Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί βρε παιδιά μετά από αναβάθμιση λογισμικού κρασαρουν οι εφαρμογές, επειδή γίνεται ασύρματα η όλη διαδικασία? αναγκάζομαι να κάνω κάθε φορά επαναφορά κι ενώ βέβαια αυτή γίνεται γρήγορα πλέον και άριστα, όπως και να έχει είναι σπαστικό
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Άρχισα να το δουλεύω το κινητό σιγά-σιγά και να το ανακαλύπτω. Νέα εμπειρία θα έλεγα μετά από τόσα χρόνια με το 4άρι.

 

Είμαι στην 2η εκφόρτιση και η μπαταρία δείχνει να πάει πολύ καλά.

 

Δεν ξέρω πως, αλλά η ηχογράφηση κλήσεων (ACR) γράφει. Το έχουν πει και άλλα παιδιά άλλωστε. Ο συνομιλητής ακούγεται άνετα. Λίγο πιο χαμηλά από ότι ο ομιλητής αλλά κανένα θέμα. Δοκίμασα και με ανοιχτή ακρόαση και ακούγεται ακόμη καλύτερα, στην ησυχία του σπιτιού όμως. Δεν το περίμενα!

 

Το πρόβλημά μου είναι οι φωνητικές κλήσεις. Χρόνια τώρα χρησιμοποιώ το voice speed dial για φωνητικές κλήσεις. Πλέον δεν το δέχεται και μου δίνει επιλογές με την bixby, google ή λειτουργία αυτοκινήτου τα οποία πέρα από το ότι δεν ξέρω αν δουλεύουν σωστά θέλουν και σύνδεση ιντερνετ! Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα αξιόπιστο;

 

Το άλλο που παρατήρησα είναι ότι αν περάσει πολύ ώρα δεν κρατά τον κωδικό του wifi του σπιτιού μου, παρά του ότι έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη σύνδεση. Αν το κλείσω και το ενεργοποιήσω αμέσως μπαίνει αυτόματα. Σε άλλα δίκτυα δεν δοκίμασα ακόμη. Καμιά ιδέα;

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Σε video recording παρουσιάζεται ένα τρεμόπαιγμα σχεδόν κάθε δύο δευτερόλεπτα και είναι πεισσότερο εμφανές σε zoom.

 

Για το ΝΟΤΕ 9 μιλάω

 

Κανείς τίποτα?

 

ΓΧΓ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Σε video recording παρουσιάζεται ένα τρεμόπαιγμα σχεδόν κάθε δύο δευτερόλεπτα και είναι πεισσότερο εμφανές σε zoom.

 

Για το ΝΟΤΕ 9 μιλάω

 

Κανείς τίποτα?

 

ΓΧΓ

μηπως το βιντεο το τραβας σε εσωτερικους χωρους με φως? μηπως εχεις και 60fps στην αναλυση?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

https://m.imgur.com/a/Rig4ukD

Μου βγάζει αυτό στην κάμερα κάτω αριστερά στη συλλογή την εικόνα με το θαυμαστικό... Και μόλις το πατάω για να μπει στη συλλογή μπαίνει, και κάτω κάτω μου πετάει μήνυμα "Μη υποστηριζόμενο αρχείο". Έκανα εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής της κάμερας και της συλλογής... Καμία ίδεα;;;

Link to comment
Share on other sites

μηπως το βιντεο το τραβας σε εσωτερικους χωρους με φως? μηπως εχεις και 60fps στην αναλυση?

 

Το έχω δει και σε εξωτερικούς χώρους. Αυτό με τα fps που το βλέπω?

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε ρυθμίσεις για την επαγγελματική λήψη (με το κινητό μας) του σημερινού ροζ φεγγαριού? Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι φωτογραφίες από κινητό της σελήνης είναι για τα σκουπίδια.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ήταν απλά ένα ρητορικό ερώτημα του 1ου επεισοδίου της διάσημης Season 9 (Note) του "Game of Phones"!

Υ.Γ. Το δικό μου κινητό αντί για το ροζ του φεγγαριού έβγαζε μπλε τον ουρανό και πρασινομπλέ το φεγγάρι! Κάτι σαν το Bluemoon!!!!

Λέτε οι φωτο να επηρεάστηκαν από την πανσέληνο του χρώματος του κινητού μου (μπλε)????

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν βρήκα πρόγραμμα για φωνητικές κλήσεις χωρίς σύνδεση στο ιντερνετ και είναι κάτι που είναι ΠΟΛΥ χρήσιμο.

 

Έξυπνη διαχείριση δεν μπόρεσα να βρω. Είναι πουθενά κρυμμένη ή την βγάλανε; Ήταν πολύ χρήσιμη και αν δεν έχει θα κατεβάσω αναγκαστικά το clean master που στην ουσία αυτό χρησιμοποιούσε η samsung.

 

Το τελευταίο που θέλω να ρωτήσω είναι πως μπορώ να μεταφέρω τους κωδικούς του wifi; Στο ΝΟΤΕ 4 μετά από επαναφορά εργ. ρυθμ, τους είχε πάρει μέσω google να υποθέσω. Τώρα τίποτε.

 

Κατά τα άλλα η μπαταρία στην 2η εκφόρτιση που κάνω πάει πολύ καλά. Βγάζει για πλάκα μια μέρα με την χρήση που κάνω και μάλιστα χωρίς εξοικονόμηση ενέργειας που είχα πάντα στο ΝΟΤΕ 4.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα και έλυσα κάποια θέματα με κυριότερο τις φωνητικές κλήσεις, εγκαθιστώντας το voice speed dial που δουλεύω χρόνια τώρα, μέσω του smart switch. Για ένα περίεργο λόγο αυτό και κάποιες άλλες εφαρμογές δεν μου τις είχε περάσει όπως τις άλλες που έχω, τις οποίες δεν μπορούσα να τις βρω ούτε στο google play για το ΝΟΤΕ 9. Ευτυχώς μέσω του smart switch τις επέλεξα από το ΝΟΤΕ 4 που τις είχα και τις έστειλα!

 

Όσο για την βελτιστοποίηση των εφαρμογών και καθαρισμό άχρηστων αρχείων που δεν έβρισκα, τελικά το βρήκα σαν widget! Τι να πεις;; Πάλι καλά.

 

Το μόνο που μένει είναι να βρω τρόπο να μεταφερθούν οι κωδικοί του wifi, αλλά αυτό μπορώ να το καταπιώ αν δεν τα καταφέρω.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα και έλυσα κάποια θέματα με κυριότερο τις φωνητικές κλήσεις, εγκαθιστώντας το voice speed dial που δουλεύω χρόνια τώρα, μέσω του smart switch. Για ένα περίεργο λόγο αυτό και κάποιες άλλες εφαρμογές δεν μου τις είχε περάσει όπως τις άλλες που έχω, τις οποίες δεν μπορούσα να τις βρω ούτε στο google play για το ΝΟΤΕ 9. Ευτυχώς μέσω του smart switch τις επέλεξα από το ΝΟΤΕ 4 που τις είχα και τις έστειλα!

 

Όσο για την βελτιστοποίηση των εφαρμογών και καθαρισμό άχρηστων αρχείων που δεν έβρισκα, τελικά το βρήκα σαν widget! Τι να πεις;; Πάλι καλά.

 

Το μόνο που μένει είναι να βρω τρόπο να μεταφερθούν οι κωδικοί του wifi, αλλά αυτό μπορώ να το καταπιώ αν δεν τα καταφέρω.

Και γιατί δεν πας σε κανα σέρβις της Samsung να στο κάνει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν πας σε κανα σέρβις της Samsung να στο κάνει;

 

Δεν το ήξερα. Γίνεται; Ψάχνω και για καμιά εφαρμογή.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα. Γίνεται; Ψάχνω και για καμιά εφαρμογή.

Oταν αλλάζω τηλ.,επειδή παίρνω πάντα Samsung και μάλιστα Note,πηγαίνω στο σέρβις που είναι 5 λεπτά απ' το σπίτι μου με τα πόδια και περνάνε όλα τα δεδομένα.Χωρίς χρέωση εννοείται.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αν έχεις Samsung acc μπορεί να κάνει sych τα settings από το προηγούμενο τηλ ( και wifi password )
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα και έλυσα κάποια θέματα με κυριότερο τις φωνητικές κλήσεις, εγκαθιστώντας το voice speed dial που δουλεύω χρόνια τώρα, μέσω του smart switch. Για ένα περίεργο λόγο αυτό και κάποιες άλλες εφαρμογές δεν μου τις είχε περάσει όπως τις άλλες που έχω, τις οποίες δεν μπορούσα να τις βρω ούτε στο google play για το ΝΟΤΕ 9. Ευτυχώς μέσω του smart switch τις επέλεξα από το ΝΟΤΕ 4 που τις είχα και τις έστειλα!

 

 

 

Όσο για την βελτιστοποίηση των εφαρμογών και καθαρισμό άχρηστων αρχείων που δεν έβρισκα, τελικά το βρήκα σαν widget! Τι να πεις;; Πάλι καλά.

 

 

 

Το μόνο που μένει είναι να βρω τρόπο να μεταφερθούν οι κωδικοί του wifi, αλλά αυτό μπορώ να το καταπιώ αν δεν τα καταφέρω.

Αυτό το voice speed dial νομίζω το είχα και εγώ παλιά... έχει καταργηθεί; δεν το βρίσκω πουθενά...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το voice speed dial νομίζω το είχα και εγώ παλιά... έχει καταργηθεί; δεν το βρίσκω πουθενά...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Για την Pie μάλλον καταργήθηκε δυστυχώς όπως και πολλές εφαρμογές. Ψάξτο βρες το σαν apk από αλλού.

 

Κάτι που ακόμη βλέπω ότι πάσχουν τα samsung και ήλπιζα να έχει διορθωθεί, είναι αυτό που είχα αναφέρει ξανά, ότι όταν κάνεις μια κλήση και κλείσεις το τηλέφωνο καθυστερεί 'λίγο' να γυρίσει πίσω στις επαφές ή στο πληκτρολόγιο. Στο 4άρι ήταν ακόμη χειρότερα. Πχ στα xiaomi πάει ακαριαία! Δεν μπορούσαν να το διορθώσουν;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να μεγαλωσουμε την εικονα καλουντος που εμφανιζεται στις κλησεις? δεν μου αρεσει καθολου αυτος ο μικρος κυκλος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να μεγαλωσουμε την εικονα καλουντος που εμφανιζεται στις κλησεις? δεν μου αρεσει καθολου αυτος ο μικρος κυκλος

 

Νομιζω οχι,δεν μπορεις να αλλαξεις το μεγεθος.Μπορεις ομως να βαλεις μια φωτογραφια

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν θα ερθει bright night, ή η μπροστινη λειτουργεια με το wide angle , και αλλες λειτουργειες καμερας απο s10 (οπως πηγαν σε s9) και στο δικο μας;;;
Link to comment
Share on other sites

είμαι ακόμη με ενημέρωση ασφαλείας Ιανουαρίου, είναι λογικό αυτό;

 

Γιατί να μην είναι; Όποτε θέλουν βγάζουν και όσο περνά ο καιρός θα βγάζουν όλο και πιο σπάνια μέχρι να σταματήσουν εντελώς.

 

Πάντως πολύ γρήγορα ηρέμησε το συγκεκριμένο θέμα. Ελάχιστη παρουσία πλέον. Θυμάμαι στο ΝΟΤΕ 4 γράφανε για πολύ καιρό!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...