Jump to content

Όχι άλλο mid Range


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι λέει ο τίτλος παιδιά...εχω να διαθέσω μέχρι 400€ και θέλω να πάρω ένα κινητό τούμπανο ξανά.Ειχα 5 χρόνια το Nokia Lumia 920 και λειτουργεί ακόμα αλλά έχει χαλάσει η πλακέτα που παίρνει την sim και εδώ και 1,5 χρόνο παλεύω με φθηνά(όχι τα φθηνότερα) κινητά να βρω το κατάλληλο..Βρηκα σε προσφορά το J5 16' και το πήρα.Στην αρχή καλά μετά δεν ήταν για πολλα άρχισε να κολλάει,πήρα το Meizu m6 Note,καλό χρυσό αλλά μου χει βγάλει την πίστη με την συνδεσιμοτητα στο WiFi..Ετσι και απομακρυνθώ λίγο πρέπει να σηκώνω το κινητό ψηλά και να κάνω ζογκλερικα για να πιάσει σήμα και δεν μιλάμε για μεγάλη απόσταση..Επειτα 2-3 φορες σε ένα 2μηνο μου χει παγώσει η οθόνη και το έκανα restart(αυτό είναι το βασικό και μόνο κινητό που έχω τωρα)..έπειτα πήρα το Alcatel pop 4 6" ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή με τον Helio P10(το μόνο που μου λείπει είναι το απίστευτο ηχείο)μετά πήρα το Α8 2018 πολύ καλό αν και σε απλα παιχνιδάκια έβλεπα κολλήματα,αναγκάστηκα λόγω οικονομικών δυσκολιών να το πουλήσω βέβαια..Αυτα θέλω να αποφύγω,θέλω ένα κινητό να κρατήσει σαν το Lumia 920,υπάρχει?Εστω για 2-3 χρόνια αν όχι 5.Αρκετα με την εισαγωγή,απλά ένιωσα μια απελπισία κάθε μέρα να με εμποδίζει σε κάτι το κινητό μου!!Πάμε παρακάτω:

 

-5,5" ως 6"(οχι πολύ μεγάλο στο χέρι αλλά με ωραία οθόνη και για ταινίες-αγώνες)

-Όμορφη και λαμπερή οθόνη

-Καθαρό και δυνατό ηχείο

-ΆΨΟΓΗ συνδεσιμοτητα σε WiFi και γενικά καλό σήμα και καθαρές κλήσεις

-Να είναι γρήγορο

-Μπαταρία το λιγότερο 6 ώρες Sot

 

Τι άλλο...μια βοήθεια παιδιά,σορρυ για το σεντόνι αλλά δεν ξέρω τι να πάρω.Θα με καλύψει ο sd 660?Ειδα το Νοκια 7 plus,είδα το Mi mix 2(δεν ξέρω από μπαταρία τι παίζει),θέλω την δική σας βοήθεια όποιο άλλο κινητό,τα huawei δεν μ αρέσουν τόσο...αλλαξα τελείως την λογική μου,θέλω ένα κινητό όμορφο και δυνατό..Πόσα πρέπει να δώσω?Μπορώ να παραγγείλω και απ έξω αρκεί να ξέρω ότι δεν έχει ανοιχτεί-πειραχτεί.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ότι λέει ο τίτλος παιδιά...εχω να διαθέσω μέχρι 400€ και θέλω να πάρω ένα κινητό τούμπανο ξανά.Ειχα 5 χρόνια το Nokia Lumia 920 και λειτουργεί ακόμα αλλά έχει χαλάσει η πλακέτα που παίρνει την sim και εδώ και 1,5 χρόνο παλεύω με φθηνά(όχι τα φθηνότερα) κινητά να βρω το κατάλληλο..Βρηκα σε προσφορά το J5 16' και το πήρα.Στην αρχή καλά μετά δεν ήταν για πολλα άρχισε να κολλάει,πήρα το Meizu m6 Note,καλό χρυσό αλλά μου χει βγάλει την πίστη με την συνδεσιμοτητα στο WiFi..Ετσι και απομακρυνθώ λίγο πρέπει να σηκώνω το κινητό ψηλά και να κάνω ζογκλερικα για να πιάσει σήμα και δεν μιλάμε για μεγάλη απόσταση..Επειτα 2-3 φορες σε ένα 2μηνο μου χει παγώσει η οθόνη και το έκανα restart(αυτό είναι το βασικό και μόνο κινητό που έχω τωρα)..έπειτα πήρα το Alcatel pop 4 6" ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή με τον Helio P10(το μόνο που μου λείπει είναι το απίστευτο ηχείο)μετά πήρα το Α8 2018 πολύ καλό αν και σε απλα παιχνιδάκια έβλεπα κολλήματα,αναγκάστηκα λόγω οικονομικών δυσκολιών να το πουλήσω βέβαια..Αυτα θέλω να αποφύγω,θέλω ένα κινητό να κρατήσει σαν το Lumia 920,υπάρχει?Εστω για 2-3 χρόνια αν όχι 5.Αρκετα με την εισαγωγή,απλά ένιωσα μια απελπισία κάθε μέρα να με εμποδίζει σε κάτι το κινητό μου!!Πάμε παρακάτω:

 

-5,5" ως 6"(οχι πολύ μεγάλο στο χέρι αλλά με ωραία οθόνη και για ταινίες-αγώνες)

-Όμορφη και λαμπερή οθόνη

-Καθαρό και δυνατό ηχείο

-ΆΨΟΓΗ συνδεσιμοτητα σε WiFi και γενικά καλό σήμα και καθαρές κλήσεις

-Να είναι γρήγορο

-Μπαταρία το λιγότερο 6 ώρες Sot

 

Τι άλλο...μια βοήθεια παιδιά,σορρυ για το σεντόνι αλλά δεν ξέρω τι να πάρω.Θα με καλύψει ο sd 660?Ειδα το Νοκια 7 plus,είδα το Mi mix 2(δεν ξέρω από μπαταρία τι παίζει),θέλω την δική σας βοήθεια όποιο άλλο κινητό,τα huawei δεν μ αρέσουν τόσο...αλλαξα τελείως την λογική μου,θέλω ένα κινητό όμορφο και δυνατό..Πόσα πρέπει να δώσω?Μπορώ να παραγγείλω και απ έξω αρκεί να ξέρω ότι δεν έχει ανοιχτεί-πειραχτεί.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Πήγαινε για το Nokia 8.

Το καλύτερο value for money της αγοράς.

 

Επίσης πολλά feature που έχεις συνηθίσει από το 920 υπάρχουν ήδη.

Double tap to wake, Glance Screen , Nokia pro camera

 

 

https://www.skroutz.gr/s/12747336/Nokia-8-64GB.html

https://www.skroutz.gr/s/12451073/Nokia-8-Dual-64GB.html

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

@Ceron Το Nokia 8 έχει 5,3" και εκεί προβληματιζομαι,δεν θα ήθελα να πέσω κάτω από 5,5",ενω το sirocco είναι άπιαστο χρηματικά.

 

@Mol θα προτιμούσα να μην έχει notch,είναι κάτι που δεν μ αρέσει γιαυτό δεν κοιτάω προς Huawei.

 

Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις,που θα πάει θα το βρούμε.

Link to comment
Share on other sites

@Ceron Το Nokia 8 έχει 5,3" και εκεί προβληματιζομαι,δεν θα ήθελα να πέσω κάτω από 5,5",ενω το sirocco είναι άπιαστο χρηματικά.

 

@Mol θα προτιμούσα να μην έχει notch,είναι κάτι που δεν μ αρέσει γιαυτό δεν κοιτάω προς Huawei.

 

Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις,που θα πάει θα το βρούμε.

 

Τότε πας για Nokia 7 plus.

Flagship features σε τιμή mid range.

 

* Δες και το 6(2018)4/64GB, εάν και προτείνω το 7.

 

https://www.eglobalcentral.eu/#/product/23411

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Nokia-Smartphone-6-1-Ds-Mauro-11PL2B01A07.htm

Edited by ceron
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Ναι ο 660 ειναι mid Range,στην ίδια τιμή περίπου με το 7 plus βρίσκω και το mix 2.Εγω αυτό που θέλω είναι να είναι αξιοπρεπές σε όλα,όχι για το επόμενο 6μηνο αλλά και σε 2 χρόνια πχ.Να παίρνει και τις αναβαθμίσεις και τα όλα του.Το U11 δεν μ αρέσει εμφανισιακά,το mix 2 είναι η πιο καλη λύση για 835 επεξεργαστή.Το LG g6 με τον 4πυρηνο 821 είναι καλύτερο από έναν 660?
Link to comment
Share on other sites

Ναι ο 660 ειναι mid Range,στην ίδια τιμή περίπου με το 7 plus βρίσκω και το mix 2.Εγω αυτό που θέλω είναι να είναι αξιοπρεπές σε όλα,όχι για το επόμενο 6μηνο αλλά και σε 2 χρόνια πχ.Να παίρνει και τις αναβαθμίσεις και τα όλα του.Το U11 δεν μ αρέσει εμφανισιακά,το mix 2 είναι η πιο καλη λύση για 835 επεξεργαστή.Το LG g6 με τον 4πυρηνο 821 είναι καλύτερο από έναν 660?

 

Nokia 7Plus μονόδρομος εάν θες αναβάθμισεις

Αναβαθμίσεις 2 χρόνια

Security updates 3 Χρόνια

 

Ίδιο camera module με αυτό των Pixel.

Ο 660 είναι πολύ efficient και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από κανένα άλλο soc.

 

 

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

@Mol θα προτιμούσα να μην έχει notch,είναι κάτι που δεν μ αρέσει γιαυτό δεν κοιτάω προς Huawei.

https://www.theverge.com/2018/3/27/17168078/huawei-p20-notch-turn-off-hide-status-bar

Link to comment
Share on other sites

Nokia 7Plus μονόδρομος εάν θες αναβάθμισεις

Αναβαθμίσεις 2 χρόνια

Security updates 3 Χρόνια

 

Ίδιο camera module με αυτό των Pixel.

Ο 660 είναι πολύ efficient και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από κανένα άλλο soc.

 

 

 

Αυτό που διαβάζω ότι η φωτεινότητα δεν είναι τόσο δυνατή το χεις παρατηρήσει εσύ?Γιατί το δουλεύω και κάποιες ώρες εκτός σπιτιού και θέλω μια καλή οθόνη!

 

@Dr_Michael αυτό δεν το γνώριζα,ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο 660 ειναι mid Range,στην ίδια τιμή περίπου με το 7 plus βρίσκω και το mix 2.Εγω αυτό που θέλω είναι να είναι αξιοπρεπές σε όλα,όχι για το επόμενο 6μηνο αλλά και σε 2 χρόνια πχ.Να παίρνει και τις αναβαθμίσεις και τα όλα του.Το U11 δεν μ αρέσει εμφανισιακά,το mix 2 είναι η πιο καλη λύση για 835 επεξεργαστή.Το LG g6 με τον 4πυρηνο 821 είναι καλύτερο από έναν 660?

 

Ο 820/821 έχει καλύτερη gpu αλλά ο 660 είναι πιο "battery friendly". Κατά τ' άλλα, είναι ο ίδιος επεξεργαστής.

 

Nokia 7Plus μονόδρομος εάν θες αναβάθμισεις

Αναβαθμίσεις 2 χρόνια

Security updates 3 Χρόνια

 

Ίδιο camera module με αυτό των Pixel.

Ο 660 είναι πολύ efficient και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από κανένα άλλο soc.

 

 

 

Υπερβάλεις. Η Xiaomi μπορεί να αργεί (συνήθως) να δώσει τις ενημερώσεις αλλά τελικά τις δίνει ακόμα και σε παλιά κινητά. Μέχρι και το mi 2 που κυκλοφόρησε το Νοέμβρη του 12 παίρνει miui 9 (5μισι χρονών κινητό).

Όσο κι αν έχουν βελτιωθεί οι mid range επεξεργαστές, πάντα κάπου θα χάνουν σε σχέση με τους flagship. https://www.igeekphone.com/snapdragon-660-vs-snapdragon-835-processor-review-whats-the-distinction-between-them/

Link to comment
Share on other sites

Δώσε 20 ευρώ παραπάνω και πάρε u11. Από τις πιο ισορροπημένες συσκευές (σφαίρα, καλός ηχός, οθόνη, αυτονομία λόγω καλής διαχείρισης, καμεράρα κλπ)

(Edit: Δεν ειχα δει οτι δεν σου αρεσει εμφανισιακά)

 

Όσον αφορά το j5 και το pop up τι περίμενες; Οταν πας σε οικονομικές συσκευές, αν δεν εχεις deal breakers (πχ οπωσδηποτε amoled) τότε προσανατολίζεσαι σε άλλα specs (πχ soc, ram, λειτουργικό κλπ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nokia 7Plus μονόδρομος εάν θες αναβάθμισεις...

Ίδιο camera module με αυτό των Pixel.

 

Σε απόδοση η κάμερα του δεν έχει καμία σχέση με "των" Pixel.

Δεν ξέρω αν ειναι "μονόδρομος" στο θέμα των αναβαθμίσεων αλλά με την ιδια δόση υπερβολής θα πω ότι ειναι "αδιέξοδο" στο θέμα κάμερας. :p:)

 

Όχι οτι ειναι κακή η κάμερα του nokia 7 plus, αξιοπρεπέστατη ειναι, αλλά δεν ειναι κάμερα αντάξια των χρημάτων του (αν αναλογιστείς οτι μιλάμε για συσκευή με οικονομικο soc) και σε καμία περίπτωση δεν φτάνει αποδόσεις pixel. Γενικά nokia δεν θα πάρεις για τη κάμερα.

 

Το nokia 7 plus θα ηταν καλό μέχρι 300 ευρώ. Το θεωρώ απαράδεκτο συσκευή με soc 660 χωρίς ois να έχει τέτοια τιμή. Δεν γίνεται το Nokia 8 (όντως vfm) να ειναι φτηνότερο από το Nokia 7 plus. Στα χρήματά του υπάρχουν καλύτερες επιλογές και απορώ πως έχει κρατήσει σε τιμή. Ίσως λογω των περιορισμένων επιλογών σε stock android.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Δώσε 20 ευρώ παραπάνω και πάρε u11. Από τις πιο ισορροπημένες συσκευές (σφαίρα, καλός ηχός, οθόνη, αυτονομία λόγω καλής διαχείρισης, καμεράρα κλπ)

(Edit: Δεν ειχα δει οτι δεν σου αρεσει εμφανισιακά)

 

Όσον αφορά το j5 και το pop up τι περίμενες; Οταν πας σε οικονομικές συσκευές, αν δεν εχεις deal breakers (πχ οπωσδηποτε amoled) τότε προσανατολίζεσαι σε άλλα specs (πχ soc, ram, λειτουργικό κλπ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε απόδοση η κάμερα του δεν έχει καμία σχέση με "των" Pixel.

Δεν ξέρω αν ειναι "μονόδρομος" στο θέμα των αναβαθμίσεων αλλά σίγουρα ειναι "αδιέξοδο" στο θέμα κάμερας. :p:)

 

Όχι οτι ειναι κακή η κάμερα του nokia 7 plus, αξιοπρεπέστατη ειναι, αλλά δεν ειναι κάμερα αντάξια των χρημάτων του (αν αναλογιστείς οτι μιλάμε για συσκευή με οικονομικο soc) και σε καμία περίπτωση δεν φτάνει αποδόσεις pixel. Γενικά nokia δεν θα πάρεις για τη κάμερα.

 

Το nokia 7 plus θα ηταν καλό μέχρι 300 ευρώ. Το θεωρώ απαράδεκτο συσκευή με soc 660 χωρίς ois να έχει τέτοια τιμή. Δεν γίνεται το Nokia 8 (όντως vfm) να ειναι φτηνότερο από το Nokia 7 plus. Στα χρήματά του υπάρχουν καλύτερες επιλογές και απορώ πως έχει κρατήσει σε τιμή. Ίσως λογω των περιορισμένων επιλογών σε stock android.

 

Απλά στο τέλος θα κάνω κάπου την υποχώρηση για να πάρω το καλύτερο που μπορώ..Άρα το Νοκια 8 είναι καλύτερο γενικά από το 7 plus και χάνει λίγο στις κάμερες?Απλά το 5,3" δεν θα με βολέψει.Επίσης δεν ψήνομαι για stock Android το θεωρώ πολύ βαρετό,αλλά όπως το σκέφτομαι είτε θα κάνω κάποια υποχώρηση στην ομορφιά(για το U11,σε άλλους φυσικά μπορεί να φαίνεται όμορφο) ,είτε στο στο stock Android για να πάω σε κάποιο Νοκια ή στο Notch(αρκεί να μπορώ να το απενεργοποιώ) ή στις κάμερες(δεν θα το ήθελα) να πάω στο mix 2.Μαλλον μεχρι 400€ δεν μπορώ να τα χω όλα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά στο τέλος θα κάνω κάπου την υποχώρηση για να πάρω το καλύτερο που μπορώ..Άρα το Νοκια 8 είναι καλύτερο γενικά από το 7 plus και χάνει λίγο στις κάμερες?Απλά το 5,3" δεν θα με βολέψει.Επίσης δεν ψήνομαι για stock Android το θεωρώ πολύ βαρετό,αλλά όπως το σκέφτομαι είτε θα κάνω κάποια υποχώρηση στην ομορφιά(για το U11,σε άλλους φυσικά μπορεί να φαίνεται όμορφο) ,είτε στο στο stock Android για να πάω σε κάποιο Νοκια ή στο Notch(αρκεί να μπορώ να το απενεργοποιώ) ή στις κάμερες(δεν θα το ήθελα) να πάω στο mix 2.Μαλλον μεχρι 400€ δεν μπορώ να τα χω όλα.

 

Ολα τα Nokia stock android ειναι. Οπότε αν το βρίσκεις βαρετό ίσως καλύτερα να κοιτάξεις κάτι άλλο.

Το u11 να σου πω την αλήθεια το βρίσκω λιγότερο άσχημο απο συσκευές με notch. Κατα τα άλλα θέμα γούστου ειναι.

Το mix 2 δεν εχει τόσο κακή κάμερα όσο νομίζεις. Ειναι καλύτερη απο Nokia 8.

 

Βασικά και 800 ευρώ να έδινες πάλι δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Δεν υπάρχει η τέλεια συσκευή. Ζυγίζεις τις προτεραιότητες σου και επιλέγεις. Και εχε υπόψιν ότι διπλάσια χρήματα δεν σημαίνει "διπλάσια" συσκευή ;) . Προσεξε λοιπον τι προσδοκίες έχεις για τα λεφτά που δίνεις. :) Ας πούμε σε αυτονομία σε σχέση με m6 note που εχεις τώρα όπου και αν πας θα χάσεις (εκτός εαν πας σε κανένα mid range πάλι τύπου redmi note 5 που ισως και να σε καλύψει κιολας).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες αρκετά στους προβληματισμούς μου να σαι καλά!!
Link to comment
Share on other sites

Honor 10 (μπορείς να κρύψεις το notch εφόσον δεν σου αρέσει). Τίμια οθόνη με φυσικά χρώματα. Καλή μπαταριουλα (βγάζει μια μέρα χρήσης και με το fast charge 50% σε 25 λεπτά) και ίσως από τα πιο ωραία σχεδιαστικά σε αυτό το budget (αν θες κάτι λιγότερο flashy πάς ειτε στο γκρι είτε στο μαύρο). Kirin 970 (εφάμιλλος 835 σναπ),4gb ram και φετινό μοντέλο, δίνουν βάθος χρόνου στην συσκευή.

Αυτός που ρωτά, νοιώθει χαζός για 5 λεπτά.

Αυτός που δεν ρωτά θα είναι χαζός για μια ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Honor 10 (μπορείς να κρύψεις το notch εφόσον δεν σου αρέσει). Τίμια οθόνη με φυσικά χρώματα. Καλή μπαταριουλα (βγάζει μια μέρα χρήσης και με το fast charge 50% σε 25 λεπτά) και ίσως από τα πιο ωραία σχεδιαστικά σε αυτό το budget (αν θες κάτι λιγότερο flashy πάς ειτε στο γκρι είτε στο μαύρο). Kirin 970 (εφάμιλλος 835 σναπ),4gb ram και φετινό μοντέλο, δίνουν βάθος χρόνου στην συσκευή.

 

Η οθόνη είναι άνετη για ταινίες κλπ η είναι μαζεμένη όπως το Samsung το Α8 που είχα για λίγο και γενικά όπως τα Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι άνετη για ταινίες κλπ η είναι μαζεμένη όπως το Samsung το Α8 που είχα για λίγο και γενικά όπως τα Samsung?

 

Είναι αναλογίας 18:9 + notch. Αυτό σημαίνει ότι σε 16:9 είναι σαν 5.1 ιντσες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..είναι μια λύση και το mi 8 αν βγαίνει το notch.Βρηκα σήμερα σε Flash sale το Huawei p10 plus στα 260€ με όλα τα μεταφορικά κλπ.Θα με καλύψει σε αυτά που ζητάω και αναβαθμίσεις?το 4/64 πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..είναι μια λύση και το mi 8 αν βγαίνει το notch.Βρηκα σήμερα σε Flash sale το Huawei p10 plus στα 260€ με όλα τα μεταφορικά κλπ.Θα με καλύψει σε αυτά που ζητάω και αναβαθμίσεις?το 4/64 πάντα...

 

Το πρόβλημα δεν ειναι αν βγαίνει το notch αλλά οτι στις ιντσες της οθόνης έχουν υπολογίσει και αυτές του Notch. Οπότε για να εχεις μέγεθος 5,5 ιντσων αναλογιας 16:9 θέλεις κοντα 6 ιντσες σε 18:9 και 6,2 σε αν εχει και notch.

 

Όσον αφορά το p10 plus πιστεύω πως θα σε καλύψει. Μην περιμένεις βέβαια κάποια τρελή κάμερα αλλά σε οθόνη, ταχύτητα και αυτονομία ειναι εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν ειναι αν βγαίνει το notch αλλά οτι στις ιντσες της οθόνης έχουν υπολογίσει και αυτές του Notch. Οπότε για να εχεις μέγεθος 5,5 ιντσων αναλογιας 16:9 θέλεις κοντα 6 ιντσες σε 18:9 και 6,2 σε αν εχει και notch.

 

Όσον αφορά το p10 plus πιστεύω πως θα σε καλύψει. Μην περιμένεις βέβαια κάποια τρελή κάμερα αλλά σε οθόνη, ταχύτητα και αυτονομία ειναι εξαιρετικό.

 

Το έχασα ήταν για πολύ λίγο η προσφορά...!!!χθες βγήκε,τώρα την είδα αλλά δεν υπάρχει πια...!Δεν πειράζει συνεχίζουμε,απορρίπτεται και το Mi8 θέλουμε πιο άνετη οθόνη.Σας ευχαριστώ πραγματικά παιδιά,δεν είναι εύκολη επιλογή...αν είχα μαζέψει όλα αυτά που έδωσα τον τελευταίο 1,5 χρόνο θα έπαιρνα κινηταρα,γιαυτό δεν θέλω να κάνω άλλο λάθος.

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/huawei_honor_10-9157.php το honor 10;δεν ξερω αν εχει αρκετα μεγαλη οθονη.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/huawei_honor_10-9157.php το honor 10;δεν ξερω αν εχει αρκετα μεγαλη οθονη.

 

Αυτό είναι από τα βασικά που κερδίζουν στην προτίμηση μου ως τώρα,θα το ήθελα με πιο μεγάλη οθόνη,δηλαδή όχι μαζεμένη.

Link to comment
Share on other sites

Δες το honor view 10 (δεν έχει notch) από το amazon.it στα 405€, σε καλυπτει σε όλα και θα έχεις κανονική εγγύηση από το επίσημο service εδώ Ελλάδα. Αν το παρακολουθείς το βγάζει κάποιες μέρες σε προσφορά στα 370€ περίπου.

https://www.amazon.it/Honor-Smartphone-Memoria-Display-Fotocamera/dp/B07882PJRX/ref=mp_s_a_1_3?__mk_it_IT=ÅMÅZÕÑ&qid=1531929079&sr=8-3&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=honor+view+10 Το βρίσκεις και Ελλάδα κοντά στα 440€

Αν ψήνεσαι για το honor 10 παίζει σήμερα στα 330€ η international έκδοση με τα 128gb από gearbest με το κουπόνι

IT$MPHonor10 αλλά ξεχνάς εγγύηση εδώ.

Το mi mix 2, 256gb στα 340€ από gearbest Σήμερα με το κουπόνι GB$MP256

Φθηνή επιλογή το vivo x20 με πολύ καλή amoled οθόνη και κάμερα στα 250€ αλλά δεν υπάρχουν πολλοί κάτοχοι Ελλάδα να έχουμε μια σφαιρική αποψη για την εν λόγω μάρκα

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_1625331.html και δεν έχει την 20άρα μπάντα(αν την είχε εγώ προσωπικά θα το είχα χτυπήσει).

 

Από εκεί και πέρα, αν θες κατά την άποψή μου το πιο ολοκληρωμένο κινητό αυτή την περίοδο, βάζεις άλλα 100€ και παίρνεις το mate 10 pro από Ελλάδα.

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...