Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς πως γίνεται ο καιρός να είναι στα ελληνικά;

βαλε χειροκινητα τη περιοχη στο google απο προεπιλεγμενη σε Ελλαδα..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

βαλε χειροκινητα τη περιοχη στο google απο προεπιλεγμενη σε Ελλαδα..

 

Εγώ την έβαλα, αλλά όχι μόνο δεν άλλαξε, μου άλλαξε και την τοποθεσία και αντί για Ηράκλειο λέει Ξηροπόταμος. Και στις ειδήσεις όταν πατάω την μπάρα της Google μου βγάζει αγγλικά site και όχι Ελληνικά

:happy::lol::D

Edited by ggoldend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μόλις πήρα και φώτο κινητό και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος! Μου έλειψε το στοκ Android.

Επειδή οι σελίδες είναι αρκετές, έχουμε κάποιο gcam που να δουλεύει χωρίς προβλήματα;

Σασ ευχαριστώ πολύ!

 

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα, αλλά όχι μόνο δεν άλλαξε, μου άλλαξε και την τοποθεσία και αντί για Ηράκλειο λέει Ξηροπόταμος. Και στις ειδήσεις όταν πατάω την μπάρα της Google μου βγάζει αγγλικά site και όχι Ελληνικά

:happy::lol::D

Στη δική μου λειτουργεί : https://postimg.cc/gallery/339indrem/

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση

Ενώ μου είχε έρθει εδώ και μια εβδομάδα μήνυμα να αναβαθμίσω στην pie, δεν το είχα κάνει, και για κάποιο λόγο από τις 18 του μήνα που υποτίθεται βγήκε και μαζικά η αναβάθμιση, δεν μου δίνει πλέον την δυνατότητα αναβάθμισης και μου λέει ότι το σύστημα είναι ενημερωμένο με τελευταία ενημέρωση 5 Οκτ. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο? Περιμένω ή να κάνω κανένα factory reset ??

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ ρυθμίζω τον χρόνο αδράνειας (της οθόνης) σε 30 δευτερόλεπτα, κάθε φορά που θα γίνει επανεκκίνηση του τηλ, η ρύθμιση έχει χαθεί;

Δηλαδή μετά από επανεκκίνηση δεν υπάρχει κάτι επιλεγμένο, και σβήνει η οθόνη αμέσως σε 1 δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση

Ενώ μου είχε έρθει εδώ και μια εβδομάδα μήνυμα να αναβαθμίσω στην pie, δεν το είχα κάνει, και για κάποιο λόγο από τις 18 του μήνα που υποτίθεται βγήκε και μαζικά η αναβάθμιση, δεν μου δίνει πλέον την δυνατότητα αναβάθμισης και μου λέει ότι το σύστημα είναι ενημερωμένο με τελευταία ενημέρωση 5 Οκτ. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο? Περιμένω ή να κάνω κανένα factory reset ??

 

Ευχαριστώ!

κατεβάζεις ένα vpn app ,εγώ χρησιμοποιώ αυτό vpn master τα ανοίγεις , βάζεις χώρα την Ιταλία, πας στην ενημέρωση και σου βγάζει την 9αρα, σε εμένα τουλάχιστον έτσι δούλεψε, έκανε βέβαια πρώτα μια 8άρα 90mb και μετά ΄βρήκε την 9αρα, μετά και να σταματήσεις το vpn και να βγεις από Ελλάδα συνεχίζει την αναβάθμιση..

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς vpn έχει έρθει η αναβάθμιση Ελλάδα; Δοκίμασα σε τηλέφωνο συγγενή και δεν βγάζει κάποιο update.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Το pie ήρθε πριν μία εβδομάδα περίπου με ota.

Link to comment
Share on other sites

Να δω γιατί δεν την βγάζει αυτή η συσκευή... Να κάνω clear τα δεδομένα από Google services?

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Tο google service δεν έχει σχέση με το updater app .. Επαναφορά συσκευής ίσως φτιάξει το πρόβλημα ίσως όχι (προσωπικά πιστεύω όχι) και τα δεδομένα έτσι κι αλλιώς χάνονται.

Μπορείς να φλασαρεις μέσω fastboot μέσω miflash tool , να δοκιμάσεις το adb sideload κλπ

http://en.miui.com/download-353.html (flashing guide > fastboot update)

https://www.theandroidsoul.com/xiaomi-mi-a2-update/

O ευκολότερος τρόπος είναι να προσπαθήσεις μέσω VPN δες εδώ :

https://forum.xda-developers.com/mi-a2/how-to/enable-update-ota-mi-a2-android-pie-t3868327

Το zip περιέχει το VPN + εικόνες που δείχνουν τα βήματα που θα ακολουθήσεις

Χρειάζεται κλειδωμένος bootloader και εντελώς stock συσκευη

Πρώτα χρειάζεται επαναφορά συσκευής βγάλε καλύτερα τις κάρτες sim προσωρινά και ακολούθησε τις οδηγίες.. Δεδομένα θα διαγραφούν (φωτό, επαφές, βίντεο ) εκτός αν είναι συγχρονισμένα με το λογαριασμό google..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7719908#post7719908

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7713039#post7713039

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δικό μου το τηλέφωνο, οπότε δεν μπορώ να κάνω factory reset. Αν πάει Πάσχα και δεν έχει αλλάξει κάτι θα το συζητάγαμε. Ελπίζω απλά να έχει μαζέψει το συγκεκριμένο update εν αναμονή κάποιου επόμενου.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δικό μου το τηλέφωνο, οπότε δεν μπορώ να κάνω factory reset. Αν πάει Πάσχα και δεν έχει αλλάξει κάτι θα το συζητάγαμε. Ελπίζω απλά να έχει μαζέψει το συγκεκριμένο update εν αναμονή κάποιου επόμενου.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

αν δεν εχει ερθει αναβαθμιση πηγαινετε το πισω η για servise..Πολλες συσκευες εχουν αυτο το προβλημα και καποιο προβλημα μνημης γενικα

αν διαβασεις καποιες προηγουμενες θεσεις θα δεις καποιοι χρηστες πηγαν πισω τη συσκευη για αυτο το λογο και πηραν αλλη...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αργεί αρκετά στο ξεκλείδωμα μετά την αναβάθμιση...όταν πατάω το κουμπί να ανοίξει η οθόνη κλειδώματος, το κινητό σέρνεται...το ίδιο και με το αποτύπωμα...του έχω κάνει factory reset..μετά από restart το πρόβλημα διορθώνει, αλλά ξανά επανέρχεται...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θέλω να κάνω δώρο στον εαυτό μου την έκδοση 6/128 μπλε χρώμα.. Έχουμε κανένα site έμπιστο τύπου banggiod με κανένα κουπόνι να το πάρω; 250 έχει Ελλάδα αν είναι 240 από Κίνα το παίρνω από εδώ.. Γενικά αξίζει νσ περιμένω κανένα μήνα ακόμη; θα πέσει καθόλου τι πιστεύετε; να το πάρω τώρα η θσ κάνω γκάφα;
Link to comment
Share on other sites

Από εσάς που πήρατε ΟΤΑ (μάλλον όλοι από ότι καταλαβαίνω)...είχε κανείς 6/128;

Στο δικό μου ακόμα δεν ήρθε.

Βασικά, την συσκευή δεν την έχω πλέον εγώ, αλλά το παιδί που την πήρε μου λείε ότι δεν του ήρθε ΟΤΑ.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα βλέπει OTA σήμερα που έκανα check for updates. Βέβαια όλο αυτό το διάστημα δεν είχα δοκιμάσει να ψάξω για το update και επιπλέον έχω απενεργοποιημένα τα automatic system updates από developer options.

 

Το μοντέλο είναι το 32gb.

 

Ελπίζω αυτό που είπε ο daitalos για service να μην ισχύει..

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι κάτι παρόμοιο είχε γίνει πέρυσι με το mi a1 που έχω. Κάποιοι που περάσαμε νωρίς την 8 τότε είχαμε και 1 ενδιάμεσο update πριν ξαναγίνει η 8 διαθέσιμη σε όλους.

Στο 9 που έχετε οι περισσότεροι είναι με security updates Δεκεμβρίου;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι κάτι παρόμοιο είχε γίνει πέρυσι με το mi a1 που έχω. Κάποιοι που περάσαμε νωρίς την 8 τότε είχαμε και 1 ενδιάμεσο update πριν ξαναγίνει η 8 διαθέσιμη σε όλους.

Στο 9 που έχετε οι περισσότεροι είναι με security updates Δεκεμβρίου;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ναι είναι 5 Δεκεμβρίου..Πλεον έχει αποσύρει κάθε build από την official page και έχει μόνο την τελευταία pie9 (η pie9 Νοεμβρίου ήταν ακόμη σε beta)

Δες εδώ : http://en.miui.com/download-353.html

Πατώντας flashing guide μπορείς να δεις τον δεύτερο τρόπο " Fastboot update " μέσω miflash tool

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι 5 Δεκεμβρίου..Πλεον έχει αποσύρει κάθε build από την official page και έχει μόνο την τελευταία pie9 (η pie9 Νοεμβρίου ήταν ακόμη σε beta)

Δες εδώ : http://en.miui.com/download-353.html

Πατώντας flashing guide μπορείς να δεις τον δεύτερο τρόπο " Fastboot update " μέσω miflash tool

Απλά νομίζω ότι έτσι χάνεις τα δεδομένα σου...

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...