες, μετά από μερικές ώρες σταματάει να δουλεύει.

Ανοίγειι κανονικά δηλαδή η εφαρμογή, αλλά πατάς να βγάλει φωτό και δεν κάνει τίποτα.

Έχω κατεβάσει από εδώ την 6.1.009 που είναι και η πιο πρόσφατη.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εσείς όλοι που έχετε το τηλέφωνο τελίκα ισχύει αυτό που λένε με το touch lag; Πολλά παράπονα διαβάζω http://en.miui.com/forum.
Link to comment
Share on other sites

Στο touch latency αναφέρεσαι; Νομίζω ότι αυτό αφορά κάποιες από τις πρώτες παρτίδες.

Το δικό μου από bangood το πήρα και δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Θεωρώ ότι όποιο πρόβλημα υπήρχε, πρέπει να έχει εξαλειφθεί.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όποιοι αγοράσατε από gearbest κτλπ

Πήρατε την έκδοση global φαντάζομαι

 

Ενημερώσεις ΟΤΑ θα δέχεται κανονικά?

 

Ενας π το έχει αγοράσει από την info quest

Θα έχει πιο γρήγορες ενημερώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Όποιοι αγοράσατε από gearbest κτλπ

Πήρατε την έκδοση global φαντάζομαι

 

Ενημερώσεις ΟΤΑ θα δέχεται κανονικά?

 

Ενας π το έχει αγοράσει από την info quest

Θα έχει πιο γρήγορες ενημερώσεις?

 

Τα pocophone είναι όλα γκλόμπαλ έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Ωραία

 

Στο θέμα ενημερώσεις

Ξερεις τι γίνεται?

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό πιστεύω κ εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα το G6 είναι ανώτερο....

 

Για να μην γράφονται ανακρίβειες, έχουμε το παλιό μοντέλο τις sony IMX258 που μπαίνει σε φτηνά κινητά ακόμη και κάτω των 100 ευρώ vs στην καινούργια sony IMX363.(mi8,mi mix3 κτλ) όταν πάρει το κατάλληλο software δεν υπάρχει σύγκριση.(εκτός από το optical stabilisation βεβαίως)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση μία που το hardware το υποστηρίζει να έχουμε στο μέλλον με κάποιο update 4G+ ?
Πολύ πιθανό

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία

 

Στο θέμα ενημερώσεις

Ξερεις τι γίνεται?

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό πιστεύω κ εγώ.

 

Εγώ το δικό μου το έχω 40 ημέρες αγορασμένο από gearbest και έχει πάρει 2 αναβαθμίσεις .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ακύρωσα την παραγγελία δυστυχώς για εμένα η έλλειψη 4G+ είναι αρκετά σημαντική. Κρίμα γιατί γενικώς μου άρεσε το κινητό. Ελπίζω τα επόμενα μοντέλα της Xiaomi να μην έχουν αυτήν την έλλειψη.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ακύρωσα την παραγγελία δυστυχώς για εμένα η έλλειψη 4G+ είναι αρκετά σημαντική. Κρίμα γιατί γενικώς μου άρεσε το κινητό. Ελπίζω τα επόμενα μοντέλα της Xiaomi να μην έχουν αυτήν την έλλειψη.

Καλες αγορες λοιπον.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ακύρωσα την παραγγελία δυστυχώς για εμένα η έλλειψη 4G+ είναι αρκετά σημαντική. Κρίμα γιατί γενικώς μου άρεσε το κινητό. Ελπίζω τα επόμενα μοντέλα της Xiaomi να μην έχουν αυτήν την έλλειψη.
Υπάρχει πιθανότητα να διορθωθεί.. Και αλλά κινητά της δεν το είχαν στην αρχή και στην συνέχεια ήρθε με αναβάθμιση

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι αν έχεις ως χώρα την Ινδία ο (στοκ) καιρός σε ακολουθεί και ανανεώνεται βάσει της τοποθεσίας.

Τέλεια!:p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ακύρωσα την παραγγελία δυστυχώς για εμένα η έλλειψη 4G+ είναι αρκετά σημαντική. Κρίμα γιατί γενικώς μου άρεσε το κινητό. Ελπίζω τα επόμενα μοντέλα της Xiaomi να μην έχουν αυτήν την έλλειψη.

 

ναι κρίμα να μην έχουμε 200mbps ταχύτητες.........ρε θα μας τρελάνετε?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Παρα την αρχική μου δυσπιστία, οφείλω να ομολογήσω ότι όσο περνάνε οι μέρες, τόσο περισσότερο το λατρεύω αυτό το κινητό.

Χαίρομαι μάλιστα που πήρα το 128άρι γιατί προβλέπω να το κρατάω αρκετό καιρό.

Στη χθεσινή μου βόλτα στο Κ.Π.Ι.Σ.Ν. μου δόθηκε η δυνατότητα να τεστάρω και την gcam και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Εντάξει, πρωινές φωτό θα μου πεις, αυτό έλειπε να είναι και χάλια. Σύμφωνοί, αλλά το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό.

Εδώ να πω ότι και η stock camera είναι πολύ καλή. Θα έλεγα μάλιστα ότι απεικονίζει πιο ρεαλιστικά αυτό που φωτογραφίζεις, σε αντίθεση με την gcam που βγάζει τη φωτογραφία όπως θα ήθελες να είναι, με πιο ζωηρά χρώματα κ.τ.λ.

 

Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι κάπου χαλάει το θέμα με την gcam και πρέπει κάθε τόσο να τη διαγράφω και να την επανεγκαθιστώ.

Ενώ εγκαθίσταται κανονικά και τραβάω ένα σωρό φωτογραφίες, μετά από μερικές ώρες σταματάει να δουλεύει.

Ανοίγειι κανονικά δηλαδή η εφαρμογή, αλλά πατάς να βγάλει φωτό και δεν κάνει τίποτα.

Έχω κατεβάσει από εδώ την 6.1.009 που είναι και η πιο πρόσφατη.

6.1.013 φιλε μου η τελευταια απο εδω

https://mega.nz/#!yK5SXKpQ!emGFbzn0eixlYN5ZsEmT4Qlzrtz7UpWUmCfRCAwH5WU

Link to comment
Share on other sites

6.1.013 φιλε μου η τελευταια απο εδω

https://mega.nz/#!yK5SXKpQ!emGFbzn0eixlYN5ZsEmT4Qlzrtz7UpWUmCfRCAwH5WU

 

Aυτή δεν μπαίνει καν. Κρασάρει!!:confused:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

6.1.013 φιλε μου η τελευταια απο εδω

https://mega.nz/#!yK5SXKpQ!emGFbzn0eixlYN5ZsEmT4Qlzrtz7UpWUmCfRCAwH5WU

Ευχαριστώ πολύ Πέτρο. Τη δοκιμάζω ευθύς αμέσως κι ενημερώνω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...