Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Είναι μια απλή θήκη του 1$ και την πουλάει 10€, δεν αξίζει για κανένα λόγο!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μόλις από Banggood, το μαύρο φυσικα Global Version με το αυτοκόλλητο στα πλαγιά και η συσκευή ήρθε σφραγισμένη!

Η συσκευή είναι απλά φανταστική όσο πρόλαβα να την δω και είναι πραγματικά μεγάλη αναβάθμιση σε σχέση με το Max2!

Το μόνο που με ενόχλησε λίγο είναι ότι το πλήκτρο της έντασης παίζει αρκετά,μπαλατζαρει που λέμε και είναι λίγο ενοχλητικό αλλά θα το έχω με θήκη οπότε δεν το καταλαβαίνεις! Αντίθετα το power κουμπί είναι σούπερ!

 

καλοριζικο και καλοδουλευτο! εμενα μολις ξεκινησε το ταξιδι του προς τα εδω, αρα εχουμε δρομο ακομα, με βλεπω σε κανα 2 εβδομαδες, μεχρι τοτε θα παιζω με την αναζητηση για θηκες, εχω βαλει στο ματι αυτην, απο οτι διαβασα ειναι και μαγνητικη και την εχει κ σχετικα καλη τιμη

https://www.mythiki.gr/products/xiaomi-mi-max-3-dux-ducis-wallet-case-grey-detail.html :wacko:

αντε, στησε, κανε τα δικα σου και δωσε αναφορα :p

Edited by Alfakias74
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη, όλα καλά με το τηλέφωνο, αλλά για το λαγκάρισμα που κάνει έντονα σε κατάσταση full screen δεν πειράζει κανέναν; Μόνο εμένα πειράζει;
Link to comment
Share on other sites

Και μένα με ενοχλεί αλλά δεν με βολεύουν καθόλου τα on screen buttons....με τo miui 10 λένε ότι λύνεται σε μεγάλο βαθμό

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οταν λετε λαγκαρισμα σε φουλ σκρην? για καντε το λιγακι πιο λιανα να καταλαβουμε...

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

οταν λετε λαγκαρισμα σε φουλ σκρην? για καντε το λιγακι πιο λιανα να καταλαβουμε...
Εάν κρύψεις τα onscreen buttons και ενεργοποιήσεις τα full screen gestures, τα animations της μετάβασης στην αρχική οθόνη και των πρόσφατων εφαρμογών δεν είναι smooth.

 

Πιστεύω θα διορθωθεί μόλις ενσωματωθεί το Full-Screen Gesture 2.0

Στις πρώτες stable MIUI 10 ϊσως να μην υπάρχει γιατί είναι ένα χαρακτηριστικό που προστέθηκε αργότερα στις νεότερες dev.

Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το global και εβαλα unlock tool 1η Οκτ. μου εβγαλε 356 ωρες...προσπάθησα σήμερα αφού είχαν περάσει και μου έβγαλε πάλι το ίδιο:wacko::wacko: couldnt unlock "after 365 hours of trying to unlock the device"
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το global και εβαλα unlock tool 1η Οκτ. μου εβγαλε 356 ωρες...προσπάθησα σήμερα αφού είχαν περάσει και μου έβγαλε πάλι το ίδιο:wacko::wacko: couldnt unlock "after 365 hours of trying to unlock the device"
Μήπως πήγες στο developer options και ξανά πάτησες το add account and device και άρχισε πάλι από την αρχή η αντίστροφη μέτρηση;
Link to comment
Share on other sites

Πως είμαι τυχερός αφου μου εχει βγάλει 2 φορές 356ωρες...το ίδιο είναι με 720...

 

Οχι το add account στο developer μου είπε να το κάνω τη πρώτη φορά

 

Τη δεύτερη (ενω ηταν απενεργοποιημένο) δε μου το ζήτησε...μετά το ενεργοποίησα πάλι αλλά ηταν αργά...

 

Ειχα βγάλει το miui optimization στο developer options και αυτό με κάποιο τρόπο σου τα αφαιρεί τα developer options και πρέπει να τα ξανα βάλεις και να κάνεις usb debugging πάλι

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια! Πηρα το global version απο ελληνικο καταστημα κλειδωμενο bootloader εκδοση stable 9.6.7.0 και εχω το εξης κουλο! Πολλες φορες οπαν παταω το back button να χρειαζεται να το πατησω δυο τρεις φορες για να πιασει και αλλες παιζει αψογα! Το γυρισα στο πλαει landscape και η οθονη λειτουργει! Λες να ειναι software? Εκανα hard reset 3 φορες! Στο setup λειτουργει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Οταν δοθει στην κυκλοφορια επισημα απο την Info Quest στην Ελλαδα , φανταζομαι οτι τα περισσοτερα προβληματα που αντιμετωπιζετε εσεις που το παραγγηλατε νωριτερα απο το internet , θα εχουν λυθει . Σωστα ή οχι ?
Link to comment
Share on other sites

Και η info αυτο που παιρνουμε και εμεις απο το ιντερνετ θα φερει το global δεν θα φερει καμια αλλη εκδοση.

Η μονη διαφορα οτι θα ειναι πολυ ποιο ακριβο και οτι θα εχει δυο χρονια εγγυηση.

Συν οτι θα το φερουν αλυσιδες που δινουν με δοσεις για αυτους που τους αρρεσει να αγοραζουν κατι σε διπλασια τιμη επειδη βιαζονται λες και αγοραζουν νεφρο η γαλα για το παιδι τους. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ενα αλλο που εχω παρατηρησει (ειμαι με China Dev 8.8.9). Εκτος απο το οτι τα volume buttons ανεβοκατεβαζουν το media volume αντι για το ring volume σε οποιαδηποτε τυχαια οθονη εισαι (που απ'οτι διαβαζω ειναι το default στη MIUI 10), οταν τα παταω δεν το κανει κατευθειαν. Απο το πρωτο πατημα πρεπει να περασουν 2-3 δευτερολεπτα για να δουλεψουν. Αν αρχισω δηλαδη ξαφνικα να παταω επανειλημμενα το volume up για να δυναμωσω γρηγορα την ενταση, δεν πιανει αμεσως. Μιλαω παντα οταν βρισκομαι σε τυχαια οθονη, αν παιζει video πιανουν αμεσως.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στο forum της xiaomi πως σε μερικούς ήρθε αναβάθμιση σε global stable 10.0.1.0

Εδώ είναι το link για την recovery έκδοση της rom http://bigota.d.miui.com/V10.0.1.0.OEDMIFH/miui_MIMAX3Global_V10.0.1.0.OEDMIFH_220b8e8eab_8.1.zip

Η συγκεκριμένη rom έχει anti-rollback

 

Edit: Βγήκε και η global 9.6.6.0 σε fastboot, link εδώ http://bigota.d.miui.com/V9.6.6.0.OEDMIFD/nitrogen_global_images_V9.6.6.0.OEDMIFD_20180726.0000.00_8.1_global_586a61553b.tgz

 

Παιδια, ενα αλλο που εχω παρατηρησει (ειμαι με China Dev 8.8.9). Εκτος απο το οτι τα volume buttons ανεβοκατεβαζουν το media volume αντι για το ring volume σε οποιαδηποτε τυχαια οθονη εισαι (που απ'οτι διαβαζω ειναι το default στη MIUI 10), οταν τα παταω δεν το κανει κατευθειαν. Απο το πρωτο πατημα πρεπει να περασουν 2-3 δευτερολεπτα για να δουλεψουν. Αν αρχισω δηλαδη ξαφνικα να παταω επανειλημμενα το volume up για να δυναμωσω γρηγορα την ενταση, δεν πιανει αμεσως. Μιλαω παντα οταν βρισκομαι σε τυχαια οθονη, αν παιζει video πιανουν αμεσως.
Εγώ με την ίδια ακριβώς rom δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα.
Έχεις lags όταν εισαι με τα gestures?
Σ' εμένα έχει, η συγκεκριμένη rom είναι λίγο παλιά όμως. Αν έχει κάποιος την τελευταία dev, ας πει αν διορθώθηκε το συγκεκριμένο πρόβλημα. Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ από την συσκευή να κάνω την αναβάθμιση? Είναι η Official?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι official είναι, το αρχείο είναι ανεβασμένο στους servers της xiaomi, την έχουν λάβει μερικά τυχαία άτομα μέσω ota ώστε να δοκιμαστεί πρώτα. Εάν έχεις global συσκευή, λογικά μπορείς να το κάνεις μέσω του system updater. Αλλά όπως έγραψα, έχει anti-rollback, εάν έχει κάποιο πρόβλημα η rom μετά δεν μπορείς να πας στην προηγούμενη rom. Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

Και αν υπάρχει ενδεχόμενο πρόβλημα και είναι αντί ρόλ μπακ γιατί να ρισκάρει η σαομι μια συσκευή πελάτη της και μάλιστα με ευθύνη της?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έλα μου ντε....:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους. Μήπως στο miui 10 διορθώθηκε και το lag με τις gestures σε full screen?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ εγώ πέρασα την global fastboot 9.6.6.0 στην κινέζικη συσκευή μου και δεν μπορώ να κάνω κλήσεις.

Αρά παίζει το ενδεχόμενο να μην είναι συμβατή η global rom με τις κινέζικες συσκευές. Τώρα είμαι σε δίλημμα, να γυρίσω πίσω στην κινέζικη ή να δοκιμάσω να αναβαθμίσω στην MIUI 10 μήπως και διορθωθεί...

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιτυχής.... 1198df9eaffbd69414165f0d6615e8b9.jpg33a124fe91bc69a6295bcc349d9d62e8.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πες μας εντυπώσεις!!!

Gestures lag? Battery drain υπαρχει? Ταχύτητα σε σχέση με πριν? Αλλά bug υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ εγώ πέρασα την global fastboot 9.6.6.0 στην κινέζικη συσκευή μου και δεν μπορώ να κάνω κλήσεις.

Αρά παίζει το ενδεχόμενο να μην είναι συμβατή η global rom με τις κινέζικες συσκευές. Τώρα είμαι σε δίλημμα, να γυρίσω πίσω στην κινέζικη ή να δοκιμάσω να αναβαθμίσω στην MIUI 10 μήπως και διορθωθεί...

Τελικά έκανα update σε MIUI 10 και λύθηκε το πρόβλημα με τις κλήσεις. Το lag στα full screen gestures ακόμα παραμένει, αν και το περίμενα γιατί το full screen gesture 2.0 μπήκε στις τελευταίες dev και δεν νομίζω να έχει ενσωματωθεί ακόμα στην πρώτη MIUI 10 stable.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το miui 10 και το πρόβλημα που είχα στο global max 3 με λανθασμένες ηχητικές ειδοποίησεις στην stable 9.6.7.0, φαίνεται να λύθηκε.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πότε θα έρθει OTA και σε εμάς τους υπόλοιπους! :(

 

Να ρωτησω αν γινεται να περασουμε το update για MIUI 10 χειροκινητα μεσω του updater του κινητου, ΧΩΡΙΣ να σβηστουν ολα και να πρεπει να ξαναστησουμε το τηλ εξ αρχης?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...