Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά και σε μένα η γρήγορη ασύρματη. Προτείνω στο φίλο που έχει το θέμα να τσεκάρει αυτά που του έγραψα παραπάνω...

Για την ωρα δεν έχω βρει κανένα bug στη Beta που να είναι άξιο λόγου.

Θα ήθελα μόνο τα animations των recent apps και σε κάποια ακόμα σημεία να είναι πιο smooth...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλα με για Ενσύρματη αλλά για την ασυρματη
Βάλε τον φορτιστή του Note 9 και το καλώδιο του Note 9. Αν το ασύρματος φορτιστής είναι με micro USB βεβαιώσου ότι το καλώδιο είναι της Samsung. Αφυσε το 20 λεπτά να φορτίζει, σήκωσε το από τον φορτιστή και θα υπάρχει η επιλογή.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κρατάει σαφώς περισσότερο από του Νote 8.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βαλε ενα ξεκλειδωμα προσωπου (ή και ίριδα) να καθαρισεις :lol:

Πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να φταιει στην περιπτωση σου (εχεις ενεργη τοποθεσια υψηλης ακριβειας υποθετω, μονιμα)...

 

Ποιό είναι καλύτερο;

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κρατάει σαφώς περισσότερο από του Νote 8.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ποιό είναι καλύτερο;

 

Η ίριδα έχει μεγαλύτερη ακρίβεια ασυζητητί. Βάλε και τα 2, να έχεις αυξημένη ακρίβεια

Link to comment
Share on other sites

Η ίριδα έχει μεγαλύτερη ακρίβεια ασυζητητί. Βάλε και τα 2, να έχεις αυξημένη ακρίβεια

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σε νέο note 9 πορτογαλικό (TPH) με κάρτα cosmote δε μπορεί να βρει την τελευταία ενημέρωση του λογισμικού ARK2 και βγάζει αυτό το μήνυμα

 

Οι πιο πρόσφατες ενημερώσεις έχουν ήδη εγκατασταθεί.

Τρέχουσα έκδοση N960FXXU2ARI9/N960FOXM2ARI7/N960FXXU2ARI4

Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας: 1 Σεπτεμβρίου 2018 ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ

 

Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί;

Link to comment
Share on other sites

Σε νέο note 9 πορτογαλικό (TPH) με κάρτα cosmote δε μπορεί να βρει την τελευταία ενημέρωση του λογισμικού ARK2 και βγάζει αυτό το μήνυμα

 

Οι πιο πρόσφατες ενημερώσεις έχουν ήδη εγκατασταθεί.

Τρέχουσα έκδοση N960FXXU2ARI9/N960FOXM2ARI7/N960FXXU2ARI4

Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας: 1 Σεπτεμβρίου 2018 ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ

 

Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί;

 

Η κάρτα sim από τη στιγμή που δεν επέλεξες να κάνεις επαναφορά για να γυρίσει σε cos, δε παίζει ρόλο.

Τώρα γιατί δε στη βγάζει την ενημέρωση, είναι ένα ερώτημα.

Εγώ προσωπικά θα περνούσα με Odin την eur και θα έμενα έτσι.

Επίσης να το συνδέσεις σε υπολογιστή με smartswitch και πιθανόν να σου βγάλει την αναβάθμιση.

Αν πάλι δε το έχεις με το odin ίσως χρειάζεται επαναφορά να ξεκολλησει.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες επειδή την πάτησα και νόμιζα ότι έχω άδεια micro sd αλλά δεν, εάν πάρω από το tablet που ομως εχει αρχεία και φακέλους μεσα και ρίξω στο root της κάρτας το zip θα κάνω δουλειά χωρίς να πειραχτουν τα αρχεία που υπαρχουν;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες επειδή την πάτησα και νόμιζα ότι έχω άδεια micro sd αλλά δεν, εάν πάρω από το tablet που ομως εχει αρχεία και φακέλους μεσα και ρίξω στο root της κάρτας το zip θα κάνω δουλειά χωρίς να πειραχτουν τα αρχεία που υπαρχουν;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι φυσικά, προχώρα έτσι, δεν έχεις θέμα

Όταν τελειώσεις απλά σβήνεις το zip

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά, προχώρα έτσι, δεν έχεις θέμα

Όταν τελειώσεις απλά σβήνεις το zip

Ευχαριστώ φίλε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και το μπριζακι της Samsung αλλά πάλι δεν είναι η γρήγορη ασύρματη φόρτιση,ούτε υπάρχει το μενου,Μήπως επειδή φοράω την beta pie?

 

Φοράς beta rom που δεν έχει γίνει καν release official. Και περιμένεις από ένα thread που δεν είναι καν για root και που δεν φοράει κανεις beta rom P να λύσης το πρόβλημα σου... Γιατί απλά δεν πας στο thread που έχει την rom που φόρεσες να ρωτήσεις τον Dev? Eφόσον η rom είναι beta θα έχει σίγουρα προβλήματα σε πόλους τομής. Αυτά πρέπει να τα αναφέρεις εκεί που πρέπει εδώ είναι off topic.

Link to comment
Share on other sites

Φοράς beta rom που δεν έχει γίνει καν release official. Και περιμένεις από ένα thread που δεν είναι καν για root και που δεν φοράει κανεις beta rom P να λύσης το πρόβλημα σου... Γιατί απλά δεν πας στο thread που έχει την rom που φόρεσες να ρωτήσεις τον Dev? Eφόσον η rom είναι beta θα έχει σίγουρα προβλήματα σε πόλους τομής. Αυτά πρέπει να τα αναφέρεις εκεί που πρέπει εδώ είναι off topic.

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα...

Είναι official beta, δεν υπάρχει dev που να την έχει φτιάξει/ανεβάσει και εδώ την έχουμε βάλει κάποιοι και δεν έχουμε αυτό το πρόβλημα. Όπως και δεν έχει αναφερθεί xda αυτό το πρόβλημα από άλλους χρήστες.

 

Μιας και δεν είχε δοκιμάσει το φορτιστή ούτε με oreo δε ξέρω αν είναι θέμα του φορτιστή.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε νέο note 9 πορτογαλικό (TPH) με κάρτα cosmote δε μπορεί να βρει την τελευταία ενημέρωση του λογισμικού ARK2 και βγάζει αυτό το μήνυμα

 

Οι πιο πρόσφατες ενημερώσεις έχουν ήδη εγκατασταθεί.

Τρέχουσα έκδοση N960FXXU2ARI9/N960FOXM2ARI7/N960FXXU2ARI4

Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας: 1 Σεπτεμβρίου 2018 ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ

 

Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί;

 

Μπορεί να μην ήρθε ακόμα η αναβάθμιση στα πορτογαλικα note 9. H αναβάθμισης δεν πάνε κατευθείαν σε όλες τις χώρες προέλευσης. Μπορεί να πάρει και 2 μήνες να σου έρθει. Πάρε το csc σου και μπες στο site τις samsung και δες με βάση το csc σου αν έχει πάρει update το TPH και αν δεν έχει πάρει update ποτε θα το πάρει. Tα γραφή όλα αναλυτικά εκει μεσα.

Aκόμα σου έχει ιστορικό τον updates και changelog.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην ήρθε ακόμα η αναβάθμιση στα πορτογαλικα note 9. H αναβάθμισης δεν πάνε κατευθείαν σε όλες τις χώρες προέλευσης. Μπορεί να πάρει και 2 μήνες να σου έρθει. Πάρε το csc σου και μπες στο site τις samsung και δες με βάση το csc σου αν έχει πάρει update το TPH και αν δεν έχει πάρει update ποτε θα το πάρει. Tα γραφή όλα αναλυτικά εκει μεσα.

Aκόμα σου έχει ιστορικό τον updates και changelog.

Υπάρχει αναβάθμιση σε σχέση με το λογισμικό που φοράει:

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note9/SM-N960F/TPH/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα...

Είναι official beta, δεν υπάρχει dev που να την έχει φτιάξει/ανεβάσει και εδώ την έχουμε βάλει κάποιοι και δεν έχουμε αυτό το πρόβλημα. Όπως και δεν έχει αναφερθεί xda αυτό το πρόβλημα από άλλους χρήστες.

 

Μιας και δεν είχε δοκιμάσει το φορτιστή ούτε με oreo δε ξέρω αν είναι θέμα του φορτιστή.

 

Eγώ μια official beta τρέχω και είναι του Dr.Ketan δεν ξέρω τι φοράτε εσείς αλλα αυτή η official beta που φοράτε εσείς τι είναι? prerelease τις official android P rom τις samsung ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει αναβάθμιση σε σχέση με το λογισμικό που φοράει:

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note9/SM-N960F/TPH/

 

Tότε η λύση είναι odin xD

Link to comment
Share on other sites

Eγώ μια official beta τρέχω και είναι του Dr.Ketan δεν ξέρω τι φοράτε εσείς αλλα αυτή η official beta που φοράτε εσείς τι είναι? prerelease τις official android P rom τις samsung ?

 

Είναι η official pie beta που έδωσε η Samsung σε γερμανικές και ινδικές συσκευές μέσω της εφαρμογής Samsung members.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι η official pie beta που έδωσε η Samsung σε γερμανικές και ινδικές συσκευές μέσω της εφαρμογής Samsung members.

 

ααα δεν το ήξερα αυτό. Ε υπομονή τότε θα τα φτιάξουν όλα. Ισος είναι πρόβλημα που το παθαίνουν κάποιοι χρηστες και δεν είναι στην πλειοψηφία. Ο kernel κάθε μέρα θα έχει και fixies. Eτσι και αλλιώς για την samsung μιλάμε. Eνα πράγμα φτιάχνει άλλο χαλάει. Στο τέλος πάντως όλα καλά πάνε.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει η αναβάθμιση επίσημα, θα είναι υποχρεωτική; Γιατί δεν θέλω να την κάνω για να μην χάσω το call recording.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει η αναβάθμιση επίσημα, θα είναι υποχρεωτική; Γιατί δεν θέλω να την κάνω για να μην χάσω το call recording.

 

Στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου-ενημέρωση λογισμικού ξετίκαρε την αυτόματη λήψη μέσω wifi.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Houston we have a problem! Ακολούθησα τα βήματα για την beta και κάνει abort. Καμία ιδεα;f9b411a856214b6d2db63f6e175f83e8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Houston we have a problem! Ακολούθησα τα βήματα για την beta και κάνει abort. Καμία ιδεα;f9b411a856214b6d2db63f6e175f83e8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως είναι προβληματικό το αρχείο που κατέβασες; Να το κατεβάσεις πάλι και να δοκιμάσεις.

Σε EUR είσαι;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι προβληματικό το αρχείο που κατέβασες; Να το κατεβάσεις πάλι και να δοκιμάσεις.

Σε EUR είσαι;

Thanks φίλε, αν και πέρασε από το μυαλό μου δεν το δοκίμασα, το κατεβάζω ξανά. Σε cosmote, πως λέγεται, COS;

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thanks φίλε, αν και πέρασε από το μυαλό μου δεν το δοκίμασα, το κατεβάζω ξανά. Σε cosmote, πως λέγεται, COS;

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη πρώτη σελίδα που κατέβασες το.ζιπ γράφει τα csc που μπορείς να περάσεις το update. Δε βλέπω το cos πουθενά. :/

https://www.dropbox.com/s/amqi4vsat2jzyqb/Screenshot_20181207-230526.jpg?dl=0

 

Μήπως αυτό είναι το πρόβλημα.

Δε ξέρω αν άλλο παιδί εδώ που τη πέρασε έχει cos.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στη πρώτη σελίδα που κατέβασες το.ζιπ γράφει τα csc που μπορείς να περάσεις το update. Δε βλέπω το cos πουθενά. :/

https://www.dropbox.com/s/amqi4vsat2jzyqb/Screenshot_20181207-230526.jpg?dl=0

 

Μήπως αυτό είναι το πρόβλημα.

Δε ξέρω αν άλλο παιδί εδώ που τη πέρασε έχει cos.

Α νόμιζα ότι είχες COS αρχικά και εσύ, μάλλον αυτό θα είναι τότε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α νόμιζα ότι είχες COS αρχικά και εσύ, μάλλον αυτό θα είναι τότε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν περνάει πάνω σε cos 100%. Το επαθα και εγω με s9plus. Πέρασα πρώτα BTU και μετά beta

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...