Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μπορείς να μιλάς και να γράφει στα ελληνικά. Χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιο της samsung υπάρχει πάνω πάνω ένα μικρόφωνο. Το πατάς και μιλάς και γράφει.

Για φωνητική κλήση με το bixbi voice αλλά μόνο στα αγγλικά και εφόσον ο τηλεφωνικός κατάλογος είναι στα αγγλικά γραμμένος.

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση...αλλά μόνο αγγλικά γράφει και δεν αφήνει να αλλάξω γλώσσα στο ΅Γλώσσα φωνής Εισόδου"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση...αλλά μόνο αγγλικά γράφει και δεν αφήνει να αλλάξω γλώσσα στο ΅Γλώσσα φωνής Εισόδου"
Σε εμένα λειτουργεί κανονικά στα ελληνικά. Δεν κάνει λάθη και ειναι πολύ γρήγορο...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Το sammobile το αναφέρει δες εδώ

https://www.sammobile.com/2019/02/22/galaxy-s10-bixby-key-remapping-coming-to-older-galaxy-flagships/

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ξέρουμε αν έχουμε την δυνατότητα στο SMS αντί να πληκτρολογούμε να μπορούμε να μιλάμε στα ελληνικά και να γράφει?

 

Επίσης ξέρουμε αν γίνεται φωνητική κλήση?

 

Σχεδόν όλα τα πληκτρολόγια το κάνουν.

Χρησιμοποιώ το SwiftKey και κάνει αυτό που λες. Το ίδιο και το αντίστοιχο της Google.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το sammobile το αναφέρει δες εδώ

https://www.sammobile.com/2019/02/22/galaxy-s10-bixby-key-remapping-coming-to-older-galaxy-flagships/

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο Sammobile λέει "coming to other phones" κι εσύ έγραψες "με την Pie".

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Στο Sammobile λέει "coming to other phones" κι εσύ έγραψες "με την Pie".
Ναι σωστός.... επομένως αναμένουμε

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα λειτουργεί κανονικά στα ελληνικά. Δεν κάνει λάθη και ειναι πολύ γρήγορο...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά έχεις δίκαιο..Στα πληκτρολόγια είχε 2 Samsung,διάλεξα το Neural Beta και δουλεύει μια χαρά τα ελληνικά με το google

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα έχω 2 ερωτήσεις:..

-Είναι safe να βάλω YouTube Vanced , φοβάμαι μην έχω κανένα θέμα με ιους επειδή είναι εφαρμογή από τρίτους και όχι από playstore

-Υπάρχει Gcam για το κινητό που να λειτουργεί;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δε βάζω ποτέ εφρμογές από τρίτους. Εδώ στο playstore παρά όλες τις ασφαλιστικές δικλείδες της google όλο και ακούμε για εφαρμογές που υποκλέπτουν δεδομένα κτλ... Πόσο μάλλον από κάποιον άγνωστο... Που ξέρεις ότι κάπου στον κώδικα της εφαρμογής δεν υπάρχει κάτι περίεργο?

GCam δεν υπάρχει από όσο γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό σκαλωνω και εγώ.. να ρωτήσω άμα λειτουργείς με gestures μπορείς να κάνεις split screen/ multi window ? Μάλλον θα το έχω κλείσει από τις ρυθμίσεις και δεν βρίσκω να το ανοίξω πάλι
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δε βάζω ποτέ εφρμογές από τρίτους. Εδώ στο playstore παρά όλες τις ασφαλιστικές δικλείδες της google όλο και ακούμε για εφαρμογές που υποκλέπτουν δεδομένα κτλ... Πόσο μάλλον από κάποιον άγνωστο... Που ξέρεις ότι κάπου στον κώδικα της εφαρμογής δεν υπάρχει κάτι περίεργο?

GCam δεν υπάρχει από όσο γνωρίζω.

Προσωπικα δεδομενα και κινητο δεν πανε μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει αυτος ρε παιδια? Εχει call recording το Pie στο ΝΟΤΕ 9?

 

Δειτε στο 5:25.

 

Στην Ελληνική έκδοση δεν εχει τετοιο.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Τι λεει αυτος ρε παιδια? Εχει call recording το Pie στο ΝΟΤΕ 9?

 

Δειτε στο 5:25.

 

Στην Ελληνική έκδοση δεν εχει τετοιο.

 

Στις ευρωπαϊκές χώρες απαγορεύεται από την νομοθεσία.... Στην Ινδία πάλι όχι και το δίνει κανονικά....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπάρχει bug. Εφαρμογές > (τρεις τελίτσες πάνω δεξιά) > Προεπιλεγμένες εφαρμογές > Εφαρμ. Βοήθειας συσκευής το πατάς και κλείνουν οι ρυθμίσεις, αναγκαστική διακοπή, προσωπικά εμένα εκεί λέει κανένα έχω απενεργοποιήσει αυτη την εφαρμογή της Google
Link to comment
Share on other sites

Στις ευρωπαϊκές χώρες απαγορεύεται από την νομοθεσία.... Στην Ινδία πάλι όχι και το δίνει κανονικά....

 

Ευχαριστω kostashark. Δε το γνωριζα.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα έχω 2 ερωτήσεις:..

 

-Είναι safe να βάλω YouTube Vanced , φοβάμαι μην έχω κανένα θέμα με ιους επειδή είναι εφαρμογή από τρίτους και όχι από playstore

 

-Υπάρχει Gcam για το κινητό που να λειτουργεί;

Βάλε άφοβα vanced.

 

Είναι ελεγμένα από 500 μεριές αυτά που ανεβαίνουν xda παιδιά, μην γίνεστε παρανοϊκοί.

 

Από τις πιο must have εφαρμογές.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Για να θυμουνται οι παλιοι και να γνωριζουν οι νέοι.

Τι ειχαμε και τι χασαμε. Οι απαραδεκτοι προγραμματιστες και πως η σειρα ΝΟΤΕ μετατρεπεται σε android της σειρας.

 

Στο σημερινο επεισοδιο :

 

Πως να δυσκολευετε τον χειριστη ενος ΝΟΤΕ 9 να διαχειριζεται ευκολα τις φωτογραφιες του.

 

https://youtu.be/Ok_Ilf4vNxI

 

Totaly un effective. Totaly un productive. Totaly not NOTE.

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Για να θυμουνται οι παλιοι και να γνωριζουν οι νέοι.

Τι ειχαμε και τι χασαμε. Οι απαραδεκτοι προγραμματιστες και πως η σειρα ΝΟΤΕ μετατρεπεται σε android της σειρας.

 

Στο σημερινο επεισοδιο :

 

Πως να δυσκολευετε τον χειριστη ενος ΝΟΤΕ 9 να διαχειριζεται ευκολα τις φωτογραφιες του.

 

https://youtu.be/Ok_Ilf4vNxI

 

Totaly un effective. Totaly un productive. Totaly not NOTE.

 

Συγγνώμη αλλά όταν μπαίνεις στις φωτογραφίες σου, αν είσαι στην κατηγορία εικόνες επιλέγεις όσες θες.. Ομοίως αν μπεις σε άλμπουμ.. Που βλέπεις τη διαφορά ? Αυτό που δείχνεις στο βίντεο θεωρώ ότι είναι παραπλάνηση πάρα ουσία

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν η Samsung συνεχίσει με την φόρα που έχει πάρει και στη σειρά Note, θα δούμε τον Σεπτέμβριο διαστημικά πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εχθές έκανα ενώ είχα καιρό την 9 clean install. Μπήκα από recovery και έκανα επαναφορά. Μετα από όλο το setup μου βγάζει όταν πατάω το κουμπί της ενεργοποίησης αυτήν την ένδειξη για ένα bug report και έναν αριθμό το έχει ξαναδεί κανένας και τι να κάνω για να σβηστεί;; 538ae8dfc91ea64d0cdbc13e8c9f7179.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εχθές έκανα ενώ είχα καιρό την 9 clean install. Μπήκα από recovery και έκανα επαναφορά. Μετα από όλο το setup μου βγάζει όταν πατάω το κουμπί της ενεργοποίησης αυτήν την ένδειξη για ένα bug report και έναν αριθμό το έχει ξαναδεί κανένας και τι να κάνω για να σβηστεί;; 538ae8dfc91ea64d0cdbc13e8c9f7179.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Στις ρυθμίσεις, επιλογές προγραμματιστή, απενεργοποίησε τη παρακάτω επιλογή "συντόμευση αναφοράς σφαλμάτων".d78f7f15cd31ca5bb8202a5b86cd88c4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις, επιλογές προγραμματιστή, απενεργοποίησε τη παρακάτω επιλογή "συντόμευση αναφοράς σφαλμάτων".d78f7f15cd31ca5bb8202a5b86cd88c4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ θα έσκαγα.... Δεν έιναι κάτι σοβαρό για να ξανακάνω Clean install??

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ θα έσκαγα.... Δεν έιναι κάτι σοβαρό για να ξανακάνω Clean install??

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Όχι, το ίδιο βγάζει σε όλους όσους έχουν ενεργοποιημένη αυτή την επιλογή. Μη σε ανησυχεί.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπάρχει bug. Εφαρμογές > (τρεις τελίτσες πάνω δεξιά) > Προεπιλεγμένες εφαρμογές > Εφαρμ. Βοήθειας συσκευής το πατάς και κλείνουν οι ρυθμίσεις, αναγκαστική διακοπή, προσωπικά εμένα εκεί λέει κανένα έχω απενεργοποιήσει αυτη την εφαρμογή της Google
Δουλεύει κανονικά. f816e6b1e276a388a21cc35c45802c50.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...