Jump to content

Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, Vasileios said:

2.μπορείς να ζητήσεις το οτιδήποτε. 

Δεν είναι όμως υποχρεωμένοι να το κάνουν.  Ως δείγμα καλής θέλησης ίσως να το κάνουν. 

1. Είναι πάγια ταχτική της WIND (ίσως και τώρα της NOVA ) να καθυστερεί υπερβολικά τις αποσυνδέσεις. 

 

 

1. μπορώ να κάνω καταγγελία; άσχετα σαν τακτική είναι νόμιμο; σκέφτομαι στις 03/02 να κάνω φραγή στις υπηρεσίες της SIM και να τους διαμηνύσω ότι δεν πρόκειται να πληρώσω τον επιπλέον μήνα,

Link to comment
Share on other sites

Για το αν είναι νόμιμο ή όχι , δεν το γνωρίζω.  Μπορείς να κάνεις καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ. η οποία θα  δεί την νομιμότητα ( αφού πρώτα ρωτήσει την άποψη της εταιρείας )  και ανάλογα θα την δεχτεί ή θα την απορίψει.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2024 at 9:16 ΜΜ, telus said:

Καλησπέρα, δυο ερωτήσεις αν μπορείτε να με διαφωτίσετε.

1. Είχα συμβόλαιο (πλέον αορίστου χρόνου) Nova SimpleFi on the go , έχει λήξη εδώ και πολύ καιρό και σήμερα έκανα αίτηση για διακοπή της γραμμής, όλα καλά με την αίτηση αλλά μου είπαν ότι ο τερματισμός θα γίνει στις 04/03!! είναι δυνατόν να κρατήσει τόσο πολύ; ειδικά από την ώρα που η ανανέωση των υπηρεσιών πραγματοποιείται κάθε 04 του μηνός και έχουν 15 μέρες να την πραγματοποιήσουν; δεν είναι για τα λεφτά αλλά έχω κάνει νέα σύνδεση στο Vodafone Giga Wifi on the spot και έλεγα να το ξεκινήσω με το που τέλειωνε στις 04/02 στην Nova.

2. Επίσης μετέφερα το νούμερο του πατέρα μου που ήταν καρτοσυμβόλαιο στην Νova στο εταιρικό Nova GES Entry που έχω αλλά είχα δει ότι μέσα είχε διαθέσιμα 8 ευρώ από ανανεώσεις. Μπορώ να τα ζητήσω να συμψηφιστούν με τον επόμενο λογαριασμό; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλησπέρα το δικό μου συμβόλαιο simple fi λήγει στις 10/03/2024 να ζητήσω από τώρα την διακοπή του; 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Antonio21 said:

Καλησπέρα το δικό μου συμβόλαιο simple fi λήγει στις 10/03/2024 να ζητήσω από τώρα την διακοπή του; 

μίλησα μαζί τους και θα με πάρουν τηλέφωνο από το τμήμα που κάνει της διακοπές για να επισπεύσει το κόψιμο της γραμμής, όταν έχω νέα θα γράψω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...