Jump to content

Έχετε βρει ποτέ χρήματα στο δρόμο;


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Τι ποσό;  

288 members have voted

  1. 1. Τι ποσό;

    • 5.00 €
      43
    • 10.00 €
      33
    • 15.00 €
      16
    • 20.00 €
      45
    • 30.00 €
      10
    • 50.00 €
      31
    • 100.00 €
      9
    • πάνω από 100.00 €
      26
    • σιγά μην είμαι τόσο τυχερός
      75


Recommended Posts

Κι εγω ετσι σκεφτομαι αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω τι θα εκανα σε καποιο μεγαλο ποσο. Προχθες πχ στον γερμανο μου κρατησαν 50 ευρω λιγοτερα και τους τα εδωσα. Τωρα αν εβρισκα κανενα χιλιαρικο δεν ξερω...

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αχρωματωψια εχεις?

πρασινο=100

κιτρινο=200

μωβ=500

 

 

 

400ρι δεν υπαρχει...(τωρα πως το επιασες αλλη ιστορια....)

 

ΟΚ EXEI ΠΕΡΑΣΕI ΚΑΙΡΟΣ. :spider::spider::spider::spider::spider::spider:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ετσι σκεφτομαι αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν ξερω τι θα εκανα σε καποιο μεγαλο ποσο. Προχθες πχ στον γερμανο μου κρατησαν 50 ευρω λιγοτερα και τους τα εδωσα. Τωρα αν εβρισκα κανενα χιλιαρικο δεν ξερω...

 

 

Εγω παλι κατα λαθος εδωσα 50 ευρω περισσοτερα για το νικη,και με πηρε τηλ η σπιτονοικοκυρα μου για να μου τα επιστρεψει...:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα 10€ είχα βρεί πρίν καιρό!!

Πάντως στα κάλαντα που πηγαίναμε, είχα βρει σε κάτι σκάλες ενός σπιτιου 10χιλιαρο!!!!!:DΉμουν περήφανος!! Αλλά ήμασταν πολλά παιδιά, και αντί να τα βάλω στην τσέπη και να το βουλώσω, με κάρωσα και αμέσως το ποσό διαιρέθηκε δια του τέσσερα....:(

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τα Χριστούγεννα του 2002 είχα βρεί τη μια μέρα 50+20=70 ευρώ μαζί έξω από το σπίτι μου και την επόμενη 3*20=60 ευρώ μαζί...σύνολο 130 ευρώ!

Μάλλον πέσανε από τον ιδιοκτήτη μας!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πολύ παλιά θα πρέπει να ήμουν 12, μαζί με 2 φίλες είχαμε βρει 10000δρχ, καλό χαρτζιλίκι για τότε..!! Καθόμασταν πάνω από τα χρήματα σαν χαζά κ τα βλπεάμε κ ξαφνικά περνάει ένας με το ποδήλατο του μας κοιτάει κοιτάει κ τριγύρω μήπως τον είδε κανείς κ τα παίρνει!!! ΑΑΑ δεν πρόκειται να ξεχάσω την χαζομάρα μας!!!:(
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol: εγώ θα τα έπερνα μόλις τα έβρισκα ... Ο πατέρας μου ένα καιρό βρήκε πορτοφόλι με 200 ευρώ νομίζω αλλα το επέστρεψε :lol: ... εγώ πάντως θα τα έπερνα ... σιγά μην άφινα τόσα λεφτά
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: εγώ θα τα έπερνα μόλις τα έβρισκα ... Ο πατέρας μου ένα καιρό βρήκε πορτοφόλι με 200 ευρώ νομίζω αλλα το επέστρεψε :lol: ... εγώ πάντως θα τα έπερνα ... σιγά μην άφινα τόσα λεφτά

 

Και τι θα τα εκανες βρε 200 ευρω 13 χρονων παιδι??:lol:

 

Και τι δεν θα τα κανα πες....:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βρεί κάτι λεπτά στο δρόμο και ο πατέρας μου βρήκε 50 ευρώ στα θάλασσα!:blink:.Είχε πάει για ψάρεμα και αντί να φέρει ψάρια έφερε 50 ευρώ!:lol:(Αλήθεια!!)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βρεί κάτι λεπτά στο δρόμο και ο πατέρας μου βρήκε 50 ευρώ στα θάλασσα!:blink:.Είχε πάει για ψάρεμα και αντί να φέρει ψάρια έφερε 50 ευρώ!:lol:(Αλήθεια!!)

 

-Paidia kati tsimpaei!!!

-Ti einai re kalo kalo?

-oox tsimpaei 50eura:lol:

 

xaxaxaoxaoxoaoxoax

kali fasi 8a 8ela kai gw na psareuw kai na tsimpaw 50eura:p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

-Paidia kati tsimpaei!!!

-Ti einai re kalo kalo?

-oox tsimpaei 50eura:lol:

 

xaxaxaoxaoxoaoxoax

kali fasi 8a 8ela kai gw na psareuw kai na tsimpaw 50eura:p

 

Όχι,δεν ήταν στη θάλασσα.Ήταν χωμένο μέσα στα βράχια,δίπλα στο σκουλίκι.Πάλι καλά που δεν το έφαγαν!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω βρει αρκετές φορές λεφτά στο δρόμο. Συνήθως 50λεπτα, 20λεπτα, 10λεπτα. Όμως 2 φίλες μου ήταν πιο τυχερές.

 

Η μία βρήκε 100€, αλλά ήταν διπλωμένο και πιασμένο από ένα μανταλάκι. Νόμιζε ότι ήταν φάρσα και το άφησε :blink:

 

Και μια άλλη φίλη μου βρήκε 50€ και πήγε και έφαγε τσάμπα με μια παρέα σε ένα ταβερνάκι :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βρεί κάτι λεπτά στο δρόμο και ο πατέρας μου βρήκε 50 ευρώ στα θάλασσα!:blink:.Είχε πάει για ψάρεμα και αντί να φέρει ψάρια έφερε 50 ευρώ!:lol:(Αλήθεια!!)

 

και γω ειχα παει με τον πατερα μου για υποβρυχιο ψαρεμα και βρηκαμε 5.000 δρχ

και με αυτες αγορασαμε πιτσες!

στο δρομο, αντε στην καλυτερη περιπτωση να χω βρει 20 λεπτα..."ψιλα" πραματα!

 

θυμαμαι μια φορα πηγα σε ενα ψιλικατζιδικο, αγορασα ο,τι χρειαζομουν και ο ψιλικατζης μου λεει 4 ευρω.

ειχα πολλα κερματα των 2 ευρω και αντι να του δωσω 2 διευρα του δωσα 4 νομιζοντας πως ειναι 1 ευρω!...φυσικα μου τα επεστρεψε...!

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βρει λεφτα στο δρομο πολλες φορες αλλα κατι σχεδον ιδιο...

Μια φορα μ ζιτισε μια γρια στι γιτονια μ λεφτα ,αναλογιστικα τη θεση της και της εδωσα 10 ευρο,μετα πειγενοντας σε ενα φαρμακειο μ εδοσε ρεστα 20ευρο αλλα ιταν 40 (ηταν κολλημενα 2).

Yeaha :cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βρεί κάτι λεπτά στο δρόμο και ο πατέρας μου βρήκε 50 ευρώ στα θάλασσα!:blink:.Είχε πάει για ψάρεμα και αντί να φέρει ψάρια έφερε 50 ευρώ!:lol:(Αλήθεια!!)

 

και γω ειχα παει με τον πατερα μου για υποβρυχιο ψαρεμα και βρηκαμε 5.000 δρχ

και με αυτες αγορασαμε πιτσες!

στο δρομο, αντε στην καλυτερη περιπτωση να χω βρει 20 λεπτα..."ψιλα" πραματα!

 

θυμαμαι μια φορα πηγα σε ενα ψιλικατζιδικο, αγορασα ο,τι χρειαζομουν και ο ψιλικατζης μου λεει 4 ευρω.

ειχα πολλα κερματα των 2 ευρω και αντι να του δωσω 2 διευρα του δωσα 4 νομιζοντας πως ειναι 1 ευρω!...φυσικα μου τα επεστρεψε...!

 

Telika i moni lysi gia Na briskoume lefta einai to psarema :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο ποσό που έχω βρει είναι ένα πεντάευρω (5e).. δεν είμαι ιδιαίτερα τυχερός :(:(.
Link to comment
Share on other sites

ο πατέρας μου ένα καιρό πήγε θάλασσα και μέσα στο μαγίο του είχε το πορτοφόλι του ... το ξύχασε μέσα και όταν κολυμπούσε μάλλον του έφυγε ... μετά όταν βγήκε , καθώς περπατούσε στη άμμο είδε μέσα στη θάλασσα ένα μαύρο αντικείμενο και βούτηξε να το πιάσει ... όταν το πήρε είδε ότι είχε λεφτά μέσα , ήταν και παραφουσκομένο από το νερό ... χάρηκε πως βρήκε πορτοφόλι και τελικά θυμήθηκε να κοιτάξει αν το έχει μαζί του ... τελικά εκείνο που βρήκε ήταν το πορτοφόλι του ... αυτό θα πει τύχη ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν βρισκω συχνα χρηματα στον δρομο.και αν τυχει και βρω θα ειναι μονολεπτα ή διλεπτα ή στην καλυτερη κανα 5λεπτο ή 10λεπτο.τα οποια φυσικα προσπερναω.
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο ποσό που έχω βρει είναι 5.000 δραχμές πάνω σε λεωφορείο όταν ήμουν Δ' δημοτικού.
Link to comment
Share on other sites

μια φορά όταν ήμουν μικρή είχα βρει 5000δρχ. αλλά ούτε που θυμάμαι τι τις έκανα και πριν λίγες μέρες που είχα πάει να ψωνίσω ένα 5Ε...
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Τρεις φορές στην ζωη μου έχω βρει λεφτά στον δρόμο. Και στις 3 φορές ήταν 5ευρα και στις 3 φόρες έκαναν απεργία οι οδοκαθαριστές του δήμου...
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
Το μεγαλύτερο ποσό που έχω βρει (από τότε που βγήκαν τα ευρώ) είναι... 2 ευρώ. Τρελά λευτά...
Motorola C118 → Samsung M3510 Beat b → Samsung Galaxy mini 2 → LG G2 → Samsung Galaxy S7 → Google Pixel XL
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο ποσό που έχω βρει (από τότε που βγήκαν τα ευρώ) είναι... 2 ευρώ. Τρελά λευτά...

6 χρόνια μετά? :p

 

Εγώ έχω βρει μέχρι 2 ευρώ, αλλά έχω φίλο που είχε βρει 450 ευρώ...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία βρίσκω αρκετά συχνά. :happy:

Ειδικά τον τελευταίο χρόνο, εχω βρει συνολικά 290 ευρώ.:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία βρίσκω αρκετά συχνά. :happy:

Ειδικά τον τελευταίο χρόνο, εχω βρει συνολικά 290 ευρώ.:blink:

 

Σοβαρά???μία χαρά.

 

Πάντως ανυπομονώ για την στιγμή πού θα βρω καμία τσάντα με λεφτά στο δρόμο,πού τέτοια τύχη...

Και σιγά μην πάω να τα παραδώσω...είτε πορτοφόλι είτε τσάντα...ας πρόσεχαν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...