Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω τελικα ακολουθησα το 2ο ενδεχομενο χωρις προβλημα με σκοπο να βαλω global (μετα απο 720 ωρες) και να αφησω το bootloader ξεκλειδωτο. Ωστοσο, δεν ξερω αν επηρεασε καπου, αλλα φλασαρα 2 φορες με το MiFlash, την 1η χωρις να κλειδωσω τον bootloader και την 2η τον κλειδωσα.

 

Εκει που την πατησα λιγο, ηταν οτι νομιζα οτι θα εχω root με China Dev και κλειδωμενο bootloader (μεσα απο τα permissions). Στην αρχη ξενερωσα λιγο που δεν μπορουσα να κανω restore το Titanium back, αλλα τελικα εκανα κουτσα στραβα τη δουλεια μου με το Mi Mover.

Link to comment
Share on other sites

panospc και Eladrin ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!

Βοηθησαν αρκετα.

Αρα παμε στην μεθοδο 2.

Υπαρχει καποιο λινκ να κατεβασω καποια official china stable (μπορω να βαλω και official china dev???)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο λινκ να κατεβασω καποια official china stable (μπορω να βαλω και official china dev???)
https://forum.xda-developers.com/mi-max-3/how-to/rom-official-recovery-fastboot-roms-mi-t3827503

Έχει links από τις πιο πρόσφατες stable και beta ROMS, έχει επίσης και link από τις τελευταίες που ήταν χωρίς Anti-Rollback.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το 2 ειναι 16:9 και το 3 18 η 21:9 αρα ποιο στενο και ποιο μσκρυ.

 

Το έχουμε ξαναπεί. Το Mi Max 3 έχει 1-2 mm πιο στενή οθόνη από το Mi Max 2, αλλά αρκετά πιο ψηλή.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/mi-max-3/how-to/rom-official-recovery-fastboot-roms-mi-t3827503

Έχει links από τις πιο πρόσφατες stable και beta ROMS, έχει επίσης και link από τις τελευταίες που ήταν χωρίς Anti-Rollback.

 

Να επιλεξω Official China stable?

ή Official china dev?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το Thread,

Συνεχίζω ακάθεκτος να ακολουθώ με ισχυρό loyalty τη σειρά και χθές παράγγειλα το MAX 3(black COLOR - Global Version 4/64), σε αντικατάσταση του ΜΑΧ 2, από την ευρωπαική αποθήκη του Honorbuy, του οποίου έχω ιδιαίτερη εμπιστοσύνη για το quality σε ότι έχω αγοράσει.

Επειδή και η αποστολή είναι άμεση λογικά μέχρι Τρίτη-Τετάρτη θα το έχω στα χέρια μου για εντυπώσεις και σχετικά σχόλια...

Οκ, πιο ακριβό deal από Κίνα, άλλα λιγότερο ψυχοφθόρο από τη διαδικασία αλλαγής ψευδορόμ, με όσα αυτό συνεπάγεται...

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Να επιλεξω Official China stable?

ή Official china dev?

 

Και φτασαμε τελικως στη διαδικασια για το official unlock...

ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΝΑΜΟΝΗ (720 ωρες) ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑ???:angry::angry::angry:

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ώρες στο internet επικρατεί ένας σχετικός χαμός μιας και η λεγόμενη “ψεύτικη rom” αποδεικνύεται τελικά αληθινή.

Δυστυχώς όσοι περιμένουμε το mi max 3 πάμε αρκετά πίσω λόγο αστοχιών της Xiaomi. Τηλέφωνα νεότερα όπως το poco ήδη αρχίζουν να έρχονται σε global version ενώ το mi max καθυστερεί και από ότι φαίνεται πάμε για Οκτώβρη και βλέπουμε.

Κάποιοι λένε ότι το κινητό θα παρουσιαστεί επίσημα στην Ινδία στις 10 Οκτώβρη και τώρα θα δούμε official global rom. Άλλοι λένε ότι η Xiaomi τα έκανε μαντάρα με το mm3 και η επίσημη rom θα εμφανιστεί το... 2019.:cry:

Θα δείξει. Διαθεσιμότητα πάντως για global version με κλειδωμένο boot loader, για την ώρα δεν υπάρχει. Υπομονή

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ώρες στο internet επικρατεί ένας σχετικός χαμός μιας και η λεγόμενη “ψεύτικη rom” αποδεικνύεται τελικά αληθινή.

Δυστυχώς όσοι περιμένουμε το mi max 3 πάμε αρκετά πίσω λόγο αστοχιών της Xiaomi. Τηλέφωνα νεότερα όπως το poco ήδη αρχίζουν να έρχονται σε global version ενώ το mi max καθυστερεί και από ότι φαίνεται πάμε για Οκτώβρη και βλέπουμε.

Κάποιοι λένε ότι το κινητό θα παρουσιαστεί επίσημα στην Ινδία στις 10 Οκτώβρη και τώρα θα δούμε official global rom. Άλλοι λένε ότι η Xiaomi τα έκανε μαντάρα με το mm3 και η επίσημη rom θα εμφανιστεί το... 2019.:cry:

Θα δείξει. Διαθεσιμότητα πάντως για global version με κλειδωμένο boot loader, για την ώρα δεν υπάρχει. Υπομονή

 

Λιγάκι δύσκολο να πιστέψουμε οτι "η λεγόμενη “ψεύτικη rom” αποδεικνύεται τελικά αληθινή" αφού με αυτή εγκατεστημένη πολλοί αντιμετώπιζαν προβλήματα με τραγικό σήμα το οποίο διορθώθηκε μετά από την εγκατάσταση της official κινέζικης.

Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμότητα πάντως για global version με κλειδωμένο boot loader, για την ώρα δεν υπάρχει. Υπομονή
Υπάρχει ήδη άμεσα διαθέσιμο από την ευρωπαϊκή αποθήκη του honorbuy

 

Λιγάκι δύσκολο να πιστέψουμε οτι "η λεγόμενη “ψεύτικη rom” αποδεικνύεται τελικά αληθινή" αφού με αυτή εγκατεστημένη πολλοί αντιμετώπιζαν προβλήματα με τραγικό σήμα το οποίο διορθώθηκε μετά από την εγκατάσταση της official κινέζικης.

Πάντως η global 9.6.4.0 υπάρχει στους servers της xiaomi για κατέβασμα

http://bigota.d.miui.com/V9.6.4.0.OEDMIFD/miui_MIMAX3Global_V9.6.4.0.OEDMIFD_912cb39e94_8.1.zip

όπως και η νεότερη 9.6.6.0

http://bigota.d.miui.com/V9.6.6.0.OEDMIFD/miui_MIMAX3Global_V9.6.6.0.OEDMIFD_091e94a919_8.1.zip

Τώρα περιμένουμε να κυκλοφορήσουν σε fastboot έκδοση. Όσον άφορα τα προβλήματα κλήσης, μπορεί να οφείλονται στον τρόπο που περάστηκε η ROM από τους πωλητές ή επειδή ήταν πρώιμη έκδοση.

 

Καλα σοβαρα ενα μηνα για ξεκλειδωμα;

Εγω στο Redmi Note 4 θυμαμαι 4 μερες η λαθος κανω;

Πριν λίγους μήνες ήταν 72 ώρες, πρόσφατα ανέβηκε στις 360 και από Σεπτέμβριο και μετά μπορεί να φτάσει έως και τις 1440. Νομίζω έχει να κάνει ανάλογα με το πόσο ενεργός είσαι στο forum της xiaomi. Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η global 9.6.4.0 υπάρχει στους servers της xiaomi για κατέβασμα

http://bigota.d.miui.com/V9.6.4.0.OEDMIFD/miui_MIMAX3Global_V9.6.4.0.OEDMIFD_912cb39e94_8.1.zip

όπως και η νεότερη 9.6.6.0

http://bigota.d.miui.com/V9.6.6.0.OEDMIFD/miui_MIMAX3Global_V9.6.6.0.OEDMIFD_091e94a919_8.1.zip

Τώρα περιμένουμε να κυκλοφορήσουν σε fastboot έκδοση. Όσον άφορα τα προβλήματα κλήσης, μπορεί να οφείλονται στον τρόπο που περάστηκε η ROM από τους πωλητές ή επειδή ήταν πρώιμη έκδοση.

 

χμμ, οποιος βάλει τη νεότερη 9.6.6.0 ας μας ενημερώσει αν έχουν λυθεί τα προβλήματα με το σήμα.

 

Επίσης μια ερώτηση: αυτή τη στιγμή είμαι με MIUI 10.8.8.30 κινέζικη που απ' ότι βλέπω έχει anti-rollback. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάω σε MIUI 9.x Global όταν είναι διαθέσιμη ή θα πρέπει να περιμένω την 10.8.8.30+ global?

Link to comment
Share on other sites

χμμ, οποιος βάλει τη νεότερη 9.6.6.0 ας μας ενημερώσει αν έχουν λυθεί τα προβλήματα με το σήμα.

Ένας Ρώσος χρήστης στο forum της xiaomi που αναβάθμισε στην 9.6.6.0, ανέφερε ότι δεν έχει πρόβλημα με το σήμα.

Επίσης μια ερώτηση: αυτή τη στιγμή είμαι με MIUI 10.8.8.30 κινέζικη που απ' ότι βλέπω έχει anti-rollback. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάω σε MIUI 9.x Global όταν είναι διαθέσιμη ή θα πρέπει να περιμένω την 10.8.8.30+ global?

Την Global stable 9.6.6.0 σίγουρα δεν μπορείς να την βάλεις μιας και αυτή δεν έχει καθόλου anti-rollback. Απ' ότι έχω καταλάβει θα πρέπει να περιμένεις να βγει global ROM που να έχει ίδια ή νεότερη anti-rollback έκδοση με την 8.8.30 που έχεις τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη άμεσα διαθέσιμο από την ευρωπαϊκή αποθήκη του honorbuy

 

Πράγματι!

Μόλις το παρέλαβα από εκεί με DHL (τη Global Version 4/64)

Αστραπιαίο shipping (με το ανάλογο κόστος)

Παραγγελία 6/9 στις 12:55

Παραλαβή 7/9 στις 15:30:cool:

 

Πρώτες εντυπώσεις θα αναρτήσω από αύριο που θα το έχω στήσει.

Στη διάθεσή σας για κάθε απορία που μπορεί να έχετε σχετικά!

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι!

Μόλις το παρέλαβα από εκεί με DHL (τη Global Version 4/64)

Αστραπιαίο shipping (με το ανάλογο κόστος)

Παραγγελία 6/9 στις 12:55

Παραλαβή 7/9 στις 15:30:cool:

 

Πρώτες εντυπώσεις θα αναρτήσω από αύριο που θα το έχω στήσει.

Στη διάθεσή σας για κάθε απορία που μπορεί να έχετε σχετικά!

 

Καλοδουλευτο φιλε μου.

Με ποια rom παρελαβες?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαναμιλησα με το μονο μαγαζι που το εχει στο σκρουτζ.Με διαβεβαιωσαν πως ειναι official global rom.Μου εστειλαν μαλιστα και την σελιδα της xiaomi με το mi max 3 global......https://www.mi.com/en/max3/ Δινουν και 2 χρονια εγγυηση οποτε λεω να το παραγγειλω
Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο φιλε μου.

Με ποια rom παρελαβες?

 

Ευχαριστώ πολύ,

με την MIUI Global / Σταθερή

9.6.7.0(OEDMIFD)

 

Είμαι σε φάση στησίματος κλπ

περισσοτερα από αύριο.

Πρώτες εντυπώσεις...άριστες!

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ,

με την MUUI Global / Σταθερή

9.6.7.0(OEDMIFD)

 

Είμαι σε φάση στησίματος κλπ

περισσοτερα από αύριο.

Πρώτες εντυπώσεις...άριστες!

 

Όσο για τις εντυπώσεις, είμαι σίγουρος! :D

Δυο μόνο ερωτήσεις.

1. Το παραλαβές σφραγισμένο με τη ζελατίνα του ή είχε ανοιχτεί από το κατάστημα;

2. Ο bootloader είναι κλειδωμένος ή ξεκλείδωτο;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις εντυπώσεις, είμαι σίγουρος! :D

Δυο μόνο ερωτήσεις.

1. Το παραλαβές σφραγισμένο με τη ζελατίνα του ή είχε ανοιχτεί από το κατάστημα;

2. Ο bootloader είναι κλειδωμένος ή ξεκλείδωτο;

 

1. Ναι, με τι ζελατίνα του και το κόκκινο γραφικό Global Version τυπωμένο στα πλάγια του κουτιού ;-)

2. Bootloader από που ελέγχω; Υπάρχει ευκολότερος τρόπος να το δω από αυτόν;( https://bit.ly/2NXGVfF ; )

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

2. Bootloader από που ελέγχω; Υπάρχει ευκολότερος τρόπος να το δω από αυτόν;( https://bit.ly/2NXGVfF ; )
Πηγαίνεις στις επιλογές για προγραμματιστές και τσεκάρεις το "Κατάσταση ξεκλειδώματος Mi"
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στις επιλογές για προγραμματιστές και τσεκάρεις το "Κατάσταση ξεκλειδώματος Mi"

 

thanks man :-) Λοιπόν -> "Κατάσταση ξεκλειδώματος Mi":

"Η συσκευή ειναι κλειδωμένη "

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους!Χθες παρηγγειλα κι εγω απο το Honorbuy,την εκδοση 6/128,με την Αγγλοκινεζικη rom απο ευρωπαικη αποθηκη.Οταν παραλαβω θα σας πω εντυπωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα full screen gestures και πιο συγκεκριμενα το home και το recents, εχουν και σε εσας ενα μικρο stutter (fps drop) αν εισαι λιγο διστακτικος οταν σερνεις το δαχτυλο προς τα πανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα full screen gestures και πιο συγκεκριμενα το home και το recents, εχουν και σε εσας ενα μικρο stutter (fps drop) αν εισαι λιγο διστακτικος οταν σερνεις το δαχτυλο προς τα πανω?
Ναι και σε μένα με την china stable που είμαι έχει έχει stutter το home και το recents, το back όμως είναι smooth.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε μένα με την china stable που είμαι έχει έχει stutter το home και το recents, το back όμως είναι smooth.

 

Νομιζω οτι δεν ειναι σιγουρο το κινητο αν θελεις home ή recents και δεν ξερει ποιο animation να κανει. Μπορεις να αποφυγεις το stutter αν συρεις το δαχτυλο σου με πολυ συγκεκριμενο τροπο, αλλα θελει προσοχη.

 

Ελπιζω να το διορθωσουν, γιατι δινει μια αισθηση lag, που δεν ειναι πραγματικη ομως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...