Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, μου ήρθε το κινητό με miui 10 global 8.8.3, είναι κανονική rom αυτή ή πρέπει να την αλλάξω; Σε update μου γράφει 8.9.6 v2 και όταν πατήσω να γίνει Update αναφέρει ότι είμαι ήδη updated? Επίσης ο bootloader είναι unlocked! Edited by Digital-Entity
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ήρθε το κινητό με miui 10 global 8.8.3, είναι κανονική rom αυτή ή πρέπει να την αλλάξω; Σε update μου γράφει 8.9.6 v2 και όταν πατήσω να γίνει Update αναφέρει ότι είμαι ήδη updated?

Εάν πας Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες ρυθμίσεις σου δίνει να επιλέξεις σε ποια περιοχή μένεις;

Συνήθως οι ψεύτικες global είναι πειραγμένες κινέζικες οι οποίες δεν σου δίνουν να επιλέξεις περιοχή αλλά μόνο γλώσσα.

Εάν είναι κανονική global πρέπει να σου δίνει και επιλογή περιοχής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ήρθε το κινητό με miui 10 global 8.8.3, είναι κανονική rom αυτή ή πρέπει να την αλλάξω; Σε update μου γράφει 8.9.6 v2 και όταν πατήσω να γίνει Update αναφέρει ότι είμαι ήδη updated? Επίσης ο bootloader είναι unlocked!

 

Επίσης, αν μπορείτε παιδιά για να μας βοηθάτε και εμάς τους υπόλοιπους, γράφετε και από που το πήρατε και αν είναι κλειδωμένος ή όχι ο bootloader.

Thanks! :happy:

Edited by Angelos1983

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια μου, κλειδωσα τον bootloader και brickαρα το κινητο! Ξέρει κανείς πως φτιάχνει;

Έτσι μου 'ρχέται να το πετάξω όπου φτάνω και δεν ξαναπαίρνω xiaomi!

Edited by Digital-Entity
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια μου, κλειδωσα τον bootloader και brickαρα το κινητο! Ξέρει κανείς πως φτιάχνει;

Έτσι μου 'ρχέται να το πετάξω όπου φτάνω και δεν ξαναπαίρνω xiaomi!

Πώς τα κατάφερες; Πέρασες twrp;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα κατάφερες; Πέρασες twrp;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, απλά κλείδωσα τον bootloader και εμφανίζει, system is destroyed κτλ. Μόνο σε fastboot μπαίνει αλλά δεν μπορώ να περάσω άλλη rom εκτός και εάν το ξεκλειδώσω, αλλά δεν ξεκλειδώνει πια ούτε με το official xiaomi unlock tool.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου έχω την εντύπωση ότι πρέπει να στο ξεκλειδώσει το κατάστημα από όπου το πήρες για να ξεμπρικαρει.ας με διορθώσει κάποιος εάν κάνω λάθος.
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν μπαίνει ούτε recovery, λογικά μόνο εάν ανοίξεις το κινητό και με την μέθοδο testpoint μέσω EDL mode flashάρεις κάποια κινέζικη ROM
Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά κλείδωσα τον bootloader και εμφανίζει, system is destroyed κτλ. Μόνο σε fastboot μπαίνει αλλά δεν μπορώ να περάσω άλλη rom εκτός και εάν το ξεκλειδώσω, αλλά δεν ξεκλειδώνει πια ούτε με το official xiaomi unlock tool.
Εγώ δεν κατάλαβα πως το μπρικαρες χωρίς να περάσεις κάποια ρομ, ήσουν με την μουφα global;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα πως το μπρικαρες χωρίς να περάσεις κάποια ρομ, ήσουν με την μουφα global;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ήμουν με την μούφα τελικά. Επειδή είναι από Κίνα το κινητό, θα δω αν μπορεί η info-quest να κάνει το flashαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν με την μούφα τελικά. Επειδή είναι από Κίνα το κινητό, θα δω αν μπορεί η info-quest να κάνει το flashαρισμα.
Σε βλέπω να τρώς άκυρο και με το δίκιο τους. Τα ρίσκα των αγορών από Κίνα...

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν με την μούφα τελικά. Επειδή είναι από Κίνα το κινητό, θα δω αν μπορεί η info-quest να κάνει το flashαρισμα.
Έπρεπε να περιμένεις να βγει επίσημη ρομ ή να περάσεις την αγγλοκινεζικη.Και δεν υπηρχε λόγος να κλειδώσεις bootloader.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους!Χθες παρηγγειλα κι εγω απο το Honorbuy,την εκδοση 6/128,με την Αγγλοκινεζικη rom απο ευρωπαικη αποθηκη.Οταν παραλαβω θα σας πω εντυπωσεις.

 

Με το καλό να παραλάβεις, Τρίτη το αργότερο θα είναι στα χέρια σου.:cool:

 

Να σας πω τις πρώτες μου εντυπώσεις από τη συσκευή την οποία πήρα σε αντικατάσταση του ΜΑΧ2 (το οποίο είχε αντικαταστήσει το ΜΑΧ1:lol: )

Design: Εξαιρετική αναβάθμιση σε σχέση με τον προκάτοχο, bezeless με σωστό ratio και καθόλου ενοχλητικές αναλογίες μήκους -πλάτους δε δείχνει σαν τηλεκοντρόλ όσο αρκετά άλλα που ακολουθούν την τάση της εποχής. Το μόνο αρνητικό είναι οτι έξέχει από την πλάτη η πίσω κάμερα και θέλει μια σχετική προσοχή όταν το ακουμπάς (και οποσδήποτε θήκη) +25%

Ποιότητα κατασκευής: Στα ίδια επίπεδα με το ΜΑΧ2, δείχνει όμως πιο premium συνολικά ως αίσθηση. (+15%)

Φορητότητα/ Handling: To ελαφρύ στένεμα δείνει καλύτερο χειρισμό της συσκευής, μπορείς να κάνεις κάποιες εργασίες με το ένα χέρι και σίγουρα νοιώθεις πιο ασφαλής όταν το κρατάς, αφού το χέρι το κλειδώνει καλύτερα.(+30%)

Οθόνη: Πιο φωτεινή, κανένα θέμα για χρήση σε εξωτερικούς χώρους με ηλιοφάνεια, εξαιρετική ανάλυση και φυσικά απλά απολαυστική για Multimedia κατανάλωση. (+20%)

Ηχος: Πολύ καλός κατά τη διάρκεια των κλήσεων, όχι όμως τόσο "γεμάτος" στην αναπαραγωγή μουσικής και γενικότερα audio όσο του ΜΑΧ2 (- 15%)

Επεξεργαστής: Πιο σπιρτόζικος από τον προκάτοχο, όσες έντολές του έδωσα ανταπεξήλθε απροβλημάτιστα, χωρίς το παραμικρό κόλλημα. Θερμοκρασίες φυσιολογικές. Γενικά φαίνεται τίμιος.(+10%)

Η υποστήριξη της 800αρας B20 μπάντας κάνει θεαματική είσοδο στη σειρά και δείχνει τα δόντια της αμέσως. 4G με Wind σε όλα τα σημεία που καθημερινά αγκομαχούσα με το ΜΑΧ2(έκανα τη δουλειά μου και έτσι αλλά...) Αλλο να το λες και άλλο να το βιώνεις (+50%)

Μπαταρία: Με μια φόρτιση δεν μπορώ να πω τίποτε πέραν του ότι το έχω λιώσει όλη την ημέρα και βρίσκομαι στο 37%:X. Είναι αναμφισβήτητα μαζί με την οθόνη το μεγάλο ατού και του ΜΑΧ3.

Δακτυλικό αποτύπωμα: Ακαριαίο!

Η MIUI Global / Σταθερή 9.6.7.0 που φοράει το ΜΑΧ3 είναι πραγματικά απολαυστική στη χρήση της με πολλές ευκολίες και δυνατότητες.

Κάμερα, GPS δεν έχω ακουμπήσει ακόμα και δεν έχω την παραμικρή εικόνα.

 

Αυτά ως πρώτες εντυπώσεις από τη συσκευή. Σε γενικές γραμμές δηλώνω ιδιαίτερα ευχαριστημένος και θεωρώ πως είναι ένα ικανοποιητικό upgrade σε σχέση με το ΜΑΧ2 σε όλα σχεδόν τα επίπεδα.

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σχεδον σε ολα. Μονο για την οθονη, χρωματικα μου αρεσει περισσοτερο απο του MAX2, αλλα μου φαινεται ενα κλικ πιο σκοτεινη σε εξωτερικους χωρους με ηλιοφανεια.

 

Εσυ που εισαι με Global Stable, εχεις καθολου stutter στα full screen gestures?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σχεδον σε ολα. Μονο για την οθονη, χρωματικα μου αρεσει περισσοτερο απο του MAX2, αλλα μου φαινεται ενα κλικ πιο σκοτεινη σε εξωτερικους χωρους με ηλιοφανεια.

 

Εσυ που εισαι με Global Stable, εχεις καθολου stutter στα full screen gestures?

 

Αν αντιλαμβάνομαι τι εννοείς, τότε όχι δεν έχω παρατηρήσει κάτι το ενοχλητικό, τα gestures "κυλούν" ομαλά.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι!

Μόλις το παρέλαβα από εκεί με DHL (τη Global Version 4/64)

Αστραπιαίο shipping (με το ανάλογο κόστος)

Παραγγελία 6/9 στις 12:55

Παραλαβή 7/9 στις 15:30:cool:

 

Φίλε μου πόσο σου βγήκε τελική τιμή?? είναι αξιόπιστο καταστήμα το honor?δεν έχω ψωνίσει ποτέ από εκεί.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι!

Μόλις το παρέλαβα από εκεί με DHL (τη Global Version 4/64)

Αστραπιαίο shipping (με το ανάλογο κόστος)

Παραγγελία 6/9 στις 12:55

Παραλαβή 7/9 στις 15:30:cool:

 

Φίλε μου πόσο σου βγήκε τελική τιμή?? είναι αξιόπιστο καταστήμα το honor?δεν έχω ψωνίσει ποτέ από εκεί.

 

272e & 30e το shipping. Πολύ αξιόπιστο, έχω αγοράσει πολλές φορές χωρίς ποτέ να έχω κανένα πρόβλημα, προχωρά στην αγορά άφοβα.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

 

272e & 30e το shipping. Πολύ αξιόπιστο, έχω αγοράσει πολλές φορές χωρίς ποτέ να έχω κανένα πρόβλημα, προχωρά στην αγορά άφοβα.

εμενα 22 ευρω το shipping...

εισαι βεβαιος οτι παραγγειλες απο την ευρωπαικη αποθηκη του Honorbuy??

Link to comment
Share on other sites

272e & 30e το shipping. Πολύ αξιόπιστο, έχω αγοράσει πολλές φορές χωρίς ποτέ να έχω κανένα πρόβλημα, προχωρά στην αγορά άφοβα.

Εμένα μου τα βγάζει 22€ τα έξοδα αποστολής και αν βάλεις και το κουπόνι 87GAJ2FQ με 5€ έκπτωση βγαίνει 289€ τελική τιμή
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω επειδή συγγενικο πρόσωπο θέλει να πάρει την συσκευή (θα την πάρω εγώ λογικά από έξω γιατί εδώ δεν διαθέτει τόσα) από εγγύηση τι παίζει? Γιατί σε αυτόν ότι έχει πάρει και δεν πάρει έχει χαλάσει
Link to comment
Share on other sites

εμενα 22 ευρω το shipping...

εισαι βεβαιος οτι παραγγειλες απο την ευρωπαικη αποθηκη του Honorbuy??

 

Ε ναι φίλε μου, εννοείται από Honorbuy (EU WAREHOUSE),μα τόσες φορές το έχω αναφέρει σε αμέσως προηγούμενα posts. Πολύ απλά έβαλα και άλλα πράγματα μαζί στην παραγγελία (θήκες + tempered glass) και ανέβηκε το shipping cost εκεί που προανέφερα.

Σκέτη λοιπόν η συσκευή στα 22e.

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...