Jump to content

Xiaomi Mi band 3


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ποιο ελληνικό fw δεν έχει αναγνώριση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 431
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ποιο ελληνικό fw δεν έχει αναγνώριση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε όλα έχει απλά μάλλον ο φίλος έχει βάλει το firmware το ελληνικό με έκδοση από το play store προφανώς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου mi fit ή το κατέβασες από αλλού;

το κατεβασα απο εδω κατευθειαν απο το post σου 62, εκανα πολλες δοκιμες αλλα τιποτα, τωρα ειναι στα κινεζικα κατεβασα την δικη σου ξανα απο εδω αλλα δεν παιρναει τις ενημερωσεις η εφαρμογη απο μονη της και μενει παλι στα κινεζικα... μπορεις να με βοηθησεις τι κανω λαθος ??

πριν 1 μηνα το ειχα ξανα κανει αλλα αναβαθμισα το κινητο στην 9 και απο τοτε δεν μπορεσα να το ξαναφτιαξω

*ειχα κατεβασει και mi band tools προς το παρον το διεγραψα μεχρι να το φτιαξω πρωτα...

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα απο εδω κατευθειαν απο το post σου 62, εκανα πολλες δοκιμες αλλα τιποτα, τωρα ειναι στα κινεζικα κατεβασα την δικη σου ξανα απο εδω αλλα δεν παιρναει τις ενημερωσεις η εφαρμογη απο μονη της και μενει παλι στα κινεζικα... μπορεις να με βοηθησεις τι κανω λαθος ??

πριν 1 μηνα το ειχα ξανα κανει αλλα αναβαθμισα το κινητο στην 9 και απο τοτε δεν μπορεσα να το ξαναφτιαξω

*ειχα κατεβασει και mi band tools προς το παρον το διεγραψα μεχρι να το φτιαξω πρωτα...

 

Μέσα από την εφαρμογή δες τι έκδοση firmware είναι το κινέζικο.

Μπορεί να έχεις μεγαλύτερη από την 1.5.0.2 και γι αυτό δεν περνάει η ελληνική.

Αν είναι έτσι θα πρέπει να κάνεις downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή δες τι έκδοση firmware είναι το κινέζικο.

Μπορεί να έχεις μεγαλύτερη από την 1.5.0.2 και γι αυτό δεν περνάει η ελληνική.

Αν είναι έτσι θα πρέπει να κάνεις downgrade.

σωστα ειναι 1,6,0,16 μπορεις μηπως να μου θυμησεις πως κανω downgrade και ποιο ελληνικο firmware να περασω μετα καλυτερα ?

Link to comment
Share on other sites

σωστα ειναι 1,6,0,16 μπορεις μηπως να μου θυμησεις πως κανω downgrade και ποιο ελληνικο firmware να περασω μετα καλυτερα ?

 

Δες post 59.

Link to comment
Share on other sites

Οι μετρήσεις του είναι λίγο αισιόδοξες ή είναι η εντύπωσή μου; Εδώ και ένα μήνα που το χρησιμοποιώ, μην έχοντας αλλάξει συνήθειες, δείχνει 9000 βήματα μ.ο. ενώ δέκα μήνες με το pace ήμουν λίγο πάνω από τις 8000
Link to comment
Share on other sites

Οι μετρήσεις του είναι λίγο αισιόδοξες ή είναι η εντύπωσή μου; Εδώ και ένα μήνα που το χρησιμοποιώ, μην έχοντας αλλάξει συνήθειες, δείχνει 9000 βήματα μ.ο. ενώ δέκα μήνες με το pace ήμουν λίγο πάνω από τις 8000
Αυτό το παρατήρησα και εγώ σε σύγκριση με ένα Lenovo G02 που είχα!

Πρέπει να είναι λίγο πιο αισιόδοξες από την πραγματικότητα...

Μπορεί για ψυχολογικούς λόγους :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παρατήρησα και εγώ σε σύγκριση με ένα Lenovo G02 που είχα!

Πρέπει να είναι λίγο πιο αισιόδοξες από την πραγματικότητα...

Μπορεί για ψυχολογικούς λόγους :)

 

Μας κακομαθαίνει όμως! Μετά πως θα προσαρμοστούμε πάλι; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι μετρήσεις του είναι λίγο αισιόδοξες ή είναι η εντύπωσή μου; Εδώ και ένα μήνα που το χρησιμοποιώ, μην έχοντας αλλάξει συνήθειες, δείχνει 9000 βήματα μ.ο. ενώ δέκα μήνες με το pace ήμουν λίγο πάνω από τις 8000
Δεν έχει δυνατότητα ρύθμισης του ανοίγματος των βημάτων;

Σε ένα garmin που έχω μπορείς να το ρυθμίσεις.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δυνατότητα ρύθμισης του ανοίγματος των βημάτων;

Σε ένα garmin που έχω μπορείς να το ρυθμίσεις.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε νομίζω να υπάρχουν τέτοιες πολυτέλειες στο mi band 3!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάπου οδηγό για εγκατάσταση ελληνικού firmware?

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα ελληνική ρομ μεσω notify and fitness αλλά όταν με καλούν δε δείχνει τον καλούντα.Προσπαθησα να το κάνω με το ελληνικό mi fit αλλά για κάποιο λόγο κρασαρει η εφαρμογή στο κινητό.Καμια ιδέα;Έχω την κινεζική version.Το mi fit από playstore δε το χρησιμοποιώ γιατί μου γυρνάει τη γλώσσα σε κινεζικη.

 

Στάλθηκε από το 5086D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πολλές οι σελίδες για να ψάξετε.

Μέχρι και στην ίδια σελίδα υπάρχει η απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω πουθενα απαντηση για αυτο που ρωτησα.Την ελληνικη mi fit δε την ανοιγει για κανενα λογο αλλα μαλλον φταιει το κινητο για αυτο.Την επισημη την ανοιγει κανονικα.Για το οτι δεν εμφανιζει τον καλουντα μηπως μπορεις εστω να μου πεις τον αριθμο του ποστ?

 

edit:Ολα οκ αδερφε,το βρηκα.Κοιταγα και ενα αλλο thread και μπερδεψα τα μπουτια μου.Παντως δε μπορω με τιποτα να εγκαταστησω το mi στην ελληνικη εκδοση του φιλου.

Edited by gkalas
Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω πουθενα απαντηση για αυτο που ρωτησα.Την ελληνικη mi fit δε την ανοιγει για κανενα λογο αλλα μαλλον φταιει το κινητο για αυτο.Την επισημη την ανοιγει κανονικα.Για το οτι δεν εμφανιζει τον καλουντα μηπως μπορεις εστω να μου πεις τον αριθμο του ποστ?

 

edit:Ολα οκ αδερφε,το βρηκα.Κοιταγα και ενα αλλο thread και μπερδεψα τα μπουτια μου.Παντως δε μπορω με τιποτα να εγκαταστησω το mi στην ελληνικη εκδοση του φιλου.

 

Πες ποιο mi fit πας να βάλεις για να μη μπερδευόμαστε και τι ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Λυθηκε το προβλημα.Ας πω δυο πραγματα που μπορει να βοηθησουν καποιους.

Ειχα την εξωτερικη μνημη (sd card) να τη βλεπει ως εσωτερικη το τηλεφωνο και για αυτο το λογο μου κρασαρε ασταματητα την εφαρμογη.Το αλλαξα και η εφαρμογη συνδεθηκε.

Με το που ανοιξα την εφαρμογη δεν εκανε pair το τηλεφωνο με το band για κανενα λογο.Εκανα επανεκκινηση το κινητο και το βρηκε.Πλεον εχω κλησεις στα ελληνικα και ολα βαινουν αψογα μεχρι στιγμης.

Σας ευχαριστω.

Ολα αυτα σε κινεζικη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

για την ποιοτητα του υπνου που μετραει το κανει μεσω των καρδιακων παλμων;γιατι δεν βρισκω καποια ξεχωριστη λειτουργεια στο μενου
Link to comment
Share on other sites

για την ποιοτητα του υπνου που μετραει το κανει μεσω των καρδιακων παλμων;γιατι δεν βρισκω καποια ξεχωριστη λειτουργεια στο μενου

 

Από το επιταχυνσιόμετρο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

ενώ παλιότερα το mifit (όταν δεν είχα το miband) μου κατέγραφε κανονικά την τοποθεσία στις δραστηριότητες, τώρα με τη σύζευξη με το band δε μου εμφανίζει καταγραφή τοποθεσίας πχ κατά την ποδηλασία.

Το σήμα είναι full, στο mifit έχω δώσει πλήρη πρόσβαση και η τοποθεσία είναι στην "υψηλή ακρίβεια".

Δυστυχώς, screenshot δε μπορώ να ανεβάσω γιατί μπήκα από κινητό.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει ποσο δυνατή δόνηση έχει το mi band 3; Πραγματικά σε σχέση με το Apple Watch είναι πολύ πιο δυνατή ...

επίσης το καινούργιο το Honor band 4 που βγήκε τώρα παίρνεις ειδοποιήσεις από εφαρμογές και εκεί ; Εννοώ αν διαβάζεις τα μηνύματα όπως το miband όχι απλά να δοναει

Link to comment
Share on other sites

γίνεται την ημερομηνία αντί να δείχνει με μορφή πρώτα τον μήνα, να δείχνει πρώτα την ημέρα και μετά τον μήνα;

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μέσα στο λεωφορείο και επειδή κουνιεται το χέρι μου. Το mi band 3 μετράει βήματα. Ξέρει κάποιος τι παίζει; θέλει κάποια ρύθμιση;

 

 

 

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μέσα στο λεωφορείο και επειδή κουνιεται το χέρι μου. Το mi band 3 μετράει βήματα. Ξέρει κάποιος τι παίζει; θέλει κάποια ρύθμιση;

ONEPLUS A5010

 

Όχι.

Μόνο να μη κουνάς το χέρι σου :p

Link to comment
Share on other sites

Το mifit με το ελληνικό firmware είναι το πρώτο σε κατανάλωση μπαταρίας, πάνω από 10% ενώ ταυτόχρονα υπερθερμαίνει το κινητό. Κα μόνο όταν κλείνεις εντελώς την εφαρμογή πέφτει η κατανάλωση αλλά σε αυτή την περίπτωση χανεται η σύνδεση με το miband. Τι κάνω λάθος; για να υπάρχει σύνδεση με το band πρέπει η εφαρμογή να τρέχει συνεχώς στο background;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...