Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτα περι 3χρονων ισχυουν κυριως στα Iphone και εν μερη(θα δουμε σε βαθος χρονου)και στα pixel.

 

Αν δεν εχεις software υποστηριξη για 3χρονια θα πρεπει να εχεις αναλογο εστω hardware που να αντεχει για 3χρονια.

Και τα περισσοτερα κινητα δεν το εχουν.

Αλλα θα υστερουν σε οθονη,αλλα σε μπαταρια και παει λεγοντας.

 

Τωρα ναι αν καποιος αγορασει το Note 9 8/512gb και ειδικα την εκδοση του snapdragon,αυτο σιγουρα θα του βγαλει 3χρονια.

Και αυτο γιατι το note(οπως εν μερη και το mate 20)εχουν το hardware που αντεχει σε βαθος χρονου.

Εδω το pixel 3xl και το Sony XZ3,συσκευες τελος του 2018 και βγηκαν με 4gb ram και μπαταρια κατω απο 3500.

 

Καλα για 512gb χωρου δεν παιζει να δουμε σε βασικα μοντελα για αρκετο καιρο. Τωρα σιγα σιγα καθιερωνεται το 128gb στις βασικες εκδοσεις.

 

Εγώ είμαι ακόμα με το Note 4 C και πάει μπάλα μια χαρά ακόμα..... δεν θα έλεγα οτι λαγκαρει εντάξει καλά πάει άλλα οκ τα σημάδια του χρόνου σε φωτογραφία ( κυρίως την νύχτα, μέρα δεν θα έλεγα οτι είναι και χαοτική η διάφορα ),μπαταριά κλπ κλπ είναι αισθητά. Software έχω μείνει με 6 αρι οκ την δουλειά την κάνει απροβλημάτιστα έστω... Ειναι καθαρά τι ζητάει ο καθένας και τι τρελά κουβαλάει.... εγώ το θεωρώ εξωφρενικό να αλλάζω συσκευή κάθε εξάμηνο πχ άλλος το θεωρεί νορμάλ ο κάθε ένας όπως βολεύεται.

 

Θέλω να έρθω στην παρέα εδώ και πολύ καιρό άλλα με έχουν σπάσει τα νευρά οι τιμές έτσι ..... εκεί που πριν τα Χριστούγεννα είχε 740 ευρώ το μαύρο ( εντάξει εδώ να πω ότι είμαι κολλημένος με 2-3 καταστήματα σκρουτζ συγκεκριμένα που τα εμπιστεύομαι γι αυτό αναφέρω αυτές τις τιμές όλα τα κινητά από φίλους κλπ κλπ τα έχω πάρει από τα συγκεκριμένα μαγαζιά) τώρα έχει φτάσει 840 το μαύρο και είναι και σε έλλειψη .... που θα πάει η κατάσταση έχω αγανακτήσει πότε θα το αποκτήσω και εγώ να ουυυμε..... :p:p

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα ειμαι ευτυχης κατοχος του note9.

το κινητο το βρήκα σε αγγελία διπλανού φόρουμ και το χτύπησα λόγω καλής τιμης...

προερχόμενος απο mate 10pro ήθελα καλύτερη-μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερη κάμερα και φυσικά τον βράχο μπαταρία όπως του mate 10pro και ήμουν μεταξύ των note9 και mate20pro κυρίως όμως σαν σκέψη πήγαινε προς το mate20pro και δευτερο το note9

επειδή όμως βλέπω πολλες αγγελίες για ανταλλαγή mate20pro με note9 και είχα πίο πολύ το μυαλό μου για το mate20pro θα μπορουσε κάποιος να μου πεί που έχουν περάσει απο τα χέρια του και τα 2 τηλ την προσωπική του άποψη και για τις 2 συσκευές (τα + και τα -) της καθεμιάς....

Edited by supermario
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν βρίσκομαι off topic αλλά μια εφαρμογή με Ελληνικό called id που υπήρχε σε εσάς λειτουργεί? Σε εμένα δεν λειτουργεί...έχουμε εναλλακτική με caller id?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα με το Note 4 C και πάει μπάλα μια χαρά ακόμα..... δεν θα έλεγα οτι λαγκαρει εντάξει καλά πάει άλλα οκ τα σημάδια του χρόνου σε φωτογραφία ( κυρίως την νύχτα, μέρα δεν θα έλεγα οτι είναι και χαοτική η διάφορα ),μπαταριά κλπ κλπ είναι αισθητά. Software έχω μείνει με 6 αρι οκ την δουλειά την κάνει απροβλημάτιστα έστω... Ειναι καθαρά τι ζητάει ο καθένας και τι τρελά κουβαλάει.... εγώ το θεωρώ εξωφρενικό να αλλάζω συσκευή κάθε εξάμηνο πχ άλλος το θεωρεί νορμάλ ο κάθε ένας όπως βολεύεται.

 

Θέλω να έρθω στην παρέα εδώ και πολύ καιρό άλλα με έχουν σπάσει τα νευρά οι τιμές έτσι ..... εκεί που πριν τα Χριστούγεννα είχε 740 ευρώ το μαύρο ( εντάξει εδώ να πω ότι είμαι κολλημένος με 2-3 καταστήματα σκρουτζ συγκεκριμένα που τα εμπιστεύομαι γι αυτό αναφέρω αυτές τις τιμές όλα τα κινητά από φίλους κλπ κλπ τα έχω πάρει από τα συγκεκριμένα μαγαζιά) τώρα έχει φτάσει 840 το μαύρο και είναι και σε έλλειψη .... που θα πάει η κατάσταση έχω αγανακτήσει πότε θα το αποκτήσω και εγώ να ουυυμε..... :p:p

 

Βασικά κακώς έχεις κόλλημα με 2-3 μαγαζιά. Εγώ κοιτάζω τις τιμές και βάζω ελάχιστη ασφάλεια το κατάστημα να έχει κάποιες θετικές (όχι 1-2 αλλά ούτε και 100). Έχω αγοράσει από πολλά μαγαζιά και ευτυχώς πάντα χωρίς προβλήματα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα ειμαι ευτυχης κατοχος του note9.

το κινητο το βρήκα σε αγγελία διπλανού φόρουμ και το χτύπησα λόγω καλής τιμης...

προερχόμενος απο mate 10pro ήθελα καλύτερη-μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερη κάμερα και φυσικά τον βράχο μπαταρία όπως του mate 10pro και ήμουν μεταξύ των note9 και mate20pro κυρίως όμως σαν σκέψη πήγαινε προς το mate20pro και δευτερο το note9

επειδή όμως βλέπω πολλες αγγελίες για ανταλλαγή mate20pro με note9 και είχα πίο πολύ το μυαλό μου για το mate20pro θα μπορουσε κάποιος να μου πεί που έχουν περάσει απο τα χέρια του και τα 2 τηλ την προσωπική του άποψη και για τις 2 συσκευές (τα + και τα -) της καθεμιάς....

Τα έχουμε πει πολλές φορές.

 

Note 9

 

+ Οθόνη

+ Ήχος

+ Ακουστικό

+ S pen

+ Φωτογραφική καλύτερη στο auto

+ Video

 

- Μέγεθος αν σε ενοχλεί

 

Mate 20 pro

 

+ Μπαταρία (Όχι ότι με το note 9 θα έχεις ιδιαίτερο θέμα)

+ Ευκολότερο κράτημα

+ 3d face unlock

+ fingerprint στην οθόνη

+ Night sight

+ Αντίστροφη ασύρματη φόρτιση για ώρα ανάγκης (δεν μου χρειάστηκε προς το παρόν)

+ Ταχύτατο

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει πολλές φορές.

 

Note 9

 

+ Οθόνη

+ Ήχος

+ Ακουστικό

+ S pen

+ Φωτογραφική καλύτερη στο auto

+ Video

 

- Μέγεθος αν σε ενοχλεί

 

Mate 20 pro

 

+ Μπαταρία (Όχι ότι με το note 9 θα έχεις ιδιαίτερο θέμα)

+ Ευκολότερο κράτημα

+ 3d face unlock

+ fingerprint στην οθόνη

+ Night sight

+ Αντίστροφη ασύρματη φόρτιση για ώρα ανάγκης (δεν μου χρειάστηκε προς το παρόν)

+ Ταχύτατο

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Mate 20 pro

+Καλυτερος επεξεργαστης/γραφικα

+android 9 out of the box(αρα θα παρει μια εκδοση android παραπανω)

+ir blaster

+wide camera

+γρηγοροτερη φορτιση

 

-3.5jack

-Notch

-emui σε σχεση με το OneUI

-χειροτερα ακουστικα μεσα στο κουτι(του mate)

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά κακώς έχεις κόλλημα με 2-3 μαγαζιά. Εγώ κοιτάζω τις τιμές και βάζω ελάχιστη ασφάλεια το κατάστημα να έχει κάποιες θετικές (όχι 1-2 αλλά ούτε και 100). Έχω αγοράσει από πολλά μαγαζιά και ευτυχώς πάντα χωρίς προβλήματα.

 

Απο τα μονα καταστηματα που εχω προσωπικα κολλημα(να μην αγορασω)για τοσο ακριβες συσκευες κυριως(σε φθηνοτερες τυπου Redmi δεν εχω θεμα) ειναι ειτε απο αυτα που ειναι μονο ιντερνετικα στο σκρουτζ,ειτε απο τα φθηνοτερα στο bestprice που δεν μου γεμιζουν το ματι.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν βρίσκομαι off topic αλλά μια εφαρμογή με Ελληνικό called id που υπήρχε σε εσάς λειτουργεί? Σε εμένα δεν λειτουργεί...έχουμε εναλλακτική με caller id?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.truecaller

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη λεμε οκ πολυ αστοχα πραγματα.Εγω εχω συναδελφο στη δουλεια που ειναι ψειρας και εχει Galaxy S6 σε υπεραριστη κατασταση.Ουτε προβλημα στο hardware εχει επειδη ημερολογιακα αναφερω οτι θεωρειται "παλιο" ουτε τιποτα απολυτως μια και του το εχω σεταρει ο ιδιος σε ενα φορματ καλοκαιριου.Η συσκευη κυριολεκτικα πεταει ,αψογη και η οθονη του δεν εχει υποστει καμια αλλοιωση .Τα χρωματα ειναι τελεια σαν να το αγορασε χθες . Μη λεμε στον κοσμο πραγματα που δεν ισχυουν .Μπερδευετε στα λεγομενα σας ισως μεχρι ενα σημειο να ισχυε παλιοτερα την ποιοτητα και την γρηγορη φθορα που ειχαν οι συσκευες.

Απο την εποχη του S6 και μετα ολα τα μοντελα που βγηκαν δεν εχουν ουτε προβληματα αντοχης ,ουτε αλλοιωση χρωματων η οθονη, Ουτε οτι δεν αντεχει το hardware.Δεν αναφερομαι φυσικα σε καποιον που θα ετυχε σε ελλατωματικο η κακη παρτιδα .Επαναλαμβανω το S6 συναδελφου που τοτε το πηρε καινουργιο και το εχει τοσα χρονια το δουλευει μερα νυχτα και δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο.Οι συσκευες "πλεον" της τελευταιας 4ετιας δεν παρουσιαζουν προβληματα στο να μη τρεχει καλα το software

 

Ακομα και midrange συσκευες ειχα τον περασμενο χειμωνα και J7 2017 με 3 ραμ και 1.6 επεξεργαστη δεν κολαγε πουθενα ουτε προβληματα με την ραμ ειχα ποτε Ουτε εδινε την εντυπωση οτι δεν θα τρεξει καποια εφαρμογη .

Οι καψουρα και η λοξα που εχουμε πολλοι απο μας να αλλαζουμε συσκευες δεν συμβαδιζει με την πραγματικοτητα σε ζητηματα που αναφερα πιο πανω.

Εαν οι παλιοτερες ημερολογιακα συσκευες πριν το 2015 κρατουσαν ανετα 3ετια οι συσκευες μετα το 2015 κρατανε ανετα μια 5ετια.Περα απο την μπαταρια που ειναι κατι αναλωσιμο θα την αλλαξει καποιος λογο εξαντλησης και τιποτα προβληματα που προκυψουν απο τους φορτιστες/καλωδια εαν "περιποιειται" καποιος την συσκευη του δεν θα εχει ποτε προβληματα.

Ο Μεσος καθημερινος χρηστης που θα πλοηγηθει με τον browser και τα social media δεν εχει προβλημα για τα επομενα 10 χρονια.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη λεμε οκ πολυ αστοχα πραγματα.Εγω εχω συναδελφο στη δουλεια που ειναι ψειρας και εχει Galaxy S6 σε υπεραριστη κατασταση.

 

Ποια ειναι τα αστοχα πραγματα που λεμε εμεις?

 

Πρωτα απο ολα μου αναφερεις το S6 το οποιο εχει αποθηκευτικο χωρο 32gb χωρις δυνατοτητα micro sd.

Πλεον βρισκεις ενα τσουρμο Xiaomi με 4gb ram και 64gb χωρου.

Μια απο τα ιδια φυσικα και για τις δυνατοτητες του exynos που ηταν επιπεδου snap810.Παλι βλεπουμε μεχρι 200-250ευρω κινητα να αποδιδουν καλυτερα απο τον τοτε exynos(snap660/710/820).

Για μπαταρια απο day one δεν ηταν οτι το καλυτερο στο S6 αρα και εκει χανει.

Αδιαβροχοποιηση απουσιαζει και δεν θυμαμαι αν υποστηριζει ασυρματη φορτιση.

Για φωτογραφιες ειναι οκ,αλλα και παλι με πολυ λιγοτερα χρηματα βρισκεις φωτογραφικες ισες και καλυτερες.

Video δεν θυμαμαι καν αν μπορει να τραβηξει σε 4κ.

Στερεο ηχεια προφανως οχι και φυσικα σαν συσκευη του 2015 ειναι ακομα με micro usb.

Το μονο που εχει κρατησει το S6 ειναι η οθονη και αυτο γιατι ειναι 1440p super amoled,αλλιως σε ολα τα αλλα εχει ξεπεραστει εδω και καιρο.

Σιγουρα το S7edge ηταν πολυ καλυτερο παραδειγμα αντοχης στο χρονο και αυτο γιατι ειχε παρα πολυ επιπλεον πραγματα απο το S6 με σημαντικοτερη προσθηκη εκτος των αλλων την μεγαλυτερη μπαταρια.

 

Προφανως και ο καθενας το βλεπει οπως θελει,αλλα οχι οτι δεν υπαρχουν τρανταχτες διαφορες απο τις συσκευες του τοτε σε σχεση με τις σημερινες.

Καλα δεν χρειαζεται να το βαλω το S6 διπλα στο note 9 γιατι θα κρυφτει απο την ντροπη του.

Κατι τετοια λενε και μερικοι που ειναι με Iphone 6s οτι μια χαρα ειναι τα κινητα τους πανε σφαιρα κλπ και μολις αναβαθμισουν στα τωρινα Iphone σου πετανε οτι οι διαφορες ειναι τεραστιες,πιο πριν δεν το παραδεχονται ποσο ξεπερασμενα ειναι.

 

Γιαυτο και λεω οτι το Note 9 θα αντεχει καλυτερα στον χρονο.Γιατι εχει και μεγαλη μπαταρια,και την γνωστη κορυφαια οθονη,και το spen και επιλογη για 512gb χωρου και παει λεγοντας.Πραγματα που δεν θα βρισκεις στις περισσοτερες συσκευες του 2018.

 

Τα μονα κουσουρια του note 9 ειναι οτι εμεις στην Ευρωπη εχουμε τον κατωτερο Exynos(μεγαλη πατατα αυτο)και που δεν ερχεται με android 9 out of the box.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ο (τιτανας) s_wind το μονο που γραφει ειναι οτι οι συσκευες του 2016 στεκονται μια χαρα. Και ξερει τι λεει. Επι 2+ χρονια εδινε παραταση ζωης στο note2, το οποιο ακομα δουλευει πολυ καλα χαρη στις ρομ που μας εφτιαχνε.

Οσοι θελουν την οσο γινεται καλυτερη φωτογραφια, τοτε ναι, ας στηνονται καθε χρονο να παιρνουν την τελευταια ναυαρχιδα. Οι υπολοιποι ομως δεν θα δουν παρα ελαχιστες χειροπιαστες διαφορες, μεταξυ του νοτε9 και πχ του δικου μου νοτε4.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν βρίσκομαι off topic αλλά μια εφαρμογή με Ελληνικό called id που υπήρχε σε εσάς λειτουργεί? Σε εμένα δεν λειτουργεί...έχουμε εναλλακτική με caller id?
Εμένα το Note το έχει native αυτό, αλλά ποτέ δε μου έχει βρει κάτι για spam..78cf96c79168c5387a9a1ef9f436cff6.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι τα αστοχα πραγματα που λεμε εμεις?

 

Πρωτα απο ολα μου αναφερεις το S6 το οποιο εχει αποθηκευτικο χωρο 32gb χωρις δυνατοτητα micro sd.

Πλεον βρισκεις ενα τσουρμο Xiaomi με 4gb ram και 64gb χωρου.

Μια απο τα ιδια φυσικα και για τις δυνατοτητες του exynos που ηταν επιπεδου snap810.Παλι βλεπουμε μεχρι 200-250ευρω κινητα να αποδιδουν καλυτερα απο τον τοτε exynos(snap660/710/820).

Για μπαταρια απο day one δεν ηταν οτι το καλυτερο στο S6 αρα και εκει χανει.

Αδιαβροχοποιηση απουσιαζει και δεν θυμαμαι αν υποστηριζει ασυρματη φορτιση.

Για φωτογραφιες ειναι οκ,αλλα και παλι με πολυ λιγοτερα χρηματα βρισκεις φωτογραφικες ισες και καλυτερες.

Video δεν θυμαμαι καν αν μπορει να τραβηξει σε 4κ.

Στερεο ηχεια προφανως οχι και φυσικα σαν συσκευη του 2015 ειναι ακομα με micro usb.

Το μονο που εχει κρατησει το S6 ειναι η οθονη και αυτο γιατι ειναι 1440p super amoled,αλλιως σε ολα τα αλλα εχει ξεπεραστει εδω και καιρο.

Σιγουρα το S7edge ηταν πολυ καλυτερο παραδειγμα αντοχης στο χρονο και αυτο γιατι ειχε παρα πολυ επιπλεον πραγματα απο το S6 με σημαντικοτερη προσθηκη εκτος των αλλων την μεγαλυτερη μπαταρια.

 

Προφανως και ο καθενας το βλεπει οπως θελει,αλλα οχι οτι δεν υπαρχουν τρανταχτες διαφορες απο τις συσκευες του τοτε σε σχεση με τις σημερινες.

Καλα δεν χρειαζεται να το βαλω το S6 διπλα στο note 9 γιατι θα κρυφτει απο την ντροπη του.

Κατι τετοια λενε και μερικοι που ειναι με Iphone 6s οτι μια χαρα ειναι τα κινητα τους πανε σφαιρα κλπ και μολις αναβαθμισουν στα τωρινα Iphone σου πετανε οτι οι διαφορες ειναι τεραστιες,πιο πριν δεν το παραδεχονται ποσο ξεπερασμενα ειναι.

 

Γιαυτο και λεω οτι το Note 9 θα αντεχει καλυτερα στον χρονο.Γιατι εχει και μεγαλη μπαταρια,και την γνωστη κορυφαια οθονη,και το spen και επιλογη για 512gb χωρου και παει λεγοντας.Πραγματα που δεν θα βρισκεις στις περισσοτερες συσκευες του 2018.

 

Τα μονα κουσουρια του note 9 ειναι οτι εμεις στην Ευρωπη εχουμε τον κατωτερο Exynos(μεγαλη πατατα αυτο)και που δεν ερχεται με android 9 out of the box.

 

Μπερδεύεσαι. Δεν είπε κανένας ότι δεν βγήκαν καλύτερες συσκευές ή ότι τα specs του 2016 δεν υπάρχουν σήμερα σε συσκευές των 150€. Αυτό που σου είπε είναι ότι συσκευές του 2026 κάνουν και σήμερα σε προβληματιστα την δουλειά τους.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες ,νομιζω βγηκατε λιγο εκτος..

ΠΑρολα αυτα θα προτεινα στον φιλο που ρωτησε να παρει Note 9. το s10 να το παρει μονο αν του περισσευουν να τα σκασει day one.. αλλιως δεν εχει νοημα να περιμενει.

ΠΡοσωπικα θεωρω οτι το 90% απο εμας μπορουν μια χαρα να τη βγαλουν ακομα και με s6, και ειδικα εμεις που ξερουμε να στησουμε και λιγο πιο σωστα ενα τηλ ή να αποφυγουμε εφαρμογες που το βαραινουν.

Κατα τα αλλα σιγουρα απο γενια σε γενια υπαρχει βελτιωση, σιγουρα οι καμερες ειναι στο επικεντρο και αν σε ενδιαφερουν αξιζει η αναβαθμιση ειδικα ανα 2 γενιες, αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειναι αχρηστο ενα κινητο 2ετιας οπως ειπωθηκε αρχικα κλπ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ο (τιτανας) s_wind το μονο που γραφει ειναι οτι οι συσκευες του 2016 στεκονται μια χαρα. Και ξερει τι λεει. Επι 2+ χρονια εδινε παραταση ζωης στο note2, το οποιο ακομα δουλευει πολυ καλα χαρη στις ρομ που μας εφτιαχνε.

Οσοι θελουν την οσο γινεται καλυτερη φωτογραφια, τοτε ναι, ας στηνονται καθε χρονο να παιρνουν την τελευταια ναυαρχιδα. Οι υπολοιποι ομως δεν θα δουν παρα ελαχιστες χειροπιαστες διαφορες, μεταξυ του νοτε9 και πχ του δικου μου νοτε4.

 

Δεν γραφτηκε πουθενα κατι τετοιο,αλλιως θα υπηρχε τεραστια απαξιωση για το note 8 πχ για να ενισχυθει το note 9 του θεματος.

 

Αυτο που ανεφερα παραπανω ειναι οτι δεν στεκονται ολες οι συσκευες στο Android το ιδιο κυριως γιατι μετα απο ενα χ διαστημα σταματαει η software υποστηριξη των αναβαθμισεων(2χρονια)και αρα μενει το hardware.Γιαυτο και ανεφερα μονο την οθονη ως το δυνατο χαρτι του S6.Γιατι για τα υπολοιπα βρισκεις σημερινες συσκευες με πολυ λιγα χρηματα που να προσφερουν ιδια και καλυτερη συνολικα εμπειρια πχ απο το S6 και με τα updates τους και με την εγγυηση τους και με την καλυτερη αυτονομια και με τον μεγαλυτερο χωρο κλπ.

 

Αν καποιος θελει μια συσκευη απλα για να κανει την δουλεια του τοτε μπορει εξ αρχης να παει να δωσει για να παρει και κατι φθηνοτερο.

Και ολα αυτα ξεκινησαν ακριβως επειδη αναφερθηκαν τα περι S10 και S10+ που θα κυκλοφορησουν σε λιγο(η κλασσικη ερωτηση του γιατι καποιος να παρει τωρα Note 9 οταν ειναι να ανακοινωθουν σε λιγο τα νεα galaxy),εκει πηγαινε και το σχολιο μου περι hardware.

Οτι δηλαδη και το S10+ ή και το S11 του χρονου να βγει,μια χαρα κραταει το note 9 συγκεκριμενα γιατι ειναι πληρεστατο στα παντα(απο οθονη και ηχο,μεχρι μπαταρια και απουσια notch/τρυπας),δεν μπορει ομως καποιος να πει πχ το ιδιο για πιο παλια κινητα τυπου S6 .

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα νέα, έλαβε κανείς την official 9?
Την έχω day 1. Απροβληματιστη και σίγουρα καλύτερη εμπειρία χρήσης από oreo.

Η μπαταρία, αν όχι καλύτερη, στα ίδια επίπεδα.

Το ξεκλείδωμα με τις ίριδες πολύ βελτιωμένο.

 

Αλλά αν εννοείς ΟΤΑ, δεν έχει δωθεί ακόμα. Από μέρα σε μέρα περιμένουν στην Γερμανία να ξεκινήσει.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα νέα, έλαβε κανείς την official 9?
Από την πρώτη beta. Ίσως η καλύτερη αναβάθμιση που πέρασε σε κινητό από τα χέρια μου. Τα έχει όλα ταχύτατη μπαταρία εξαιρετική. Πολύ δυνατό update.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχετε βρει τροπο η υπαρχει καποια εφαρμογη να ανεβασουμε στο facebook 3d φωτογραφιες οπως συμβαινει με τα ιφον??? Εχω ενα φιλο ανεβαζει συνεχεια και το χω ζηλεψει λιγο η αληθεια ειναι γιαι ειναι πανεμορφες και πολυ φυσικες ......:lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω την τετριμμένη ερώτηση για όταν έρθει η pie επίσημα, χρειάζεται επαναφορά πριν και μετά την εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω την τετριμμένη ερώτηση για όταν έρθει η pie επίσημα, χρειάζεται επαναφορά πριν και μετά την εγκατάσταση;
Όχι, αλλά καλό είναι να γίνει όπως σε κάθε παρόμοια μεγάλη αναβάθμιση.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες ,νομιζω βγηκατε λιγο εκτος..

ΠΑρολα αυτα θα προτεινα στον φιλο που ρωτησε να παρει Note 9. το s10 να το παρει μονο αν του περισσευουν να τα σκασει day one.. αλλιως δεν εχει νοημα να περιμενει.

ΠΡοσωπικα θεωρω οτι το 90% απο εμας μπορουν μια χαρα να τη βγαλουν ακομα και με s6, και ειδικα εμεις που ξερουμε να στησουμε και λιγο πιο σωστα ενα τηλ ή να αποφυγουμε εφαρμογες που το βαραινουν.

Κατα τα αλλα σιγουρα απο γενια σε γενια υπαρχει βελτιωση, σιγουρα οι καμερες ειναι στο επικεντρο και αν σε ενδιαφερουν αξιζει η αναβαθμιση ειδικα ανα 2 γενιες, αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειναι αχρηστο ενα κινητο 2ετιας οπως ειπωθηκε αρχικα κλπ.

Λες να το πάρω και εσύ φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Λες να το πάρω και εσύ φίλε μου?

 

Για μένα η αναβάθμιση που θα δεις είναι αρκετή αν σε ενδιαφέρει η κάμερα κυρίως και μετά ταχύτητα οθόνη κλπ που έχει μικρή διαφορά αλλά αισθητή. Από την άλλη το S10 σίγουρα θα φέρει νέα πράγματα αλλά επειδή θα το πάνε στο Θεό μέχρι να πάει σε λογική τιμή θα πάει καλοκαίρι τουλάχιστον, οπότε αν σε τρώει πάλι αλλαγή το βλέπεις τότε, το note κρατάει και καλύτερα τιμή από τα s να ξέρεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ειδοποίηση για να κάνεις αναβάθμιση;

 

Ειδοποίηση για την επερχόμενη ενημέρωση.μαλλον θα είναι σύντομα..μπες στο samsung Members και δες στης ειδοποίησ.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...