Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως συμβαινει μονο σε εσενα;εχω κανει δοκιμη τωρα αλλα δεν βγαζει φωτο οπως αναφερεις.η τελευταια φωτο που εβγαλα ειναι πριν 3 ωρες και εμεινε αυτη

http://i66.tinypic.com/2wdszk6.jpg

Στείλε απανωτά 5 6 μηνύματα και θα το κάνει. Σε εμένα έτσι έγινε.

 

Send from Samsung Note 9

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στείλε απανωτά 5 6 μηνύματα και θα το κάνει. Σε εμένα έτσι έγινε.

 

Send from Samsung Note 9

Το ξανά δοκίμασα. Πρέπει να κλείσεις το ίντερνετ να περιμένεις λίγη ώρα και να σου έρθουν απανωτά μηνύματα. Ανοίγεις την κάμερα και μετά ανοίγεις τα δεδομένα και βγάζει φωτογραφία.

 

Send from Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι το Νοτε 9 μου δεν εχει την επιλογη συνθεση αν δεν επιλεξω παραληπτη; Το Note 8 που εχω την εχει και μπορω να γραψω μηνυματα χωρις να προσθεσω παραλήπτες ,εχω κανει κάτι λαθος;

 

παιδια το ειδε καποιος αυτο που γραφω;

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ειδε καποιος αυτο που γραφω;

Ναι δεν έχει.... Και δεν ξέρω γιατί... Αν και δεν μου φαίνεται απαραίτητο για τον σκοπό που εξυπηρετεί η εφαρμογή...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ειδε καποιος αυτο που γραφω;

εγγενως η εφαρμογη μηνυματα αλλαξε,πρωτα θα εισαγεις εναν παραληπτη,αν δεν θες να βαλεις ονομα η αριθμο απλα γραψε ενα γραμμα πχ το χ,συνεχισε την συνθεση και θα παραμεινει στα προχειρα.το νοημα των μηνυματων ειναι να υπαρχει αποδεκτης,λογικο δεν ειναι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στείλε απανωτά 5 6 μηνύματα και θα το κάνει. Σε εμένα έτσι έγινε.

 

Send from Samsung Note 9

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ξανά δοκίμασα. Πρέπει να κλείσεις το ίντερνετ να περιμένεις λίγη ώρα και να σου έρθουν απανωτά μηνύματα. Ανοίγεις την κάμερα και μετά ανοίγεις τα δεδομένα και βγάζει φωτογραφία.

 

Send from Samsung Note 9

 

οχι δεν αλλαξε κατι,ειναι οπως πριν,ισως χρειαστει να κανεις μια επαναφορα;καπου κατι μπορει να κολλησε,πρωτα απο ολα κανε επανεγκατασταση το messenger.αυτο ειναι σοβαρο προβλημα δεν θα το αφηναν οι μηχανικοι λογισμικου ειτε στην facebook ειτε στην samsung.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να έρθω και στο note 9, μετά από λίγες σύντομες δοκιμές συσκευών του ανταγωνισμού... Πίσω στο λιμανι μου, λοιπόν κι εγώ...!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να έρθω και στο note 9, μετά από λίγες σύντομες δοκιμές συσκευών του ανταγωνισμού... Πίσω στο λιμανι μου, λοιπόν κι εγώ...!
Επιτέλους Βαγγέλη, με το καλό λοιπόν.

Έκδοση; Χρώμα;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους Βαγγέλη, με το καλό λοιπόν.

Έκδοση; Χρώμα;

 

Στοχευα στην 8/512, αλλα δεν βρήκα σε νορμάλ τιμή, σε αντίθεση με το 128αρι, του οποίου έγινα κάτοχος σε μαύρο χρώμα.

Ήδη το σεταρα, φόρεσα spigen rugged armor κι ένα φθηνό γυαλί (για την ωρα) και μπήκε για πρώτη φόρτιση.

Από τη φάση του σεταρισματος βλέπω ξεκάθαρη βελτίωση και στην αυτονομία, συγκριτικά με το s9+, που είχα σαν βασική συσκευή, οπότε νομίζω θα τα πάμε καλά μέχρι την έλευση του s10 (και γιατί όχι κι ακόμα παραπέρα)...

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Στοχευα στην 8/512, αλλα δεν βρήκα σε νορμάλ τιμή, σε αντίθεση με το 128αρι, του οποίου έγινα κάτοχος σε μαύρο χρώμα.

Ήδη το σεταρα, φόρεσα spigen rugged armor κι ένα φθηνό γυαλί (για την ωρα) και μπήκε για πρώτη φόρτιση.

Από τη φάση του σεταρισματος βλέπω ξεκάθαρη βελτίωση και στην αυτονομία, συγκριτικά με το s9+, που είχα σαν βασική συσκευή, οπότε νομίζω θα τα πάμε καλά μέχρι την έλευση του s10 (και γιατί όχι κι ακόμα παραπέρα)...

Για να δούμε...

 

Παντα ο επιλογος του ποστ ...Ωραιος:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παντα ο επιλογος του ποστ ...Ωραιος:p:lol:

 

Χαχαχα, πράγματι. Κάτι σαν απόφθεγμα...:lol:

Το κακό είναι ότι πάντα δοκιμάζω τον ανταγωνισμό (από όπου κι αν προέρχεται αυτός), με πρόθεση να αλλαξοπιστησω μόνιμα και να πάω σε άλλο στρατόπεδο (βλέπε Apple με το Χ, Huawei με το P20 pro και όλα τα κορυφαία κινέζικα). Αλλά φευ...

On topic, τώρα. Ποιο καλώδιο χρησιμοποιείτε για σύνδεση με οθόνη; το μενού του dex ενεργοποίειται πλέον χωρίς dex pad, σωστά; ένα απλό usb C to hdmi αρκεί;

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτά τα δύο. Το δεύτερο έχει και τροφοδοσία. 5b1a002d1f55a62646967d17a9c97a18.jpgabdf1f911e32619efcaa31c32a288434.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Το δεύτερο δουλεύει στα 4K/60Hz ή μέχρι 30Hz;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η οθόνη που το συνδέω δεν είναι 4Κ δεν το έχω ψάξει. Πώς το βλέπω για να σου πω;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η οθόνη που το συνδέω δεν είναι 4Κ δεν το έχω ψάξει. Πώς το βλέπω για να σου πω;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Χρεάζεται να το συνδέσεις σε οθόνη ή TV 4K/60Hz.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να έρθω και στο note 9, μετά από λίγες σύντομες δοκιμές συσκευών του ανταγωνισμού... Πίσω στο λιμανι μου, λοιπόν κι εγώ...!
Που ήσουν ρε Βαγγέλη τόσο καιρό; για ποιες συσκευές αναφέρεσαι σαν ανταγωνισμό του Note 9; πάλι στο X πηγές :D

 

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτά τα δύο. Το δεύτερο έχει και τροφοδοσία. 5b1a002d1f55a62646967d17a9c97a18.jpgabdf1f911e32619efcaa31c32a288434.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Έχεις link?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω μη διαθέσιμο πια. Αν ενδιαφέρεσαι σκέφτομαι να το δώσω γιατί θα κρατήσω το άλλο που έχει και την τροφοδοσία.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On topic, τώρα. Ποιο καλώδιο χρησιμοποιείτε για σύνδεση με οθόνη; το μενού του dex ενεργοποίειται πλέον χωρίς dex pad, σωστά; ένα απλό usb C to hdmi αρκεί;

Ερώτηση: για ποιο λόγο να χρησιμοποιείται καλώδιο πέρα από gaming? Ρωτάω γιατί οποιος διαθέτει Smart TV με ένα απλο mirroring ή ενα bubbleUpnP κάνει τα περισσότερα πολύ ευκολότερα. Όποιος πάλι δεν έχει με ενα chromecast των 20-30 ευρώ ή ένα boxακι την μετατρέπει σε smart.

...και ειδικά όσοι έχουν Samsung Smart TV υπάρχει και δυνατότητα μέχρι και αμφίδρομου mirroring (π.χ. να βλέπεις τηλεόραση στο κινητό σου) όπως και πολλά ακόμη καλούδια.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: για ποιο λόγο να χρησιμοποιείται καλώδιο πέρα από gaming? Ρωτάω γιατί οποιος διαθέτει Smart TV με ένα απλο mirroring ή ενα bubbleUpnP κάνει τα περισσότερα πολύ ευκολότερα. Όποιος πάλι δεν έχει με ενα chromecast των 20-30 ευρώ ή ένα boxακι την μετατρέπει σε smart.

...και ειδικά όσοι έχουν Samsung Smart TV υπάρχει και δυνατότητα μέχρι και αμφίδρομου mirroring (π.χ. να βλέπεις τηλεόραση στο κινητό σου) όπως και πολλά ακόμη καλούδια.

 

Ναι, ισχύουν αυτά που λες. Το καλώδιο χρειάζεται για να ενεργοποιήσει την επιλογή Samsung dex (που μέχρι και το s9+ χρειαζόταν το Samsung dex). Είναι πολύ χρήσιμο και βολικό να είσαι πχ σε ταξίδι στο εξωτερικό και να μπορείς να κάνεις λίγη δουλειά στο δωμάτιο ενός ξενοδοχείου (έχοντας απλά ένα bt keyboard μαζί σου)...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ισχύουν αυτά που λες. Το καλώδιο χρειάζεται για να ενεργοποιήσει την επιλογή Samsung dex (που μέχρι και το s9+ χρειαζόταν το Samsung dex). Είναι πολύ χρήσιμο και βολικό να είσαι πχ σε ταξίδι στο εξωτερικό και να μπορείς να κάνεις λίγη δουλειά στο δωμάτιο ενός ξενοδοχείου (έχοντας απλά ένα bt keyboard μαζί σου)...

To surface pro 5 το έδωσες;...ο ορισμός του tablet/ultraportable laptop/τα κάνω όλα και συμφέρω. :lol:

Ολα τα υπόλοιπα είναι υποκατάστατα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ισχύουν αυτά που λες. Το καλώδιο χρειάζεται για να ενεργοποιήσει την επιλογή Samsung dex (που μέχρι και το s9+ χρειαζόταν το Samsung dex). Είναι πολύ χρήσιμο και βολικό να είσαι πχ σε ταξίδι στο εξωτερικό και να μπορείς να κάνεις λίγη δουλειά στο δωμάτιο ενός ξενοδοχείου (έχοντας απλά ένα bt keyboard μαζί σου)...

 

Βαγγελη καλος ορισες και παλι ...όπως ειχα ξαναγραψει και παλιοτερα εγω εχω παρει και λειτουργω αυτό το καλωδιο https://www.ebay.com/itm/USB-3-1-Type-C-USB-C-to-4K-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-For-Samsung-Galaxy-S8-Macbook/253299177802?hash=item3af9ceb94a%3Am%3AmqNtMH1PtF5m9al7Jykh_UA&var=552448053418 το οποιο λειτουργει κανονικα και σε Note 8, S9+ (σε αυτά σαν μεταδοση εικονας) αλλα και με το Note 9 σαν μεταδοση εικονας και Dex...

Λειτουργει επισης αψογα και με το Huawei p20 pro σαν μεταδοση εικονας και pc mode...

Βεβαια δεν εχει ξεχωριστη τροφοδοσια αλλα anyway....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

To surface pro 5 το έδωσες;...ο ορισμός του tablet/ultraportable laptop/τα κάνω όλα και συμφέρω. :lol:

Ολα τα υπόλοιπα είναι υποκατάστατα.

 

Το έδωσα μπας και γνωρίσει κι άλλος κόσμος αυτά τα μαγικά μηχανάκια. Όσο βλέπω να επιλέγουν macbook Air και παίρνοντας τα Pixel της οθόνης αγκαλιά για νανούρισμα, αντί για μηχανάκια σαν τα surface, θα θεωρώ ότι είμαστε ακόμα πολύ πίσω... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαγγελη καλος ορισες και παλι ...όπως ειχα ξαναγραψει και παλιοτερα εγω εχω παρει και λειτουργω αυτό το καλωδιο https://www.ebay.com/itm/USB-3-1-Type-C-USB-C-to-4K-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-For-Samsung-Galaxy-S8-Macbook/253299177802?hash=item3af9ceb94a%3Am%3AmqNtMH1PtF5m9al7Jykh_UA&var=552448053418 το οποιο λειτουργει κανονικα και σε Note 8, S9+ (σε αυτά σαν μεταδοση εικονας) αλλα και με το Note 9 σαν μεταδοση εικονας και Dex...

Λειτουργει επισης αψογα και με το Huawei p20 pro σαν μεταδοση εικονας και pc mode...

Βεβαια δεν εχει ξεχωριστη τροφοδοσια αλλα anyway....

 

Κώστα ωραίος. Καλή τιμή για 4κ, θα ρίξω ένα να έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα μπας και γνωρίσει κι άλλος κόσμος αυτά τα μαγικά μηχανάκια. Όσο βλέπω να επιλέγουν macbook Air και παίρνοντας τα Pixel της οθόνης αγκαλιά για νανούρισμα, αντί για μηχανάκια σαν τα surface, θα θεωρώ ότι είμαστε ακόμα πολύ πίσω... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κώστα ωραίος. Καλή τιμή για 4κ, θα ρίξω ένα να έρχεται.

Σωστός ελπίζω να ξεμπερδεψες και από το X αν και νομίζω ότι το max θα το κάνεις μια δοκιμή.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ελπίζω να ξεμπερδεψες και από το X αν και νομίζω ότι το max θα το κάνεις μια δοκιμή.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Σε καμία περίπτωση. Για ένα Μαξ θα χρειαζόμουν +600 συγκριτικά με όσα ξόδεψα για το νότε 9. Πλέον, έτσι όπως εξελίχθηκαν οι τιμές των μήλων δεν πλησιάζω καν. Μονο το Μαξ αξίζει, αλλά σε καμία περίπτωση στην τιμη που ζητάνε

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση. Για ένα Μαξ θα χρειαζόμουν +600 συγκριτικά με όσα ξόδεψα για το νότε 9. Πλέον, έτσι όπως εξελίχθηκαν οι τιμές των μήλων δεν πλησιάζω καν. Μονο το Μαξ αξίζει, αλλά σε καμία περίπτωση στην τιμη που ζητάνε
Δεν είναι μόνο αυτό ρε Βαγγέλη (αν και συμφωνώ απόλυτα) αλλά και αυτό το ios δεν αντέχεται πολύ περιορισμός. Απορώ πώς άντεξες με το X εγώ σε 4 μέρες γύρισα στο Android και ανασανα. Ενιωθα πλήρως εγκλοβισμενος.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτό ρε Βαγγέλη (αν και συμφωνώ απόλυτα) αλλά και αυτό το ios δεν αντέχεται πολύ περιορισμός. Από το πώς άντεξες με το X εγώ σε 4 μέρες γύρισα στο Android και ανασανα. Ενιωθα πλήρως εγκλοβισμενος.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Έχει πολλά θετικά το ios. Φυσικά, όμως, και πάμπολλα αρνητικά. Ποιος είπε ότι άντεξα; το X έμεινε μια βδομαδα στην κατοχή μου, η βασική μου συσκευή από τότε μέχρι σήμερα ήταν το s9+. Τώρα, πλέον, note 9. Σαμμυ σταθερά, για τα γούστα μου ακόμα κανείς δεν την έχει ξεπεράσει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...