Jump to content

BlackBerry Key 2


Leon_94
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρουσιαστηκε το ΒΒ key 2.

Σκεφτομαι να το κτυπησω, αν μπορεσω να πετυχω καπου την Ινδικη εκδοση με τις 2 ΣΙΜ που ειναι απαραιτητη προυποθεση για μενα.

Εξακολουθω να πιστευω, οτι για επαγγελματιες = μονο ΒΒ, εστω και ερμαφροδιτο :lol: (Εννοω συσκευη ΒΒ με λογισμικο Android)

Οταν εγκατελειψα (αναγκαστηκά) τα ΒΒ το μονο που μου εμεινε ηταν να χρησιμοποιω το BB Hub στις συσκευες Android.

Δεν εχω βασικα παραπονο απο την συσκευη που εχω τωρα (OnePlus 5) αλλα αυτο με το πληκτρολογιο δεν μπορω να το ξεπερασω. ποτε δεν καταφερα γραφοντας γρηγορα να γραψω το "π" σαν "π". Ολο το "ο" παταω.

https://www.gsmarena.com/blackberry_key2-9187.php

 

Εδω οι διαφορες απο το Κey 1 οπως τις παρουσιαζει ενα Ινδικο σάιτ. (Στην Ινδια Παρουσιαστηκε προχθες)

http://indianexpress.com/article/technology/mobile-tabs/blackberry-key2-vs-blackberry-keyone-specifications-comparison-features-5209196/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 93
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί να πάρεις την Ινδική όταν το dual sim θα κυκλοφορήσει και στην Ευρώπη? Π.χ μπορείς να κάνεις προ-παραγγελία στη Γερμανία από τώρα

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_blackberry-key-2-128-gb-schwarz-dual-sim-2438540.html

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι πολύ καλή και ποιοτική κατασκευή και από χαρακτηριστικά μια χαρά είναι, μπορεί να μην είναι κορυφή αλλά έχει πολύ καλή μνήμη, μπαταρία, επεξεργαστή κάμερα! Και το πληκτρολόγιο είναι κορυφή ειδικά για όσους χρησιμοποιούν πολύ emails και μηνύματα! Σε μερικούς μήνες που θα πέσει κάτω από 500€ μια χαρά θα είναι! Αλήθεια δεν ήξερα ότι θα κυκλοφορήσει η έκδοση με διπλή κάρτα και στην Ευρώπη, cool!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, αν και μου αρέσει σαν τηλέφωνο, θα περιμένω λίγο πριν κρίνω. Για την κατασκευή, μετά τις οθόνες που ξεκολλουσαν στο keyone, δεν την εμπιστεύομαι ιδιαίτερα την TCL. Για την κάμερα δεν μπορούμε να κρίνουμε εάν θα είναι καλή ή όχι πριν δούμε κάποια δείγματα σε πραγματικές συνθήκες. Στα χαρτιά πολλές κάμερες ήταν καλές και στην πράξη αποδείχθηκαν κατώτερες των προσδοκιών (πχ. Sony). Στα πολύ θετικά φυσικά η μπαταρία και οι συντομεύσεις στο πληκτρολόγιο. Για να γράφεις πάντως τίποτα δεν είναι πιο γρήγορο και εύκολο από το swype. Ακόμα και εάν χρησιμοποιείς λέξεις που δεν υπάρχουν στο λεξικό του αμέσως τις μαθαίνει. Βέβαια μου αρέσει το μηχανικό πληκτρολόγιο και έχω περάσει από αρκετά τηλέφωνα που το είχαν, blackberry και Nokia αλλά δεν εθελοτυφλώ πιστεύοντας ότι θα γράφω γρηγορότερα.

 

H τιμή πάντως θα είναι πρόβλημα στην επιτυχία της συσκευής. Ειδικά η έκδοση με τα 128gb φαίνεται ότι θα είναι διαθέσιμη τέλη Αυγούστου, αρχές Σεπτεμβρίου. Σε μία περίοδο δηλαδή που θα έχει βγει το note 9 (και θα έχει πέσει αισθητά η τιμή του note 8) και μία περίοδο που πιθανώς το P20 pro να κοστίζει φτηνότερα. οπότε είναι δύσκολο για εμένα να αγοράσω τη συσκευή όταν με τα ίδια ή λιγότερα χρήματα θα μπορώ να πάρω το note 8 και το P20 pro.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατήθηκα και το παρήγγειλα σήμερα από Αγγλία. Στο τέλος του μήνα θα έχω ένα ασημί στα χέρια μου!

Δύσκολη η αναμονή και μεγάλες οι απαιτήσεις για την επιστροφή μου στην Blackberry!

Link to comment
Share on other sites

το mediamarkt Γερμανίας έχει το dual 128gb 699€ και 649€ το απλό

http://www.mediamarkt.de/de/product/_blackberry-key-2-128-gb-schwarz-dual-sim-2438540.html

Link to comment
Share on other sites

το mediamarkt Γερμανίας έχει το dual 128gb 699€ και 649€ το απλό

http://www.mediamarkt.de/de/product/_blackberry-key-2-128-gb-schwarz-dual-sim-2438540.html

 

Το θέμα με τα Γερμανικά είναι οτι έχουν qwertz διάταξη πληκτρολογίου και όχι qwerty!

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και εγώ έχω Passport με Γερμανικο πληκτρολόγιο και δεν υπάρχει πρόβλημα το συνηθίζεις πολύ γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και εγώ έχω Passport με Γερμανικο πληκτρολόγιο και δεν υπάρχει πρόβλημα το συνηθίζεις πολύ γρήγορα

 

Ε σιγά τη διαφορά... Στη θέση του y είναι το z και αντίστροφα.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

Με τα Ελληνικα τι γινεται; ποιο γραμμα ειναι στην θεση του Ζ; εγω παντως δεν θα αγοραζα ποτε τηλεφωνο η υπολογιστη με τετοιο πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Clove.uk με ενδοκοινοτικό ΑΦΜ FTW!

Το ασημί σε σχέση με το πρώτο, δείχνει πιο όμορφο συγκριτικά.

 

Εγώ παρήγγειλα το μαύρο, Blackberry αφού :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν το βιαζομαι.... Δεν με νοιαζει κι ας παει Αυγουστος ή Σεπτεμβρης. Πως θα μπορουσα αραγε να προμηθευτω αυτο με τις 2 ΣΙΜ, αλλα με QWERTY πληκτρολογιο;
Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν το βιαζομαι.... Δεν με νοιαζει κι ας παει Αυγουστος ή Σεπτεμβρης. Πως θα μπορουσα αραγε να προμηθευτω αυτο με τις 2 ΣΙΜ, αλλα με QWERTY πληκτρολογιο;

 

Από ebay. Βγάζουν διάφοροι πωλητές από Ιρλανδία-Αγγλία (στην πραγματικότητα τα φέρνουν από Ινδία-Μαλαισία-Κίνα) με dropshipping το dual sim και στο φέρνουν σε 3 μέρες σπίτι σου σε σούπερ τιμή με δωρεάν μεταφορικά. Έτσι έφερα το keyone δίκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και εγώ έχω Passport με Γερμανικο πληκτρολόγιο και δεν υπάρχει πρόβλημα το συνηθίζεις πολύ γρήγορα

 

Εγω που δεν το βιαζομαι.... Δεν με νοιαζει κι ας παει Αυγουστος ή Σεπτεμβρης. Πως θα μπορουσα αραγε να προμηθευτω αυτο με τις 2 ΣΙΜ, αλλα με QWERTY πληκτρολογιο;

 

Και το γερμανικό παίζει να είναι και αυτό με querty πληκτρολόγιο. Ακόμα περιμένω απάντηση από τα mediamarkt.

 

Όσο για το quartz Δεν την πατάω ξανά έχω αγοράσει παλαιότερα συσκευή με φυσικό πληκτρολόγιο απο γερμανία και δεν μπορούσα να το συνηθίσω με τίποτα.

 

Το μόνο που μου την σπάει είναι ότι το περίμενα λίγο ποιο φαρδύ.

 

Τι να το κάνω το πληκτρολόγιο αν δεν μπορώ να δω καλά αυτά που γράφω στο word.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ το ασημί μου και είμαι ενθουσιασμένος! Πολύ καλή ποιότητα, το πληκτρολόγιο ευχάριστο και η προσαρμογή μου σε φυσικά πλήκτρα και Android σχετικά εύκολη (μέσα σε 1 ώρα έχω καταφέρει να γράφω γρήγορα χωρίς πολλά λάθη).

Κανένα πρόβλημα νεότητας, τουλάχιστον μέχρι στιγμής!

Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικα παιδιά να τα χαρείτε.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει στην Ευρώπη κάπου το dual SIM σε QWERTY ; απο Γερμανία έχει μόνο quertz

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Tnx παιδιά, εντάξει, πιο μαζεμένο και ελαφρύ, πιο σβέλτο σίγουρα και λίγο καλύτερο πληκτρολόγιο που κολλάει στο χέρι. Κατά τ' άλλα δεν αξίζει στα τόσα χρήματα η μετάβαση από το μαύρο τουλάχιστον key1 σε αυτό, σε αυτά τα χρήματα ακόμη. Εγώ το πήρα γιατί είχα δώσει το δικό μου πριν πάρω το Pixel 2, αλλιώς θα περίμενα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...