Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά νομίζω ότι έτσι χάνεις τα δεδομένα σου...

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Και μόνο το ότι χρειάζεται ξεκλειδωτος bootloader σημαίνει ότι τα δεδομένα διαγράφονται

Ότι συγχρονίζεται με το λογαριασμό google επανέρχεται . Έτσι κι αλλιώς όταν αλλάζουμε έκδοση android για να μην αντιμετωπίσουμε λάθη ή όσο το δυνατόν λιγότερα χρειάζεται μία καθαρή εγκατάσταση

Στην ίδια έκδοση android δεν υπάρχει πρόβλημα

:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δοκιμάσατε με vpn που είπα πιο πίσω και δεν δούλεψε?? λογικά δίνει ανά περιοχές (χώρες) την αναβάθμιση για να μη κρασάρουν οι servers τους, έστι γίνεται και σε άλλες συσκευές . δοκιμάστε με vpn από ιταλία, η ίδια ΜΑΜΑ αναβάθμιση είναι και είναι stock ούτε να πειράξεις bottloader ούτε να χάσεις εγγύηση

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο το ότι χρειάζεται ξεκλειδωτος bootloader σημαίνει ότι τα δεδομένα διαγράφονται

Ότι συγχρονίζεται με το λογαριασμό google επανέρχεται . Έτσι κι αλλιώς όταν αλλάζουμε έκδοση android για να μην αντιμετωπίσουμε λάθη ή όσο το δυνατόν λιγότερα χρειάζεται μία καθαρή εγκατάσταση

Στην ίδια έκδοση android δεν υπάρχει πρόβλημα

Για το κομμάτι του να κάνεις factory reset σε κάθε μεγάλο update συμφωνώ κατά κανόνα και εγώ. Στο παρελθόν το έκανα πάντα. Όμως να πω την αλήθεια στο mi a1 από 7 πήγα σε 8, σε 8.1 και σήμερα σε 9 και δεν έχει κάνει κιχ. Περισσότερο το έκανα για μην ξαναχρειαστεί να ενεργοποιήσω το camera2api, αλλά στην πράξη ήταν αχρείαστο.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από εσάς που πήρατε ΟΤΑ (μάλλον όλοι από ότι καταλαβαίνω)...είχε κανείς 6/128;

Στο δικό μου ακόμα δεν ήρθε.

Βασικά, την συσκευή δεν την έχω πλέον εγώ, αλλά το παιδί που την πήρε μου λείε ότι δεν του ήρθε ΟΤΑ.

 

Εγω έχω την 6/128 και μου ήρθε κανονικά με ΟΤΑ πριν 8 μέρες περίπου

Link to comment
Share on other sites

Αν και λεμε ότι το να βλέπουμε πόση ραμ έχουμε ελεύθερη, δεν έχει νόημα, παρόλα αυτά, που μπορώ να το δω αυτό; Πρέπει να κατεβάσω εφαρμογή;

 

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Από εσάς που πήρατε ΟΤΑ (μάλλον όλοι από ότι καταλαβαίνω)...είχε κανείς 6/128;

 

6/128 και εδώ, μου ήρθε 13/12. Κατευθείαν, δεν ήρθε το update Δεκεμβρίου πρώτα.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Αν και λεμε ότι το να βλέπουμε πόση ραμ έχουμε ελεύθερη, δεν έχει νόημα, παρόλα αυτά, που μπορώ να το δω αυτό; Πρέπει να κατεβάσω εφαρμογή;

 

Εγω εχω αυτην και νομιζω ειναι πολυ καλη https://play.google.com/store/apps/details?id=imoblife.toolbox.full&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα βλέπει OTA σήμερα που έκανα check for updates. Βέβαια όλο αυτό το διάστημα δεν είχα δοκιμάσει να ψάξω για το update και επιπλέον έχω απενεργοποιημένα τα automatic system updates από developer options.

 

Το μοντέλο είναι το 32gb.

 

Ελπίζω αυτό που είπε ο daitalos για service να μην ισχύει..

 

Χρόνια πολλά σε όλους!

Μόλις μου ήρθε και εμένα το update σε Pie!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που αντιμετωπίζει το πρόβλημα με τους πυρήνες και τον αισθητήρα αποτυπωμάτων στην pie η είναι ιδέα μου???
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Με τον αισθητήρα σίγουρα, με τους πυρήνες δεν μπορώ να καταλάβω, αλλά από θέμα αυτονομίας, δεν έχω θέμα.

 

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που αντιμετωπίζει το πρόβλημα με τους πυρήνες και τον αισθητήρα αποτυπωμάτων στην pie η είναι ιδέα μου???

 

Με τον αισθητήρα τι πρόβλημα αντιμετωπιζεις;

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα ενεργοποιημένο το δακτυλικό αποτύπωμα νομίζω μου έτρωγε γρηγορότερα τη μπαταρία.....το ίδιο bug δηλαδή που είχε εμφανιστεί δύο μήνες πριν...τώρα το απενεργοποίησα και νομίζω είμαι οκ....
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα ενεργοποιημένο το δακτυλικό αποτύπωμα νομίζω μου έτρωγε γρηγορότερα τη μπαταρία.....το ίδιο bug δηλαδή που είχε εμφανιστεί δύο μήνες πριν...τώρα το απενεργοποίησα και νομίζω είμαι οκ....

 

Μάλλον έχεις το γνωστό θέμα με τους πυρήνες. Σε εμένα με pie τρώει πολύ μπαταρία το Bluetooth όταν είναι ενεργό ...

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα ενεργοποιημένο το δακτυλικό αποτύπωμα νομίζω μου έτρωγε γρηγορότερα τη μπαταρία.....το ίδιο bug δηλαδή που είχε εμφανιστεί δύο μήνες πριν...τώρα το απενεργοποίησα και νομίζω είμαι οκ....

 

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Μπαταρία καταναλωνε το δακτυλικο όταν είχα ενεργοποιήσει τα gestures που όταν εσερνες το δάκτυλό σου κατέβαινε η μπάρα των ειδοποιήσεων. Και καθυστερούσε κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς δεν αργεί αρκετά στο ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα; Επίσης, όταν πατάω το power button για να εμφανιστεί η οθόνη κλειδώματος/ξεκλειδώματος lagαρει αρκετά...
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και εδώ σήμερα η pie.

Στο mi a1 έτρωγε πολύ μπαταρία όταν είχα ενεργοποιήσει να ξεκλειδώνει η συσκευή αυτόματα όταν ήταν κοντά σε μια συσκευή στο σπίτι (τηλεόραση). Από όταν απενεργοποιήθηκε αυτό όλα καλά!

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε τι συχνότητα πρέπει να δουλεύουν κανονικά οι πυρηνες?Έχω εγκατεστημένο το cpuz και μου δείχνει ότι οι 4πρωτοι δουλεύουν στα 633mhz και οι άλλοι 4στα 1133.Ειναι οκ αυτές οι τιμές??Όταν κολλανε ανοιχτοί σε τι συχνότητες δουλεύουν?
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκατεστημένο το cpuz και μου δείχνει ότι οι 4πρωτοι δουλεύουν στα 633mhz και οι άλλοι 4στα 1133.Ειναι οκ αυτές οι τιμές??Όταν κολλανε ανοιχτοί σε τι συχνότητες δουλεύουν?

 

Από όσο βλέπω στο GSMarena οι μέγιστες τιμές τους είναι στα 1.8GHz και στα 2.2GHz αντίστοιχα. Οπότε λογικά είσαι κομπλέ :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ενα πολυ χρησιμο εργαλειο που μπορει να μας βγαλει απο μπελαδες & να κερδισουμε και χρονο ...Μοιαζει πολυ στο "Nexus R. Toolkit" σε πολλα χαρακτηριστικα...

Διαβαστε εδω : https://forum.xda-developers.com/mi-a2/development/tool-mi-a2-xtrem-toolkit-t3879660

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το mi a2 ,πέρασα απευθείας την ενημέρωση για android pie και έκπληξη διαπίστωσα ότι ο google assistant δουλεύει κανονικά , παρόλο που εχω το τηλέφωνο στα ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.ελαβα και εγώ την pie προχθές και μου φενεται ότι η μπαταρία πέφτει ποιο γρήγορα από πριν.διαβαζω ότι σε μερικούς κρατάει 3 μέρες.εμενα αυτό δεν έχει γίνει ποτέ.η χρήση που κάνω είναι να έχω το wifi όλη μέρα ανοιχτό και γενικά μέσα στην μέρα να είμαι στα social και αν παίξω κανένα παιχνίδι.με αυτά η μπαταρία με έβγαζε μέχρι το βραδυ.τωρα μου φενεται ότι τελειώνει πολύ ποιο γρηγορα.κατεβασα την εφαρμογή cpuz και μου δείχνει ότι η 4 πύρινες είναι στα 1401 και οι άλλοι 4 είναι 1113.ειναι εντάξει αυτό?και αν ξέρεις κάνεις πως φεύγει η μπάρα της Google από κάτω γιατί με έχει κουράσει εκεί και δεν μου αρέσει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις 3 μέρες αναμονή πολυ απλά δεν υφίσταται! Εκτός και αν απλά το χρησιμοποιείς μόνο για καμιά ωριτσα την ήμερα και μετά όλα κλειστά bt, data, wifi κ.α! Ναι με την pie είδα διαφορά στην απόδοση όσο αναφορά την ταχύτητα και την απόκριση του κινητού αλλά στην μπαταρία όχι. Εξαλλου το περίμενα με 3000mah που έχει. Και γενικά η pie μου έχει βγάλει 2-3 σοβαρά ζητήματα + και το κινητό κάποια, με αποτέλεσμα να έχω αντιπάθεια και στα 2! Οταν βρω την ευκαιρία θα το σουτάρω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...