Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σαν ατομο που εβαλε την 10αρα day1 σας λεω καλύτερα με την 9αρα, το τηλέφωνο είναι πιο βαρύ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εξακολουθώ να απορώ γιατί η Xiaomi επέλεξε να κρατήσει το πυρήνα στον 3.18 που είναι πλέον νεκρός (χωρίς υποστήριξη πλέον) και δεν έκανε μετάβαση στο 4.9, το οποίο βελτιώνει την απόδοση και την μπαταρία; Εδώ με το Α1 και τον πυρήνα 4.9 πάει ποιο καλύτερα σε σχέση με την μαμισια.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εξακολουθώ να απορώ γιατί η Xiaomi επέλεξε να κρατήσει το πυρήνα στον 3.18 που είναι πλέον νεκρός (χωρίς υποστήριξη πλέον) και δεν έκανε μετάβαση στο 4.9, το οποίο βελτιώνει την απόδοση και την μπαταρία; Εδώ με το Α1 και τον πυρήνα 4.9 πάει ποιο καλύτερα σε σχέση με την μαμισια.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο με αφορμή αυτό που λες... Έχει μετανιώσει κανείς που πήρε κινητό με Android One ή μόνο εγώ;;;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο με αφορμή αυτό που λες... Έχει μετανιώσει κανείς που πήρε κινητό με Android One ή μόνο εγώ;;;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικά δεν έχω μετανιώσει, έχω απογοητευτεί με την συγκεκριμένη εταιρία. Βέβαια στην τιμή που τα βρίσκεις, ζυγίζεις τι θες.

Σαν φιλοσοφίας το Android One μου αρέσει και δύσκολα θα το αλλάξω.

Προσωπικά με ενοχλεί η αντιμετώπιση των συσκευών αυτών απο τις εταιρίες (βάζω και τη νοκια μέσα που απλά δεν ξέρει τι να βγάλει βλέπω νοκια 8.3) καθώς και τα ελάχιστα μοντέλα που κυκλοφορούν με αποτέλεσμα να θες να το αλλάξεις και να μην έχεις πολλές εναλλακτικές. Η μόνη που βλέπω εγώ είναι το νοκια 7.2 αλλά λυπάμαι τα χρήματα που έχει για αυτά που προσφέρει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω μετανιώσει για την επιλογή του android one αν και μου λείπουν κάποιες ευκολίες του miui, πιο πολύ απογοήτευση είναι η αντιμετώπιση της Xiaomi στο θέμα των update.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο με αφορμή αυτό που λες... Έχει μετανιώσει κανείς που πήρε κινητό με Android One ή μόνο εγώ;;;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι ιδιαίτερα. Αν ήταν η Xiaomi σωστή με τις ενημερώσεις, δεν θα λέγαμε πόσο τραγική είναι στο κομμάτι αυτό.

 

Edit: Η Xiaomi σταμάτησε τα beta προγράμματα;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Με ανησυχεί που οι δύο από πάνω δεν έδωσαν feedback..

 

Οι δύο από πάνω έκαναν το update πριν λίγες ώρες, τι feedback να προλάβουν να δώσουν; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι δύο από πάνω έκαναν το update πριν λίγες ώρες, τι feedback να προλάβουν να δώσουν; :lol:

Ότι τουλάχιστον άνοιξε και δεν μπρικαρε..

Link to comment
Share on other sites

Ότι τουλάχιστον άνοιξε και δεν μπρικαρε..

 

Και σε μένα δεν ειχε μπρικάρει όταν βγήκε πρώτη φορά, δεν έχει να λέει κάτι αυτό.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω ότι είδα ότι ήρθε το update αλλά κατάλαβα ότι αφού υπάρχει το προηγούμενο με τα σφάλματα, καλύτερα να περιμένουμε λίγο. Επιπλέον το κινητό εδώ και 2 μέρες σέρνεται σε πολλές εφαρμογές. Μέχρι που σκέφτηκα να μην κάνω εγκατάσταση εφαρμογών στην micro sd παρά μόνο στο τηλέφωνο. Αυτό όμως προϋποθέτει ότι πρέπει να το επαναφέρω από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Ότι τουλάχιστον άνοιξε και δεν μπρικαρε..

 

ειχε κολλησει πολυ ωραια στην αρχικη οθονη του Android One και λεω "ωπα δεν παμε καλα!!!"

 

ξεφυαγμε απο κει προς το παρον και το κινητο ξεκινησε... θα ενημερωσω...

Link to comment
Share on other sites

Το update έγινε κανονικά. Καλές οι εντυπώσεις από το interface. Ειδικά τα νέα gestures πολύ χρηστικά. Το κακό που υπάρχει είναι ότι τις μισές φορές το fingerprint scanner δεν ανταποκρίνεται ή αργεί υπερβολικά. Θέλω να του δώσω λίγο χρόνο αλλά αν δεν φτιάξει το θεωρώ μεγάλο bug...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πω ότι είδα ότι ήρθε το update αλλά κατάλαβα ότι αφού υπάρχει το προηγούμενο με τα σφάλματα, καλύτερα να περιμένουμε λίγο. Επιπλέον το κινητό εδώ και 2 μέρες σέρνεται σε πολλές εφαρμογές. Μέχρι που σκέφτηκα να μην κάνω εγκατάσταση εφαρμογών στην micro sd παρά μόνο στο τηλέφωνο. Αυτό όμως προϋποθέτει ότι πρέπει να το επαναφέρω από την αρχή.

 

Και στην εσωτερική με 10αρα υπάρχει καθυστέρηση στις εφαρμογές πάντως.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Το update έγινε κανονικά. Καλές οι εντυπώσεις από το interface. Ειδικά τα νέα gestures πολύ χρηστικά. Το κακό που υπάρχει είναι ότι τις μισές φορές το fingerprint scanner δεν ανταποκρίνεται ή αργεί υπερβολικά. Θέλω να του δώσω λίγο χρόνο αλλά αν δεν φτιάξει το θεωρώ μεγάλο bug...
Άμα το κλείνεις και βάζεις το δάχτυλο στον αισθητήρα να ανοίξει αλλά δεν αποκρίνεται, δεν είναι bug, το έχουν πολλές συσκευές, μέχρι και στις Custom ROM.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

επίσης όσοι ξαναβάλατε την 10αρα, με ποια ενημέρωση ασφαλείας είναι;

μου φαίνεται θα αργήσουμε να πάρουμε άλλη, εκτός κ αν εμένα επειδή λέει οτι έχω αναβάθμιση για την Ρ δεν παίζει να δει νεότερη.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το επιχείρησα. Παράλληλα έκανα και reset

 

Προς το παρόν δεν βλέπω τεράστιες διαφορές, σίγουρα τα εικονίδια έχουν μεγαλώσει ελαφρώς.

Από όλες τις εφαρμογές μου (social, e-banking ) δεν μου παίζει το Huawei health για ματσαρισμα με το honor band

 

Αποτύπωμα παίζει καλά. Double tap δεν παίζει και πάλι

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επίσης όσοι ξαναβάλατε την 10αρα, με ποια ενημέρωση ασφαλείας είναι;

μου φαίνεται θα αργήσουμε να πάρουμε άλλη, εκτός κ αν εμένα επειδή λέει οτι έχω αναβάθμιση για την Ρ δεν παίζει να δει νεότερη.

 

1 μαρτιου 2020

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...