Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν με αφήνει να διαλέξω 2 γλώσσες σε εξωτερικό πληκτρολόγιο bluetooth. Χρησιμοποιώ το GBoard και ενώ στο πληκτρολόγιο της οθόνης μπορώ να διαλέξω 2 γλώσσες (ελληνικά και αγγλικά) στο εξωτερικό πληκτρολόγιο (physical keyboard) δεν με αφήνει. Όταν δλδ. πηγαίνω Settings\General Management\Language and input\Physical Keyboard\Gboard και μου εμφανίζονται οι διαθέσιμες γλώσσες, δεν μου επιτρέπει να διαλέξω πάνω από μία. Το smartphone φυσικά είναι Note 9. Μήπως κάποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Πώς δουλέυει η μετατροπή κειμένου σε ομιλία?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάνει κανονικά εξαγωγή κειμένου από σελίδα αλλά όχι από εικόνα. Το Bixby vision πάντως κάνει άψογη εξαγωγή κειμένου από εικόνα.

 

Send from Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Ναι εξαιρετική δουλειά απο το Bixby Vision...

Και για όποιον δεν το έχει δουλέψει επίσης εξαιρετικό (θα έλεγα και καλύτερο) είναι το Microsoft translator (δωρεαν στο playstore) υο οποίο αν κατεβάσεις τις γλώσσες που θες λειτουργεί και offline χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ... Εχει τα πάντα μέχρι και live μετάφραση απο ομιλία....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ερώτηση μου ήρθε mail και λεει 20% έκπτωση στο πλαίσιο για κινητά άνω των 200ε αυτό πάει συνδιαστικα με Επιστροφή φπα αμα το πάρω σε εταιρικο αφμ; το ρωτάω γιατί πολλοί αγοράζουν έτσι και ξέρουν

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ερώτηση μου ήρθε mail και λεει 20% έκπτωση στο πλαίσιο για κινητά άνω των 200ε αυτό πάει συνδιαστικα με Επιστροφή φπα αμα το πάρω σε εταιρικο αφμ; το ρωτάω γιατί πολλοί αγοράζουν έτσι και ξέρουν

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το τιμολόγιο θα αναγράφει και φυσικά θα πληρώσεις την αρχική τιμή του προϊόντος. Το ποσό της επιστροφής θα πιστωθεί στην κάρτα σου και θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για άλλες αγορές...

Link to comment
Share on other sites

Το τιμολόγιο θα αναγράφει και φυσικά θα πληρώσεις την αρχική τιμή του προϊόντος. Το ποσό της επιστροφής θα πιστωθεί στην κάρτα σου και θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για άλλες αγορές...
Όταν λες το ποσό της επιστροφής εννοείς το 20% λογικά, τον φπα δεν τον γλιτώνω;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες το ποσό της επιστροφής εννοείς το 20% λογικά, τον φπα δεν τον γλιτώνω;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το mail πρώτα απευθύνεται σε συγκεκριμένη πιστωτική νομίζω είναι Eurobank επιστροφή

 

Αν κάνει 1100 θα σου αφαιρέσουν το ΦΠΑ = 887 τα οποία αυτά θα τα πληρώσεις με αυτή την πιστωτική και αφού τα πληρώσεις θα σου βάλουν μέσα για την επόμενη σου αγορά το 20% του 887 κλπ

 

 

EDIT

ΆΚΥΡΟ αν η εταιρία είναι αλλουνού θα πρέπει η πιστωτική να είναι στο όνομα της εταιρείας..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το mail πρώτα απευθύνεται σε συγκεκριμένη πιστωτική νομίζω είναι Eurobank επιστροφή

 

Αν κάνει 1100 θα σου αφαιρέσουν το ΦΠΑ = 887 τα οποία αυτά θα τα πληρώσεις με αυτή την πιστωτική και αφού τα πληρώσεις θα σου βάλουν μέσα για την επόμενη σου αγορά το 20% του 887 κλπ

 

 

EDIT

ΆΚΥΡΟ αν η εταιρία είναι αλλουνού θα πρέπει η πιστωτική να είναι στο όνομα της εταιρείας..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OK ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΆΚΥΡΟ αν η εταιρία είναι αλλουνού θα πρέπει η πιστωτική να είναι στο όνομα της εταιρείας..

 

Αυτό δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Πριν αλλάξει αυτό με το ΦΠΑ ειχα πληρώσει σε τιμολόγιο στην εταιρία του αδερφού μου με την δική μου πιστωτική χωρίς κανένα πρόβλημα (στον κωτσοβολο). Ο αριθμός η ο κάτοχος της πιστωτικής δεν φαίνονται στο τιμολόγιο, το μόνο που έλεγε είναι ότι έγινε πληρωμή μέσω κάρτας.

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Πριν αλλάξει αυτό με το ΦΠΑ ειχα πληρώσει σε τιμολόγιο στην εταιρία του αδερφού μου με την δική μου πιστωτική χωρίς κανένα πρόβλημα (στον κωτσοβολο). Ο αριθμός η ο κάτοχος της πιστωτικής δεν φαίνονται στο τιμολόγιο, το μόνο που έλεγε είναι ότι έγινε πληρωμή μέσω κάρτας.

 

Σε έναν έλεγχο θα του πετάξουν το έξοδο έξω, καθώς και ο λογιστής έπρεπε να το κάνει αν το κινητό έκανε πάνω από 500+ΦΠΑ..

Άρα το ότι γίνεται δε σημαίνει ότι είναι και σωστό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το απόλυτο ξενέρωμα.

Με θήκη spigen neo hybrid στο κινητό το μόνο που φοβόμουν ήταν τα πλαϊνά της οθόνης που είναι σχετικά εκτεθειμένα. Γυρνώντας σπίτι και μην έχοντας πέσει το κινητό παρατηρώ ένα σκίσιμο στην άκρη του ηχείου και ρωγμές που καταλήγουν στις άκρες. Απλά δεν εξηγείται. Η οθόνη δουλεύει κανονικά όποτε μάλλον πάει το κινητό για αλλαγή digitizer. Αν ισχύει αυτό γιατί δε μου έχει σπάσει ποτέ οθόνη σε κινητό οπότε δε γνωρίζω. Το κακό είναι πως βρίσκομαι σε ταξίδι και γυρνάω Αθήνα σε 2 εβδομάδες. Γνωρίζουμε πόσο κοστίζει η διαδικασία στη Samsung?

Ελπίζω να ποστάρω στο σωστό νήμα.

Ευχαριστώ

Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Το απόλυτο ξενέρωμα.

Με θήκη spigen neo hybrid στο κινητό το μόνο που φοβόμουν ήταν τα πλαϊνά της οθόνης που είναι σχετικά εκτεθειμένα. Γυρνώντας σπίτι και μην έχοντας πέσει το κινητό παρατηρώ ένα σκίσιμο στην άκρη του ηχείου και ρωγμές που καταλήγουν στις άκρες. Απλά δεν εξηγείται. Η οθόνη δουλεύει κανονικά όποτε μάλλον πάει το κινητό για αλλαγή digitizer. Αν ισχύει αυτό γιατί δε μου έχει σπάσει ποτέ οθόνη σε κινητό οπότε δε γνωρίζω. Το κακό είναι πως βρίσκομαι σε ταξίδι και γυρνάω Αθήνα σε 2 εβδομάδες. Γνωρίζουμε πόσο κοστίζει η διαδικασία στη Samsung?

Ελπίζω να ποστάρω στο σωστό νήμα.

Ευχαριστώ

 

Και πως έσπασε χωρίς πέσιμο;

Link to comment
Share on other sites

Και πως έσπασε χωρίς πέσιμο;
Ειλικρινά δεν ξέρω. Το κινητό το προσέχω όσο δεν πάει. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι λεκές, πήγα να το καθαρίσω με πανάκι και απόρησα κιόλας πως είναι δυνατόν να έχει λεκέ σε τέτοιο σημείο. c77d32e56b3eaa7f4c4e7155861f78f1.jpg
Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να γινει αυτο ετσι απλα.η στην τσεπη σου η απο πτωση εγινε.εμενα μου επεσε 2 φορες απο αποσταση 1 μετρου πανω σε χαλιά ομως στο σπιτι και δεν επαθε τιποτα.επισης η αλλαγη δεν γινεται επιλεκτικα μονο digitizer, παει με την οθονη και υπολογισε καπου 300 ισως και παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά....

Μου φαίνεται εξαιρετικά τραβηγμένο να έχει πάθει τέτοια ζημιά το κινητό χωρίς πτώση ή χτύπημα . Όλα τα κινητά μου τα έχω στην τσέπη μου. Αν σου δείξω το iPhone 4 δεν έχει ούτε γρατζουνιά στην οθόνη του. Το note Το προσέχω 2 φορές γιατί είναι μεγάλο οπότε πάντα βγαίνει από την τσέπη όταν πω να κάτσω

Τεσπα, η ζημιά έγινε οπότε θα γνωρίζω απ κοντά το service της Samsung.

Είναι αυτό στη λεωφόρο Κηφισίας?

Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω note 8 ή note 9.Όποιος έχει την καλοσύνη να μου πει αν το note 8 είναι τόσο χάλια σε μπαταρία όσο διαβάζω εδώ μέσα.Εκτός της μπαταρίας δεν βλέπω τρελές διαφορές για να δώσει κάποιος 850 € στην καλύτερη να πάρει το note 9.To κινητό μου το δουλεύω κυρίως με wifi γύρω στις 3-4 ώρες ημερισίως μπορεί και παραπάνω και τα τηλέφωνα να είναι το πολύ 1 ώρα χωρίς bluetooth ανοιχτό. Όπως βλέπετε δεν είμαι Heavy User...Θα μου βγάζει άνετα την ημέρα μπρεί και 2?

Ας απαντήσει κάποιος που είχε και τα 2 κινητά!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε used ένα Ν8 , απλά η άποψη μου με σκάρτα 500 ευρώ θα έχεις μια απ' τις καλύτερες συσκευές για την χρήση που κάνεις.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω note 8 ή note 9.Όποιος έχει την καλοσύνη να μου πει αν το note 8 είναι τόσο χάλια σε μπαταρία όσο διαβάζω εδώ μέσα.Εκτός της μπαταρίας δεν βλέπω τρελές διαφορές για να δώσει κάποιος 850 € στην καλύτερη να πάρει το note 9.To κινητό μου το δουλεύω κυρίως με wifi γύρω στις 3-4 ώρες ημερισίως μπορεί και παραπάνω και τα τηλέφωνα να είναι το πολύ 1 ώρα χωρίς bluetooth ανοιχτό. Όπως βλέπετε δεν είμαι Heavy User...Θα μου βγάζει άνετα την ημέρα μπρεί και 2?

Ας απαντήσει κάποιος που είχε και τα 2 κινητά!

 

Έχω το Note 8 (θα πάω στο 9 λόγω μικροβιου).

Η μπαταρία μετά το τελευταίο update απογειώθηκε. Με αρκετά βαριά χρήση θα σου βγάζει σίγουρα μια μέρα (προσωπικά πάντα φορτίζω το βράδυ). Δύο μέρες με τίποτα βέβαια.

Η απόφαση δική σου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω note 8 ή note 9.Όποιος έχει την καλοσύνη να μου πει αν το note 8 είναι τόσο χάλια σε μπαταρία όσο διαβάζω εδώ μέσα.Εκτός της μπαταρίας δεν βλέπω τρελές διαφορές για να δώσει κάποιος 850 € στην καλύτερη να πάρει το note 9.To κινητό μου το δουλεύω κυρίως με wifi γύρω στις 3-4 ώρες ημερισίως μπορεί και παραπάνω και τα τηλέφωνα να είναι το πολύ 1 ώρα χωρίς bluetooth ανοιχτό. Όπως βλέπετε δεν είμαι Heavy User...Θα μου βγάζει άνετα την ημέρα μπρεί και 2?

Ας απαντήσει κάποιος που είχε και τα 2 κινητά!

 

Και εγώ το Ν8 έχω, και με βγάζει άνετα μέρα... Είναι πολύ καλή συσκευή, και το βρίσκεις μεταχειρισμενο σε πολύ καλή τιμή, και με θήκη τζαμακι κλπ....

Link to comment
Share on other sites

θα το πάρω με τιμολόγιο και λογικά θα πάει κάτω από 500€.

Ευχαριστώ! θα πάω για Note 8..

Edited by tassos78
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...