Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιεί κάποιος WiFi calling/volte με την τελευταία global beta?

Αν ναι, μπορείτε να δείτε αν έχετε κ εσείς υπερβολικό Battery drain σε cell standby (μεγαλύτερο κ απο της οθόνης)??

Link to comment
Share on other sites

To πρωτο αλλα την κατεβασα απ ευθειας στο τηλεφωνο και με τις τρεις τελειες μεσα απο τον updater ανοιγει ο file explorer οοου βρισκω την ρομ και μολις κανω τικ να την επιλεξει μετα δεν κανει τιποτα.
Σβήσε αυτήν που έχεις ήδη κατεβάσει, και κατέβασε την τότε από τον υπολογιστή σου από εδώ http://bigota.d.miui.com/9.1.24/miui_MIMAX3Global_9.1.24_d047e61450_9.0.zip και μετά καντην copy στη συσκευή σου, και ακολούθησε πάλι την ιδια διαδικασία, πάτησε στις 3 τελίτσες στον updater, επιλεγεις αυτήν που κατέβασες και μετέφερες από τον υπολογιστή και μετά ναλτο να την εγκαταστησει. Υποψιν, θα κάνει ουσιαστικά φormat th συσκευή σου και θα σου σβήσει τα παντα, ότι έχεις μεσα, ακόμη και φωτός, βίντεο, μουσική, data ..... Οποτε τα κανεις ότι χρειάζεσαι αντιγραφή στο PC σου και τα μεταδερεις και πάλι μετά αφού έχεις στήσει το κινητό με την Dev πλέον .... :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι πέρασε η εποχή που είχαν τα χέρια μου γράσα από το πληκρολόγιο..... Τι θέλει να πει ο ποιητής? Κατέβασε τα καινούρια windows..... μετά βάλε αυτό το patch, μετά ξαναεγκατέστησε τις εφαρμογές..... κοκ.......

 

Μετά από win 3.0, 3.1, 3.11, NT, 95, 98, XP, 2000, millennium, vista, 8.0, 8.1, 10, και δεν ξέρω πόσα ξέχασα..... πέρασα σε macOS και βρήκα την υγειά μου. You cannot teach an old dog new tricks.... που λέει και η διαφήμιση. Οπότε όταν η 9.0 έρθει ΟΤΑ, έχει καλώς. Κουράστηκα μωρέ παιδιά να πειραματίζομαι.....

Link to comment
Share on other sites

Απ τη μανα του, οπως το ανοίγεις το κινητό τι keyboard εχει; SwiftKey ή της Google; Οχι οτι εχει καμια σημασία.. Ο,τι γουστάρεις κατεβάζεις, απλα ειδα σε κατι βίντεο να έχει Google και παραξενευτηκα γιατι ο,τι ξαομι ειχα ειχαν SwiftKey.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ τη μανα του, οπως το ανοίγεις το κινητό τι keyboard εχει; SwiftKey ή της Google; Οχι οτι εχει καμια σημασία.. Ο,τι γουστάρεις κατεβάζεις, απλα ειδα σε κατι βίντεο να έχει Google και παραξενευτηκα γιατι ο,τι ξαομι ειχα ειχαν SwiftKey.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το swiftkey (όταν εχουμε κανει log in με ένα λογαριασμο)….κραταει τις ρυθμισεις του σε οποια συσκευή το εγκαταστήσουμε ??

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω kwnana. Δεν ειχα καταλαβει οτι εχει βιτσια και την θελει απο υπολογιστη.
Χαχαχα, ποτε δεν ξερεις .... :lol:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

το swiftkey (όταν εχουμε κανει log in με ένα λογαριασμο)….κραταει τις ρυθμισεις του σε οποια συσκευή το εγκαταστήσουμε ??
Ναι, εγω απο 2 ξαομί που ειχα SwiftKey εχει κρατήσει ολα τα δεδομένα αυτόματης συμπλήρωσης, τα themes που ειχα κτλ. Τελικα SwiftKey εχει το 3αρι;

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεστε με αν ειναι κατι χιλιοειπωμενο αλλα ειμαι καινουριος στο android .

 

Μολις αγορασα το Mi Max 3 και ενω εχω βαλει default browser τον chrome , οταν ανοιγω καποιο link μεσα απο το messenger μου το ανοιγει με τον mi browser ...

 

Υπαρχει τροπος να ανοιγουν ολα με chrome ??

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεστε με αν ειναι κατι χιλιοειπωμενο αλλα ειμαι καινουριος στο android .

 

Μολις αγορασα το Mi Max 3 και ενω εχω βαλει default browser τον chrome , οταν ανοιγω καποιο link μεσα απο το messenger μου το ανοιγει με τον mi browser ...

 

Υπαρχει τροπος να ανοιγουν ολα με chrome ??

καλησπέρα φιλε μου... μηπως μπορεις να απενεργοποιήσεις τον μαμα browser ?? η λογικα στις ρυθμισεις θα εχει επιλογη κάθε εφαρμογή με τι πρόγραμμα θες να ανοιγει….συγνωμη αλλα δε το εχω μπροστα μου να είμαι πιο λεπτομερης:)

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, διαχείριση εφαρμογών, επάνω δεξιά τις 3 τελείες, προεπιλεγμενες εφαρμογές. Πας στον browser και επιλέγεις τον Chrome.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, διαχείριση εφαρμογών, επάνω δεξιά τις 3 τελείες, προεπιλεγμενες εφαρμογές. Πας στον browser και επιλέγεις τον Chrome.

 

ευχαριστούμε πολύ αδερφε :)

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια...εχει ακουστει ποτε περιπου θα βγει το 4 ?? καποια στοιχεια για το νέο μοντελο ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημέρα παιδια...εχει ακουστει ποτε περιπου θα βγει το 4 ?? καποια στοιχεια για το νέο μοντελο ??

 

Δεν υπάρχει σχετική διαρροή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα, κάθε καλοκαίρι αλλάζει το μοντέλο του max.Λογικά και φέτος το ίδιο θα κάνουν.

Τελικά... μας παρακολουθούν

https://gr.gizchina.com/2019/01/31/me-othones-gigas-7-2-intson-erchontai-ta-xiaomi-mi-max-4-kai-mi-max-4-pro-timi-apo-205e/

Edited by kyrliot
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Οχι notch ελεος :mad:

 

Όντως, δεν υπάρχει λόγος να γίνει σεμεδάκι η οθόνη μίας έτσι κι αλλιώς μεγάλης συσκευής. Τα 3-4 mm επιπλέον οθόνης δεν αξίζουν το πετσόκομμα.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Καλα, δε νομίζω πως χρειάζεται και ιδιαίτερα μεγάλη φαντασία για το πως θα ειναι το 4αρι. Δεν διεκδικεί και δαφνες σχεδιασμού η εταιρία. Το άρθρο απλα επιβεβαίωσε αυτο που περιμενα. Ενα μεγεθυμενο Redmi Note 6 Pro θα ειναι. Αντε, στην καλύτερη περίπτωση να ειναι ενα μεγεθυμενο Redmi Note 7. Την ιδια συνταγη ακολουθούν πάντα. Και φυσικά μην περιμένετε πιο πλατιά οθόνη. Πλαναστε πλανην οικτράν. Να εύχεστε να παραμείνει 18:9 και όχι τίποτα 19:9 σοκοφρετα...

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία (για το κάδρο) όσον αφορά την σχεδίαση αποκλείεται να είναι το παρωχημένο πλέον design του redmi note 6 pro, σαφώς θα έχει ισχυρή επιρροή από το Redmi note 7 - μόνο να μην είναι πλαστικό το περίγραμμα...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αφου εκαναν 18:9 το 3αρι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να πλατυνουν το επόμενο. Εγω για το 4αρι ποντάρω στο οτι στην ουσια θα ειναι ενα Redmi Note 7 στις 7,2 ίντσες με 19.5:9 με το νοτς σταγόνα κτλ. Μια χαρα θα είναι δηλαδή εαν και εφόσον συνηθίσει κάποιος τη στενη οθόνη. Εγώ ας πούμε από το mi max 2 που ειχα πηγα στο Honor 8X. Δηλαδή απο τις 6,44 και 16:9, πηγα σε 6,5 και 19.5:9. Σε πληροφορώ οτι εχω ξενερώσει με αυτό το στενομακρο, ειδικα στη θεαση βίντεο YouTube που χαζευω πολλες ωρες και γι αυτό "ψήνομαι" για αγορα του mi max 3. Πιστεύω οτι θα είναι το τελευταίο χορταστικό μεγάλο τηλέφωνο πριν γινουν και τα mi max σοκοφρετες του 19:9

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το 18/9 είναι οριακά αποδεκτό.... Μετά γίνεται σοκοφρετα....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς. Εμένα μου κακοφάνηκε πολύ απο την απλα που ειχα στο mi max 2, αυτο το στενομακρο του Honor. Στην ουσία με το 19:9 στις 6,5 ίντσες ειναι σαν να εχεις 5,5. Για να δεις full screen στο γιουτουμπ "κοβει" πολυ οθονη πανω και κατω στο βιντεο. Γελοίο ειναι. Ειδικά αν εχει το βίντεο και embedded υπότιτλους τους χανεις τελείως. Αυτα ζω και ψήνομαι για mi max 3. Τουλάχιστον 18:9 και 7 ιντσες απλας.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εαν το notch είναι water drop τύπου mate 20x δεν με χαλάει ιδιαίτερα. Ευελπιστώ σε μια λίγο πιο πλατιά οθόνη επίσης τύπου mate 20x. Ο 675 θα κάνει καλά την δουλειά του και η μπαταρία θα θερίζει. Η καμ του θα είναι μια καλή αναβάθμιση αν και ευελπιστώ στην Pro έκδοση να μπει ο 586 φακός όπως θα πράξει στο Note 7pro, λουκουμακι τα 6GB ram....

Σήμερα παρέλαβα το Mi Pad 4 plus... Άψογο...

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

5645df836745aba27b7b698de03d1ffe.jpg

 

δωσε λεπτομερειες, απο που , ποσο, κινεζικο η γκλομπαλ κλπ κλπ

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Από Banggood 246 με κουπόνι.... Τώρα είναι στα 262. Λένε global version αλλά δεν υπάρχει global Rom αυτήν την στιγμή. Μου ήρθε με custom Rom xiaomi.eu miui 10 - unlocked bootloader και με υποστήριξη ελληνικής γλώσσας και πάει σφαίρα.... Πολύ smooth

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:up: :up: :lol:

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Οφ τοπικ αλλά έχει ενδιαφέρον.

Εγώ πάντως αγόρασα και μου έρχεται σε λίγες μέρες το Huawei enjoy Max 4/128 στα 260€ με τον 660 όπως δηλαδή φημολογειται ότι θα έρθει το Μαξ 4 μόλις το παραλάβω σας λέω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Οφ τοπικ αλλά έχει ενδιαφέρον.

 

Εγώ πάντως αγόρασα και μου έρχεται σε λίγες μέρες το Huawei enjoy Max 4/128 στα 260€ με τον 660 όπως δηλαδή φημολογειται ότι θα έρθει το Μαξ 4 μόλις το παραλάβω σας λέω εντυπώσεις

Αυτο ειναι με αλλα λόγια το Honor 8X Max. Δεν κυκλοφορεί όμως κάπου ευρωπαϊκή βερσιόν οταν το εψαχνα κι εγω. Κινέζικο μονο εδιναν που σε προετρεπαν κιολας μην αναβαθμίσεις σε Pie μόλις σου ερθει ειδοποίηση. Καταλαβες δηλαδή...

 

On topic τωρα, εγω ετοιμάζομαι να μπω στην παρεα σας. Θα παραγγείλω το θεριό οσονούπω γιατι δεν παλεύεται το στενομακρο 19:9 που εχω τωρα.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι με αλλα λόγια το Honor 8X Max. Δεν κυκλοφορεί όμως κάπου ευρωπαϊκή βερσιόν οταν το εψαχνα κι εγω. Κινέζικο μονο εδιναν που σε προετρεπαν κιολας μην αναβαθμίσεις σε Pie μόλις σου ερθει ειδοποίηση. Καταλαβες δηλαδή...

 

On topic τωρα, εγω ετοιμάζομαι να μπω στην παρεα σας. Θα παραγγείλω το θεριό οσονούπω γιατι δεν παλεύεται το στενομακρο 19:9 που εχω τωρα.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το enjoy Max το έχει πάρει ο κολλητός στην U.S την φυσικά κινεζική βερσιόν, το έχει αναβαθμίσει στην pie και είναι κατά ευχαριστημένος, το πήρα μετά από δική του προτροπή.

Ον τοπικ κι εγώ τώρα, με το Μαξ 3 είμαι περίπου 3 μήνες, ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ κινητό και δεν θα το αλλάζω με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...