Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nίκο μα πλέον και το A2 Lite είναι συμβατό.Δεν διαβάζεις τι γράφει ο Silverag πιο πάνω? Απλά σε μένα κάτι δεν πάει καλά.

Πόσο Bandwidth δεσμεύει άραγε? H γραμμή μου είναι 10 MBPS. Αρκεί?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nίκο μα πλέον και το A2 Lite είναι συμβατό .Δεν διαβάζει το γράφουν τα παιδιά πιο πάνω?

 

Μα στίς δύσκολες συνθήκες σήματος οποιοσδήποτε θα έχει πρόβλημα με οποιαδήποτε συσκευή..υποτίθεται οτι το VoWiFi γι'αυτό βγήκε..αλλιώς ψάχνεις εξονυχιστικά τις συσκευές(οι οποίες θα είναι και πιο ακριβές) που θα έχουν τις περισσότερες μπάντες κινητής. Πήγενε σε iphne 11 Pro με μπάντες (B1 (2100), B2 (1900), B3 (1800), B4 (1700/2100 AWS 1), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B12 (700), B13 (700), B17 (700), B18 (800), B19 (800), B20 (800), B25 (1900+), B26 (850), B28 (700), B29 (700), B30 (2300), B32 (1500), B34 (TDD 2100), B38 (TDD 2600), B39 (TDD 1900), B40 (TDD 2300), B41 (TDD 2500), B42 (TDD 3500), B46 (TDD 900), B66 (1700)....................................και με το Mi A2 Lite με μπάντες (B1 (2100), B2 (1900), B3 (1800), B4 (1700/2100 AWS 1), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B20 (800), B38 (TDD 2600), B40 (TDD 2300) και σύγκρινε τα σήματα που μπορεί να έχεις...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Που να τα ήξερα αυτά πριν...Σε Android καλύτερα γιατί δεν τα ξέρω καλά τα iPhones...

Έτσι όπως το βλέπω ,υπάρχει τεράτια διαφορά στον αριθμό από μπάντες...

Link to comment
Share on other sites

Το Mi A2 Lite μια χαρά καλύπτει όλες τις μπάντες που υπάρχουν στην Ελλάδα.

Mi A2 Lite bands:

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

CDMA 800 & TD-SCDMA

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

4G bands LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 40(2300) - Global

 

Greece bands:

2G capabilities GSM 900, GSM 1800

3G capabilities UMTS 2100

4G capabilities LTE 800, LTE 1800, LTE 2600

 

Πηγές: https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a2_lite_(redmi_6_pro)-9247.php και https://www.gsmarena.com/network-bands.php3?sCountry=GREECE

Link to comment
Share on other sites

Tότε γιατί Silverag στο σπίτι μου τα άλλα 2 κινητά που έχουμε έχουν καλύτερη λήψη?? Όλοι Vodafone έχουμε. Eίναι αρκετά μεγάλη η διαφορά. Ειδικά το Α8 (2018) έχει πολύ καλύτερη λήψη.Και στην πράξη το βλέπω αλλά και η εφαρμογή που εγκατέστησα το αποτυπώνει αυτό. Κάτι φταίει προφανώς. Edited by IBAGASA
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν είμαι γνώστης των σημάτων και κεραιών αλλ προσπαθώ να συγκρίνω και βλέπω οτι το Α8 που λέει οτι έπιανε καλύτερο σήμα έχει διαφορά με το A2 Lite οτι το Α8 στο 4G έχει παραπάνω μπάντες την: B12 (700), B13 (700), B17 (700), B18 (800), B19 (800),B26 (850), B28 (700),B41 (TDD 2500), B66 (1700) που το Α2lite δέν τις έχει οπότε;
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Κάποιον ρόλο πρέπει να παίζουν οι παραπάνω μπάντες..Δεν μπορεί να είναι τυχαίο αυτό που σας λέω με αυτό που λέει ο Νίκος.

Θα πάω σε λίγο σπίτι με τα 3 κινητά στα χέρια μου (Samsung A8(2018) & Xiaomi mi a2 lite & Blackview BV 8600 PRO), και θα τρέξω Speedtest πολλές φορές σε 4G & 3G. Για να δούμε,θα υπάρξει στατιστικά μεγάλη διαφορά? Αυτό το Test ξέχασα να το κάνω...Θα το τραβήξω Video και θα το ανεβάσω να το δειτε.

Bλέπω πως είμαι ο μόνος που έχει τόσο σοβαρά θέματα με το σήμα και αρχίζω να πιστεύω μήπως έχει θέμα η συσκευή και χρειάζεται Service.

Edited by IBAGASA
Link to comment
Share on other sites

Κάποιον ρόλο πρέπει να παίζουν οι παραπάνω μπάντες..Δεν μπορεί να είναι τυχαίο αυτό που σας λέω με αυτό που λέει ο Νίκος.

Θα πάω σε λίγο σπίτι με τα 2 κινητά στα χέρια μου (Samsung A8(2018) & Xiaomi mi a2 lite), και θα τρέξω Speedtest πολλές φορές σε 4G. Για να δούμε,θα υπάρξει διαφορά? Αυτό το Test ξέχασα να το κάνω...Θα το τραβήξω Video και θα το ανεβάσω να το δειτε.

Bλέπω πως είμαι ο μόνος που έχει τόσο σοβαρά θέματα με το σήμα και αρχίζω να πιστεύω μήπως έχει θέμα η συσκευή και χρειάζεται Service.

 

Τζάμπα θα το κάνεις το test γιατί είναι θέμα δεδομένων και αφού το σήμα στο Mi A2 lite είναι χειρότερο εννοείτε οτι και το κατέβασμα αρχείων και η ταχύτητα θα είναι μικρότερη

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Mα αυτό ακριβώς θέλω να αποδείξω. Πρωτίστως στον εαυτό μου. Διοτί στην ποιότητα της κλήσης πολλοί μπορεί να πουν πως λέω μούφες ή ίσως να υπερβάλλω. Δεν ξέρω. Ενώ στο Speedtest θα αποδειχθεί 100%.

Και αναλόγως κάποια παιδιά με γνώσεις μπορεί να με καθοδηγήσουν αναλόγως αν κρίνουν πως τα αποτελέσματα έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους και εγείρουν υποψίες για κάτι άλλο.

Βραδάκι θα το ανεβάσω. Καλό μεσημέρι παίδες.

Edited by IBAGASA
Link to comment
Share on other sites

Tότε γιατί Silverag στο σπίτι μου τα άλλα 2 κινητά που έχουμε έχουν καλύτερη λήψη?? Όλοι Vodafone έχουμε. Eίναι αρκετά μεγάλη η διαφορά. Ειδικά το Α8 (2018) έχει πολύ καλύτερη λήψη.Και στην πράξη το βλέπω αλλά και η εφαρμογή που εγκατέστησα το αποτυπώνει αυτό. Κάτι φταίει προφανώς.

 

Βάλε και στα δύο κινητά κάποιο πρόγραμμα που δείχνει σε ποια μπάντα συνδέονται. Θα βρεις αρκετά στο Play Store. Αν το Α8 συνδέεται σε κάποια μπάντα που δεν έχει το A2 Lite στα χαρακτηριστικά του, τότε θα ισχύει αυτό που λες ότι φταίνε οι μπάντες.

Αν όμως συνδέονται σε ίδιες μπάντες με αρκετή διαφορά ισχύος, τότε μπορεί να φταίει η κεραία που έχει το κάθε κινητό. Για μένα είναι λογικό κάθε κινητό - ειδικά διαφορετικού brand - να λαμβάνει αλλιώς το σήμα.

Αν πάλι το A2 Lite δεν συνδέεται σε κάποια μπάντα που υπάρχει στην Ελλάδα, είναι και πάλι θέμα του Xiaomi.

Edited by silverag
Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση θα διαπιστώσω το μέγεθος της διαφοράς στο Speedtest και σε δεύτερη θα κάνω αυτό που λες Silverag. To LTE Discovery δείχνει την μπάντα που συνδέεται το κάθε κινητό.

Θα τα ανεβάσω όλα το βράδυ να τα δούμε στο Forum. Άλλωστε μας έχουν κλείσει τα μαγαζια, χρόνος υπάρχει άπλετος μέχρι τις 4 Μαίου που ξανανοίγουμε...

Άσε που δεν περνάει και η ώρα...

Edited by IBAGASA
Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση θα διαπιστώσω το μέγεθος της διαφοράς στο Speedtest και σε δεύτερη θα κάνω αυτό που λες Silverag. To LTE Discovery δείχνει την μπάντα που συνδέεται το κάθε κινητό.

Θα τα ανεβάσω όλα το βράδυ να τα δούμε στο Forum. Άλλωστε μας έχουν κλείσει τα μαγαζια, χρόνος υπάρχει άπλετος μέχρι τις 4 Μαίου που ξανανοίγουμε...

Άσε που δεν περνάει και η ώρα...

Γενικά, νομίζω πως όλες οι συσκευές με modem που έχει το Snapdragon 625 υποφέρουν σε αυτό το κομμάτι, γιατί και εγώ, παρότι που το Α2 (όχι το lite) πιάνει ποιο καλύτερο σήμα, το Α1 μου, είναι μόνιμα στο -109 με -90 dBm.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

38.6 MBPS ------>>>> SAMSUNG A8 (2018)

2.39 MBPS ------>>>> XIAOMI MI A2 LITE

 

ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΟΥ. AΠΟΛΥΤΗ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΩΝ ΦΟΒΙΩΝ ΜΟΥ. Για την Blackview παντόφλα του πατέρα μου απλά έτυχε να βγάλει χαμηλότερο Speedtest συγκριτικά με το Xiaomi. Στατιστικά βγάζει πιο υψηλό!!! Και το κυριότερο: Του το έχω στο 3G και μιλάει χωρίς διακοπές στο 90% των κλήσεων και αν του το βάλω στο 2G είναι καμπάνα 100%.

Ξαναέκανα το Test άλλες 3 φορές με παραπλήσια αποτελέσματα. Τo LTE Discovery όταν έχω τα τηλέφωνα σε 2G δίνει κορυφαίο σήμα της τάξεως των -51 DB στο Samsung και........ -87 DB στο A2Lite!!! Και -75 DB στο Blackview!!!

Ούτε με 2G δεν μπορεί να μιλήσει η μάνα μου στο σπίτι με το A2 Lite! Ξενέρωσα με το Speedtest και δεν είχα όρεξη να ασχοληθώ και με τα υπόλοιπα ώστε να σας τα ανεβάσω...Καταλαβαίνετε άλλωστε την ψυχολογία μου.

 

* Θα παραγγείλω μία πίτσα να φάω μόνος μου ώστε να αυτοτιμωρηθώ τώρα.

** ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΧΑΡΙΖΩ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΣΤΑ...80€! ΣΤΟΙΧΗΜΑ? ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ...ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ! :lol::lol::lol:

 

ΔΕΙΤΕ ΤΟ VIDEO ΠΑΡΑΚΑΤΩ - SPEEDTEST:

Edited by IBAGASA
Link to comment
Share on other sites

38.6 MBPS ------>>>> SAMSUNG A8 (2018)

2.39 MBPS ------>>>> XIAOMI MI A2 LITE

 

ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΟΥ. AΠΟΛΥΤΗ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΩΝ ΦΟΒΙΩΝ ΜΟΥ. Για την Blackview παντόφλα του πατέρα μου απλά έτυχε να βγάλει χαμηλότερο Speedtest συγκριτικά με το Xiaomi. Στατιστικά βγάζει πιο υψηλό!!! Και το κυριότερο: Του το έχω στο 3G και μιλάει χωρίς διακοπές στο 90% των κλήσεων και αν του το βάλω στο 2G είναι καμπάνα 100%.

Ξαναέκανα το Test άλλες 3 φορές με παραπλήσια αποτελέσματα. Τo LTE Discovery όταν έχω τα τηλέφωνα σε 2G δίνει κορυφαίο σήμα της τάξεως των -51 DB στο Samsung και........ -87 DB στο A2Lite!!! Και -75 DB στο Blackview!!!

Ούτε με 2G δεν μπορεί να μιλήσει η μάνα μου στο σπίτι με το A2 Lite! Ξενέρωσα με το Speedtest και δεν είχα όρεξη να ασχοληθώ και με τα υπόλοιπα ώστε να σας τα ανεβάσω...Καταλαβαίνετε άλλωστε την ψυχολογία μου.

 

* Θα παραγγείλω μία πίτσα να φάω μόνος μου ώστε να αυτοτιμωρηθώ τώρα.

** ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΧΑΡΙΖΩ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΣΤΑ...80€! ΣΤΟΙΧΗΜΑ? ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ...ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ! :lol::lol::lol:

 

ΔΕΙΤΕ ΤΟ VIDEO ΠΑΡΑΚΑΤΩ - SPEEDTEST:

 

Λάθος η κίνηση να πατήσεις ταυτόχρονα το speedtest..δεν είναι αντικειμενικό γιατί κάποια συσκευή απο τις τρείς μπορεί να πήρε πρώτη το download και να μήν είχε άλλο να ΄δωσει το router..Κάνετα ξεχωριστά..αφου τελειώνει το ένα να πας στο άλλο

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση φίλε αυτό που λες. Δεν είναι WiFi να πάρει όλο το Download. To δίκτυο 4G τεστάρουμε! Το WiFi ήταν OFF και στις 3 συσκευές. Μακάρι να είχες δίκιο και να είχα ελπίδα.

Έκανα πολλές επαναλήψεις και μεμονωμένα και ήταν ίδια τα results... Αλλά και πάλι όπως βλέπεις, το πάτησα τελευταίο το Samsung....Μονίμως ίδια νούμερα.

Σοκαριστικό ε? Με καταλαβαίνεις τώρα που μιλούσα για τρομερές διαφορές?

Edited by IBAGASA
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση φίλε αυτό που λες. Δεν είναι WiFi να πάρει όλο το Download. To δίκτυο 4G τεστάρουμε! Το WiFi ήταν OFF και στις 3 συσκευές. Μακάρι να είχες δίκιο και να είχα ελπίδα.

Έκανα πολλές επαναλήψεις και μεμονωμένα και ήταν ίδια τα results... Αλλά και πάλι όπως βλέπεις, το πάτησα τελευταίο το Samsung....Μονίμως ίδια νούμερα.

Σοκαριστικό ε? Με καταλαβαίνεις τώρα που μιλούσα για τρομερές διαφορές?

 

Κάτι μου λέει πως κάτι δεν κάνεις καλά... Εγώ δεν βλέπω απολύτως κανένα πρόβλημα με την ταχύτητα του κινητού. Δες την εικόνα εδώ: https://ibb.co/dLQ4LdY

 

dLQ4LdY

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια έκανα στο Α3 ένα τεστ σε 4g για Λήμνο που είμαι είναι πολύ καλά πιστεύω.a7d9612c39c763accb093468fab0e54a.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η περιοχή μου δεν έχει καλή κάλυψη 4G στην Παιανία και ειδικά εκεί που διαμένω. Επιβεβαιωμένο από Vodafone.

Θες να έρθω στο Μαρούσι και να βάλες την SIM σου στο A8 μου? 35 κλειδώνεις στο A2 Lite? Ε, 60MBPS θα κλειδώσει στο A8 μου στην περιοχή σου!

 

Τι λάθος να κάνω βρε φίλε! Στο 4G έβαλα και τα 3 κινητα και πάτησα το κουμπί! Και ******ς να είσαι,δεν μπορείς να κάνεις λάθος!

Τώρα με πωρώσατε. Πάω να πάρω το κινητό από την μάνα μου και να το φέρω στο κομμωτήριό μου να κάνω κι εδώ Test που υποτίθεται έχουμε καλύτερο σήμα συγκριτικά με το σπίτι. Σε 1 ώρα θα ποστάρω.

Edited by IBAGASA
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο στάδιο του πένθους λένε πως είναι η άρνηση. Πλέον το ξεπέρασα γιατί έχω πειστεί. Το έκανα άλλες 4 φορές το Test πριν 10 λεπτά και η διαφορα ήταν στα ...30MBPS σταθερή!

Σε περιοχές με σήμα καλό δεν σε ενδιαφέρει. Τι 60, τι 90... Την δουλειά σου την κάνεις.

Αλλά στο σπίτι μου που είναι υπόγειο, εκεί πραγματικά φαίνεται η διαφορά.

Έφαγα και τα βρισίδια από την μάνα μου πριν λίγο, δεν μίλησα καθόλου...Τι να πω άλλωστε.. Φοβερό κινητάκι,αρκετά γρήγορα για τα λεφτά του, απλά δεν...μπορείς να μιλήσεις στο τηλέφωνο! Χα χα! Θα της πάρω το A2 Lite να το έχω εγώ για δεύτερο και πλέον ψάχνομαι για κινητό με ΑΡΙΣΤΟ σήμα πρωτίστως για να μπορεί να κάνει την δουλειά της η κακομοίρα... 68 ετών,κρίμα να παιδεύεται.Ευχηθείτε μου καλή τύχη μην την ξαναπατήσω...Να ρισκάρω πάλι με Xiaomi, λέτε??

 

Απολαύστε το Video...Λέω πολλές μπαρούφες, προφορά λάθος, κάνω σαρδάμ και κουνάω την κάμερα αλλά μην δίνεται σημασία.

Στο Speedtest εστιάστε...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2,5 μέρες περίπου έχω απενεργοποιήσει εντελώς τη λειτουργία "προσαρμοστική μπαταρία" και δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή στη κατανάλωση. Περιέργως νομίζω έχει καλύτερη διαχείριση της RAM...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κολλάνε πολλές εφαρμογές τύπου viber, instagram, Facebook, skroutz και άλλες. Σκέφτομαι μήπως κάνω επαναφορά εργ. ρυθμίσεων και κάνω install όλες τις εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη. Μπορεί να παίζει κάποιο ρόλο αυτό, αλλιώς το τηλέφωνο δεν είναι για πολλά...

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κολλάνε πολλές εφαρμογές τύπου viber, instagram, Facebook, skroutz και άλλες. Σκέφτομαι μήπως κάνω επαναφορά εργ. ρυθμίσεων και κάνω install όλες τις εφαρμογές στην εσωτερική μνήμη. Μπορεί να παίζει κάποιο ρόλο αυτό, αλλιώς το τηλέφωνο δεν είναι για πολλά...

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα δεν κολλάνε οι εφαρμογές αλλά, όπως είχε αναφέρει και ένας φίλος εδώ στο νήμα, δε κρατάει στη μνήμη τις εφαρμογές δηλαδή αν βλέπεις ένα βίντεο στο YouTube πχ., βγεις και μπεις σε άλλη εφαρμογή και μετά επιστρέψεις στο YouTube να δεις το βίντεο η εφαρμογή φορτώνει από την αρχή. Τώρα εμένα δε το κάνει τόσο συχνά αυτό. Σχεδόν καθόλου βασικά...

Αλλά όλες τις εφαρμογές τις έχω εγκατεστημένες στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου. Αν έχεις κάνει τη διαδικασία χρησιμοποιήσης της SD σαν εσωτερικό χώρο τότε, ναι, ίσως φταίει αυτό. Είχα διαβάσει ότι σε πολλές συσκευές διαφόρων εταιρειών η λειτουργία αυτή είναι προβληματική. Δε ξέρω βέβαια άμα άλλαξε κάτι στη 10...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η sd είναι πάρα πολύ αργή και θεωρώ εντελώς χαζό κάποιος να βάζει εφαρμογές στην sd και να Σέρνετε το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι κάπου το 2012 πρέπει να ήταν, όσοι είχαμε ξεμείνει με το HTC Desire αγοράζαμε sdcard class 10 (για να είναι και καλά γρήγορη), έτσι ώστε να τις κάνουμε partition του system για να βάλουμε custom rom από καινούρια κινητά, αλλά και να 'δώσουμε' χώρο για περισσότερες εφαρμογές.

 

Πίστευα ότι μετά από τόσα χρόνια έχει σταματήσει να ασχολείται ο κόσμος με εγκατάσταση εφαρμογών στην sdcard.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

38.6 MBPS ------>>>> SAMSUNG A8 (2018)

2.39 MBPS ------>>>> XIAOMI MI A2 LITE

 

ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΟΥ. AΠΟΛΥΤΗ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΩΝ ΦΟΒΙΩΝ ΜΟΥ. Για την Blackview παντόφλα του πατέρα μου απλά έτυχε να βγάλει χαμηλότερο Speedtest συγκριτικά με το Xiaomi. Στατιστικά βγάζει πιο υψηλό!!! Και το κυριότερο: Του το έχω στο 3G και μιλάει χωρίς διακοπές στο 90% των κλήσεων και αν του το βάλω στο 2G είναι καμπάνα 100%.

Ξαναέκανα το Test άλλες 3 φορές με παραπλήσια αποτελέσματα. Τo LTE Discovery όταν έχω τα τηλέφωνα σε 2G δίνει κορυφαίο σήμα της τάξεως των -51 DB στο Samsung και........ -87 DB στο A2Lite!!! Και -75 DB στο Blackview!!!

Ούτε με 2G δεν μπορεί να μιλήσει η μάνα μου στο σπίτι με το A2 Lite! Ξενέρωσα με το Speedtest και δεν είχα όρεξη να ασχοληθώ και με τα υπόλοιπα ώστε να σας τα ανεβάσω...Καταλαβαίνετε άλλωστε την ψυχολογία μου.

 

* Θα παραγγείλω μία πίτσα να φάω μόνος μου ώστε να αυτοτιμωρηθώ τώρα.

** ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΧΑΡΙΖΩ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΣΤΑ...80€! ΣΤΟΙΧΗΜΑ? ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ...ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ! :lol::lol::lol:

 

ΔΕΙΤΕ ΤΟ VIDEO ΠΑΡΑΚΑΤΩ - SPEEDTEST:

 

 

πάντος με wind που ετρεξα speedtest πέρνω 18,5 και εχω μια γραμμη σημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...