Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια χώρα που αν την επιλέξουμε ενεργοποιεί το face unlock; Για κάποιο λόγο, επίσης, δε μπορώ να συνδέσω το κλασικό bluetooth της Xiaomi. Καμιά ιδέα κανείς;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν φλασαρεις

Κωνσταντινε link για να την κατεβάσουμε έχουμε ? ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινε link για να την κατεβάσουμε έχουμε ? ;)

http://bigota.d.miui.com/V10.0.1.0.OEDMIFH/miui_MIMAX3Global_V10.0.1.0.OEDMIFH_220b8e8eab_8.1.zip

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση έχω την global έκδοση 4/64 GB με κλειδωμένο bootloader φοράει την 9.6.7.0 global ROM v9 ...μπορώ να φλασαρω από πάνω την V10 που αναφέρεται παραπάνω ???....το έχει κάνει κάποιος ??
Link to comment
Share on other sites

Έρευνα τότε θα το κάνω και εγώ .... Επανέρχομαι μετά ......αν όλα πάνε καλά ...χαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ όλα καλά φαίνονται ... ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

κοιτα πιο πανω στο post #543 του Panospc

V10.0.1.0.OEDMIFH/miui_MIMAX3Global_V10.0.1.0.OEDMIFH_220b8e8eab_8.1.zip

Ευχαριστω πολύ :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω 6/128 με CN 10.0.3.0 μπορώ να περάσω αυτήν μόλις ξεκλειδώσει ο bootloader;
Μόλις κυκλοφορήσει σε fastboot μορφή για κατέβασμα, μπορείς να την περάσεις με το MiFlash επιλέγοντας το "Clean All"
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εμενα που ειναι στο δρομο απο ολλανδια μερια, με το που ερθει και το στησω παιζει να εχει ερθει και η 10 ΟΤΑ. ε ρε γλεντια το θηριο.... :lol: :lol: :D :D
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εμενα που ειναι στο δρομο απο ολλανδια μερια, με το που ερθει και το στησω παιζει να εχει ερθει και η 10 ΟΤΑ. ε ρε γλεντια το θηριο.... :lol: :lol: :D :D

Και να μην έρθει ΟΤΑ τη βάζουμε μoνοι μας manually :lol:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα! :) Το περιμένω και εγώ από μέρα σε μέρα όπως και κάτι θήκες, tempered glass…Θα ενημέρωσω μόλις παραλάβω … Κοιτάζω και για micro SD SanDisk 256GB κάποιο άξιοπιστο site αλλά δεν έχω βρει ακόμα κάτι… SanDisk θέλω να πάρω γιατί έχω και μια 128αρα στο Galaxy Note 4 εδώ και 4 χρόνια και μου έχει κρατήσει μια χαρά… Από e-bay την έιχα πάρει μετά από πολύ ψάξιμο και ευτυχώς ήταν η original γιατί υπάρχουν πολλές ψεύτικες όπως και στο Amazon και θέλει πολύ προσοχή… Ο dealer που είχα αγοράσει την 128αρα στο e-bay δεν έχει 256αρα και είμαι σε αναζήτηση… Στο e-bay την βρίσκω στα 70€ περίπου με 2€-3€ επιπλεον για shipping αλλά το σκέφτομαι μην την πατήσω… Στο Skroutz οι τιμές είναι στα ύψη και εκεί είναι αμφίβολο αν είναι original ή fake… Στην τελική έχω βρει την 200αρα SanDisk σε μεγάλα πολυκαταστήματα εδώ στην Ελλάδα στα 90€ και αναγκαστικά με βλέπω να κάνω κίνηση εκεί αν δεν κρατηθώ μέχρι την Black Friday μήπως πετύχω εκεί κάποια προσφορά… Εχει αγοράσει κανείς SanDisk από το internet κάπου αξιόπιστα και να ήταν ευχαριστήμενος?Το official online shop της SanDisk κάνει αποστολές μόνο στην Αμερική…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια χώρα που αν την επιλέξουμε ενεργοποιεί το face unlock; Για κάποιο λόγο, επίσης, δε μπορώ να συνδέσω το κλασικό bluetooth της Xiaomi. Καμιά ιδέα κανείς;

 

Καλημέρα άγγελε. Εγώ έχω βάλει περιοχή Χονγκ Κονγκ και έχω κανονικά face unlock. Εντωμεταξύ αν έχεις και αυξημένη την φωτεινότητα πιάνει το ξεκλείδωμα ακόμα και σε πίσσα σκοτάδι!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, με την 9.6.7 global που φοράω εγώ ακόμα, το κινητό λειτουργεί μια χαρά! Κανένα πρόβλημα ούτε με wifi, ούτε με σημα, ούτε με ειδοποιήσεις ούτε τίποτα. Αν μου έκανε pair και το bluetooth θα ήταν τέλεια. Εν αναμονή για το 10. (Βαριέμαι να φλασάρω)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, με την 9.6.7 global που φοράω εγώ ακόμα, το κινητό λειτουργεί μια χαρά! Κανένα πρόβλημα ούτε με wifi, ούτε με σημα, ούτε με ειδοποιήσεις ούτε τίποτα. Αν μου έκανε pair και το bluetooth θα ήταν τέλεια. Εν αναμονή για το 10. (Βαριέμαι να φλασάρω)

 

Δεν χρειαζεται να φλασαρεις. Κοιτα πιο πανω στα μηνυματα. Κατεβαζεις την επίσημη miui 10 global stable και την περνας μεσω του updater της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα κι εγώ την 10. Την κατέβασα από το λινκ που γράψατε παραπάνω πήγα στον updater και πάτησα επιλογή λήψης πακέτου ενημέρωσης, την επέλεξα και έκανε την αναβάθμιση. Όλα καλά προς το παρόν. Ένα νέο που είδα εκτός από το όλο θέμα βέβαια που αλλάζει, ήταν στην κάμερα. Εμφανίστηκε το εικονίδιο AI στο κέντρο.
Link to comment
Share on other sites

Ένα μπαγκ που είδα είναι ότι εκεί που μιλάς στο messenger του Facebook και έχεις ενεργή την εικόνα του συνομιλητή και θες να πας πίσω κάνοντας swipe left or right δέν κάνει τίποτα. Έχοντας ενεργοποιήσει βέβαια τα gestures σε full screen. Αν έχει κάποιος το ίδιο μπαγκ παρακαλώ να το αναφέρει
Link to comment
Share on other sites

Ένα μπαγκ που είδα είναι ότι εκεί που μιλάς στο messenger του Facebook και έχεις ενεργή την εικόνα του συνομιλητή και θες να πας πίσω κάνοντας swipe left or right δέν κάνει τίποτα. Έχοντας ενεργοποιήσει βέβαια τα gestures σε full screen. Αν έχει κάποιος το ίδιο μπαγκ παρακαλώ να το αναφέρει

 

Έκανα επανεκκίνηση και το πρόβλημα λύθηκε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Πήρα και εγώ μόλις πριν από λίγο την 10. Το θέμα με το λανγκ σε κατάσταση πλήρους οθόνης υπάρχει ακόμα, και είναι ακριβώς το ίδιο με πρίν, τώρα αν θα κάνουν κάτι άλλο όπως κάποιος φίλος έχει προαναφέρει με νέες αναβαθμίσεις επιμέρους μένει να το δούμε! Πάντως το Λανγκ ζει και βασιλεύει. Δεν έχω προσέξει κάτι άλλο ακόμα, και κάτι ακόμα, ακόμα και με την αναβάθμιση σε 10 θα πρέπει να δηλώσω τοποθεσία Ινδία για να έχω επιλογή θεμάτων; Μήπως να δηλώσω αν τρώω κοτόπουλο με κάρι; Είναι σοβαρά πράγματα αυτά; Edited by manos_1966
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ωπ.... Βλέπω ζωντάνια στο φόρουμ μετά από την έκδοση της global και μ αρέσει. Έχει μεταβεί κάνεις από China stable σε global ; Νομίζω ότι έχει αρκετές διαφορές, ίδιος στο μενού. Εγώ για παράδειγμα με την 10.0.3.0 China δεν έχω την επιλογή ενημέρωση εφαρμογών που παραθέτει ο φίλος πιο επάνω. Θα ήθελα να την δοκιμάσω(σε 160 ώρες που θα έχω και bootloader ξεκλείδωτο) αλλα φοβάμαι θα χάσω πολλά.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Panos έχει και ένα thread στο xda που δίνει link για recovery version της global. Αυτό το κατεβάζω και μέσα από recovery το περνάω και τέλος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε συσκευή αγορασμένη από Ελλάδα global version πριν μια ώρα πήρα την 10.0. 1.0

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...