Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαρα, μπορει να αλλάξει χρωμα, που είναι για quick menu.....;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluehorizonapps.nicelock3

 

Κατεβάζεις τη παραπάνω εφαρμογή.

 

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/quickstar/quickstar-2-5-03-4-release/samsung-quickstar-2-5-03-4-android-apk-download/

 

Κατεβάζεις και το παραπάνω extension και τέλος αλλάζεις την εμφάνιση της μέσω αυτού.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluehorizonapps.nicelock3

 

Κατεβάζεις τη παραπάνω εφαρμογή.

 

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/quickstar/quickstar-2-5-03-4-release/samsung-quickstar-2-5-03-4-android-apk-download/

 

Κατεβάζεις και το παραπάνω extension και τέλος αλλάζεις την εμφάνιση της μέσω αυτού.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοω από το Edge...

Κατέβασα, το extension, Έκανα Εγκατάσταση, αλλα δεν ξερω πως δουλεύει...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εννοω από το Edge...

Κατέβασα, το extension, Έκανα Εγκατάσταση, αλλα δεν ξερω πως δουλεύει...

 

ανοίγεις το nicelock και σου δείχνει κάποια extension: Multistar, Lockstar κτλ, τα οποία κατεβάζεις από το aptoide ή αλλού ,και πατώντας πάνω στο κάθε extension κάνεις τις παραμετροποιήσεις που θες.

Link to comment
Share on other sites

ανοίγεις το nicelock και σου δείχνει κάποια extension: Multistar, Lockstar κτλ, τα οποία κατεβάζεις από το aptoide ή αλλού ,και πατώντας πάνω στο κάθε extension κάνεις τις παραμετροποιήσεις που θες.

 

Α,οκ...τώρα μάλιστα...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους........!!!!! Ακόμα με του Αυγούστου ήμουν....!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

9db65123858a77fe283384b8758a504f.jpg

 

Την πήρα και εγώ επιτέλους cosmote καθυστερημένη!!

 

Το θέμα είναι ότι είδα καινούργιο bug

Όταν έχω bluetooth (πάντα δηλαδή)

Όταν με παίρνει κάποιος ή πάρω εγώ η οθόνη δεν κλείνει από τον αισθητήρα

Δουλεύει μόνο αν κλείσω τα bluetooth τότε όλα καλά

 

Εσείς έχετε το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα

 

Εχετε παρατηρησει οταν φορτιζεται το τηλεφωνο,πως αν δεν

βαλετε ολη την usb πλευρα στην πριζα,ισα ισα να ακουμπαει/συνδεθει δηλαδη,το τηλεφωνο γυρναει σε αργη φορτιση;Οταν 'κουμπωνει' κανονικα,φορτιζει σε γρηγορη.Μιλαμε παντα για το μαμισιο καλωδιο.

2-3 φορες που το δοκιμασα,ειχα το ιδιο αποτελεσμα.Προχθες το παρατηρησα που δεν ειχε συνδεθει καλα το βυσμα.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Την πήρα και εγώ επιτέλους cosmote καθυστερημένη!!

 

Το θέμα είναι ότι είδα καινούργιο bug

Όταν έχω bluetooth (πάντα δηλαδή)

Όταν με παίρνει κάποιος ή πάρω εγώ η οθόνη δεν κλείνει από τον αισθητήρα

Δουλεύει μόνο αν κλείσω τα bluetooth τότε όλα καλά

 

Εσείς έχετε το ίδιο?

 

 

Δεν παρατήρησα κανένα πρόβλημα εγώ.

Το bt είναι πάντα συνδεδεμένο με galaxy watch και μέσα στη μέρα παράλληλα με momentum tws, airpods και ένα bt ηχείο.

Αυτό που λες με τον proximity, το παρατήρησα 1-2 φορές πριν κάποιους μήνες, χωρίς να θυμάμαι πως και τι γιατί δεν έτυχε ξανά!

 

 

Καλημερα και χρονια πολλα

 

Εχετε παρατηρησει οταν φορτιζεται το τηλεφωνο,πως αν δεν

βαλετε ολη την usb πλευρα στην πριζα,ισα ισα να ακουμπαει/συνδεθει δηλαδη,το τηλεφωνο γυρναει σε αργη φορτιση;Οταν 'κουμπωνει' κανονικα,φορτιζει σε γρηγορη.Μιλαμε παντα για το μαμισιο καλωδιο.

2-3 φορες που το δοκιμασα,ειχα το ιδιο αποτελεσμα.Προχθες το παρατηρησα που δεν ειχε συνδεθει καλα το βυσμα.

 

Λογικό.

Επίσης το μαμά καλώδιο είναι γενικότερα μάπα, οπότε αν αρχίσει να θέλει Βάλε-βγάλε για να πάρει μπρος η γρήγορη φόρτιση ή ακόμα και η κανονική, να ξέρεις ότι φταίει το καλώδιο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να συνδέσουμε την συσκευή μας με το καλώδιο του φορτιστή στο pc για χρήση του Samsung Dex ή χρειάζεται και κάτι άλλο; Προσπάθησα μα δεν συνδέεται... (ξανά εγκατέστησα drivers, έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα) Σας ευχαριστώ!
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται στο Note 10. Για το 9 δεν το έχει δώσει η Samsung ακόμα, στο s10 το έχει κάνει, Για το 9 θέλει την ειδική συσκευή για να έχεις Dex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να συνδέσουμε την συσκευή μας με το καλώδιο του φορτιστή στο pc για χρήση του Samsung Dex ή χρειάζεται και κάτι άλλο; Προσπάθησα μα δεν συνδέεται... (ξανά εγκατέστησα drivers, έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα) Σας ευχαριστώ!

 

Αν δεν κάνω λάθος, χρειάζεσαι ένα καλώδιο hdmi. Όμως δεν κάνουν όλα την δουλειά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα Εχω 3 αποριες ως νεος χρήστης...

1. Οταν τραβάω φωτο με φουλ screen πέφτει η αναλυση της φωτο.

2. Οταν Βγαζω το Πενάκι Βγάζει τις επιλογες, μπορω να το Επιλέγω μονο όταν το Επιλέγω.

3. Οταν Βγαζω φωτο και Θελω να γραψω Πάνω κατι δεν το Βγάζει οπως την έχω τραβήξει, το Βγαζει με τις επιλογες

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς full screen διαλέγεις στην ουσία aspect ratio 18.5:9, οπότε κάνει crop μιας και ο αισθητήρας είναι κάδρο όπως στις περισσότερες συσκευές σήμερα.

Για τα υπόλοιπα 2, δεν καταλαβαίνω Χριστό πραγματικά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς full screen διαλέγεις στην ουσία aspect ratio 18.5:9, οπότε κάνει crop μιας και ο αισθητήρας είναι κάδρο όπως στις περισσότερες συσκευές σήμερα.

Για τα υπόλοιπα 2, δεν καταλαβαίνω Χριστό πραγματικά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

2.Όταν βγάζει το πενάκι κάνει pop την μπάρα με τις επιλογές,θέλω να ανοίγει μόνο όταν πατάω το εικονίδιο...

3.Όταν τραβάω φωτο και την αποθηκεύει μετά στην φωτο θέλω να γράψω οτιδήποτε,χωρίς να φαίνονται οι επιλογές το τι θέλω να κάνω...

Πχ : https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10219709287621024&id=1182776733

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

2.Όταν βγάζει το πενάκι κάνει pop την μπάρα με τις επιλογές,θέλω να ανοίγει μόνο όταν πατάω το εικονίδιο...

3.Όταν τραβάω φωτο και την αποθηκεύει μετά στην φωτο θέλω να γράψω οτιδήποτε,χωρίς να φαίνονται οι επιλογές το τι θέλω να κάνω...

Πχ : https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10219709287621024&id=1182776733

2. Αυτό λέγεται Air Command και η επιλογή είναι μέσα στις ρυθμίσεις του spen. Δες την εικόνα παρακάτω.

3. Από το air command διαλέγεις screen write. Τραβάει screen shot και μπορείς να γράψεις ότι θέλεις πάνω. Δεύτερη εικόνα παρακάτω.

 

Υγ. Στο 3 τώρα που βλέπω το ποστ, απλά μπορείς να κάνεις επεξεργασία και crop τη φωτογραφία.

ae35b270b66a3ebc8a3b20837754bd21.jpgedb62d08aa53592ba055763bd3bae866.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

2. Αυτό λέγεται Air Command και η επιλογή είναι μέσα στις ρυθμίσεις του spen. Δες την εικόνα παρακάτω.

3. Από το air command διαλέγεις screen write. Τραβάει screen shot και μπορείς να γράψεις ότι θέλεις πάνω. Δεύτερη εικόνα παρακάτω.

 

Υγ. Στο 3 τώρα που βλέπω το ποστ, απλά μπορείς να κάνεις επεξεργασία και crop τη φωτογραφία.

ae35b270b66a3ebc8a3b20837754bd21.jpgedb62d08aa53592ba055763bd3bae866.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Αυτο ηθελα σε ευχαριστω πολύ!!!

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ειμαι με εκδοση N960FXXS3CSI5 την οποια ειδα και στο SAMmobile οτι ειναι Greece (EUR) .

Ειδα εκει που εχει και αλλα firmware στο Greece Cosmote (COS) εχει τελευταιο firmware 23/10 το N960FXXU3CSI4 και θα ηθελα να ρωτησω αυτο το firmware ( cosmote ) ( εχω συνδεση cosmote ) ειναι πιο ενημερωμενο απο αυτο που εχω ? αξιξει να το βαλω η να μεινω οπως ειμαι ? τι διαφορα υπαρχει σε αυτο που λεει cosmote σε σχεση με το Greece ( EUR ) ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ειμαι με εκδοση N960FXXS3CSI5 την οποια ειδα και στο SAMmobile οτι ειναι Greece (EUR) .

Ειδα εκει που εχει και αλλα firmware στο Greece Cosmote (COS) εχει τελευταιο firmware 23/10 το N960FXXU3CSI4 και θα ηθελα να ρωτησω αυτο το firmware ( cosmote ) ( εχω συνδεση cosmote ) ειναι πιο ενημερωμενο απο αυτο που εχω ? αξιξει να το βαλω η να μεινω οπως ειμαι ? τι διαφορα υπαρχει σε αυτο που λεει cosmote σε σχεση με το Greece ( EUR ) ?

Είναι μια έκδοση πίσω της Cosmote...I4 vs I5...

Της cosmote αργεί περισσότερο η κάθε αναβάθμιση και η διαφορά είναι ότι βάζει κάποια λίγα χαρακτηριστικά/εφαρμογές στο δικό της firmware.

Το μόνο χαρακτηριστικό που μπορεί να σου είναι χρήσιμο είναι τι wifi calling. Με αυτό, με λίγα λόγια, μπορείς να κάνεις τηλεφωνικές κλησεις όταν είσαι σε χώρο χώρις καλό σήμα αλλά είσαι συνδεδεμένος σε wifi.

 

Άρα τα ζυγίζεις και αποφασίζεις. Πιο γρήγορες αναβαθμίσεις ή wifi calling.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το wifi calling λειτουργεί και σε eur. Και τα δύο βλέπω ότι έχουν security patch 1/10, οπότε δεν έχει διαφορά αλλά συνήθως η eur ενημερώνεται πιο γρήγορα από τις branded.
Link to comment
Share on other sites

Το wifi calling λειτουργεί και σε eur. Και τα δύο βλέπω ότι έχουν security patch 1/10, οπότε δεν έχει διαφορά αλλά συνήθως η eur ενημερώνεται πιο γρήγορα από τις branded.

 

Ναι, έχεις δίκιο...Έχω αφήσει τη Cosmote κι έτσι το είχα διαγράψει απο το μυαλό μου...

Όσο για το patch άργησε να το πάρει η COS.

Άρα ναι, μένει EUR χωρίς 2η σκέψη...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που χρησιμοποιούν Nova και όχι της Samsung είναι το πλέγμα μπροστά που μπορώ και το αυξάνω περισσότερο από 4 χ 5.

Αυτό μπορώ να το παρακάμψω στο πρόγραμμα της Samsung ή είναι μονόδρομος ένας άλλος launcher;

Υπάρχει τρόπος να αυξήσουμε περισσότερο το πλέγμα;

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που χρησιμοποιούν Nova και όχι της Samsung είναι το πλέγμα μπροστά που μπορώ και το αυξάνω περισσότερο από 4 χ 5.

Αυτό μπορώ να το παρακάμψω στο πρόγραμμα της Samsung ή είναι μονόδρομος ένας άλλος launcher;

Υπάρχει τρόπος να αυξήσουμε περισσότερο το πλέγμα;

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ και χρόνια.

Κράτα πατημένο το δάχτυλο στην οθόνη και μπες στις ρυθμίσεις της αρχικής οθόνης.

f476a93c6a42a8b28362776a68cda99f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πόσο επί πόσο φτάνει; Κι εγώ στον nova γι αυτό είμαι εδώ και χρόνια, αλλά έχω πλέγμα 6x10 :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πόσο επί πόσο φτάνει; Κι εγώ στον nova γι αυτό είμαι εδώ και χρόνια, αλλά έχω πλέγμα 6x10 :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Όσο γράφει η παραπάνω φωτογραφία, 5Χ6.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...