Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τουλάχιστον στο battery drain δεν είμαι μόνος. Οκ.eurobank και alpha διαβάζει δάχτυλικο κανονικά. η Μήπως είσαι root? Ίσως επιρρεαζει

 

Στο ξεκλείδωμα συσκευής και το PayPal δουλεύει κανονικά με Εθνική και Πειραιώς έχω θέμα. Root δεν έχω κάνει ούτε κάποια άλλη αλλαγή.

 

Το θέμα είναι πως με την 8,1 δεν είχα πρόβλημα και όλα δούλευαν ρολόι

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Στο ξεκλείδωμα συσκευής και το PayPal δουλεύει κανονικά με Εθνική και Πειραιώς έχω θέμα. Root δεν έχω κάνει ούτε κάποια άλλη αλλαγή.

 

Το θέμα είναι πως με την 8,1 δεν είχα πρόβλημα και όλα δούλευαν ρολόι

 

Εμένα πάντως η εφαρμογή της εθνικής μια χαρά το διαβάζει το δακτυλικό..Είμαι με την 9

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η εφαρμογή της εθνικής μια χαρά το διαβάζει το δακτυλικό..Είμαι με την 9

 

 

 

Alfie πώς σου φαίνεται η κάμερα του;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Alfie πώς σου φαίνεται η κάμερα του;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πολύ καλή , δεδομένης της τιμής του, και ειδικά η selfie θα τολμήσω να πω ότι είναι καλύτερη από το mate 10 pro που είχα..Ειδικά το βράδυ..Δεν τα κάνει τόσο παστέλ τα χρώματα όσο το mate..Την ημέρα και με καλό φωτισμό,για τα γούστα μου,είναι πολύ καλή.. Γενικά την περίμενα πολύ κατώτερη αλλά είναι πολύ καλή..Απλά θα ήθελα σταθεροποίηση στα 1080 60 fps ,αλλά εντάξει...

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

γεια στην παρέα σκέφτομαι να αγοράσω το μι α2 αλλά θέλω να μου πει κάποιος αν είναι συμβατή η εφαρμογή Galaxy Wearable (Samsung Gear).Είναι ένα κίτρινο εικονίδιο και γράφει πάνω wear. επίσης έχει κανονικά την 800αρα?

 

Δουλευει κανονικα το εχω με το gear s3 frontier και ειναι κομπλε.Εχει κανονικα την 800αρα

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα δεν κατάφεραν να αντιμετωπίσουν τα σοβαρά bugs ούτε αυτό το μηνα. Η καθυστέρηση στο patch αδικαιολόγητη.
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα δεν κατάφεραν να αντιμετωπίσουν τα σοβαρά bugs ούτε αυτό το μηνα. Η καθυστέρηση στο patch αδικαιολόγητη.

 

Εγώ πάντως διάβασα όλο το thread και δεν έχω κανένα απο τα θέματα που λέτε..Αγορασμενο από public με 9αρα out of the box..Και τώρα θα περάσω και την ενημέρωση που ήρθε το πρωί..Επίσης εχθές φορτισα το κινητό στο 30% με 6 ώρες και 45 λεπτά sot ..Τι άλλο να θελήσω..

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως διάβασα όλο το thread και δεν έχω κανένα απο τα θέματα που λέτε..Αγορασμενο από public με 9αρα out of the box..Και τώρα θα περάσω και την ενημέρωση που ήρθε το πρωί..Επίσης εχθές φορτισα το κινητό στο 30% με 6 ώρες και 45 λεπτά sot ..Τι άλλο να θελήσω..

 

Ε καλά επειδή δεν έχεις εσύ κάποιο θέμα με τη χρήση που κανείς δεν σημαίνει ότι ισχύει και για άλλους. Το πρώτο mia2 μου ήταν αγόρασμενο από πλαίσιο και ήταν για πέταμα. Δεν λέει κάτι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της Πειραιώς θέλει απεγκατασταση και ξανά πέρασμα και ρύθμιση. Είναι σπαστικό κάθε φορά.
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά επειδή δεν έχεις εσύ κάποιο θέμα με τη χρήση που κανείς δεν σημαίνει ότι ισχύει και για άλλους. Το πρώτο mia2 μου ήταν αγόρασμενο από πλαίσιο και ήταν για πέταμα. Δεν λέει κάτι αυτό.

 

Δλδ αφού δουλεύει μια χαρά να μην το πω;Να πω δλδ ότι έχω τα ίδια θέματα με εσάς ,ακόμα κ αν δεν τα έχω για να είσαι χαρούμενος;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτή η αναβάθμιση που ήρθε σήμερα, κατάλαβε κανείς τι αφορούσε ς

 

Απλά πήραμε το security patch του Ιανουαρίου. Τίποτα άλλο. Ούτε api2, ούτε emmc ούτε τίποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν

A: είχα θέματα με τα update. Δε μου τα εμφάνιζε και έπρεπε να βάλω VPN αφού καθαρίσω data και cache. Το πρόβλημα λύθηκε αφού ξανάπέρασα την 10.0.2 με mi flash tools με ,"keeping data"

B: αν ενεργοποιήσεις api2 δεν περνάει τα update. Τα εμφανίζει, τα κατεβάζει αλλά βγάζει error όταν πάει να τα εφαρμόσει. Το πρόβλημα λύθηκε με τον παραπάνω τρόπο αφού πήρα το update χωρίς να χάσω api2

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Στο xda γράφουν πολλοί ότι μετά το update δεν ανοίγει το τηλέφωνο...

 

Καλά δε ξέρεις τι κοτσανα έχει κάνει ο κάθε ένας. Πολλά καινούργια πράγματα εφαρμόζονται στο Α2 . Ένα λαθακι να κάνεις....

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ αφού δουλεύει μια χαρά να μην το πω;Να πω δλδ ότι έχω τα ίδια θέματα με εσάς ,ακόμα κ αν δεν τα έχω για να είσαι χαρούμενος;

 

Αυτό κατάλαβες; Λυπάμαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά αυτή η αναβάθμιση που ήρθε σήμερα, κατάλαβε κανείς τι αφορούσε ς

 

Το μόνο που βλέπω είναι καλύτερο Bluetooth δεν τρώει τόση μπαταρία όπως έτρωγε πριν με τα ακουστικά μου Sony sbh24

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβες; Λυπάμαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το μόνο που βλέπω είναι καλύτερο Bluetooth δεν τρώει τόση μπαταρία όπως έτρωγε πριν με τα ακουστικά μου Sony sbh24

 

Από το πρωί που μου έκανε την αναβάθμιση έχει φάει 5μιση ώρες οθόνης και έχει άλλο ένα 20 %. Θα φτάσει δηλαδή στις 6 ώρες και βάλε. Ποτέ δεν τα είχε καταφέρει πριν.

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε clear cache ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχει κάποιος να προτείνει διάφανη σκληρή θήκη?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλες οι εφαρμογές που ενεργοποιούνται με fingerprint θέλουν επανεγκατάσταση μετά από κάθε αναβάθμιση.

Να ρωτήσω κ εγώ κάτι μήπως ξέρει κάποιος αυτή η μαύρη οθόνη που εμφανίζεται για λίγο με πληροφορίες ώρα μνήμη κ ενεργοποίηση αν ρυθμίζεται κ από πού για τον χρόνο εμφάνιση της ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και είδα ότι η μνήμη είναι Micron...

Έχει θέματακι;;;

 

Όταν μεγαλώσει η cache του chrome >500mb καθάρισε την. Αν έχει θέμα θα κολλήσει το τηλ και θα κάνει μόνο του reboot

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιο pach πρέπει να πέρασαν στο Update του Ιανουαρίου για τον δακτυλικό αποτύπωμα μιας και βελτιώθηκε η κατάσταση της μπαταρίας, δεν είναι στα επίπεδα της 8.1 βέβαια άλλα δεν είναι η τραγική κατάσταση που είχα μόλις πήρα την 9.

 

Σχεδόν όλες οι εφαρμογές που ενεργοποιούνται με fingerprint θέλουν επανεγκατάσταση μετά από κάθε αναβάθμιση.

 

Με την πρώτη έκδοση της 9 ακόμα και έτσι δεν μου δούλευαν Πειραιώς και Εθνική με το update Ιανουαρίου όμως ενώ δεν δούλευαν με την επανεγκατάσταση έστρωσαν.

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ πριν από λίγο την αναβάθμιση του Ιανουαρίου. Μέχρι στιγμή δεν έχω κάποιο θέμα, ειδικά με το δακτυλικό αποτύπωμα που διαβάζω. Ε.Τ.Ε, Eurobank, Alpha, Πειραιώς και PayPal που χρησιμοποιώ μπαίνω κανονικά. Το πρόβλημα που μου παρουσίασε μετά την αναβάθμιση είναι με την εφαρμογή της μετάφρασης της Google. Δείχνει τις γλώσσες με ιερογλυφικά! Έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση πάλι αλλά το ίδιο. Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος; Αν δεν στρώσει θα πάω για άλλη εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό στην εφαρμογή της ΕΤΕ και της Πειραιώς μια χαρά δούλευε,όπως και σε όποια άλλη εφαρμογή θέλει δακτυλικό...Το μόνο που με απασχολεί είναι μην βγάλει κάνα θέμα λόγο Micron μνήμης...Απλά αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι πως θα εντοπίσουμε αν έχει θεμα....

Το να κάνω clear chase στον Chrome δεν είναι κάτι,αλλά πρέπει να ξαναπερασω τους κωδικούς σε σελίδες που χρησιμοποιώ....Και επειδή έχω ένα άλλο κακό,πολλές φορές ανοίγω συνέχεια καινούργιες σελίδες και μαζεύονται πολλές,εκεί Ίσως δω το πρόβλημα...

Στον Samsung internet κάνει θεμα;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...