Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω επειδη θα το κρατησω,σημερα πηγα smartec αλλαξα μπαταρια,και εχει ενα ετος ακομα εγγυηση....

 

του χρονου πωτα ο θεος πριν κλεισει ετος,ξανα αλλαγη....

 

Παντως πολυ ωραιο service την μπαταρια την αλλαξα 20 ευρω,λογω μη εγγυησης....

Κι εγώ αυτό θα κάνω πριν περάσει ο πρώτος χρόνος για να την αλλάξω δωρεάν. Εσύ γιατί πλήρωσες;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό θα κάνω πριν περάσει ο πρώτος χρόνος για να την αλλάξω δωρεάν. Εσύ γιατί πλήρωσες;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατι ειχε περασει χρονος για 1 μηνα..και μου πηραν χρηματα μονο για την αξια της μπαταριας...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό θα κάνω πριν περάσει ο πρώτος χρόνος για να την αλλάξω δωρεάν. Εσύ γιατί πλήρωσες;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να σου αλλαξουν δωρεαν τη μπαταρια, δεν πρεπει αυτη να εχει προβλημα;

Δηλαδη θα παω στη σμαρτεκ και θα ζητησω δωρεαν αλλαγη μπαταριας παρολο που αυτη λειτουργει καλα; Δεν θα μου αρνηθουν;

 

Ακομα και να γινεται παντως, δεν θα ρισκαρω να χασω την αδιαβροχοποιηση. Καλη, χρυση η σμαρτεκ αλλα σε καποια s8 & s9 εχουν υπαρξει παραπονα.

 

Γι αυτο για μενα αργη φορτιση και οσο γινεται πληρεις κυκλους φορτισης.

Link to comment
Share on other sites

Για να σου αλλαξουν δωρεαν τη μπαταρια, δεν πρεπει αυτη να εχει προβλημα;

Δηλαδη θα παω στη σμαρτεκ και θα ζητησω δωρεαν αλλαγη μπαταριας παρολο που αυτη λειτουργει καλα; Δεν θα μου αρνηθουν;

 

Ακομα και να γινεται παντως, δεν θα ρισκαρω να χασω την αδιαβροχοποιηση. Καλη, χρυση η σμαρτεκ αλλα σε καποια s8 & s9 εχουν υπαρξει παραπονα.

 

Γι αυτο για μενα αργη φορτιση και οσο γινεται πληρεις κυκλους φορτισης.

 

Την μετρανε πρωτα,δεν ξερω πως ..αδιαβροχοποιηση δεν χανεις το ρισκαρα και το δοκιμασα,οταν το πηρα...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη θα το κρατησω,σημερα πηγα smartec αλλαξα μπαταρια,και εχει ενα ετος ακομα εγγυηση....

 

του χρονου πωτα ο θεος πριν κλεισει ετος,ξανα αλλαγη....

 

Παντως πολυ ωραιο service την μπαταρια την αλλαξα 20 ευρω,λογω μη εγγυησης....

Αυτό με την μπαταρία, στην αλλάζουν ακόμα και άμα σου πουν ότι δεν έχει πρόβλημα?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μπαταρία, στην αλλάζουν ακόμα και άμα σου πουν ότι δεν έχει πρόβλημα?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αμα την μετρήσουν και δεν έχει θεμα δεν στην αλλάζουν.

 

Υ Γ: Για να μην ανοιγω αλλο θεμα, πως Βαζεις εικονίδιο στη αρχική οθονη να πηγαίνεις κατευθειαν στις σημειωσεις που εχεις κανει με το Spen, Το ειχα κανει, αλλα μετα To ξαναστήσιμο της συσκευης δεν το θυμαμαι.

 

EDIT: Το Βρηκα

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το note 9 με 128gb με αυτό με τα 256gb έχει διαφορά σε ταχύτητα επεξεργαστή ή όχι;

Αξίζει να πάρω το μεγάλο; ή δεν έχει ουσία πέραν του αποθηκευτικό χώρου;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το note 9 με 128gb με αυτό με τα 256gb έχει διαφορά σε ταχύτητα επεξεργαστή ή όχι;

Αξίζει να πάρω το μεγάλο; ή δεν έχει ουσία πέραν του αποθηκευτικό χώρου;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμια διαφορα περα της χωρητικοτητας,μην ξεχνας η μνημη και στα 2 επεκτεινετε με sd

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ο χώρος και τα +2gb ram.

Το αν αξίζει ή όχι είναι καθαρά προσωπικό θέμα, πάντα σε συνάρτηση με την τιμή που θα το πάρεις.

Στα 650 περίπου δηλαδή που βλέπω πλέον το μικρό, ε δεν μπορώ να πω ότι αξίζει όταν τον Μάρτιο-Απριλιο έκανε 550€. Επίσης το note 10+ είναι ήδη στα 830€..

Link to comment
Share on other sites

Το note 9 με 128gb με αυτό με τα 256gb έχει διαφορά σε ταχύτητα επεξεργαστή ή όχι;

Αξίζει να πάρω το μεγάλο; ή δεν έχει ουσία πέραν του αποθηκευτικό χώρου;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καταρχας δεν εχει 256 το μεγαλο αλλα 512gb. Απεραντο, για οσους χρειαζονται μεγαλο χωρο.

Η πιο σημαντικη διαφορα (μιλαμε βεβαια για ms ή ακομα και μs, αλλα ειναι τοσο ομαλη η λειτουργια της συσκευης που και το παραμικρο "κομπιασμα" το παρατηρεις) ειναι οτι η ταχυτητα της εσωτερικης μνημης ειναι πολυ μεγαλυτερη απο αυτη της external micro sd.

Τα επιπλεον 2gb της RAM δεν τα εχω δει να κανουν διαφορα στην πραξη.

 

Τελος ειναι νομιζω πολυ ασφαλες πια να παιρνουμε μεταχειρισμενες συσκευες. Υπαρχουν πλεον παρα πολλοι ευσυνειδητοι πωλητες και στο myphone και πιο διπλα που δινουν συσκευες κυριολεκτικα σαν καινουργιες και σε λογικη τιμη. Ελαχιστο ψαξιμο χρειαζεται.

Ενας λογος παραπανω για το νοτε9, γιατι η τιμη του καινουργιου εμεινε αδικαιολογητα ψηλα, αρα το ψαξιμο σε μεταχειρισμενα νοτε9 ειναι επιβεβλημενο.

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

...γιατί στο Gmail δεν μου ανοίγουν τα επισυναπτόμενα έγγραφα (pdf, word, εικόνες...)
Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί απλά να μην ανοίγουν ή θα σου εμφανίζει κάποιο μήνυμα ή δεν πατάς στο σωστό σημείο ή δεν έχεις ίντερνετ ή κάτι άλλο!!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το note 9 με 128gb με αυτό με τα 256gb έχει διαφορά σε ταχύτητα επεξεργαστή ή όχι;

Αξίζει να πάρω το μεγάλο; ή δεν έχει ουσία πέραν του αποθηκευτικό χώρου;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρώτα απ όλα είναι 128gb vs 512gb.

Περαν της μεγάλης διαφοράς χωρητικότητας υπάρχει και η διαφορά ram 6gb vs 8gb και όπως ανεβαίνουν διαρκώς οι απαιτήσεις των εφαρμογών, παιχνιδιών κλπ σίγουρα παίζει ρόλο.

Αυτή τη στιγμή στο σκρουτζ νομίζω είναι σχεδόν στα ίδια χρήματα οπότε δεν τίθεται θέμα.

Σε σχέση με το Note 10 (μικρό) θα πρότεινα το Note 9 8/512gb μιας και δεν υστερεί πουθενά αντίθετα το Note 10 είναι ανάπηρο με αυτή την μπαταρία.

Εννοείται πως αν μπορείς, κάνεις την υπέρβαση και πας στο note 10 plus

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν πουλάει κάποιος φίλος Note 9 σε άριστη κατάσταση με αρκετή εγγύηση ακόμα για άμεση αγορά ας με ενημερώσει σύντομα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί απλά να μην ανοίγουν ή θα σου εμφανίζει κάποιο μήνυμα ή δεν πατάς στο σωστό σημείο ή δεν έχεις ίντερνετ ή κάτι άλλο!!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

...κάτι άλλο πρέπει να συμβαίνει, ευχαριστώ πολύ...

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Αν πουλάει κάποιος φίλος Note 9 σε άριστη κατάσταση με αρκετή εγγύηση ακόμα για άμεση αγορά ας με ενημερώσει σύντομα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Καλημέρα φίλε μου. Σου έχω στείλει π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Χαζεύοντας εχθές το Note10+ δεν βρήκα λόγο να κάνω την μετάβαση από το Note 9, ένα από τα χαρακτηριστικά που μου άρεσε, είναι που πρόσθεσαν πάλι την δυνατότητα στο ημερολόγιο που εμφανίζεται ο ολόκληρος ο μήνας, να μπορείς να γράψεις σημείωση με το spen, όπως είχε και το Note4. Εύχομαι να το δώσουν και σε εμάς με το Note 9, καθώς εμένα πολύ με είχε βολέψει και μου έχει λήψη.
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ κάτοχος το βρήκα σε εξαιρετική τιμή και κατάσταση μεταχειρο. Πριν είχα για βασικό το νοτε 8 και για δεύτερο ένα σ7 edge και ομολογώ ότι περίμενα περισσότερα από την μπαταρία. Αυτό που με ενθουσίασε πάντως είναι η τρομερή ποιότητα στις κλήσεις, βλέπω να το κρατάω για καιρό!!!
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ κάτοχος το βρήκα σε εξαιρετική τιμή και κατάσταση μεταχειρο. Πριν είχα για βασικό το νοτε 8 και για δεύτερο ένα σ7 edge και ομολογώ ότι περίμενα περισσότερα από την μπαταρία. Αυτό που με ενθουσίασε πάντως είναι η τρομερή ποιότητα στις κλήσεις, βλέπω να το κρατάω για καιρό!!!

 

Αν Επ ιτρέπετε και θες, στειλε πμ, ποσο το πήρες, και με ποση χωρικότητα

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το μικρό πήρα 330. Πιστεύω εκεί είναι η σωστή τιμολόγηση του ούτως ή άλλως
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Το μικρό πήρα 330. Πιστεύω εκεί είναι η σωστή τιμολόγηση του ούτως ή άλλως

Δε προκύπτει πουθενά αυτό που λες. Το πήρες σούπερ τιμή και μείνε σε αυτό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το μικρό πήρα 330. Πιστεύω εκεί είναι η σωστή τιμολόγηση του ούτως ή άλλως

 

Αυτο λεγεται," κλέψιμο" sorry για την φραση, παντως το δικο μου, δεν θα το εδινα τοσο, η τιμη παιζετε πιστευω στα 390 το λιγότερο και σε τι Κατασταση...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το μικρό πήρα 330. Πιστεύω εκεί είναι η σωστή τιμολόγηση του ούτως ή άλλως

 

Τόσο πουλάνε το note 8 όχι το 9

Και φυσικά τι πήρες σε τρομερή τιμή

Αλλά και πάλι αν είναι σε άθλια κατάσταση να το καταλάβω

Και εγώ το δικό που είναι σαν καινούργιο δεν θα το έδινα με τίποτα κάτω από 450 ευρώ !

Και άσε που δεν το δίνω γιατί είναι φοβερό τηλέφωνο ! Μόνο θα ήθελα να έχει καλύτερη κάμερα όχι πως είναι κακή αλλά πιστεύω πως θα μπορούσε να είναι αρκετά καλύτερη

Link to comment
Share on other sites

Τόσο πουλάνε το note 8 όχι το 9

Και φυσικά τι πήρες σε τρομερή τιμή

Αλλά και πάλι αν είναι σε άθλια κατάσταση να το καταλάβω

Και εγώ το δικό που είναι σαν καινούργιο δεν θα το έδινα με τίποτα κάτω από 450 ευρώ !

Και άσε που δεν το δίνω γιατί είναι φοβερό τηλέφωνο ! Μόνο θα ήθελα να έχει καλύτερη κάμερα όχι πως είναι κακή αλλά πιστεύω πως θα μπορούσε να είναι αρκετά καλύτερη

 

Αντιθέτως είναι στην πένα και με ένα χρόνο εγγύηση. Μάλλον εγώ είμαι ο τυχερός γτ το δε νοτε 8 το είχα πάρει ενός μηνός στα 250. Όπως και να έχει το εργαλείο είναι τρομερό η οθόνη του είναι χάρμα οφθαλμών και όπως είπα και πιο πάνω έχει τον πιο κρυστάλλινο και καθαρό ήχο που έχω προσωπικά δει σε κλήσεις στο κινητό πέρα των υπολοίπων τυμπάνων χαρακτηριστικών

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...