Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια..ετοιμος να αλλαξω το s9 plus το οποιο λατρεψα..

ερωτηση mate 20 pro η note 9??? ειμαι σε διλλημα

helpp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια..ετοιμος να αλλαξω το s9 plus το οποιο λατρεψα..

ερωτηση mate 20 pro η note 9??? ειμαι σε διλλημα

helpp

 

Όλοι εμείς εδώ αποφασίσαμε Note9 οπότε τι περιμένεις να σου πούμε? Από την άλλη, στο αντίστοιχο νήμα του Mate αποφάσισαν το αντίστοιχο. Άνοιξε ένα καινούριο θέμα στο σωστό μέρος επιλογής συσκευών και πράξε ανάλογα. Όπως και να έχει και οι δύο συσκευές έχουν τα υπέρ τους και σίγουρα θα σε καλύψουν οπότε πάρε οποία σου κάνει περισσότερο κλικ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και το mate 20pro, είναι εντυπωσιακό κινητό, , ....περιμένω για αντικατάσταση ..,

συμαζεμενο στις διαστάσεις.

Το note 9 είναι επαγγελματικο, να διαβάζεις ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Μνμ σημερινό 5fed5dcd51107e0aa16e2a1198d63330.jpg
Ισχύει, δοκιμασμένο με S9 σε PIE.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια..ετοιμος να αλλαξω το s9 plus το οποιο λατρεψα..

ερωτηση mate 20 pro η note 9??? ειμαι σε διλλημα

helpp

Χεχε, το λατρεψες και το σουταρεις στο 10μηνο. Φαντασου και να μην το λατρευες )))

 

Νοτε9 κι απο μενα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Και το mate 20pro, είναι εντυπωσιακό κινητό, , ....περιμένω για αντικατάσταση ..,

συμαζεμενο στις διαστάσεις.

Το note 9 είναι επαγγελματικο, να διαβάζεις ώρες.

 

Πολύ σωστά και απλά να συμπληρώσω αξιοποιώντας τις δυνατότητες του με το μοναδικό πενάκι του!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο παιδιά από όσους έχετε εμπειρία από τις δύο συσκευές:

Το Note 9 το βρίσκει κανείς 650+ ευρώ σε αγγελίες ενώ οι τιμές για το Note 8 ξεκινάνε από 450 ευρώ.

 

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει αισθητή διαφορά στο feeling και στην εμπειρία μεταξύ Note 8 και Note 9.

 

 

Επιπλέον, με το Note 8 μπορείς επίσης να κάνεις hand writing σε πεδία κειμένου με το pen έτσι;

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!

Ηλθε επιτελους η ωρα να αλλαξω το iPhone 6s plus μου! Σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα το note 9 αλλα με κρατανε μακρυα 2 πραγματακια και το σκεφτομαι..θα ηθελα την αποψη σας ως κατοχοι της συσκευης :

- τα αντοιντ ζεσταινονται. Πριν το αιφον ειχα s7 edge και ζεσταινοταν!! Ακομα και σερφαρισμα στο wifi εντος σπιτιου να εκανα, σιγα σιγα το καταλαβαινα να γινεται χλιαρο μεσα στα χερια μου. Απαραδεκτο για μενα. Πως συμπεριφερεται σε αναλογες χρησεις το note 9 ?

- διαβαζω παντου στο ιντερνετ για την καμερα της συσκευης σε εσωτερικους χωρους ποσο κακη ειναι. Λιγο να κουνηθει αυτο που τραβας κ βγαινει θολη η ληψη.. αμα φωτογραφησεις ζωακι δεν φαινονται οι τριχες του πχ, φαινεται ενιαιο κτλπ. Αλλα κυριο θολες φωτο με αδυναμια στην κινηση. Εσεις πως το βλεπετε απο την εμπειρια σας με την συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η διανομή της Pie σε stable version στη Γερμανία.

Εν αναμονή λοιπόν.

 

https://www.sammobile.com/2019/01/04/stable-galaxy-note-9-android-pie-update-rolling-out/

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!

Ηλθε επιτελους η ωρα να αλλαξω το iPhone 6s plus μου! Σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα το note 9 αλλα με κρατανε μακρυα 2 πραγματακια και το σκεφτομαι..θα ηθελα την αποψη σας ως κατοχοι της συσκευης :

- τα αντοιντ ζεσταινονται. Πριν το αιφον ειχα s7 edge και ζεσταινοταν!! Ακομα και σερφαρισμα στο wifi εντος σπιτιου να εκανα, σιγα σιγα το καταλαβαινα να γινεται χλιαρο μεσα στα χερια μου. Απαραδεκτο για μενα. Πως συμπεριφερεται σε αναλογες χρησεις το note 9 ?

- διαβαζω παντου στο ιντερνετ για την καμερα της συσκευης σε εσωτερικους χωρους ποσο κακη ειναι. Λιγο να κουνηθει αυτο που τραβας κ βγαινει θολη η ληψη.. αμα φωτογραφησεις ζωακι δεν φαινονται οι τριχες του πχ, φαινεται ενιαιο κτλπ. Αλλα κυριο θολες φωτο με αδυναμια στην κινηση. Εσεις πως το βλεπετε απο την εμπειρια σας με την συσκευη;

 

καλησπερα φιλε μου. Οχι το νοτε 9 ειδικα ειναι απο τα πιο δροσερα κινητα. απο εκει και περα ολα τα κινητα αν τα ζορισεις ανεβαζουν θερμοκρασια, δε νομιζω να υπαρχει και iphone Που με χρηση μενει στους 25 βαθμους. Βεβαια αλλο να πανε 35-40 και αλλο 70. ΠΡοφανως το να βρασουν ειναι θεμα, και οχι δεν βραζει κανενα τελευταιο μοντελο (ουτε το s7 edge μου θυμαμαι να βραζει βεβαια). αλλα οχι δεν υπαρχει θεμα.

Τωρα για καμερα, τη θεωρω κορυφαια, αλλα μες το σπιτι αν θες να βγαλεις ενα κινουμενο θεμα οπου ο φωτισμος δεν ειναι αριστος, σιγουρα μπορει να βγαλεις και κατι θολο αλλιως θα χασεις απο ποιοτητα. Επισης με χρηση iphone 7 plus Που ειχα, δε νομιζω οτι τιθεται θεμα συγκρισης. Και απορω αν πηρες καλυτερα αποτελεσματα απο το 6s σε σχεση με s7, αλλα οκ τωρα τα samsung ειναι αρκετα καλα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου. Οχι το νοτε 9 ειδικα ειναι απο τα πιο δροσερα κινητα. απο εκει και περα ολα τα κινητα αν τα ζορισεις ανεβαζουν θερμοκρασια, δε νομιζω να υπαρχει και iphone Που με χρηση μενει στους 25 βαθμους. Βεβαια αλλο να πανε 35-40 και αλλο 70. ΠΡοφανως το να βρασουν ειναι θεμα, και οχι δεν βραζει κανενα τελευταιο μοντελο (ουτε το s7 edge μου θυμαμαι να βραζει βεβαια). αλλα οχι δεν υπαρχει θεμα.

Τωρα για καμερα, τη θεωρω κορυφαια, αλλα μες το σπιτι αν θες να βγαλεις ενα κινουμενο θεμα οπου ο φωτισμος δεν ειναι αριστος, σιγουρα μπορει να βγαλεις και κατι θολο αλλιως θα χασεις απο ποιοτητα. Επισης με χρηση iphone 7 plus Που ειχα, δε νομιζω οτι τιθεται θεμα συγκρισης. Και απορω αν πηρες καλυτερα αποτελεσματα απο το 6s σε σχεση με s7, αλλα οκ τωρα τα samsung ειναι αρκετα καλα

 

Καλησπερα!

Καλυτερα αποτελεσματα πηρα ως προς το θερμικο! Ναι, με σερφαρισματα/μνμτα/ μειλ και youtube τυπου χρηση σε wifi το αιφον μενει τους 25 βαθμους!

Για την φωτογραφια σε εσωτερικο χωρο εχω κυριως το αγχος.. αλλα αφου λες οτι ειναι σε νορμαλ επιπεδα χαιρομαι, ειδικα αμα το συγκρινες και με το iphone 7 plus!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Καλυτερα αποτελεσματα πηρα ως προς το θερμικο! Ναι, με σερφαρισματα/μνμτα/ μειλ και youtube τυπου χρηση σε wifi το αιφον μενει τους 25 βαθμους!

Για την φωτογραφια σε εσωτερικο χωρο εχω κυριως το αγχος.. αλλα αφου λες οτι ειναι σε νορμαλ επιπεδα χαιρομαι, ειδικα αμα το συγκρινες και με το iphone 7 plus!

 

Ως προς το θερμικό οκ, πάσο αν και εμένα το edge δεν ήταν ζεστό αλλά τι να σου πω, δεν επιμένω. Το note 9 πάντως είναι άψογο σε θερμοκρασία. Κάμερα νομίζω ότι για να πάρεις καλύτερο apple θες χιλιάρικο τουλάχιστον,και δεν ξέρω αν θα είναι και καλύτερο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται, έχει βγει το zip για την τελική αναβάθμιση από το τελευταίο beta στην τελική "stable"

Μπείτε στο xda

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, αν εξαιρεσουμε την ελλειψη ir blaster (πολυ χρησιμο για μενα) και την αχωνευτη edge οθονη, ειναι το πληρεστερο κινητο που εχει περασει απο τα χερια μου. Και σε επιπεδο hardware και σε επιπεδο software. Ειναι η πρωτη φορα που δεν κανω root γιατι απλα ο,τι χρειαζομαι ειναι εκει. Δεν προκειται να αναβαθμισω σε pie γιατι χρειαζομαι την εγγραφη κλησεων.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται, έχει βγει το zip για την τελική αναβάθμιση από το τελευταίο beta στην τελική "stable"

 

Μπείτε στο xda

Για δωσε!!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δωσε!!!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/how-to/galaxy-note-9-android-9-pie-beta-t3870521

Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνουμε και αυτό το update, μετά η αναβαθμίσεις θα έρχονται ΟΤΑ, σωστα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνουμε και αυτό το update, μετά η αναβαθμίσεις θα έρχονται ΟΤΑ, σωστα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το γράφουν και μέσα στο thread

Θεωρητικά θα μπορούσε εφόσον βγει η ίδια εκδοση για το EUR

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να την βάλω χωρίς call recording.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βρίσκω το zip file ; Για την τελική έκδοση;

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο το βρήκα. Το πέρασα όλα οκ. Τώρα είμαστε σε official stable rom;τέλος αυτό ήταν;

 

Να κάνω επαναφορά;

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο το βρήκα. Το πέρασα όλα οκ. Τώρα είμαστε σε official stable rom;τέλος αυτό ήταν;

 

Να κάνω επαναφορά;

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Παρατηρείς κάποιο πρόβλημα; Εμένα πάει μια χαρά από την πρώτη beta. Εγώ προσωπικά δεν έκανα εκτός από όταν πέρασα την πρώτη beta και εκεί έκανα restore backup που είχα κρατήσει με smartswitch.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψήνομαι να περάσω την Pie, περνάμε την Beta 1 πρώτα και μετά Beta 2, Beta 3 κλπ?? Και κάτι ακόμα, επιδή το τηλέφωνο φοράει ROM της Cosmote, θα έχω κάποιο θέμα? Αργότερα όταν βγεί θα πρέπει να βάλω την official pie της cosmote??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...