Jump to content

BlackBerry Key 2


Leon_94
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το προηγούμενο ναι, είναι σίγουρα.

Απ΄το classic δεν θα το λεγα..

Απλά είναι πιο "σαγρέ" τα πλήκτρα και κολλάει το δάχτυλο κατά την πληκτρολόγηση και δεν γλιστράει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 93
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλοριζικα παιδιά να τα χαρείτε.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει στην Ευρώπη κάπου το dual SIM σε QWERTY ; απο Γερμανία έχει μόνο quertz

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

 

Αν το πετυχεις πουθενα, σφυρα μου και μενα....

Link to comment
Share on other sites

Mετα από 3 ολοκληρα χρονια, ειπα να παω σε κατι διαφορετικό από οτι ειχα και αγορασα ξανα Blackberry! Τελευταιο που ειχα ηταν το Passport.

Το πηρα σε ασημι τελικά αν και ημουν 50-50 για το χρωμα, στην αρχη μου αρεσε το μαυρο, μετα περισσοτερο το ασημι. Δευτέρα θα το εχω , οποτε θα γραψω εντυπωσεις.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

https://eustore.blackberrymobile.com/eu/blackberry-keytwo.html

 

Preorder από το ευρωπαϊκό μαγαζί το dual sim με QUERTY και 128GB 699€ λίγο τσιμπημένο δεν είναι ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

https://eustore.blackberrymobile.com/eu/blackberry-keytwo.html

 

Preorder από το ευρωπαϊκό μαγαζί το dual sim με QUERTY και 128GB 699€ λίγο τσιμπημένο δεν είναι ;

 

Πλεον δεν υπαρχει το 128αρι

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι απλά λίγο... Με τα ίδια χρήματα αγοράζεις το s9, note 8, pixel 2xl

 

 

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

Δεν ειναι λίγα τα λεφτά που ζητανε, συμφωνω, αλλά παιρνεις κατι εντελως μοναδικό. Πληρωνεις και τη διαφορετικοτητα προφανως.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος δεν εχει πιασει ποτε ΒΒ στα χερια του δεν μπορει να καταλαβει την διαφορα. "Αλλη η δουλεια του ναυτη κι αλλη του καντηλαναφτη"...
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος δεν εχει πιασει ποτε ΒΒ στα χερια του δεν μπορει να καταλαβει την διαφορα. "Αλλη η δουλεια του ναυτη κι αλλη του καντηλαναφτη"...
Εντάξει μην είμαστε υπερβολικοί εχω πιάσει και έχω δουλέψει με τις συσκευές.

 

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!ξερει καποιος αν το key2 θα ερθει ελλαδα κ περιπου ποτε?μεταξυ key2 και keyone ποιο λετε?
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Το εαν θα έρθει Ελλαδα δεν νομίζω να το ξέρει κανείς. Ενδεχομένως από σκρουντζομάγαζα που στην ουσία είναι απο εξωτερικό. Ακόμα και σήμερα μπορείς να το πάρεις από εξωτερικό (πχ UK) και να σου έρθει σε 1 μέρα.

Μόνο και μόνο λόγω περισσότερης RAM νομίζω ότι το ΚEY2 πρέπει να είναι η προτίμησή σου. Δεν έχω δουλεψει το Key One αλλά το 2 που το δούλεψα είναι σβέλτο και εξαιρετικό για τη δουλειά που το θέλω. Χώρος για βελτιώσεις υπάρχει πάντα αλλά σαν αίσθηση και χρηστικότητα είναι ότι καλύτερο εχω πιασει στα χερια μου εδω και αρκετά χρόνια (μόνο το Passport το ξεπερνούσε!).

Εαν το κόστος είναι σημαντικός παράγοντας για σένα, τότε Key1 Black Edition που είναι αρκετά πιο δυνατό σε specs (μνήμη) από το απλό. Αλλά νομίζω η διαφορά είναι μικρή για να πας στο προηγούμενο (100-150 ευρω).

Link to comment
Share on other sites

Το uk store δεν εχει τελωνειο?εχεις καποιο λινκ να το δω?μαλλον παμε για το key2 σε black...μετα το passport πιστευω οτι ειναι μια καλη επιλογη μετα το τελος του bb os...
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

https://eustore.blackberrymobile.com/eu/blackberry-keytwo.html

 

Preorder από το ευρωπαϊκό μαγαζί το dual sim με QUERTY και 128GB 699€ λίγο τσιμπημένο δεν είναι ;

 

Που το ειδες οτι ειναι με 2 ΣΙΜ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ το έδωσα το δικό μου..

Με τον καιρό επιβεβαιώθηκα πως δεν αξίζει σε αυτά τα χρήματα η μετάβαση από το 1.. αρκετά προβληματικό σε πολλά σημεία (όταν λέω προβληματικό, δεν εννοώ ελαττωματικό αν και με την ευαισθησία του πληκτρολογίου που ενώ γράφεις κάνει zoom in/out με το παραμικρό καθώς και άλλες συντομεύσεις), που δεν σου επιτρέπουν να το χαρακτηρίσεις καν σαν καθημερινή "μπίζνες" συσκευή για chat, mail κλπ.. Δεν καταλαβαίνω επίσης γιατί πολλά διάσημα site πχ facebook άλλαξαν ρυθμίσεις στους server και για πολλούς που δεν χρησιμοποιούν τις εφαρμογές αλλά τον Browser, σε κατευθύνει σε low data έκδοση. (πρέπει να μπεις στο touch.facebook.com, και όχι στο m.facebook κλπ, στα οποία σου πετάει συνεχώς απώλεια σύνδεσης στο ίντερνετ, για τα άλλα δεν ξέρω δεν το έψαξα). Επίσης αυτό το κάζο με την 8.1 και το gps... :(

Μέσα στο σπίτι είμαι με wifi και υψηλή ακρίβεια στο gps και ζήτημα να κλειδώσει 2 δορυφόρους τη στιγμή που δίπλα 5 συσκευές των 100 ευρώ, έχουν άμεση κάλυψη...(στα 10 λεπτά pokemon go, τα 5 τα έφαγα με gps signal not found για όσους ξέρουν :lol: , στο ZTE BLade Flex που έχω για 3η συσκευή, δεν έχασε ποτέ το σήμα) .. Γύρισα σε Pixel 2 XL για κύρια συσκευή και (δυστυχώς) όλα γίνονται άνετα και στον μισό χρόνο.. :(

Link to comment
Share on other sites

Μολις παραγγειλα και εγω το 128 αρι με 2 ΣΙΜ, στα 699 ευρω

 

https://eustore.blackberrymobile.com/eu/blackberry-keytwo.html

 

Με γεια σου! Επανήλθε πάλι σε stock το 128 απ οτι βλέπω ;)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

700 ευρώ... Όταν με λιγότερα αγοράζεις το s9 plus ή το note 8... Τι να πει κανένας...

Δεν το λέω ως κριτική προς αυτούς που το αγόρασαν, μιας και εγώ το σκεφτόμουν να το αγοράσω. Αλλα δεν τη βλέπω να πηγαίνει και πολύ μακριά η εταιρία με αυτές τις τιμές.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

700 ευρώ... Όταν με λιγότερα αγοράζεις το s9 plus ή το note 8... Τι να πει κανένας...

Δεν το λέω ως κριτική προς αυτούς που το αγόρασαν, μιας και εγώ το σκεφτόμουν να το αγοράσω. Αλλα δεν τη βλέπω να πηγαίνει και πολύ μακριά η εταιρία με αυτές τις τιμές.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Η τιμή του είναι υψηλή, αλλά οι συσκευές δε συγκρίνονται άμεσα.

Στα λεφτά αυτά έχεις να πάρεις χίλια δυο παρόμοια κινητά, είναι βέβαιο.

Είναι εντελώς διαφορετικό κοινό όσοι θελουν φυσικό πληκτρολόγιο

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του είναι υψηλή, αλλά οι συσκευές δε συγκρίνονται άμεσα.

Στα λεφτά αυτά έχεις να πάρεις χίλια δυο παρόμοια κινητά, είναι βέβαιο.

Είναι εντελώς διαφορετικό κοινό όσοι θελουν φυσικό πληκτρολόγιο

 

Ακριβώς...

Εφυγα εγω και 1.5 χρονο απο την ΒΒ, και αισθανομαι οτι δεν εχω τηλεφωνο.

Δεν εχω παραπονο απο το One Plus 5 που εχω, αλλα δεν μου κανει. Δεν μπορεσα ποτε σε κειμενο να γραψω το Π σαν Π... παντα Ο εβγαινε. Ασε που πληρωνω μηνιαια συνδρομη για την εφαρμογη BlackBerry Hub.

Το τηλεφωνο αυτο ειναι για επαγγελματιες, και όχι για να κυνηγας ποκεμον....

Link to comment
Share on other sites

Μολις παραγγειλα και εγω το 128 αρι με 2 ΣΙΜ, στα 699 ευρω

 

https://eustore.blackberrymobile.com/eu/blackberry-keytwo.html

Παιδια συγνωμη.... εχει καποιος ψωνισει απο τουτους εδω;

 

Κανω την παραγγελια με πιστωτικη καρτα η οποια μου ανηκει , και μετα απο μια ωρα μου ηρθε το παρακατω μυνημα

==================

Order Update.

Thank you for your recent order. Due to security parameters set up to protect paypal account and credit card holders, your order has unfortunately been rejected and your payment has automatically been refunded.

We regret any inconvenience this may have caused. However if you wish to place a new order please try again with a different credit or debit card.

We also offer Paypal if you would prefer to use an alternative payment method

If you have any queries, Please contact us at eustore.support@blackberrymobile.com. Please ensure to quote your order number χχχχχχ

 

Best Regards,

 

The BlackBerry Mobile Team

 

==============

ξανακανω την παραγγελια με διαφορετικη καρτα και τσουπ, μετα απο μια μερα μου ξαναρχεται το ιδιο μυνημα που αφορουσε την νεα παραγγελια.

Εχω την εντυπωση οτι μας δουλευουν.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη.... εχει καποιος ψωνισει απο τουτους εδω;

 

Κανω την παραγγελια με πιστωτικη καρτα η οποια μου ανηκει , και μετα απο μια ωρα μου ηρθε το παρακατω μυνημα

==================

Order Update.

Thank you for your recent order. Due to security parameters set up to protect paypal account and credit card holders, your order has unfortunately been rejected and your payment has automatically been refunded.

We regret any inconvenience this may have caused. However if you wish to place a new order please try again with a different credit or debit card.

We also offer Paypal if you would prefer to use an alternative payment method

If you have any queries, Please contact us at eustore.support@blackberrymobile.com. Please ensure to quote your order number χχχχχχ

 

Best Regards,

 

The BlackBerry Mobile Team

 

==============

ξανακανω την παραγγελια με διαφορετικη καρτα και τσουπ, μετα απο μια μερα μου ξαναρχεται το ιδιο μυνημα που αφορουσε την νεα παραγγελια.

Εχω την εντυπωση οτι μας δουλευουν.....

Eγω μολις εβαλα παραγγελια μεσω paypal, μεχρι στιγμης δεν ηρθε κατι τετοιο.

Γιατι δε δοκιμαζεις μεσω paypal

Mηπως μπλοκαρε τη συναλλαγη η τραπεζα σου?

Edited by egoeimai
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Eγω μολις εβαλα παραγγελια μεσω paypal, μεχρι στιγμης δεν ηρθε κατι τετοιο.

Γιατι δε δοκιμαζεις μεσω paypal

Mηπως μπλοκαρε τη συναλλαγη η τραπεζα σου?

 

Οχι δεν την μπλοκαρε η τραπεζα μου. Χθες βραδυ μιλησα και υπαρχουν οι 2 χρεωσεις κανονικα και τα χρηματα δεν εχουν επιστραφει. Βεβαια η τραπεζα μου ειπε οτι αυτο απαιτει 2-3 εργασιμες, και να περιμενω μεχρι την Τριτη βραδυ.

Μπλοκαρα το paypal μου παλιοτερα, και τωρα δεν εχω. θα φτιαξω ομως συντομα και θα ξαναδοκιμασω. Η πλακα ειναι οτι παραγγειλα περα δωθε διαφορες θηκες (4 συνολικα) και με βλεπω να μενω με τις ...θηκες.

Οπως ειχα προαναφερει το πρωτο μυνημα το ελαβα 1 ωρα μετα την παραγγελια, και το δευτερο που αφορουσε την δευτερη παραγγελια το ελαβα μετα απο 24 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

.

Το τηλεφωνο αυτο ειναι για επαγγελματιες, και όχι για να κυνηγας ποκεμον....

 

Σιγά ρε μεγάλε businessman... Που θα χάσεις κανένα δις επειδή δε θα κάνεις τη δουλειά σου χωρίς το blackberry...

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε μεγάλε businessman... Που θα χάσεις κανένα δις επειδή δε θα κάνεις τη δουλειά σου χωρίς το blackberry...

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

Οταν καποιος (προφανως σαν και του λογου σου), εχει το κινητο για να παιζει ποκεμον και να στελνει φατσουλες στους φιλους του, τοτε δικαιολογηται να πεταει που και που καμια αρλουμπα....

Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιος (προφανως σαν και του λογου σου), εχει το κινητο για να παιζει ποκεμον και να στελνει φατσουλες στους φιλους του, τοτε δικαιολογηται να πεταει που και που καμια αρλουμπα....

 

Εγώ παίζω pokemon μόνο στο key2 :D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...