Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρήστο, τα πράγματα είναι πολύ απλά.

Όταν η ταχύτητα κλείστρου είναι αργή , υπάρχει κίνδυνος να βγεί κουνημένο το θέμα.

Αλλά με f1.7 δεν βλέπω το λόγο σε συνθήκες επαρκούς φωτισμούς (εσωτερικοί χώροι) η ταχύτητα του κλείστρου να είναι τόσο αργή, ώστε να υπάρχει πρόβλημα, εκτός και αν το θέμα είναι κινούμενο.

Αυτό ισχύουν για όλες τις φωτογραφικές, ανεξαρτήτως τιμής και κατηγορίας.

 

Τελεια!! Ευχαριστω πολυ! Σιγουρα θα το τιμησω!

Link to comment
Share on other sites

1.5f δεν έχει το Note 9 ?
1.5 έχει μεταβλητό. Σε κινούμενα θέματα απλά κρατάς το κουμπί της κάμερας πατημένο για πολλαπλή λήψη.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το τέρας 8/512!

Πρώτες εντυπώσεις! Το ξέρω ότι τα έχετε ξαναπεί, αλλά δυο φρέσκιες λέξεις για τους νέους που θέλουν να έρθουν εδώ δεν θα έβλαπταν...

1) ...|και ο Άγιος φοβέρα ήθελε" για να μου παραδοθεί σήμερα το κινητό από το σκρουτζομάγαζο! Συνιστώ όμως το μαγαζί γιατί ήταν ευγενικοί και ασφαλείς μαζί μου! Trackstore!

2) Ένα δέος προκαλεί το κινητάκι (θες από την υφηλή τιμή του, θες από την επιστροφή μου στην sams μετά το note2....)

3) Βαρύ κινητό, εύχρηστο στο ένα χέρι (μακρόστενο), στιβαρή κατασκευή και όλα σε ένα κουτί τακτοποιημένα.

4) Άμεση εγκατάσταση όλων των αρχείων με το καλωδιάκι και την εφαρμογή της Sams (Smart Switch)... Οι παλιοί μου κωδικοί του SamsApps ξαναλειτούργησαν.

5) Ούτε στην μέση της φωτεινότητας δεν έφτασα ακόμη.... και όλα δείχνουν σούπερ!

5) Γρήγορο όχι σούπερ γρήγορο χωρίς να δείχνει σημάδια κούρασης στις 600 εγκατεστημένες εφαρμογές μου, 5000 τραγούδια, εικόνες & βιντεάκια αμέτρητα... Σ/Κ δοκιμή με το Mavic 1, 2

6) Άμεσα έγιναν 2-3 αναβαθμίσεις- ενημερώσεις..όχι όμως η Pie! Άργησε....σε σχέση με άλλες συσκευές!

7) Δεν θα έβλαπτε την sams αν είχε στο κουτί της και μία διάφανη πλαστική θήκη...

8) Ωραίο το μπλε-μαυρο χρώμα τους, χωρίς να εντυπωσιάζει. Θα το αφήσω γυμνό για να το χαρώ περισσότερο... Δείχνει σοβαρό....και όχι παιχνιδιάρικο!

9) Το πενάκι είναι πολύ μικρό και ταιριάζει σε άτομα μικρομεσαίας ηλικίας....

10) Επικίνδυνη - στην χρήση του κινητού - η edge οθόνη του (πρώτη φορά!). Φαντάζομαι τι θα γίνεται με την συμβατότητά της στα temp...

11)Ο ήχος του σοβαρός, καθαρός και άριστος. Όχι εντυπωσιακός! Τα ακουστικά κουμπώνουν φοβερά στο αυτί και το μπάσο τους αρκετά βαθύ!

Εύχομαι να πέσει κι άλλο η τιμή του για να το απολαύσουν περισσότεροι φίλοι... Μπράβο sam! Μόνο καλά λόγια έχει να πει κανείς γι αυτή την συσκευή!

Υ.Γ. Πως γίνεται η αλλαγή μύτης στο πενάκι?

2) Πως γίνεται ρούτ? Όπως παλιά? Υπάρχει οδηγός στα ελληνικά?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το τέρας 8/512!

 

2) Πως γίνεται ρούτ?

Root εδω αλλα δεν ξερω αν εχεις Pie αν ειναι συμβατο,με 8.1 παιζει κανονικα.

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/development/recovery-twrp-galaxy-note-9-exynos-t3833933

Αστο ενα διαστημα stock μπορει να σε καλυψει και να μην χρειαστεις root.

Αλλωστε εχει μεγαλο πλουτο σε software feature και customization.

Οτι δεν θες απλα απενεργοποιησε το.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Πως γίνεται η αλλαγή μύτης στο πενάκι?

 

 

 

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σου... είσαι απίθανος!
Το πιο σημαντικό είναι ότι με το ρουταρισμα χάνεις αυτόματα εγγύηση. R u sure?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας θα ηθελα τη βοηθεια σας θελω να μ πειτε πιο καταστημα να διαλεξω για αγορα με τιμολογιο. Κοιταω πιο πολυ το kinito.gr ειναι καλο εχετε να προτεινετε καποιο καλυτερο ;
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου (από εκεί που το αγόρασα) το παραπάνω έτσι έκανα και εγώ και σε 7 μέρες ήταν κοντά μου! Κάντο άφοβα και με μετρητά ασφαλώς!! Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό είναι ότι με το ρουταρισμα χάνεις αυτόματα εγγύηση. R u sure?

Οχι μόνο αυτο αλλά δεν βλέπω και πολύ κίνηση που να δικαιολογεί να κάνεις.

3-4 rom βλέπω μόνο που να αξιζει και 2-3 kernel.

 

Εγω πάντως δεν θα έκανα εκτος αν μου χάριζαν μια συσκευή :lol:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Θα σας ακούσω και θα παραμείνω έτσι όπως λέτε.....

Χρυσή ομάδα εδώ ... και χρυσές οι συμβουλές της!

Υ.Γ. Παραγγελία και τα καλώδια για σύνδεση σε 4κ/60Mhz μόνιτορ...

1) https://www.amazon.de/gp/product/B075V5JK36/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3HSZYDQ78K984&psc=1

2) https://www.amazon.de/gp/product/B075V27G2R/ref=ox_sc_saved_title_1?smid=A3HSZYDQ78K984&psc=1

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Επισης με το root χανεις τον secure folder. Αλλα γενικα, με τη συγκεκριμενη συσκευη το να το εχεις non rooted παλευεται, του πετας και ενα ad block (εχει γινει μια εκτενεστατη συζητηση πιο πισω) και εισαι κομπλε.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Και για το mate 20 pro καλο και χρυσο κινητο αλλα τι να το κανεις οταν ο κοσμος τραβαει οτι τραβαει με τις οθονες?

 

Μεχρι και χασιμο κλησεων διαβαζα τωρα τελευταια.

 

Βαλτε στα παραπανω και το notch + την τραγικη επιλογη του ηχειου πισω απο την Usb θυρα αλλα και το γεγονος οτι ειναι ακριβοτερο προς το παρον απο το note και εδεσε το γλυκο. Εχει αλλα καλουδια βεβαια το mate αλλα οχι με την τιμη που εχει τωρα.

Χαμένες κλήσεις & μηνύματα είχα & εγώ με το mate 10 pro στο 6μηνο που το είχα , με format έστρωσε αλλά τι να το κάνεις..... γενικά αναξιόπιστο το emui. Πιο σταθερό & πιο όμορφο της Sami.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σας θα ηθελα τη βοηθεια σας θελω να μ πειτε πιο καταστημα να διαλεξω για αγορα με τιμολογιο. Κοιταω πιο πολυ το kinito.gr ειναι καλο εχετε να προτεινετε καποιο καλυτερο ;
Μια χαρά κατάστημα είναι. Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι το τηλεφωνικό κέντρο που έχει, βράσε ρύζι 15 λεπτά το λιγότερο αναμονή. Κατά τα άλλα άψογο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το adhell από store. Μου βγάζει αυτο:

 

Πώς το ενεργοποιώ δεν είναι δωρεάν;49ce44d7c5808f635263e974025dacdd.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το adhell από store. Μου βγάζει αυτο:

 

Πώς το ενεργοποιώ δεν είναι δωρεάν;49ce44d7c5808f635263e974025dacdd.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απεγκατεστησε την εφαρμογή αυτή και ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό:

 

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fwww%2Emyphone%2Egr%2Fforum%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D473544&share_tid=473544&share_fid=4676&share_type=t

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10-15 μέρες η συσκευή μου κάνει πολλά reboots μόνη της. Το 90% των περιπτώσεων μου κάνει reboot όταν είναι συνδεδεμένη στο Wi-Fi (είτε σπιτιού, είτε γραφείου) και για κάποιο λόγο δε μπορεί να τραβήξει internet.

Σήμερα από τις 8 το πρωί μέσα σε 2 ώρες έχει κάνει 6 φορές reboot.

Οι εφαρμογές που έχω περάσει είναι λίγες και είναι όλες μεγάλων εταιριών και γνωστές (δεν έχω βάλει δηλαδή καμιά εφαρμογή τυχαία).

Έχουμε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Screenshot-20190116-093457-Settings.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10-15 μέρες η συσκευή μου κάνει πολλά reboots μόνη της. Το 90% των περιπτώσεων μου κάνει reboot όταν είναι συνδεδεμένη στο Wi-Fi (είτε σπιτιού, είτε γραφείου) και για κάποιο λόγο δε μπορεί να τραβήξει internet.

Σήμερα από τις 8 το πρωί μέσα σε 2 ώρες έχει κάνει 6 φορές reboot.

Οι εφαρμογές που έχω περάσει είναι λίγες και είναι όλες μεγάλων εταιριών και γνωστές (δεν έχω βάλει δηλαδή καμιά εφαρμογή τυχαία).

Έχουμε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Screenshot-20190116-093457-Settings.jpg

Θες να το δουλέψεις λίγο σε safe mode να δεις αν σου το κάνει ξανά;;

 

Power button και κρατάς πατημένο το εικονίδιο "απενεργοποίηση".

 

Λογικά κάποια εφαρμογή θα κάνει το κόλλημα.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απ'ότι είδα βγήκε η official Pie για τα Γερμανικά DBT. Μπορώ να την περάσω στο δικό μου Πορτογαλικό (ΤPH) 8/512gb?

 

EDIT: Γίνεται οκ, είναι MULTI-CSC.

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10-15 μέρες η συσκευή μου κάνει πολλά reboots μόνη της. Το 90% των περιπτώσεων μου κάνει reboot όταν είναι συνδεδεμένη στο Wi-Fi (είτε σπιτιού, είτε γραφείου) και για κάποιο λόγο δε μπορεί να τραβήξει internet.

Σήμερα από τις 8 το πρωί μέσα σε 2 ώρες έχει κάνει 6 φορές reboot.

Οι εφαρμογές που έχω περάσει είναι λίγες και είναι όλες μεγάλων εταιριών και γνωστές (δεν έχω βάλει δηλαδή καμιά εφαρμογή τυχαία).

Έχουμε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Screenshot-20190116-093457-Settings.jpg

 

Αμα εχεις adhell μάλλον κάτι έκλεισες και στο κάνει αυτό. Kάντο κάνα hard reset. Kαι αστο καθαρό για 3-4 μέρες. Mετά σιγά σιγά πρόσθεσε 3-4 apps και ξανά αστο 3-4 μέρες. Aμα το κάνει και με hard reset ενώ είναι καθαρό. Tότε φταίει η μητρική. Τα πιο γνωστά apps συνήθως είναι και τα πιο επιβλαβή γιατί περνούν συνεχεια updates και τα updates δεν είναι πάντα καλά. Για παράδειγμα το viber και fb και instagram. Στα 10 updates τα 8 σου δίνουν drain χωρίς να το βλέπεις αμα δεν εχεις root. Κανε ένα flash την original rom σου απο Πορτογαλια. Την ίδια έχω και εγώ TPH. Μπορείς να γράψεις και τι apps εχεις.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Από AdHell δεν έχω απενεργοποιήσει τίποτα. Για το battery draining των social media apps το γνωρίζω αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημα μου.

Τα τυχαία reboots είναι.

Βασικά θα περάσω την Pie σε DBT (Γερμανική), θα το αφήσω καθαρό λίγες μέρες και βλέπουμε.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Από AdHell δεν έχω απενεργοποιήσει τίποτα. Για το battery draining των social media apps το γνωρίζω αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημα μου.

Τα τυχαία reboots είναι.

Βασικά θα περάσω την Pie σε DBT (Γερμανική), θα το αφήσω καθαρό λίγες μέρες και βλέπουμε.

 

Ναι αυτο να κανεις. Λογικα θα ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απ'ότι είδα βγήκε η official Pie για τα Γερμανικά DBT. Μπορώ να την περάσω στο δικό μου Πορτογαλικό (ΤPH) 8/512gb?

 

EDIT: Γίνεται οκ, είναι MULTI-CSC.

Ρε παιδιά πως γίνεται έχω ξεχάσει.εχω cosmote csc .θέλει δουλειά? Μετά έχει update κανονικά? Και αν μετά βγει η της cosmote την περνάω και είναι πάλι όπως τώρα?

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Από AdHell δεν έχω απενεργοποιήσει τίποτα. Για το battery draining των social media apps το γνωρίζω αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημα μου.

Τα τυχαία reboots είναι.

Βασικά θα περάσω την Pie σε DBT (Γερμανική), θα το αφήσω καθαρό λίγες μέρες και βλέπουμε.

 

Κάντο με full wipe όμως, όχι με το home csc.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εννοείται μόνο με full wipe θα το κάνω και στήσιμο όλο από την αρχή. Άλλωστε full wipe θέλει μετά από κάθε μεγάλη αναβάθμιση του Android μιας και αλλάζει το filesystem!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...