Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικα στο menu παει και την επιλεγεις!

 

Ευχαριστώ. Τη δοκίμασα, αλλά δεν ενθουσιαστηκα, καθώς θεωρώ ότι δεν είναι optimized για τη συσκευή μας.

Καλή ιδέα πάντως να πειραματιστουμε με τις γραμματοσειρές...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα στην παρέα.

Υπάρχει τρόπος στο Samsung Experience κάνοντας αριστερό swipe στη home screen να μας εμφανίζει τις καρτέλες του Google Now αντί της Bixby;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα στην παρέα.

Υπάρχει τρόπος στο Samsung Experience κάνοντας αριστερό swipe στη home screen να μας εμφανίζει τις καρτέλες του Google Now αντί της Bixby;

Καλημέρα

Oχι, δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Είμαι κι εγώ κάτοχος του note 9 εδώ και δυό μήνες και φυσικά δηλώνω ενθουσιασμένη! Σας διαβάζω και έχω βρει tips πολύ χρήσιμα ήδη μέχρι τώρα.

Να ρωτήσω όμως, έχει κάποιος κατεβάσει το good lock από κάποιο store εκτός του ελληνικού που ...δεν το έχει (@#%¥£) ?

Πολύ χρήσιμο αλλά θέλω να μάθω αν τρέχει χωρίς θέματα στο 9.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Είμαι κι εγώ κάτοχος του note 9 εδώ και δυό μήνες και φυσικά δηλώνω ενθουσιασμένη! Σας διαβάζω και έχω βρει tips πολύ χρήσιμα ήδη μέχρι τώρα.

Να ρωτήσω όμως, έχει κάποιος κατεβάσει το good lock από κάποιο store εκτός του ελληνικού που ...δεν το έχει (@#%¥£) ?

Πολύ χρήσιμο αλλά θέλω να μάθω αν τρέχει χωρίς θέματα στο 9.

Good morning.

https://www.androidsage.com/2018/11/14/download-good-lock-november-2018-apk-update-supports-android-9-0-pie-samsung-one-ui/

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Είμαι κι εγώ κάτοχος του note 9 εδώ και δυό μήνες και φυσικά δηλώνω ενθουσιασμένη! Σας διαβάζω και έχω βρει tips πολύ χρήσιμα ήδη μέχρι τώρα.

Να ρωτήσω όμως, έχει κάποιος κατεβάσει το good lock από κάποιο store εκτός του ελληνικού που ...δεν το έχει (@#%¥£) ?

Πολύ χρήσιμο αλλά θέλω να μάθω αν τρέχει χωρίς θέματα στο 9.

 

Καλημέρα.

Το good lock δε λειτουργεί στη χώρα μας και δε πρόκειται προς το παρόν .

Υπάρχει τρόπος βγάζοντας τη Sim, αλλάζοντας vpn για να φαίνεται άλλης χώρας κτλ που είναι λίγο περίπλοκος.

 

Αν θες δοκίμασε να βρεις το bad lock που είναι το ίδιο αλλά "πειραγμενο" έτσι ώστε να δουλεύει και στις χώρες που δεν υποστηρίζεται.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς relocation του πλήκτρου Bixby; Κυκλοφορούν εφαρμογές που το κάνουν αλλά δεν ξέρω αν είναι ασφαλείς.

 

 

Δουλεύει χωρίς προβλήματα, έβγαλα το κωλοbixby και έβαλα τον φακό.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Είμαι κι εγώ κάτοχος του note 9 εδώ και δυό μήνες και φυσικά δηλώνω ενθουσιασμένη! Σας διαβάζω και έχω βρει tips πολύ χρήσιμα ήδη μέχρι τώρα.

Να ρωτήσω όμως, έχει κάποιος κατεβάσει το good lock από κάποιο store εκτός του ελληνικού που ...δεν το έχει (@#%¥£) ?

Πολύ χρήσιμο αλλά θέλω να μάθω αν τρέχει χωρίς θέματα στο 9.

Βγάλε τη sim κατέβασε μία εφαρμογή για VPN, βάλε χώρα Αγγλία και κατέβασε τες. 5 λεπτά υπόθεση είναι. Τώρα οποιαδήποτε άλλη πηγή εκτός store σημαίνει ότι κατεβάζεις με δικό σου ρίσκο, με ότι αυτό συνεπάγεται...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μια βοήθεια σας παρακαλώ έκανα επαναφορά το τηλέφωνο και ξέχασα τον κωδικό του email και δεν μπορώ να επαναφέρω τίποτα πέστε μου σας παρακαλώ πώς μπορώ να επαναφέρω τον κωδικό σας ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει ειδική ρύθμιση για να βλέπω όταν καλώ κάποιον να μου δείχνει ότι μιλάει στη άλλη γραμμή? Γιατί στο mate δούλευε κανονικά.....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μια βοήθεια σας παρακαλώ έκανα επαναφορά το τηλέφωνο και ξέχασα τον κωδικό του email και δεν μπορώ να επαναφέρω τίποτα πέστε μου σας παρακαλώ πώς μπορώ να επαναφέρω τον κωδικό σας ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά
Εάν έχεις ξεχάσει τον κωδικό μπες από έναν υπολογιστή στο email σου και εκεί που γράφεις τον κωδικό επέλεξε την επιλογή ότι τον έχεις ξεχάσει και ανάλογα με τον τρόπο που έχεις επιλέξει θα μπορέσεις να βάλεις καινούργιο κωδικό (μέσω sms, μέσω αλλού email κτλ)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Τις τελευταίες ημέρες έχω ένα πρόβλημα με διαδοχικές διαφημίσεις που εμφανίζονται στο κινητό μου , κάτι που είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό . Με το άνοιγμα μιας εφαρμογής πχ. fb ,μου πετάει διαφήμιση στην αρχή . Ακόμα και με το ξεκλείδωμα του κινητού κάποιες φορές εμφανίζετε διαφήμιση. Έχω κάνει απεγκαταστάση πρόσφατων εφαρμογών αλλά τίποτα.

Ξέρει κανείς πως διορθώνετε αυτό το πρόβλημα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Τις τελευταίες ημέρες έχω ένα πρόβλημα με διαδοχικές διαφημίσεις που εμφανίζονται στο κινητό μου , κάτι που είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό . Με το άνοιγμα μιας εφαρμογής πχ. fb ,μου πετάει διαφήμιση στην αρχή . Ακόμα και με το ξεκλείδωμα του κινητού κάποιες φορές εμφανίζετε διαφήμιση. Έχω κάνει απεγκαταστάση πρόσφατων εφαρμογών αλλά τίποτα.

Ξέρει κανείς πως διορθώνετε αυτό το πρόβλημα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Η συσκευή από μόνη της δεν έχει διαφημίσεις. πολύ πιθανό κάποια δωρεάν εφαρμογή που έχεις κατεβάσει, τρέχει στο παρασκήνιο. Κάνε επανεγκατάσταση και μην βάζεις δωρεάν εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το εγκατέστησα κι εγώ.. έχεις δώσει όλα τα permissions που θέλει μέσω PC? Δουλεύει κανονικά έτσι? Γιατί απλή εγκατάσταση απ το τηλέφωνο έχει ένα μικρό λαγκ (μια μωβ οθόνη) πριν κάνει ότι το χεις βάλει να κάνει..
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου ποια εφαρμογή για call recording είναι καλή και δουλεύει σωστά με τη συσκευή μας.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ACR Call Recorder...

Ευχαριστώ Βαγγέλη, αγόρασα κατευθείαν την Pro version για δοκιμή. Απ'ότι δοκιμάζω και βλέπω ηχογραφεί αυτόματα όλες τις κλήσεις έτσι;

Επίσης, απενεργοποιήσα την επιλογή που μου δείχνει συνέχεια το notification ότι το ACR είναι enabled. Έβγαλε warning όμως ότι μπορεί να μη λειτουργήσει αυτόματα το ACR κάποια στιγμή και καλό θα ήταν να μην το κάνω disable. Σου έχει συμβεί ποτέ;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βαγγέλη, αγόρασα κατευθείαν την Pro version για δοκιμή. Απ'ότι δοκιμάζω και βλέπω ηχογραφεί αυτόματα όλες τις κλήσεις έτσι;

Επίσης, απενεργοποιήσα την επιλογή που μου δείχνει συνέχεια το notification ότι το ACR είναι enabled. Έβγαλε warning όμως ότι μπορεί να μη λειτουργήσει αυτόματα το ACR κάποια στιγμή και καλό θα ήταν να μην το κάνω disable. Σου έχει συμβεί ποτέ;

 

Κι εγω ανενεργο εχω το background active icon, αλλα δεν μου εχει τυχει ποτε να χασω εγγραφη. Ναι, ειναι εξαιρετικη εφαρμογη, την εχω χρονια σε pro mode. Ναι, ολες τις κλησεις αυτοματα, ακομα και αυτες που κανεις με ΒΤ. Με την προ εκδοση, εχεις και δυνατοτητα cloud sync με την υπηρεσια της επιλογης σου (απο μια μεγαλη γκαμα).

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ανενεργο εχω το background active icon, αλλα δεν μου εχει τυχει ποτε να χασω εγγραφη. Ναι, ειναι εξαιρετικη εφαρμογη, την εχω χρονια σε pro mode. Ναι, ολες τις κλησεις αυτοματα, ακομα και αυτες που κανεις με ΒΤ. Με την προ εκδοση, εχεις και δυνατοτητα cloud sync με την υπηρεσια της επιλογης σου (απο μια μεγαλη γκαμα).

Χμ, το πρώτο αρνητικό που διαπίστωσα είναι ότι δεν καταγράφει τις κλήσεις μέσω wi-fi. Και δυστυχώς επειδή η έδρα της εταιρίας μου είναι σε χωριό με κάκιστο σήμα το wi-fi call μ'έχει σώσει. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση γι'αυτό;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά στην ομάδα και σε όλους θα ήθελα να αναφέρω κάτι για τη κινηταρα την πήρα πριν ενα μίνα σφραγιστό σε μπλεδακι και ήταν οπτασία ομολογώ, χρόνια πολλά στην samsung και όλα τα μοντέλα τα εχω τιμήσει ειναι το μικρόβιο βλέπεις. τωρα εχω το s9+ duos και το έδωσα μόνο και μόνο επειδή κάποια μέρα το έπιασα απο την οθόνη και το πίσω μέρος απο την μεριά που ειναι το πενάκι και ένιωσα να ακούγετε κατι σαν να μην ειναι κολλημένει καλα η οθόνη θα έλεγα και έκανε όπως πάει να ξεκολλήσει κάτι που έχεις κολλήσει με ταινία διπλής όψεως έκανε κριτς κρατς αλλα οχι συνέχεια κολαγε θα ελεγα ετσι καπως για καποια λεπτα και μετα δεν το εκανε εκεινη την στιγμή μετα απο ωρα βεβαια οταν πίεζες παλι απο την μεριά που ειναι το πενάκι και στο κέντρο της οθόνης το ξανάκανε πάλι αυτο σαν να μην ειναι κολλημένω εκει σε αυτο το σημειο θα ελεγα και επειδη ειμαι και λιγο ψείρας και δεν μπήκα στην διαδικασία να το πάω για service arvanto το εβαλα για πουλημα και πηρα παλι το s9+.εχει συμβεί αυτο σε αλλον? απλα το αναφέρω δεν ηταν ετσι δραματικό το θέμα αλλα σπάστηκα και ας το δοκιμάσετε ετσι για το ****το εαν κανει καποιο κρατς κρουτς οχι πολυ δυνατο αλλα το κανει σαν να κολλαει ξεκολλάει κατι απο την οθόνη. αυτο ετσι για την ιστορια απλα σπαστικα πραγματικα και το εδωσα μαγκες.......................
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...