Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφορεί τις τελευταίες μέρες από κάποιους χρήστες αυτό το θέμα. Προσωπικα δεν έχω κάτι τέτοιο, τουλάχιστον όχι ακόμα. Πάντως, ότι και να συμβαίνει, το σέρβις της σαμσουνγκ είναι από τα κορυφαία
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί τις τελευταίες μέρες από κάποιους χρήστες αυτό το θέμα. Προσωπικα δεν έχω κάτι τέτοιο, τουλάχιστον όχι ακόμα. Πάντως, ότι και να συμβαίνει, το σέρβις της σαμσουνγκ είναι από τα κορυφαία

 

Καλο αυτο για το σερβις.. παρ ολα αυτα, αν το θεμα ειναι υπαρκτο, και οθονη να σου αλλαξουν, απλα μετα απο καποιο καιρο θα στην ξανα-ψησει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την οθονη ισως εγινε σε μερικα ατομα,δεν μου ετυχε ουτε στο s7 edge ουτε note8 και φυσικα ουτε στο note9 και εχω πολλες ωρες τη φωτεινοτητα στο 100 τοις εκατο την ημερα.το θεμα ειναι να μη βγαλει τετοια θεματα μετα την εγγυηση γιατι καποια ατομα το κινητο το κρατανε και 3 και 4 χρονια και λογικο οταν δινεις τοσα χρηματα ,ασχετα απο εμας που αλλαζουμε πιο συχνα ανα ετος η και νωριτερα συσκευες.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την οθονη ισως εγινε σε μερικα ατομα,δεν μου ετυχε ουτε στο s7 edge ουτε note8 και φυσικα ουτε στο note9 και εχω πολλες ωρες τη φωτεινοτητα στο 100 τοις εκατο την ημερα.το θεμα ειναι να μη βγαλει τετοια θεματα μετα την εγγυηση γιατι καποια ατομα το κινητο το κρατανε και 3 και 4 χρονια και λογικο οταν δινεις τοσα χρηματα ,ασχετα απο εμας που αλλαζουμε πιο συχνα ανα ετος η και νωριτερα συσκευες.

 

Νομιζω δεν εχουν ολα τα εξαρτηματα την ιδια εγγυηση.. θαρρω 1 χρονο εχει η οθονη!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν εχουν ολα τα εξαρτηματα την ιδια εγγυηση.. θαρρω 1 χρονο εχει η οθονη!
2 έχει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα εξαρτήματα της συσκευής έχουν 2 χρόνια εγγύηση. Η μπαταρία και τα handsfree έχουν 1.

 

Ωραια! Θετικοτατο!

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογη vpn χρησιμοποιησες και αναβαθμισες σε 9;δοκιμασα την turbovpn με γερμανια ινδια αλλα τπτ μιας και σε αυτες τις χωρες εχουν παρει την 9 εδω και μερες.

Secure vpn,απλά δεν θυμάμαι αν επέλεξα Καναδά ή Γερμανία, νομίζω το 1ο...

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Εαν το καταφέρει κάποιος και το κάνει ας αναφέρει τα βήματα Πώς γίνεται εαν είναι εύκολο γιατί δε παλεύεται άλλο!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εαν το καταφέρει κάποιος και το κάνει ας αναφέρει τα βήματα Πώς γίνεται εαν είναι εύκολο γιατί δε παλεύεται άλλο!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί δε το κάνεις με Odin? Είναι απλή διαδικασία με βήματα.

Υπάρχει οδηγός στο φόρουμ.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εαν περάσουμε τη γερμανική Πώς το CSC θα αλλάξει σε EUR?

Που υπάρχει οδηγός για πέρασμα με Odin?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εαν περάσουμε τη γερμανική Πώς το CSC θα αλλάξει σε EUR?

Που υπάρχει οδηγός για πέρασμα με Odin?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/how-to/official-stock-fw-update-odin-thread-xx-t3825204/amp/

 

Προφανώς αλλάζει μόνο του.

Εγώ πέρασα την γερμανική μέσω Odin και έχω EUR CSC

Edited by manos_23

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.Σε ευχαριστώ πολύ,να σαι καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα που είναι cos το csc ,γίνεται manual update ; γιατί από ότι διαβάζω γίνεται μόνο σε multi csc .

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/how-to/official-stock-fw-update-odin-thread-xx-t3825204/amp/

 

Προφανώς αλλάζει μόνο του.

Εγώ πέρασα την γερμανική μέσω Odin και έχω EUR CSC

 

νομιζω παιζει ρολο, αν εχεις την sim στο κινητο. ( δεν είμαι σιγουρος).

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα έχω περάσει την 9 προσπαθώ να βρω την ρύθμιση στο ρολόι ώστε να ξεκινάει το ξυπνητήρι από χαμηλά και να αυξάνει ένταση σταδιακά όμως δεν βρίσκω αυτή την ρύθμιση μήπως ξέρετε εάν υπάρχει στην 9 και που είναι; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα. μια ερωτηση αν ξερει καποιος:

Στις ρυθμισεις καμερας, στην αναλυση του βιντεο, εχει επιλογη για κωδικοποιηση HEVC ..

Αξιζει λετε να την ενεργοποιησω ή ουσιαστικα κερδιζεις χωρο μεν αλλα δεν ειναι και καλυτερη η αποδοση και παιδεμα μετα στην επεξεργασια? γιατι εχω διαβασει οτι δεν μπορεις να το επεξεργαστεις ευκολα αν δεν εχεις πολυ καινουριο pc..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως σε παλιο pc....φιλος δε την παλεψε με την συγκεκριμενη κωδικοποιηση για επεξεργασια...μιλαμε για pc δεκαετιας όμως...
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε για Vodafone ελλαδα η pie;Ας το τσεκάρει κάποιος να μας πει

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε για Vodafone ελλαδα η pie;Ας το τσεκάρει κάποιος να μας πει

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί να βγει σήμερα...είναι 1η Φεβρουαρίου?

....ότι είπα θα γίνει! (Insider)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η κωδικοποιηση hevc γιατι ειναι και το νεοτερο προτυπο.εχει παρα πολυ καλη συμπιεση σε 4κ 30fps παιζει ευκολα σε επεξεργαστες σχετικα νεους i5 5ετιας.στο λαπτοπ μου με 4κ60καρε εριξα στον vlc βιντεο και σχεδον δεν επαιζε καθολου(i7 4700mq)ενω στα 30fps παιζει μια χαρα.για επεξεργασια ομως και εξαγωγη στο premiere τραβαει ζορια ο επεξεργαστης πχ ενα βιντεο 15 λεπτων εξαγωγη απο 4κ 60 σε 4κ 60 μπορει να κανει και 1 ωρα στο media encoder.αλλα εχει παρα πολυ καλη συμπιεση οτι και να λεμε το hevc,για μενα αξιζει να ειναι ενεργη η επιλογη αυτη ειτε σε 1080 ειτε 4κ
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως σε παλιο pc....φιλος δε την παλεψε με την συγκεκριμενη κωδικοποιηση για επεξεργασια...μιλαμε για pc δεκαετιας όμως...

 

Αξιζει η κωδικοποιηση hevc γιατι ειναι και το νεοτερο προτυπο.εχει παρα πολυ καλη συμπιεση σε 4κ 30fps παιζει ευκολα σε επεξεργαστες σχετικα νεους i5 5ετιας.στο λαπτοπ μου με 4κ60καρε εριξα στον vlc βιντεο και σχεδον δεν επαιζε καθολου(i7 4700mq)ενω στα 30fps παιζει μια χαρα.για επεξεργασια ομως και εξαγωγη στο premiere τραβαει ζορια ο επεξεργαστης πχ ενα βιντεο 15 λεπτων εξαγωγη απο 4κ 60 σε 4κ 60 μπορει να κανει και 1 ωρα στο media encoder.αλλα εχει παρα πολυ καλη συμπιεση οτι και να λεμε το hevc,για μενα αξιζει να ειναι ενεργη η επιλογη αυτη ειτε σε 1080 ειτε 4κ

 

σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

Βασικα η απορια μου δεν ξερω αν εχει απαντηθει γιατι δεν τη διατυπωσα αναλυτικα.

Η νεα κωδικοποιηση, δινει καλυτερη ποιοτητα?

Αν δινει καλυτερη αξιζει, αν οχι, τοτε το να πιανει παραπανω χωρο το βιντεο δε με πειραζει καθως γραφω μικρα συνηθως ή και απο μεγαλα κραταω μικρα κομματια.

Εχω ενα pc i7 του 2010 και αλλο ενα στο γραφειο μου του 2014 με 16gb ram Και τα 2...αλλα με απλες καρτες γραφικων, μια 6850 2gb νομιζω στο 1ο και μια 7770 2gb στου γραφειου...

Και τα 2 λοιπον ειναι μεν καλα, αλλα δεν ξερω αν θα μπορω να κανω δουλεια σε καποιο απο τα 2 αν τραβαω hevc και προτιμω ευκολη επεξεργασια παρα να κερδισω λιγο χωρο (αν εχω καταλαβει καλα αφορα και το χωρο που πιανει ενα βιντεο).

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...