Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαθέσιμες οι συσκευές στο mi store. 360 και 400 ευρώ. Μια χαρά τελικά.

Τα μόνα διαθέσιμα χρώματα, το μπλε και το μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Ο παραλληλισμος πάντως xiaomi με Hyundai άτοπος

Μιλάμε για μια από τις μεγαλύτερες εταιρίες κινητων τηλεφώνων

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμες οι συσκευές στο mi store. 360 και 400 ευρώ. Μια χαρά τελικά.

Τα μόνα διαθέσιμα χρώματα, το μπλε και το μαύρο.

To κόκκινο θα γίνει διαθέσιμο σε καμια 20αριά μέρες. Το μαύρο μου κάνει αδιάφορο, το μπλέ μ'αρέσει πολύ αλλά το κόκκινο είναι έρωτας.

 

Ο παραλληλισμος πάντως xiaomi με Hyundai άτοπος

Μιλάμε για μια από τις μεγαλύτερες εταιρίες κινητων τηλεφώνων

Δεν θα τον έλεγα άτοπο....

 

Και το group Ηyundai/Kia είναι το 5ο σε πωλήσεις στον κόσμο πίσω από Nissan/Renault/Mitsubishi, VAG, Toyota και GM, ενώ η Hyundai σαν brand μόνης τηε είναι 6η

 

http://carsalesbase.com/global-car-sales-2017/

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

Οποτε γατακια...:shifty:...τσιμπηστε το απο εδω σε εξαιρετικη τιμουλα...και με 2 χρονια επισημη εγγυηση....κελεπουρι το κινητακι!!:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οποτε γατακια...:shifty:...τσιμπηστε το απο εδω σε εξαιρετικη τιμουλα...και με 2 χρονια επισημη εγγυηση....κελεπουρι το κινητακι!!:p

 

Απο που εννοεις??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί το bug που έχει η εφαρμογή με τον καιρό.Αναγκαζομαι να βάλω χώρα Ινδία για να μπορέσει να εντοπίσει την τοποθεσία..υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?
Link to comment
Share on other sites

Απο που εννοεις??

Εαν δεν κανω λαθος απο Παρασκευη σε ολες της μεγαλες αλυσιδες,αλλα υπαρχει αμεσα στο mi store στο Μαρουσι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμες οι συσκευές στο mi store. 360 και 400 ευρώ. Μια χαρά τελικά.

Τα μόνα διαθέσιμα χρώματα, το μπλε και το μαύρο.

 

Αν όντως αυτές είναι οι τιμές infoquest, προβλέπω μεγάλη πτώση τιμών στα skroutzomagaza για να γίνουν ανταγωνιστικά. Αλλιώς όλοι θα αγοράσουν από info για να έχουν και την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως αυτές είναι οι τιμές infoquest, προβλέπω μεγάλη πτώση τιμών στα skroutzomagaza για να γίνουν ανταγωνιστικά. Αλλιώς όλοι θα αγοράσουν από info για να έχουν και την εγγύηση

Επισημα αυτες ειναι.Απο εκει και πέρα διαλέγεις καταστημα αγορας και προχωρας.Θελει και το σκρουτζομαγαζο κερδος,πρεπει να πεσουν οι τιμες απο Κινα.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έχει προσέξει το bug με την τοποθεσία στον καιρό ?

Δοκιμασες να γραψεις Αγγλικα το ονομα της τοποθεσιας?

Π.χ. amaroysio?maroysi?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να το βρίσκει αυτόματα την τοποθεσία...μου βγάζει τέτοια επιλογή μόνο όταν αλλάζω χώρα κ βάζω Ινδία ..
Link to comment
Share on other sites

Κοντά στον βασιλικό ποτίζεται και η γλάστρα λέει η παροιμία. Ο λόγος για διάφορα προβλήματα που έχουν τα Μι8 & Locophone : https://www.xiaomitoday.com/improve-xiaomi-mi-8-and-the-pocophone-f1/ και που προσπαθούν να λύσουν ....

 

Τώρα, το ποια συσκευή είναι ο "βασιλικός" (hint τρελιάρικο) και ποια η "γλάστρα" (hint flagship) το αφήνω πάνω σας :lol::lol::lol::lol:

 

Μιλάμε στο en.miui.com πέφτει ΠΟΛΥ γκρίνια από κατόχους άλλων xiaomi ....

Link to comment
Share on other sites

Ο παραλληλισμος πάντως xiaomi με Hyundai άτοπος

Μιλάμε για μια από τις μεγαλύτερες εταιρίες κινητων τηλεφώνων

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Τουναντίον, το group Kia / Hyundai είναι κορυφαίο, πάει καταπληκτικά στην Αμερική, έχει εξευρωπαιστεί πλήρως πλέον και χρησιμοποιεί κορυφαίες τεχνολογίες παραγωγής, έχει πρόσφατα προσλάβει τον πρώην νούμερο 1 της M division της BMW, τους τελευταίους μήνες έχει βγάλει στην αγορά κάποια EV με καταπληκτική αυτονομία και χαμηλή τιμή σχετικά, με μοναδικό πρόβλημα πως δεν προλαβαίνουν να καλύψουν την ζήτηση κυρίως στην Ευρώπη.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να το βρίσκει αυτόματα την τοποθεσία...μου βγάζει τέτοια επιλογή μόνο όταν αλλάζω χώρα κ βάζω Ινδία ..

 

 

Ειναι bug της Ρομ:mad: υπομονη μεχρι το επομενο update φιλε μου:worry:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμες οι συσκευές στο mi store. 360 και 400 ευρώ. Μια χαρά τελικά.

Τα μόνα διαθέσιμα χρώματα, το μπλε και το μαύρο.

 

Μια χαρά, αν μπορείς να το πάρεις χωρίς ΦΠΑ βγαίνει στα 274€.. απίστευτη τιμή πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι bug της Ρομ:mad: υπομονη μεχρι το επομενο update φιλε μου:worry:

 

Εννοώ να το βρίσκει αυτόματα την τοποθεσία...μου βγάζει τέτοια επιλογή μόνο όταν αλλάζω χώρα κ βάζω Ινδία ..

 

Νομίζω δεν είναι bug της rom. Εδώ και 2-3 μήνες το κάνει και στο Redmi Note 4 Global. Έχει να κάνει με τα δικαιώματα της google κτλ. Μόνο αν βάλεις χώρα εκτός ΕΕ βρίσκει αυτόματα την τοποθεσία.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν είναι bug της rom. Εδώ και 2-3 μήνες το κάνει και στο Redmi Note 4 Global. Έχει να κάνει με τα δικαιώματα της google κτλ. Μόνο αν βάλεις χώρα εκτός ΕΕ βρίσκει αυτόματα την τοποθεσία.

 

Τι Δελφοι ; ..τι Δελχι ; :lol:

 

Με την Global 8.9.20 απο Miui.eu καποιοι διαμαρτυρηθηκαν για συγχρονισμο επαφων Google και συνδεσιμοτητας bluetooth.Καποιος που την εχει μπορει να επιβαιβεωσει κατι τετοιο;

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν είναι bug της rom. Εδώ και 2-3 μήνες το κάνει και στο Redmi Note 4 Global. Έχει να κάνει με τα δικαιώματα της google κτλ. Μόνο αν βάλεις χώρα εκτός ΕΕ βρίσκει αυτόματα την τοποθεσία.

 

Οκ.σ ευχαριστώ για την ενημέρωση..να ρωτήσω έχει κάποια διαφορά αν βάζω χώρα Ελλάδα η Ινδία γενικά ?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις προς κατόχους. Πώς τα πάει στα εξής:

1. Video 1080p σε βραδινό τοπίο με σχετικά καλό φωτισμό;

2. GPS: κλειδώνει γρήγορα; είναι ακριβές;

3. 4g δεδομένα: πιάνει άμεσα με το που ανοίξεις; Από λήψη σήματος και κλήσεις πώς πάει; Σας ακούνε και ακούτε καθαρά;

4. Σε κινητά με μέτριο επεξεργαστή παρατηρείται αργοπορία στο να ανοίξουν ακόμα και οι στοκ εφαρμογές κλήσης και μηνυμάτων. Με τον 845 λογικά δεν θα υπάρχει αυτό.

5. Υπάρχει κάποια συνθήκη, κάποια εφαρμογή που να προκαλεί battery drain;

6. Bleed στην οθόνη;

7. Πόσες, ποιες περιττές εφαρμογές υπάρχουν; Υπάρχει δυνατότητα απεγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα κατάφερε η xiaomi να ασχοληθούν όλοι μαζί της με το poco .τέτοια σπεκς σε τέτοια τιμή είναι πρόκληση .Τα περιπαικτικά σχόλια για το όνομα του δείχνουν ότι τελικά έγινε γνωστό κ αυτο ακριβώς πιστεύω ότι ήθελε το mi marketing

 

Μπα και με τις αλλες συσκευες το ιδιο ισχυει απλα στο poco κανει περισσοτερο εντυπωση λογω snap845 και 4000μπαταριας.

Ουτως ή αλλως το mi8 απο Κινα τοσο παιζει αλλα με κουκουρουκου εγγυηση αν παθει κατι.

 

Και το Redmi note 5 για παραδειγμα ειναι το φθηνοτερο κινητο της αγορας με snap636 και 4000μπαταρια.

 

Το Mia2 stock android και snap660 επισης το φθηνοτερο της αγορας.

Link to comment
Share on other sites

:!: Σε διαδικασία επίλυσης σημαντικών Bugs στα Pocophone F1 και Mi 8 βρίσκεται η Xiaomi.

 

Μπορεί το Xiaomi Mi 8 και το PocoPhone F1 να έχουν κερδίσει τις καρδιές του κοινού (ειδικά το δεύτερο), δεν παύουν όμως να έχουν μερικά σοβαρά θέματα, τα οποία η Xiaomi έχει βάλει μπρος για να διορθώσει.

 

Γενικά το μεγάλο όπλο της MIUI, είναι η τεράστια κοινότητα πίσω της, η οποία φυσικά δε θα είχε καμία δύναμη, αν η Xiaomi δεν την άκουγε. Ευτυχώς οι Κινέζοι έχουν αποδείξει αρκετές φορές, ότι λαμβάνουν το Feedback, πολύ σημαντικά υπόψιν.

 

Σε ανακοίνωση της λοιπόν, στα MIUI Forums, η ομάδα ανάπτυξης της MIUI αποκάλυψε ότι έχει δρομολογήσει την διόρθωση μερικών πολύ σημαντικών bugs και παραλήψεων για τα δύο κινητά της.

 

Σημαντικότερη εξέλιξη για μένα είναι ότι θα εμφανίζονται πλέον εικονίδια εφαρμογών στην StatusBar (όσα χωράνε τέλος πάντων), μια απώλεια που ομολογώ ότι δυσκολεύομαι πολύ να συνηθίσω, ενώ θα ενεργοποιηθεί και η καταγραφή 4K Video στα 60FPS και στις δύο συσκευές.

 

Πολύ σημαντική προσθήκη θα είναι και η αναβάθμιση του Widevine DRM στο επίπεδο 1, για να ενεργοποιηθεί το Streaming HD περιεχομένου στο Netflix, κάτι που όμως σχεδιάζετε μόνο για το Pocophone F1, παρότι το Xiaomi Mi 8 έχει το ίδιο πρόβλημα.

 

Αναλυτικά τα προβλήματα που έχουν δώσει βάση οι άνθρωποι της Xiaomi είναι τα εξής:

 

Υποστήριξη των Asphalt 8 και 9 που εμφανίζονται ως μη συμβατά στο Play Store (Pocophone F1).

Αρκετά προβλήματα στο Android Auto (Pocophone F1 και Xiaomi Mi 8).

Εμφάνιση εικονιδίων για ειδοποιήσεις εφαρμογών στην status bar (Pocophone F1 και Xiaomi Mi 8).

Προβλήματα απόκρισης της οθόνης αφής (Pocophone F1).

Widevine L1 για υποστήριξη Netflix σε HD (Pocophone F1).

Support 4K@60 fps από τις κεντρικές κάμερες (Pocophone F1 και Xiaomi Mi 8).

Αρκετές βελτιώσεις, και optimizing εφαρμογών και παιχνιδιών (Pocophone F1 και Xiaomi Mi 8).

Δεν υπάρχει ακόμα συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα για το πότε θα λυθούν όλα αυτά, με τα πιο σημαντικά εξ’αυτών να μην αποκλείεται να βρεθούν και στις αμέσως επόμενες αναβαθμίσεις των συσκευών.

 

https://www.xiaomitoday.com/improve-xiaomi-mi-8-and-the-pocophone-f1/

http://es.xiaomitoday.com/noticias/xiaomi-mi-8-y-pocophone-f1-errores/

 

14292512_765151250290220_9084027206235579214_n.png?_nc_cat=104&oh=7c41cab77bd68d55120574d0fe76559c&oe=5C605BFC

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το touch lattency δοκιμάστε αν θέλετε το εξης, να απενεργοποιησετε το miui optimization στα developer settings τιυ κινητου. Πάτε στο about phone, πατατε 6 φορές στην Miui version για να ενεργοποιηθουν οι επιλογές για προγραμματιστες. Πάτε πίσω στης προσθετες ρυθμίσεις, επιλογές για προγραμματιστες και τέρμα κατω ειναι το miui optimization, το ξετσεκαρετε και βλέπετε αν υπάρχει κάποια αλλαγή. Δτο δικό μου είναι εμφανής η βελτίωση, συνολικά του όλου κινητού σε σπιρτάδα και βελτιώθηκε κατά πολύ το touch.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω η τιμή του να είναι 359€ και 399€ στάνταρ. Σε email που μου ήρθε εχθές, λέει για τριήμερο προσφορών λόγο γενεθλίων..

http://support.mistore-greece.gr/xiaomi/nl_26_09_2018_mi_birthday02/edo.html?ref_tim=1538030207&ref_a=33727470&ref_b=942027&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=mi_birthday02_26-09-2018&utm_term=942027_33727470

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...