Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μάλιστα, εχω μείνει με 1 φεβρουαρίου.

Κοίτα να δεις γέλιο που επειδή βλέπει οτι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση αλλά δεν μπορεί να την βάλει, δεν βλέπει για νεότερες.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα κι εγώ το update πριν λίγο και όλα κομπλέ. Το σκούρο θέμα αρκετά καλό. Η ενημέρωση είναι 1 Μαρτίου 2020.

Πατώντας τα πλαϊνά κουμπιά έντασης μπορεί να ρυθμιστεί ο κάθε ήχος χωρίς να ακουστεί ταυτόχρονα(αρκετά χρήσιμο).

Προς το παρόν δεν εντοπίζω αρκετές αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ το update πριν λίγο και όλα κομπλέ. Το σκούρο θέμα αρκετά καλό. Η ενημέρωση είναι 1 Μαρτίου 2020.

 

Πατώντας τα πλαϊνά κουμπιά έντασης μπορεί να ρυθμιστεί ο κάθε ήχος χωρίς να ακουστεί ταυτόχρονα(αρκετά χρήσιμο).

 

Προς το παρόν δεν εντοπίζω αρκετές αλλαγές.

Μια από τα ίδια και γω. Το σκούρο θέμα αδιάφορο προσωπικά για τα μάτια μου. Αυτό που δεν έχω εντοπίσει ακόμα και θέλω βοήθεια είναι με τις χειρονομίες να μου πει κάποιος τί έχει γίνει ;;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την είχα κάνει όταν πρωτοβγηκε ,ενώ στην αρχή είναι γρήγορο όσο το χρησιμοποιώ βαραίνει και μετά χρειάζεται επανεκκίνηση ,επίσης χάλασε το δακτυλικό αποτύπωμα σε σημείο να μην το χρησιμοποιώ πλέον.επισης μου δείχνει ότι υπάρχει αναβάθμιση χωρίς να μπορώ να την κάνω .τα ηχεία πλέον παίζουν με χαμηλότερη ένταση .Με λίγα λόγια το μόνο που αξίζει είναι τα νέα gesture's

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την είχα κάνει όταν πρωτοβγηκε ,ενώ στην αρχή είναι γρήγορο όσο το χρησιμοποιώ βαραίνει και μετά χρειάζεται επανεκκίνηση ,επίσης χάλασε το δακτυλικό αποτύπωμα σε σημείο να μην το χρησιμοποιώ πλέον.επισης μου δείχνει ότι υπάρχει αναβάθμιση χωρίς να μπορώ να την κάνω .τα ηχεία πλέον παίζουν με χαμηλότερη ένταση .Με λίγα λόγια το μόνο που αξίζει είναι τα νέα gesture's

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχουμε ξαναγράψει αυτό με την αναβάθμιση που δεν μπορεί να γίνει. Διάβασε τι γράφει και για ποιον λόγο δεν γίνεται, Αναφέρεται σε οσους έχουν Android P.

Το δακτυλικό κάντο κατάργηση και πέρασε το πάλι, ο ήχος επίσης κομπλέ είναι.

Πιθανότατα χρειάζεσαι reset.

Τα νέα gestures παίζουν μόνο με τον εργοαστασιακό launcher δυστυχώς.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πριν λίγο εγκατέστησα το Android auto που μου το έβγαλε από μόνο του για αναβάθμιση. Ξέρει κάποιος πως λειτουργεί;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον να πω ότι η εφαρμογή του ραδιοφώνου είναι αισθητά καλύτερη σε σχέση με την προηγούμενη και υπάρχει η δυνατότητα εγγραφής προγράμματος!!!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πριν λίγο εγκατέστησα το Android auto που μου το έβγαλε από μόνο του για αναβάθμιση. Ξέρει κάποιος πως λειτουργεί;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοείς;

Εμένα ποτέ δεν μου εμφανίζεται το Android auto στις προς ενημέρωση εφαρμογές στο play

Γι αυτό και κατεβάζω κάθε φορά την updated έκδοση από apkmirror

 

Στα του Android 10 τώρα δυστυχώς το θέμα μου με τα σπασίματα του Bluetooth streaming από Spotify στο αμάξι μου δεν έφτιαξε, που δείχνει ότι τελικά το θέμα είναι στο bt module του τηλεφώνου

 

Γενικά σαν εμπειρία το 10 μου φαίνεται λίγο πιο γρήγορο,αλλά μπορεί να είναι και αποτέλεσμα του φουλ reset που έκανα. Τα gestures δεν με πολυβολεψαν, το dark theme είναι καλό για βράδυ.

Με την ηλιαρα την σημερινή δεν ήταν και ότι πιο άνετο στο μάτι

 

Επίσης μετά από πειραματισμούς έκανα και το Huawei health να παίξει, πρέπει πρώτα να εγκαταστήσεις το Huawei app store και μετά το health,αλλά αυτό φυσικά είναι ******* της Hua και όχι πρόβλημα της 10αρας

 

All in all τι είχαμε,τι χάσαμε ψωλεο σε ξεχάσαμε, δεν είδα και κάποιο feature να σε κάνει να λες θέλω 10αρα αμαν και πως

 

Περιμένω να δω εάν θα δουλεύει καλύτερα το adaptive brightness

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω feedback, δεν την ξαναπατάω να μπρικάρει το τηλέφωνο και να χάσω μια μέρα να το ξανά στήσω.

Πάντως πρόβλημα με το fingerprint παρατηρώ και τώρα στην 9αρα μετά το factory reset, κάτι που δεν είχα πριν, τα έσβησα τα ξανά πέρασα αλλά πάλι υπάρχει πρόβλημα δεν το πιάνει με την μία όπως πριν. Επίσης βλέπω πολύ lag σε καθημερινή χρήση σε σχέση με πριν. Τι να πω, από το κακό στο χειρότερο, και γενικά δεν το έχω φορτωμένο με εφαρμογές. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Κομπλέ το Android 10! Πριν 3 ώρες το εγκατέστησα! Eίναι ελαφρώς πιο γρήγορο τώρα και δεν διαβλέπω φαινόμενα Battery Drain.

Στις ρυθμίσεις δικτύου, εκεί που με το Pie είχες επιλογές: 2G, 3G , 4G , πλέον στο 10 αντικαταστάθηκε η επιλογή 4G με την ''LTE''.

Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό όσον αφορά το σήμα.

 

Το τηλέφωνο το αγόρασα στην μάνα μου και της αρέσει πολύ και το συνηθίζει μέρα με την μέρα (δύσκολα βέβαια και πολύ σταδιακά καθώς είναι το πρώτο της Smartphone). Της έβαλα Viber, ενημερωτικά Apps και γενικά δουλεύει όμορφα. Μη σας πω πως είναι και ελαφρώς πιο γρήγορο από το δικό μου Samsung A8 (2018) με κάτι Tests που έκανα.

 

Το πρόβλημα είναι όμως πως στο σπίτι που μένουμε η Vodafone δεν έχει πολύ καλό σήμα (η Cosmote ακόμα χειρότερο).

Όμως το προηγούμενο τηλέφωνο της (Νokia της πλάκας των 40€) ΔΕΝ έκανε πολλές διακοπές όταν μιλούσε.

Μόλις όμως πήγε στο Mi A2 Lite άρχισαν να της παραπονιούνται οι συνομιλητές πως ''κόβεται'' η φωνή της κατά διαστήματα.

 

UPDATE 1: To πρόβλημα που είχα αναφέρει σε προηγούμενο Post με την λειτουργία ''Μην ενοχλείτε'' διορθώθηκε. Είχα κάνει λάθος στις ρυθμίσεις...

 

UPDATE 2: Τελικώς με κάποια tests που έκανα ούτε εγώ μπορώ να βγάλω καλό σήμα με το Samsung A8 (2018) που έχω...Μαλλον κάτι έκαναν με τις κεραίες της Vodafone στην περιοχή μου. Είναι και υπόγειο εκεί που μένω,οπότε υπάρχει θέμα...Μάλλον πρέπει να ψάξω για κινητά με πολύ μεγάλο SAR ώστε να κάνουμε την δουλειά μας...

Edited by IBAGASA
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω κοσμοτε αλλά και αγγλικό δίκτυο στο dual μέσα στο σπίτι έχω τεράστιο πρόβλημα. Δε με ακούνε ή ακούω εγώ παράσιτα πολλές φορές.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έβγαλε από μόνο του για εγκατάσταση

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το Dark theme αφαίρεσέ το, τσάμπα μπαταρία καις σε lcd οθονη. Δεν σβήνεις τα πίξελ αντίθετα τα ανάβεις όλα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς έχω αρχίσει να αντιμετωπίζω προβλήματα. Από χθες δύο ή τρεις φορές το τηλέφωνο έχει κολλήσει άσχημα πολύ, σε σημείο που άρχισε να τρεμοπαιζει και να αναβοσβηνει πολύ πολύ γρήγορα η οθόνη του. Αυτό κράτησε περίπου ένα λεπτό και το κινητό επανήλθε μόνο του κάποια στιγμή στην αρχική οθόνη. Παρατηρώ επίσης κολλήματα στην εναλλαγή των εφαρμογών έντονα!! Ότι άλλο θα σας το αναφέρω παιδιά

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέγεις να δείχνει το % της μπαταρίας δείχνει κ το κουτάκι της μπαταρίας..και παίρνει πολύ χώρο.Αυτό δεν μπορούσαν να το διορθώσουν...? φάουλ.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα από το Σάββατο κι εγώ την αναβάθμιση στο 10, και όλα πήγαν μια χαρά... Δεν έχει κανένα πρόβλημα το τηλέφωνο σε καμία εφαρμογή, έχει βελτιωθεί ελαφρά η ταχύτητά του και η διαχείριση της μπαταρίας του.
Link to comment
Share on other sites

Το Dark theme αφαίρεσέ το, τσάμπα μπαταρία καις σε lcd οθονη. Δεν σβήνεις τα πίξελ αντίθετα τα ανάβεις όλα.
Έχει ένα point αυτό!

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Το Dark theme αφαίρεσέ το, τσάμπα μπαταρία καις σε lcd οθονη. Δεν σβήνεις τα πίξελ αντίθετα τα ανάβεις όλα.

 

Το είχα αναφέρει και γω αυτό μερικά posts πιο πριν. Το είχα καιρό με σκούρο θέμα και με το που το άλλαξα σε άσπρο είδα ελάχιστη βελτίωση στη μπαταρία...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αναφέρει και γω αυτό μερικά posts πιο πριν. Το είχα καιρό με σκούρο θέμα και με το που το άλλαξα σε άσπρο είδα ελάχιστη βελτίωση στη μπαταρία...

 

και πέρα απο αυτό, απορώ πως βλέπετε στην οθόνη με αυτό το γκρι-μαύρο των LCD που λένε ως "μαύρο" :lol:

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση στη 10 όλα καλά με μια εξαίρεση, στο viber έμφανίζονται οι ειδοποιήσεις αλλά δεν έχουν ήχο. (έχω ορίσει ήχο, ειναι ενεργόςκτλ) , γνωρίζετε κάποια λύση;;;;
Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση στη 10 όλα καλά με μια εξαίρεση, στο viber έμφανίζονται οι ειδοποιήσεις αλλά δεν έχουν ήχο. (έχω ορίσει ήχο, ειναι ενεργόςκτλ) , γνωρίζετε κάποια λύση;;;;

Κανε μια επανεκκίνηση, ποτέ δεν ξέρεις.

Στης συζύγου μου το κινητό, έτσι έκανα και επανήλθε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στις ειδοποιήσεις κοίταξες να είναι επιλεγμένοι και οι ήχοι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Το θέμα με το αποτύπωμα λύθηκε ευτυχώς από μόνο του. Εις άλλα επιτέλους έλυσα το θέμα με τις εφαρμογές που συνεχώς τερματίζονται με αποτέλεσμα να ξαναφορτώνουν. Αφήνοντας το adaptive battery ανοιχτό βάζουμε εξαίρεση (για battery optimization) τις εφαρμογές που θέλουμε να μην κλείνουν και voila!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...