Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ ,εχω ΝΟΤΕ8 και σκέφτομαι το 9αρι

 

Απλα χθες πηγα να δοκιμάσω την συσκευή και είδα οτι το κουμπάκι power ειναι πιο μαλακό στο πάτημα σε σχέση με αυτα του Bixby/Volume (πιο σκληρά και σταθερά)οχι οτι εχει πρόβλημα απλα το αναφέρω.

Το παρατήρησα και σε μαύρη και σε μπλε έκδοση.

Ισχυει;

 

Επισης προσανατολιζομαι να το χρησιμοποιήσω χωρίς προστατευτικό οθόνης παρα μονο με θήκες Σάμσουνγκ.

Όσοι τολμηροί,εχουν δει σημαδάκια στην οθόνη έντονα;

Χιλια ευχαριστω για τις απαντήσεις

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έτυχε να τραβιξω και παράλληλα να δοκιμάσω την λήψη βίντεο....

Μιας και δεν έχω 4κ τηλεόραση το είχα ρυθμίσει να τραβάει fhd 60ft...

Η λήψη έγινε βράδυ στο σαλόνι μου με αρκετό φως από το πολυφωτο 5 λάμπες και ένα ακόμα δαπέδου με άλλες 3...

Το αποτέλεσμα απλά απογοητευτικό όσο με ποιότητα αλλά το χειρότερο καθώς περιπλανιομουν στο δωμάτιο έκανε κομπιασματα, σαν να μαγκωνει η σκηνή στιγμιαία, σαν σπασίματα... Έτσι με απογοήτευση είπα να δοκιμάσω μια μια όλες τις αναλύσεις να δω τι παίζει...

Στην Fhd 32ft το βίντεο έτρεχε πολύ ομαλά χωρίς μαγκωματα με πολύ μέτρια ποιότητα

Στο Fhd 60ft ήταν αυτό το χάλι που περιέγραψα παραπάνω

Το ίδιο και στο απλό 4κ... Όλο μαγκωματα

Στο 4κ 60ft ήταν η καλύτερη λήψη χωρίς καθόλου μαγκωματα, σπασίματα κτλ...

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η συμπεριφορά του βίντεο μιας και θεωρούν την λήψη βίντεο αρκετά καλύτερη του Mate 20 Pro με το οποίο σε λήψης που είχα κάνει και με αυτό δεν είχα κανένα θέμα σε καμία ανάλυση.

Να πω πως είμαι με Android Pie 9 (χωρίς καθαρή εγκατάσταση) και δεν χρησιμοποιώ κάποια SD card μιας και έχω την μεγάλη έκδοση 512gb...

Δεν έχω κάνει δοκιμή σε εξωτερικό χώρο με φυσικό φως που να πω την αλήθεια δεν με πολύ ενδιαφέρει κιόλας... Σε αυτήν την περίοδο με ενδιαφέρουν μόνο λήψης εσωτερικού χώρου και μάλιστα πάρα πολλές λήψης και γιαυτό έχω φάει ξενερωμα.

Όσοι έχετε δοκιμάσει ας μου πείτε τις απόψεις σας όπως και τι μπορεί να φταίει και έχω αυτά τα κομπιασματα, μαγκωματα, σπασίματα τα οποία είναι εμφανή και κατά την λήψη αλλά και κατά την αναπαραγωγή στην συσκευή αλλά και στην τηλεόραση από usb...

 

Είσαι σίγουρος ότι στα 4κ 60 καρέ ήταν κομπλέ και στα 1080 30καρέ πάλι κομπλέ ? Μήπως και τις 2 φορές το πρόβλημα ήταν στα 60 καρέ ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ ,εχω ΝΟΤΕ8 και σκέφτομαι το 9αρι

 

 

 

Απλα χθες πηγα να δοκιμάσω την συσκευή και είδα οτι το κουμπάκι power ειναι πιο μαλακό στο πάτημα σε σχέση με αυτα του Bixby/Volume (πιο σκληρά και σταθερά)οχι οτι εχει πρόβλημα απλα το αναφέρω.

 

Το παρατήρησα και σε μαύρη και σε μπλε έκδοση.

 

Ισχυει;

 

 

 

Επισης προσανατολιζομαι να το χρησιμοποιήσω χωρίς προστατευτικό οθόνης παρα μονο με θήκες Σάμσουνγκ.

 

Όσοι τολμηροί,εχουν δει σημαδάκια στην οθόνη έντονα;

 

Χιλια ευχαριστω για τις απαντήσεις

Καλημέρα, τις συσκευές μου πάντα τις χρησιμοποιώ χωρίς προστατευτικά οθόνης, δεν είχα ποτέ θέμα. Βέβαια κάνω τα αυτονόητα, στην τσέπη μπαίνει πάντα μόνο του χωρίς την παρέα κλειδιών κτλ. Επίσης δεν το έχω ελέγξει κάτω από μικροσκόπιο!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ ,εχω ΝΟΤΕ8 και σκέφτομαι το 9αρι

 

Απλα χθες πηγα να δοκιμάσω την συσκευή και είδα οτι το κουμπάκι power ειναι πιο μαλακό στο πάτημα σε σχέση με αυτα του Bixby/Volume (πιο σκληρά και σταθερά)οχι οτι εχει πρόβλημα απλα το αναφέρω.

Το παρατήρησα και σε μαύρη και σε μπλε έκδοση.

Ισχυει;

 

Επισης προσανατολιζομαι να το χρησιμοποιήσω χωρίς προστατευτικό οθόνης παρα μονο με θήκες Σάμσουνγκ.

Όσοι τολμηροί,εχουν δει σημαδάκια στην οθόνη έντονα;

Χιλια ευχαριστω για τις απαντήσεις

 

Θα σου πρότεινα να μείνεις στο 8 (αν δεν έχεις το μικρόβιο της αλλαγής). Εγώ έκανα πρόσφατα την αλλαγή και δεν έμεινα ικανοποιημένος. Βασικά ήθελα μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας, αλλά δεν είδα καμία τεράστια διαφορά. Με την ίδια χρήση φυσικά, με τα ίδια περιφερειακά και τις ίδιες sim κάρτες. Τώρα κάμερα και ταχύτητα, σε καθημερινή χρήση, επίσης καμία μεγάλη διαφορά.

 

Τώρα εγώ πάντα χρησιμοποιώ τζαμάκι (dome, όλα τα άλλα είναι μπούρδες) και θήκη. Φαντάσου ότι με όλα αυτά και το 8 μου είχε κάνει μια μικρή αμυχή στην πλάτη. Επίσης όταν θες να το πουλήσεις οι περισσότεροι το θέλουν σαν καινούριο, στην τιμή του μεταχειρισμένου (άλλη παπάντζα κι αυτή). Και αν δεν έχεις όλα αυτά κάποια στιγμή που θα είσαι αφηρημένος θα την κάνεις την αμυχή... :O:D:D

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι στα 4κ 60 καρέ ήταν κομπλέ και στα 1080 30καρέ πάλι κομπλέ ? Μήπως και τις 2 φορές το πρόβλημα ήταν στα 60 καρέ ?

Ναι Νίκο και εμένα μου έκανε τεράστια εντύπωση που το πρόβλημα είναι πολύ έντονο μόνο στις αναλύσεις Fhd 60ft και 4κ 32ft και παιζει νεράκι το 4k 60ft.

Παντως γενικά δεν θα έπρεπε να υπήρχε αυτό σε καμία ανάλυση μιας και χαλάει ολόκληρη την ποιότητα του βίντεο το κάνει ακατάλληλο για παρακολούθηση. Θα δοκιμάσω σήμερα ξανά σε εσωτερικες και εξωτερικες λήψεις μικρής διάρκειας και θα ανεβάσω και δείγματα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι Νίκο και εμένα μου έκανε τεράστια εντύπωση που το πρόβλημα είναι πολύ έντονο μόνο στις αναλύσεις Fhd 60ft και 4κ 32ft και παιζει νεράκι το 4k 60ft.

Παντως γενικά δεν θα έπρεπε να υπήρχε αυτό σε καμία ανάλυση μιας και χαλάει ολόκληρη την ποιότητα του βίντεο το κάνει ακατάλληλο για παρακολούθηση. Θα δοκιμάσω σήμερα ξανά σε εσωτερικες και εξωτερικες λήψεις μικρής διάρκειας και θα ανεβάσω και δείγματα

 

Αν ήταν μόνο στα 60 καρέ θα έλεγα ότι είναι το κλασσικό με τις λάμπες και το ρυθμό ανανέωσης..

Πάντως εγώ που τραβάω είτε 4κ 30 καρέ είτε fhd 30 και 60 δουλεύει άριστα.. Μήπως έχει φάει κάνα σκαλωμα και θέλει reset?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να μείνεις στο 8 (αν δεν έχεις το μικρόβιο της αλλαγής). Εγώ έκανα πρόσφατα την αλλαγή και δεν έμεινα ικανοποιημένος. Βασικά ήθελα μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας, αλλά δεν είδα καμία τεράστια διαφορά. Με την ίδια χρήση φυσικά, με τα ίδια περιφερειακά και τις ίδιες sim κάρτες. Τώρα κάμερα και ταχύτητα, σε καθημερινή χρήση, επίσης καμία μεγάλη διαφορά.

 

Τώρα εγώ πάντα χρησιμοποιώ τζαμάκι (dome, όλα τα άλλα είναι μπούρδες) και θήκη. Φαντάσου ότι με όλα αυτά και το 8 μου είχε κάνει μια μικρή αμυχή στην πλάτη. Επίσης όταν θες να το πουλήσεις οι περισσότεροι το θέλουν σαν καινούριο, στην τιμή του μεταχειρισμένου (άλλη παπάντζα κι αυτή). Και αν δεν έχεις όλα αυτά κάποια στιγμή που θα είσαι αφηρημένος θα την κάνεις την αμυχή... :O:D:D

 

Εγώ πάντως που έκανα την ίδια διαδρομή (από Note 8 σε note 9) είδα σημαντική διαφορά στην μπαταρία. Τόση ώστε να μην ασχολούμαι πλέον με αυτή.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να μείνεις στο 8 (αν δεν έχεις το μικρόβιο της αλλαγής). Εγώ έκανα πρόσφατα την αλλαγή και δεν έμεινα ικανοποιημένος. Βασικά ήθελα μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας, αλλά δεν είδα καμία τεράστια διαφορά. Με την ίδια χρήση φυσικά, με τα ίδια περιφερειακά και τις ίδιες sim κάρτες. Τώρα κάμερα και ταχύτητα, σε καθημερινή χρήση, επίσης καμία μεγάλη διαφορά.

 

Τώρα εγώ πάντα χρησιμοποιώ τζαμάκι (dome, όλα τα άλλα είναι μπούρδες) και θήκη. Φαντάσου ότι με όλα αυτά και το 8 μου είχε κάνει μια μικρή αμυχή στην πλάτη. Επίσης όταν θες να το πουλήσεις οι περισσότεροι το θέλουν σαν καινούριο, στην τιμή του μεταχειρισμένου (άλλη παπάντζα κι αυτή). Και αν δεν έχεις όλα αυτά κάποια στιγμή που θα είσαι αφηρημένος θα την κάνεις την αμυχή... :O:D:D

 

Επιτρέψε μου να διαφωνήσω ως προς την μπαταρία.. Είχα και τα 2 και το s9 plus. Επειδή λοιπόν πέρασα από το s9 plus πρώτα, είδα παραπάνω αυτονομία, με διαφορά. Το note 8 με είχε αφήσει πολλές φορές.. Το σ9 λίγες. Το νότε 9 λοιπόν είναι αρκετά πάνω από το s9 plus και δε με έχει αφήσει ποτέ στη χρήση που κάνω. Θεωρώ δηλαδή ότι έχουν διαφορά τουλάχιστον 20 με 30 %.. Αν δηλαδή στο note 8 είσαι στο 0, το note 9 θα έχει υπόλοιπο από 20 έως 30. Αυτή είναι η άποψη μου έχοντας τα αρκετό καιρό όλα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής εδώ και 4 ημέρες. Έχω να πω τα καλύτερα. Μόλις το άνοιξα πήρα 10 αναβαθμίσεις και φυσικά κατέληξα στην pie. Μου άρεσε ο launcher αλλά κατέληξα πάλι σε Nova λόγω του ότι λατρεύω το minimal. Το δουλεύω dual SIM καθώς προς το παρόν όσο περιμένω την αντικατάσταση του xz3 και μου αρέσει η απλότητα του μενού για ρυθμίσεις των σιμ. Πολύ καλό το dual LTE dual volte. Απίστευτα γρήγορο pairing με ΒΤ, Samsung pay works great. Έχω την 512 έκδοση και είναι ευχαρίστηση να μη σκέπτεσαι πόσος χώρος έχει μείνει...

Στον τομέα του δικτύου έχει ΜΙΜΟ και έχω χτυπήσει μέχρι 400mbps στο LTE στη χώρα που ζω και η λήψη είναι στα ίδια επίπεδα με το Sony XZ3 still impressive.

Μπαταρία επειδή άρχισα με clean installation είμαι impressed. Στα υπόψιν ότι καταναλώνω 5GB την ημέρα over lte, συνδεδεμένα ΒΤ όλη την ώρα... Βγάζω μια μέρα άνετα κάτι που μου έχει λείψει.

Οθόνη και κάμερα κανένα παράπονο.

 

Για την προστασία οθόνης τώρα. Ποτέ gorilla glass 5 χωρίς προστασία οθόνης. Η corning έχει παραδεχτεί επίσημα ότι η anti scratch αντοχή του γυαλιού είναι περιορισμένη για να αυξήσει την αντοχή του σε πτώσεις. Γρατζουνιές γίνονται εύκολα από άμμο ή ακόμα και particles από την τσέπη σου.

Η πρόταση μου (οκ το dome καλό είναι αλλά ακριβό και θέλει και PhD για να το τοποθετήσεις) για προστασία οθόνης είναι η μεμβράνη από την Copter. Μεμβράνη και όχι τζάμι. Είναι από υλικό που έχει χρησιμοποιηθεί ως προστασία από άμμο στην έρημο αε ελικόπτερα του αμερικανικού στρατού. Δεν επηρεάζει την εικόνα, τοποθετείται σχετικά εύκολα (αφαιρείται και ξανατοποθετειται εύκολα) κοστίζει γύρω στα 10Ε, έχει ωραία αίσθηση στην αφή, δεν επηρεάζει την αφή και καλύπτει ολόκληρη την οθόνη. Έχω βρει την υγεία μου με τις μεμβράνες της Copter και την χρησιμοποιώ χρόνια. Εδώ στη Σουηδία είναι νούμερο 1 και πραγματικά το αξίζει.

 

Θήκη έχω wallet από μια αγγλική εταιρεία που εγγυάται προστασία από πτώσεις 10μ με εγγύηση. 60Ε το κόστος της για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kι εγω ειχα παει απο Ν8 στο Ν9 και μπορω να πω πως η μπαταρια ειχε αξιοσημειωτη διαφορα. Παντα αγχωνομουν με το 8 αν θα μου βγαλει τη μερα, καποιες φορες δεν την εβγαζε, ενω τωρα με το 9ρι και ιδια προφανως χρηση δεν το σκεφτομαι καν.

 

Το εχω χωρις προστασια οθονης και δεν εχω δει σημαδια κλπ. Well, με εξαιρεση τις προαλλες που προσγειωθηκε ενα μπουκαλι κολωνιας στην οθονη και την εσπασε, αλλα αμφιβαλλω αν το tempered glass θα το εσωζε :lol:

 

Παρεμπιπτοντως μου ζητουσαν 300 ευρω για αλλαγη οθονης, το πουλησα οπως ηταν για ανταλλακτικα στα 280 ευρω και πηρα νεο με τιμολογιο οποτε μου ηρθε πανω κατω στα ιδια.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Kι εγω ειχα παει απο Ν8 στο Ν9 και μπορω να πω πως η μπαταρια ειχε αξιοσημειωτη διαφορα. Παντα αγχωνομουν με το 8 αν θα μου βγαλει τη μερα, καποιες φορες δεν την εβγαζε, ενω τωρα με το 9ρι και ιδια προφανως χρηση δεν το σκεφτομαι καν.

 

Το εχω χωρις προστασια οθονης και δεν εχω δει σημαδια κλπ. Well, με εξαιρεση τις προαλλες που προσγειωθηκε ενα μπουκαλι κολωνιας στην οθονη και την εσπασε, αλλα αμφιβαλλω αν το tempered glass θα το εσωζε :lol:

 

Παρεμπιπτοντως μου ζητουσαν 300 ευρω για αλλαγη οθονης, το πουλησα οπως ηταν για ανταλλακτικα στα 280 ευρω και πηρα νεο με τιμολογιο οποτε μου ηρθε πανω κατω στα ιδια.

 

Δεν έχεις ασφάλεια; Εννοώ σπιτιού που να καλύπτει.

Το Copter που πρότεινα παραπάνω έχει προστασία από scratches. Από πτώσεις δε ξέρω. Κάτι θα απορροφήσει γιατί είναι ελαστικό αλλά δεν νομίζω να κάνει πολλά... Καλή θήκη για πτώσεις. Μόνο αυτό σε σώζει.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έτυχε να τραβιξω και παράλληλα να δοκιμάσω την λήψη βίντεο....

Μιας και δεν έχω 4κ τηλεόραση το είχα ρυθμίσει να τραβάει fhd 60ft...

Η λήψη έγινε βράδυ στο σαλόνι μου με αρκετό φως από το πολυφωτο 5 λάμπες και ένα ακόμα δαπέδου με άλλες 3...

Το αποτέλεσμα απλά απογοητευτικό όσο με ποιότητα αλλά το χειρότερο καθώς περιπλανιομουν στο δωμάτιο έκανε κομπιασματα, σαν να μαγκωνει η σκηνή στιγμιαία, σαν σπασίματα... Έτσι με απογοήτευση είπα να δοκιμάσω μια μια όλες τις αναλύσεις να δω τι παίζει...

Στην Fhd 32ft το βίντεο έτρεχε πολύ ομαλά χωρίς μαγκωματα με πολύ μέτρια ποιότητα

Στο Fhd 60ft ήταν αυτό το χάλι που περιέγραψα παραπάνω

Το ίδιο και στο απλό 4κ... Όλο μαγκωματα

Στο 4κ 60ft ήταν η καλύτερη λήψη χωρίς καθόλου μαγκωματα, σπασίματα κτλ...

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η συμπεριφορά του βίντεο μιας και θεωρούν την λήψη βίντεο αρκετά καλύτερη του Mate 20 Pro με το οποίο σε λήψης που είχα κάνει και με αυτό δεν είχα κανένα θέμα σε καμία ανάλυση.

Να πω πως είμαι με Android Pie 9 (χωρίς καθαρή εγκατάσταση) και δεν χρησιμοποιώ κάποια SD card μιας και έχω την μεγάλη έκδοση 512gb...

Δεν έχω κάνει δοκιμή σε εξωτερικό χώρο με φυσικό φως που να πω την αλήθεια δεν με πολύ ενδιαφέρει κιόλας... Σε αυτήν την περίοδο με ενδιαφέρουν μόνο λήψης εσωτερικού χώρου και μάλιστα πάρα πολλές λήψης και γιαυτό έχω φάει ξενερωμα.

Όσοι έχετε δοκιμάσει ας μου πείτε τις απόψεις σας όπως και τι μπορεί να φταίει και έχω αυτά τα κομπιασματα, μαγκωματα, σπασίματα τα οποία είναι εμφανή και κατά την λήψη αλλά και κατά την αναπαραγωγή στην συσκευή αλλά και στην τηλεόραση από usb...

Κωστα,εγω το εχω το βιντεο στο UHD και σημερα οταν πατησα αναπαραγωγη βιντεο απο το κινητο μεσω της εφαρμογης της συσκευης που λεει για βελτιστοποιηση του βιντεο,εκανε πρωτη φορα και σε μενα σπασιματα.οταν πατησα κατευθειαν στο βιντεο επανω να λαιξει,κανενα θεμα.παρε με να σου πω.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

απ οτι βλεπω ολοι εχετε παρει την αναβαθμιση εδω μεσα εκτος απο μενα...

τι στο καλο γινεται να αρχισω να ανησυχω?

Link to comment
Share on other sites

απ οτι βλεπω ολοι εχετε παρει την αναβαθμιση εδω μεσα εκτος απο μενα...

 

τι στο καλο γινεται να αρχισω να ανησυχω?

Τι χώρας είναι το λογισμικό της συσκευής σου;;

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε pie, αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον ήχο. Αν βάλω και βγάλω τα ακουστικά σταματάει να λειτουργεί το ακουστικό του τηλεφώνου μέχρι να κάνω επανεκκίνηση. Μετά δουλεύει κανονικά αλλά μόλις ξανά βάλω τα ακουστικά εχω το ιδιο πρόβλημα.

 

Εχει το ιδιο προβλημα κάποιος άλλος?

 

Εχω κάνει reset μετά την αναβάθμιση. Το κινητό ελληνικό από πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ασφάλεια; Εννοώ σπιτιού που να καλύπτει.

.

Οχι δεν ειχα κατι τετοιο.

 

Πλακα πλακα, υπαρχει καποια ασφαλεια να του κανω τωρα? Αυτα που διαβαζα παλια για Ξηρογια ισχυουν ακομα? Μπορει καποιος να με κατευθυνει?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε pie, αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον ήχο. Αν βάλω και βγάλω τα ακουστικά σταματάει να λειτουργεί το ακουστικό του τηλεφώνου μέχρι να κάνω επανεκκίνηση. Μετά δουλεύει κανονικά αλλά μόλις ξανά βάλω τα ακουστικά εχω το ιδιο πρόβλημα.

 

Εχει το ιδιο προβλημα κάποιος άλλος?

 

Εχω κάνει reset μετά την αναβάθμιση. Το κινητό ελληνικό από πλαίσιο.

 

Εμένα δουλεύει κανονικά ... απλά παρατήρησα ότι όταν έχεις ακουστικά συνδεμένα (είτε στην θύρα, είτε bleutooth) οι ήχοι των ειδοποιήσεων μεταφέρονται μόνο εκεί και όχι στα ηχεία της συσκευής. Το έχει παρατηρήσει κανένας αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε συνδέσεις-bluetooth- πάτησε στο εικονίδιο ρύθμισης της συνδεδεμένης συσκευής σου και απενεργοποίησε τον ήχο πολυμέσων.

Αν βέβαια χρησιμοποιείς το bluetooth σου για ν ακούς μουσική... δεν το κάνεις εννοείται. Προσωπικά το έχω μόνο για τηλεφωνικές κλήσεις οπότε όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε συνδέσεις-bluetooth- πάτησε στο εικονίδιο ρύθμισης της συνδεδεμένης συσκευής σου και απενεργοποίησε τον ήχο πολυμέσων.

Αν βέβαια χρησιμοποιείς το bluetooth σου για ν ακούς μουσική... δεν το κάνεις εννοείται. Προσωπικά το έχω μόνο για τηλεφωνικές κλήσεις οπότε όλα μια χαρά

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν χρησιμοποιώ bt αλλά το akg το μανισιο. Έχω bt συνδεση με το gear s3 συνέχεια. Αποτι καταλαβαίνω δεν έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα όποτε μάλλον κάτι στο δικό μ ειναι. Μάλλον software.θα το ψάξω λίγο περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ είχα πάρει ένα bluetooth aptX (νέα κυκλοφορία) από το gearbest σε σούπερ προσφορά! Τα δοκίμασα σήμερα και έπαθα σοκ με τον ήχο που έβγαζαν στην μουσική (είχα φροντίσει προηγουμένως να κάνω και την ρύθμιση στους προγραμματιστές) Τι ακουστικά αυθεντικά και τρίχες...

Υ.Γ. Πως εμφανίζεται η ταχύτητα του δικτύου στην επάνω μπάρα του κινητού γνωρίζει κανείς σας? Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Τι χώρας είναι το λογισμικό της συσκευής σου

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο Γερμανο εχει αγοραστει ελληνικο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Απο Γερμανο εχει αγοραστει ελληνικο ειναι
Ελληνικό EUR ή Cosmote COS?

To EUR έχει πάρει 9, το COS όχι ακόμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κωστα,εγω το εχω το βιντεο στο UHD και σημερα οταν πατησα αναπαραγωγη βιντεο απο το κινητο μεσω της εφαρμογης της συσκευης που λεει για βελτιστοποιηση του βιντεο,εκανε πρωτη φορα και σε μενα σπασιματα.οταν πατησα κατευθειαν στο βιντεο επανω να λαιξει,κανενα θεμα.παρε με να σου πω.

 

Ευτυχώς μετά από μια εκκαθάριση δεδομένων και cache της εφαρμογής της κάμερας και αρκετές δοκιμές σε διαφορετικούς φωτισμούς φαίνεται πως το πρόβλημα λύθηκε.. Κάποιο σκάλωμα της εφαρμογής της κάμερας θα ήταν.

Παντως για την ιστορία Βαγγέλη δεν είχε να κάνει με αυτό που περιγράφεις μιας και κατά την λήψη βίντεο έβλεπα αυτά τα μαγκωματα - σπασίματα που έκανε όπως επίσης και αμεσως μετά κατά την αναπαραγωγή ακόμα και με την αναπαραγωγή στην TV.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ είχα πάρει ένα bluetooth aptX (νέα κυκλοφορία) από το gearbest σε σούπερ προσφορά! Τα δοκίμασα σήμερα και έπαθα σοκ με τον ήχο που έβγαζαν στην μουσική (είχα φροντίσει προηγουμένως να κάνω και την ρύθμιση στους προγραμματιστές) Τι ακουστικά αυθεντικά και τρίχες...

Υ.Γ. Πως εμφανίζεται η ταχύτητα του δικτύου στην επάνω μπάρα του κινητού γνωρίζει κανείς σας? Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Ποια ρύθμιση ακριβώς?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα θα με ενδιέφεραν οι ρύθμισεις bluetooth εάν είναι εύκολο, γιατί χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση bluetooth ακουστικα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...