Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρια εχει εγγυηση 12 μηνες(δωρεαν αλλαγη σε περιπτωση προβληματος)

Τελος.

Το δευτερο και μονο "δωδεκαμηνο" εαν θελεις εσυ να την αλλαξεις πληρωνεις με εκπτωση 50%.

Τελος.

Μετα τους 24 μηνες πληρωνεις ολο το κοστος .

 

χωρις εργατικα...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα τιποτα,μεσω imei εγινε ολη η δουλεια....:cool: Ουτε καν συσκευασια,περναγα απο εκει,σταματησα,μπηκα μεσα...και εβουαλα....
Κι εγώ πάντα έτσι σε Ευρώπη και Αμερική.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Μάρτιο πήρα τη συσκευή (καινούργια) και προφανώς την σκιζω στη χρήση χωρίς να κάνω babysitting την μπαταρία κλπ.

Τα νούμερα μου είναι τα διπλάσια από το παραπάνω ss χωρίς να παγωσω τίποτα, συγχρονισμοι, wifi, data, bt, nfc, τοποθεσίες, όλα πάντα ανοιχτά. Μόνο την AOD έχω στο tap to show γιατί έχω ενεργή την AOD στο ρολόι.

Anyway, μην κάνετε το λάθος και αγοράσετε το package disabler από το playstore, γιατί θα χρειαστεί να το αγοράζετε συνέχεια μετά από κάποιες αναβαθμίσεις.

Αγορά ΜΟΝΟ από το site του dev αν θέλετε να την αγοράσετε μόνο μια φορά.

Κι εγώ την έχω αγορασμενη από το site και δουλεύει μια χαρά. Σε περίπτωση update όμως της εφαρμογής τι γίνεται ξέρουμε;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας.

Ποιος μπορεί να με βοηθήσει στο ποιό CSC να βάλω στο κινητό μου? Πολωνικό , Πορτογαλλικό ή κάποιο άλλο ωστε να έχει τις έξτρα δυνατότητες που δεν έχουν τα δικά μας?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Την αλλαξαν μονο με 20 ευρω,οσο κοστιζει η μπαταρια,διοτι το κινητο ηταν 1 χρονο και 1 μηνα....(η εργασια δεν την χρεωσαν...)την τσεκαραν,αφου τους ειπα οτι δεν κραταει,και την αλλαξαν....

Thanks, είναι ακριβώς η περίπτωσή μου! Το αγόρασα μεταχειρισμένο από φίλο ο οποίος δυστυχώς δεν μου έχει δώσει ακόμα το τιμολόγιο αγοράς, γιατί το ψάχνει στο λογιστή του. Οπότε θα λάβουν υπόψιν τους στην smartec την ημερομηνία κατασκευής που σύμφωνα με το phone info είναι τον Σεπτέμβριο του 2018.

Και μια τελευταία ερώτηση (ή μάλλον 2:D): α) έχασες τα δεδομένα του κινητού και αναγκάστηκες να το ξαναστήσεις; (εγώ θα πάρω back up καλού κακού αλλά δεν με χαλάει να το γλυτώσω το στήσιμο από την αρχή:)) και β) έαν φορούσε tempered/ζελατίνα η οθόνη στην αφαίρεσαν; (λογικά όχι γιατί δεν σου άλλαξαν οθόνη)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Thanks, είναι ακριβώς η περίπτωσή μου! Το αγόρασα μεταχειρισμένο από φίλο ο οποίος δυστυχώς δεν μου έχει δώσει ακόμα το τιμολόγιο αγοράς, γιατί το ψάχνει στο λογιστή του. Οπότε θα λάβουν υπόψιν τους στην smartec την ημερομηνία κατασκευής που σύμφωνα με το phone info είναι τον Σεπτέμβριο του 2018.

Και μια τελευταία ερώτηση (ή μάλλον 2:D): α) έχασες τα δεδομένα του κινητού και αναγκάστηκες να το ξαναστήσεις; (εγώ θα πάρω back up καλού κακού αλλά δεν με χαλάει να το γλυτώσω το στήσιμο από την αρχή:)) και β) έαν φορούσε tempered/ζελατίνα η οθόνη στην αφαίρεσαν; (λογικά όχι γιατί δεν σου άλλαξαν οθόνη)

 

ειχα παρει backup,παντα περνω καθε μηνα.....και ναι κανου επαναφορα ολα,δηλαδη σαν καινουργιο....

στο β ερωτημα,οθονη δεν πειραξαν δεν εχουν καμια δουλεια εκει....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας.

Ποιος μπορεί να με βοηθήσει στο ποιό CSC να βάλω στο κινητό μου? Πολωνικό , Πορτογαλλικό ή κάποιο άλλο ωστε να έχει τις έξτρα δυνατότητες που δεν έχουν τα δικά μας?

Ποιες ειναι αυτες οι εχτρα δυνατοτητες?

Τα csc ειναι μουλτι-oxm που σημαινει οτι εαν βαλεις ελληνικη σιμ θα δεχεσαι ενημερωσεις ελλαδας.

Φλασαρε το λειτουργικο που εχει η συσκευη σου δηλαδη τα τρια τελευταια γραμματα που αναφερεται στην εκδοση λογισμικου παροχης υπηρεσιων.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι αυτες οι εχτρα δυνατοτητες?

Τα csc ειναι μουλτι-oxm που σημαινει οτι εαν βαλεις ελληνικη σιμ θα δεχεσαι ενημερωσεις ελλαδας.

Φλασαρε το λειτουργικο που εχει η συσκευη σου δηλαδη τα τρια τελευταια γραμματα που αναφερεται στην εκδοση λογισμικου παροχης υπηρεσιων.

 

Με ενδιαφέρει και εμένα αυτή η δυνατότητα αν όντως ισχύει. Είχε αναφερθεί στην σελίδα 333 από το μέλος Nikos_Mpl οτι αν flashάρεις χωρις sim κρατάς κάποιες δυνατότητες άλλων χωρών, όπως αναγνώριση κλήσεων στον dialer για εταιρίες. Εμένα πιο πολύ με ενδιαφέρει αν μπορώ με κάποιο τρόπο να ενεργοποιήσω το Samsung Pay. Έχω το GPay ενεργό αλλά με το Gear S3 μόνο το Samsung Pay λειτουργεί για πληρωμή με το ρολόι...

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Android 10 Beta.

Ειναι πλεον διαθεσιμο στο UK και οσοι εχουν κανει αιτημα για beta στο samsung-member μπορουν να το κατεβασουν.

Link to comment
Share on other sites

Android 10 Beta.

Ειναι πλεον διαθεσιμο στο UK και οσοι εχουν κανει αιτημα για beta στο samsung-member μπορουν να το κατεβασουν.

ωραια, εγω προσωπικα περιμενω να δω... σε καθε αναβάθμιση τα κουσούρια

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει backup,παντα περνω καθε μηνα.....και ναι κανου επαναφορα ολα,δηλαδη σαν καινουργιο....

στο β ερωτημα,οθονη δεν πειραξαν δεν εχουν καμια δουλεια εκει....

 

Για backup πια εφαρμογή χρησιμοποιείτε; υπάρχει κάποια σε στυλ nandroid?

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσει κάνεις την beta ας μας πει εντυπώσεις. Οδηγίες εδώ: https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/how-to/sm-n960f-oneui-2-android-10-beta-note9-t4006425

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα!Ενώ το facebook έδειχνε κανονικά τις ειδοποιήσεις πάνω στο εικονίδιο,ξαφνικά έπαψε να τις δείχνει! Δε πείραξα κάτι! Τι μπορεί να έγινε?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσει κάνεις την beta ας μας πει εντυπώσεις. Οδηγίες εδώ: https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/how-to/sm-n960f-oneui-2-android-10-beta-note9-t4006425

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασα τώρα να τι κάνω με SD card αλλά δεν μπόρεσα.... Την προηγούμενη beta για το android 9 την έκανα με την ίδια κάρτα χωρίς κανένα Πρόβλημα...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Αν ήταν για μένα, μόλις έστειλα αίτημα για να γίνω μέλος! Στην απορία μου όμως δεν απάντησες εσύ, η κάποιος άλλος! Τι μπορεί να φταίει και ξαφνικά δε μου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις σε νούμερα πάνω στο εικονίδιο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ανοίγει

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε μένα άνοιξε!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδιά την beta την έβαλα σήμερα νωρίτερα σε Note 9 (μόνιμος κάτοικος UK)... δεν έχω να σας πω πολλά, τις διαφορές δεν τις θεωρώ ουσιαστικές και δεν εχω συναντήσει κάποιο μεγάλο bug... Ο,τι θέλετε ρωτάτε...
Link to comment
Share on other sites

Η βασική διαφορά είναι τα νέα gestures και εγώ προσωπικά από τον περασμένο Μάιο αυτά περιμένω πως και πως.

Κατά τα υπόλοιπα, τουλάχιστον τα μισά από τα highlights του pure android 10 τα είχε ήδη η Samsung.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Λέει ότι η οθόνη θα μπορεί να έχει refresh rate 120hz από 60 που είναι τώρα σαν επιλογή.

Προσωπικά περιμένω τα gestures στα υπόλοιπα απόλυτα ικανοποιημένος από τον κινητό.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι είδα τον τύπο που έβαλε το ss.

Εννοείται ότι αυτή η επιλογή υπάρχει εκεί για μελλοντική χρήση στο s11 που ήδη τεστάρουν στη Samsung.

Η οθόνη του note 9 όπως και των υπολοίπων είναι 60hz και αυτό δεν αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου πως εμφανίζεται το ποσοστό της μπαταρίας πάνω δεξιά στην οθόνη;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θυμήστε μου πως εμφανίζεται το ποσοστό της μπαταρίας πάνω δεξιά στην οθόνη;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατεβάζεις τη μπάρα ειδοποιήσεων- 3 τελιτσες-γραμμή κατάστασης.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...